Як своїми руками зробити римську штору

Римська штора – зручний та оригінальний спосіб оформлення віконного простору. Вона може бути використана як повноцінними шторами, так і як фіранка. Через простоту пристрою зовсім необов'язково купувати її в магазині, виготовити конструкцію можна вдома. У цій статті ми розповімо, як крок за кроком своїми руками з тканини зробити римські штори з демонстрацією фото.

римські штори

Виготовлення римської штори своїми руками

Особливість цього фасону полягає у розподілі полотна на частини, які піднімаються або опускаються за допомогою шнура чи ланцюжка. На шибку вони можуть кріпитися як з карнизом, так і без нього.

римські штори фото

Дизайн та форма (зняття мірок)

Існує безліч варіантів дизайну римських штор. Все залежить від тканини, драпірування та довжини та глибини секцій.

римські штори ідеї

Щоб визначитися з розмірами полотна для виготовлення викрійки, потрібно враховувати такі параметри та виміряти величини:

 • Майбутня штора має опускатися до підвіконня, але не лежати на ньому;
 • По сторонах полотно повинне перекривати вікно на 10-12 см;
 • Висота розташування карниза залежить від його типу: на віконній рамі, усередині віконного простору, над вікном;
 • Потрібно пам'ятати про те, що тканина підгортається знизу та зверху. У першому випадку це необхідно для вставки тягаря – 5 см. У другому – це 9 см для шторної стрічки для римських штор;
 • Кількість складок завжди непарна. Розмір розраховується так: від висоти штори забирається 5 см і ділиться на 3, 5, 7 або 11 залежно від кількості складок.

римські штори схема

Важливо! Що більше складок, то вони вже.

Підбір інструментів та тканини

Для того щоб зробити римську штору самостійно знадобляться:

 • матерія для лицьової та виворітної сторони;
 • швейне приладдя;
 • обтяжувач;
 • пластикові кільця;
 • шторна стрічка з липучою поверхнею;
 • 7-8 металевих чи дерев'яних штирів;
 • три відрізи шнура з розрахунку 2 довжини та 1 ширина штори;
 • прути чи пластини з дерева, металу;
 • цвяхи та гачки.

тканина для римських штор

швейне приладдя

кільця для штор

обтяжувач

На відміну від портьєра римська штора не вимагає великої кількості тканини, тому на її виготовлення можуть братися будь-які матеріали.

Для зворотного боку зазвичай використовується бавовна.

тканина для штор

Важливо! Потрібно пам'ятати, що відріз тканини на лицьову сторону завжди береться більше, ніж вироблені раніше виміри: на 10 см завширшки і 14 см завдовжки.

Виготовлення штори

Тканина, яка піде на підкладку, має бути ретельно відпрасована. На ній робиться відступ 2 см. Ця відстань підвертається і запрасується.

Відповідно до раніше зроблених розрахунків крейдою відзначаються місця, де розташовуватимуться місця для прутів, що відзначають межі секцій. Від них робиться відступ на 125 см і позначаються вертикалі. По отриманій лінії тканина згинається, а по вертикалях просочується. Цей процес проходить для всіх кишень.

розмітка

Основна тканина для штор також ретельно прогладжується. Знизу робиться загин на 9 см. Сторони, що залишилися, підгинаються на 5 см. Прогини, що виходять, ретельно прасуються. Зверху прямо на лінії згину пришивається шторна стрічка. Шпильками основне полотно скріплюється з підкладкою.

Важливо! В результаті тканина для зворотної сторони повинна бути більша за лицьову на 2 см по всіх краях.

Нижня частина полотна підгинається вдвічі. Це необхідно для утворення кишені, в яку буде поміщено обважнити. Область, що вийшла, накривається виворітною тканиною. Обидві частини зшиваються прихованим швом. Єдина область, яка залишається не скріпленою – куточок, через який в кишеню вставлятиметься брусок для обтяження.

рядок на машинці

Верхня область зі шторною стрічкою теж загинається та прошивається прихованим швом. Однаково, на відстані 30-40 см, необхідно відзначити місця для розміщення пластикових кілець. Від обох сторін до крайнього кільця має залишатися по 10 см. Там, де будуть прикріплені кільця лицьова та виворітна тканина зшиваються кількома швами.

У готові кишені полотна вставляються заготовлені прутики. Після чого пришиваються кільця. Через кільця протягуються шнури, які фіксуються кожному з кілець. Після того, як все було готове, і полотно встановлено над віконним простором, можна на свій смак і бажання регулювати його довжину.

кільця на шторі

Декорування

Для надання римським шторам ще більшої оригінальності можна вдатися до декору.

готова штора

Найчастіше для прикраси цього віконного полотна використовуються такі елементи:

 • Шторні стрічки. З її допомогою можна створити акуратні та цікаві складки, наголосивши на місцях їх переходу.
 • Бахрома додає легкості та грайливості виробу. Вона знаходиться по нижньому краю полотна, але можна прикріпити її на межах секцій.
 • Пензлики надають завіси шарм. Вони можуть розміщуватись як щільним рядом, так і симетрично по дві з кожного боку полотна по нижньому краю штори.
 • Банти можна розмістити по краях завіси, створивши тим самим вертикальну сегментацію.

римські штори фото декору

римські штори декор

римські штори декор фото

римські штори фото декор

Важливо! У декоруванні штор важливо знати міру. Не варто навішувати на полотно прикрасу, якщо вона має складний та цікавий принт.

Як правильно зібрати та повісити штору

Вище був описаний спосіб створення римських штор своїми руками разом із системою, що відповідає за регулювання положення полотна. Така завіса може влаштовуватися без карниза, наприклад, на стрічці-липучці, яка однією стороною кріпиться до віконної рами, а іншою до штори, або меблеві скоби.

штора на липучці

А можна вибрати у магазині карниз спеціально для римської штори. Це конструкція, яка кріпиться на стіну або у віконний отвір, а на ній фіксується полотно. Виріб зазвичай влаштований так, що дозволяє регулювати довжину тканини.

Вибір карнизу залежить від його розмірів та місця, де планується розміщувати штори.

готова римська штора

Підбір місця та карнизу

Існує три види карнизів для римських штор:

 • Римський карниз міні має стандартні розміри, що відповідають параметрам вікон, встановлених у більшості багатоповерхівок країни. Цей тип конструкції встановлюється безпосередньо на віконну раму.
 • Класичний – призначений для розміщення римської штори лише у віконному отворі. Він має стандартні розміри, що підходить для повного драпірування вікна;
 • Скошений карниз – тип конструкції, що використовується для встановлення на вікнах у мансарді.

Вибір карнизу та місця його розташування взаємопов'язані. Все залежить від особистих переваг господаря та бажаного ефекту.

римські штори ідеї фото

Класичні вироби при правильному підборі кольору полотна в опущеному вигляді можуть зливатись зі стіною, створюючи цікавий ефект приміщення без вікон. Міні тип візуально розширює кімнату та залишає вільним підвіконня, його можна поєднувати і зі звичайними шторами.

римські штори фото ідеї

Також можна вибрати ручний та автоматичний тип карнизу. При першому варіанті регулювання здійснює за допомогою спеціального ланцюжка вручну, а другий передбачає наявність пульта дистанційного керування. Зібрану конструкцію можна сміливо кріпити.

римські штори дизайн

Процес кріплення штор

Монтаж римських штор здійснюється в наступній послідовності:

 • Коректний вибір місця. Для цього потрібно враховувати тип карнизу (описаний вище). Тканина повністю закриває скло і нізащо не чіпляється.
 • Позначення точок для монтажу карнизу. Олівцем за допомогою рівня відзначаються точки, куди будуть розміщені кронштейни. Якщо механізм встановлюється на віконній рамі, то відстані на ній дорівнюють ширині штори, а якщо конструкція кріпиться до стіни – між опорами має бути по 4 мм.
 • Закріплення кронштейнів.
 • Влаштування карнизу на кронштейнах.
 • Перевірка правильності монтажу шляхом регулювання довжини полотна: якщо все добре, воно буде рухатися вільно.

кріплення римської штори

Як своїми руками зробити ремонт

Римські штори оснащені механізмами, які мають властивість ламатися. Іноді це відбувається лише через кілька років після встановлення карниза, а буває, що й одразу доводиться замислюватися над вирішенням цієї проблеми. Відремонтувати римську штору можна самостійно.

Поломки у механізмі можуть бути різними. Щоб зрозуміти, що саме вийшло з ладу, необхідно провести діагностику. Для цього штора разом з карнизом знімається та акуратно розбирається. На наявність проблеми проглядаються усі складові пристрою. Це може бути пов'язано з попаданням у нього бруду або навіть частини матерії, зношування функціональних елементів або їх зміщення і т.д.

кріплення для римської штори

Після того, як причина поломки стала очевидною, потрібно її ліквідувати. У деяких випадках досить просто поправити механізм, що з'їхав, і почистити конструкцію від бруду і пилу. В інших же доводиться міняти деталі, що зламалися, або змащувати рухомі елементи. При серйозних поломках без належного досвіду краще звертатися до майстерні.

Римські штори є привабливим та оригінальним елементом дизайну, який, до всього іншого, ще й легкий у виготовленні.

римські штори дизайн фото

Відео: римська штора своїми руками

50 варіантів дизайну римських штор в інтер'єрі

римські штори

римські штори фото

римські штори ідеї

римські штори ідеї фото

римські штори фото ідеї

римські штори дизайн

римські штори дизайн фото

римські штори фото дизайн

римські штори фото дизайну

римські штори дизайн ідеї

римські штори ідеї дизайн

римські штори ідеї дизайну

римські штори декор

римські штори декор фото

римські штори фото декор

римські штори фото декору

римські штори декор ідеї

римські штори ідеї декор

римські штори ідеї декору

римські штори інтер'єр

римські штори інтер'єр фото

римські штори фото інтер'єр

римські штори фото інтер'єру

римські штори інтер'єр ідеї

римські штори ідеї інтер'єр

римські штори ідеї інтер'єру

римські штори

римські штори

римські штори

римські штори

римські штори оформлення ідеї

римські штори ідеї оформлення

римські штори ідеї оформлення

римські штори варіанти

римські штори

римські штори фото варіанти

римські штори фото варіантів

римські штори варіанти ідеї

римські штори ідеї варіанти

римські штори ідеї варіантів

римські штори фото

римські штори

римські штори фото видів

римські штори види ідеї

римські штори ідеї види

римські штори огляд

римські штори

римські штори види декору

римські штори

римські штори

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар