Як своїми руками пошити штори на люверсах

Варіант пошиття штори на люверсах своїми руками виправданий, коли нічого з готових портьєрів не вписується в інтер'єр квартири, а переплачувати та замовляти її в ательє теж не хочеться. Простіше і дешевше самостійно пошити штору, підібравши тканину потрібного забарвлення та фактури.

штори на люверсах

Опис та різновиди люверсів

Люверси є європейським винаходом. Це аксесуари, за допомогою яких можна дуже легко та швидко повісити штору на карниз. Їх також використовують для надійної фіксації різних банерів, тентів та драпірувань. Найчастіше зустрічаються люверси у вигляді металевих, дерев'яних чи пластикових кілець.

штори на люверсах фото

Однак, вони можуть бути й іншої форми:

 • прямокутної;
 • трикутної;
 • у вигляді контурів квітів чи тварин.

Для кріплення штор використовуються кільця великого діаметру (2,5 – 4,5 см – одягаються безпосередньо на напрямну карниза) та малого (з'єднуються з карнизом за допомогою гачків).

штори на люверсах декор

штори на люверсах декор фото

штори на люверсах фото декор

Як своїми руками пошити штори на люверсах

Зверніть увагу! Для фіксації важких штор із щільних тканин використовуються металеві кільця, а легкий тюль або органзу без проблем витримає аксесуар із пластику.

Як пошити штори на люверсах своїми руками

На перший погляд, здається, абсолютно незрозумілим, як можна пошити штори на люверсах своїми руками. Багато новачків вважають, що це неможливо зробити в домашніх умовах. Але насправді все не так страшно, як здається. Достатньо лише чітко спланувати свою роботу, підібрати якісні інструменти, купити тканину, що сподобалася, і дотримуватися рекомендацій.

штори на люверсах ідеї

Зверніть увагу! Для пошиття фіранок на люверсах слід віддавати перевагу тканинам, що дає мінімальну усадку після прання.

Підготовка до пошиття та створення викрійки

Для того, щоб розібратися, як пошити штори на кільцях, не зайвим буде переглянути кілька навчальних відеороликів. Приймати на віру все побачене та почуте не варто. Але це дозволить отримати загальне уявлення про те, які операції потрібно виконувати.

штори на люверсах ідеї фото

До початку роботи слід також визначитися з вибором карниза, оскільки ширина тканини, що купується, безпосередньо прив'язана до розміру карниза. У загальному випадку ширина штори повинна бути в 1,5 – 3 рази більша за довжину карниза. Конкретне значення коефіцієнта складання залежить від того, наскільки пишними будуть складки в готовому виробі, але менше 2 рекомендується брати тільки для дуже легких тканин.

штори на люверсах своїми руками

Ще один важливий момент – не забути про припуски на обробку:

 • 8 – 10 см – для підгинання нижнього зрізу полотна;
 • до 25 см – для підгинання верхнього зрізу під люверсну стрічку;
 • до 4 см – для формування кожного із бічних швів.

Зверніть увагу! Перед початком роботи придбаний відріз тканини слід випрати, щоб мінімізувати її усадку в готовому виробі.

Вибір інструментів та матеріалу

Пошити гарну та оригінальну штору вдасться лише за наявності всіх необхідних інструментів та обладнання. Для виготовлення штори на люверсах знадобляться:

 • швейна машина;
 • праска;
 • люверсна стрічка та люверси;
 • крейда чи мило для розмітки;
 • гострі ножиці;
 • металева рулетка та довга лінійка;
 • нитки, голки та шпильки.

швейна машина

праска

люверси

Як своїми руками пошити штори на люверсах

Розмір, форму та матеріал люверсів вибирають залежно від щільності тканини, типу карнизу та особливостей дизайну інтер'єру кімнати. Наприклад, для тканин середньої щільності та легких вуалей зазвичай використовують недорогі пластикові кільця. Вони не піддаються корозії, безшумно ковзають по напрямній карнизу і легко встановлюються в домашніх умовах, а величезна кількість кольорів дозволяє без проблем підібрати люверси під будь-який інтер'єр.

люверси

Кількість кілець (має бути обов'язково парним) залежить від їх діаметра та ширини тканини. Оптимальною вважається відстань між люверсами в 15 – 18 см (залежно від щільності тканини), але для отримання глибших складок цей розмір може збільшуватись до 22 см.

штори на люверсах фото ідеї

На окрему увагу заслуговує вибір тканини для штори. Тип матеріалу та його колір повинні вписуватися в розроблений інтер'єр кімнати. Це першочергова умова. Але також слід враховувати, що при використанні люверсів тканина повинна бути досить щільною, щоб до неї міцно приклеїлася люверсна стрічка. Ідеальний варіант – синтетичні та напівсинтетичні тканини. Вони мають достатню щільність, майже не вигорають і не дають усадку.

штори на люверсах дизайн

Зверніть увагу! Якщо в обробці вікна будуть використовуватися дві штори на люверсах, їх складки необхідно закладати в дзеркальному відображенні. В іншому випадку порушиться симетричність вертикальних складок.

Пошиття штор

На початковому етапі пошиття штори на люверсах нічим не відрізняється від виготовлення моделі з тасьмою: із придбаної тканини викроюється прямокутник з урахуванням усіх припусків на обробку.

тканина для штор

Далі виникає цілком закономірне питання, яким чином пришивається люверсна стрічка на штору? Єдиної стандартизованої відповіді це питання немає. Для легких тканин верхній зріз доведеться спочатку підвернути кілька разів на ширину стрічки. Для більш важких і щільних матеріалів досить відразу зробити і відпрасувати загин у 1-2 см, під який вона закладатиметься. Далі порядок дій такий:

 1. Стрічка укладається клейовою стороною вгору і за допомогою праски з'єднується верхньою частиною із загнутою ділянкою тканини. Для зручності стрічку під час обробки можна зафіксувати за допомогою шпильок.
 2. Шпильки виймаються, ділянка штори разом зі стрічкою підгинається і за допомогою праски проклеюється по всій площині.
 3. Робиться «контрольне» прогладжування ділянки штори зі стрічкою з лицьового боку – для якіснішого приклеювання стрічки.
 4. Нижній край планки, що вийшла, після остигання просочується на швейній машині (ширина стібка – середня) і відпрасовується.
 5. Обробляються нижній та бічні зрізи – підвертаються, обмітаються та прострочуються.
 6. Розмічаються та вирізаються отвори під люверси за внутрішнім діаметром.
 7. Встановлюються люверси шляхом з'єднання нижньої та верхньої половинок (до клацання).

встановлення люверсів

Зверніть увагу! При фіксуванні люверсної стрічки на полотні вона не повинна доходити до краю штори на 2 см, які будуть використовуватися при формуванні бокового шва.

Декорування штор

Серед популярних способів декорування таких штор слід зазначити:

 • різноманітні прихвати;
 • використання декоративних бантів;
 • розміщення іграшок та картинок на шторах у дитячих кімнатах.

штори на люверсах

штори на люверсах

штори на люверсах.

Як своїми руками пошити штори на люверсах

Як правильно повісити та використовувати штори в інтер'єрі

При правильно підібраних та встановлених люверсах процес фіксації штори на карнизі займає лічені хвилини. Достатньо звільнити один кінець направляючої та надіти на неї кільця штори. Якщо ж використовувалися люверси маленького діаметру, кожне кільце кріпиться до гачка карниза.

штори на люверсах дизайн фото

Штори на люверсах використовуються для обробки віконних отворів практично у будь-яких приміщеннях. Залежно від розмірів кімнати, особливостей планування та дизайну інтер'єру, це можуть бути короткі шторки до підвіконня або солідні портьєри до підлоги. У будь-якому випадку використання люверсів дозволить суттєво знизити ймовірність їх пошкодження під час щоденного відкривання-закривання.

штори на люверсах короткі

Що стосується вибору колірної гами, то штори виглядають безпрограшно, якщо доповнюють колір стін і меблів, виділяючись на кілька відтінків.

штори на люверсах фото дизайн

Відео: як пошити штори на люверсах

50 варіантів дизайну штор на люверсах в інтер'єрі

штори на люверсах

штори на люверсах фото

штори на люверсах ідеї

штори на люверсах ідеї фото

штори на люверсах фото ідеї

штори на люверсах дизайн

штори на люверсах дизайн фото

штори на люверсах фото дизайн

штори на люверсах.

штори на люверсах дизайн ідеї

штори на люверсах ідеї дизайн

штори на люверсах ідеї дизайну

штори на люверсах декор

штори на люверсах декор фото

штори на люверсах фото декор

штори на люверсах фото декору

штори на люверсах декор ідеї

штори на люверсах ідеї декор

штори на люверсах ідеї декору

штори на люверсах інтер'єр

штори на люверсах інтер'єр фото

штори на люверсах фото інтер'єр

штори на люверсах.

штори на люверсах інтер'єр ідеї

штори на люверсах ідеї інтер'єр

штори на люверсах ідеї інтер'єру

штори на люверсах

штори на люверсах

штори на люверсах.

штори на люверсах.

штори на люверсах оформлення ідеї

штори на люверсах ідеї оформлення

штори на люверсах ідеї оформлення

штори на люверсах варіанти

штори на люверсах варіанти фото

штори на люверсах фото варіанти

штори на люверсах фото варіантів

штори на люверсах варіанти ідеї

штори на люверсах ідеї варіанти

штори на люверсах ідеї варіантів

штори на люверсах

штори на люверсах фото

штори на люверсах фото

штори на люверсах

штори на люверсах

штори на люверсах ідеї види

штори на люверсах огляд

штори на люверсах

штори на люверсах

Як своїми руками пошити штори на люверсах

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар