Як швидко знайти та заклеїти дірку в басейні

Неможливо уявити літо без басейну, але не кожен може дозволити собі вбудований бетон. Прекрасна альтернатива – надувний чи каркасний басейн. Доступна ціна вплинула на сплеск популярності таких пристроїв не тільки для дитячої, а й для дорослої аудиторії. Асортимент дуже різноманітний, різноманітні форми, розміри, дизайн, глибина. Можна підібрати конструкцію відповідно до будь-яких запитів.

надувний басейн

Але вся радість пропадає, коли приходить усвідомлення, що басейн порвано. Дірка псує весь настрій, і породжує сумні думки про те, що конструкцію, що здулася, доведеться викинути.

порвався надувний басейн

У цій статті ми розповімо, як заклеїти басейн, чим заклеїти надувний басейн, чим заклеїти каркасний басейн Інтекс і скільки часу займе ремонт у домашніх умовах.

Як заклеїти надувний басейн

Як знайти дірку в басейні

Приступаючи до ремонту, насамперед слід визначити місце локації дефекту. Потрібно розуміти, що басейни бувають двох видів: каркасні та надувні. У кожному з них дірку знаходять у різний спосіб. Розглянемо процес детально.

Як знайти дірку в басейні

Каркасна конструкція

Якщо ви запідозрили наявність пошкодження, переконайтеся, що витік води не відбувається через випаровування, що відбувається природно.

 • На стіні басейну позначте рівень води;
 • Наберіть воду в невеликий таз і зробіть відмітку;
 • Через добу порівняйте рівень води. Якщо він знизився на однакову відстань як у басейні, так і в тазі, причиною зменшення води є природне випаровування.

каркасний басейн

Якщо рівень води в басейні знизився значно, ніж у тазику, то потрібно приступати до пошуку протікання.

Можливо, вода витікає не через наявність дірки, а можлива проблема з клапаном, націленим на блокування виходу води з конструкції. Якщо в зливному отворі прокладка не є герметичною, вода природним чином просочиться.

скотч для басейну

Щоб знайти дірку в дні, зверніть увагу, чи не зібралися десь в одному місці частинки сміття, можливо, землі. Якщо є витік, то тут будуть збиратися частинки, які не можуть пройти через дірочку, але були принесені до цього місця течією.

каркасний басейн фото

Щоб було зручніше знайти дірку, почніть зливати воду і додайте барвник. Наприклад, часто використовуються спеціальні барвники для тимчасового фарбування у фонтанах, СПА та басейнах). Завдяки цьому виток буде зручніше знайти.

як знайти витік у басейні

Не бійтеся зливати воду. Коли ви знайдете проблемне місце, щоб його заклеїти, потрібно, щоб матеріал був сухим та знежиреним.

Надувна конструкція

У надувних конструкціях витік знайти простіше. Велику дірку не помітити неможливо, а ось маленькі виявити складніше.

дірка у басейні

1 варіант. Надуйте басейн і злегка натискайте на нього, рухаючись по периметру. Порвана ділянка видаватиме своєрідний свист, оскільки з неї виходитиме повітря під тиском.

2 варіант. Також надуть басейн, і натискати на нього мокрою рукою. Вологою рукою ви одразу відчуєте потік повітря.

3 варіант. Найлегший. Надуйте басейн і озброїться мильним розчином і губкою (можна для миття посуду) або пульверизатором. Мильний розчин з великою наявністю піни нанесіть на поверхню. Там, де почнуть надувати великі бульбашки, і знаходиться те, що ми шукаємо.

як знайти витік у басейні фото

При виявленні дірочки позначте її фломастером, маркером або приклейте що-небудь поруч із нею, щоб знову не втратити.

Засоби для заклеювання басейнів

Сучасні басейни виготовляються із матеріалу ПВХ (полівінілхлорид). Матеріал дуже міцний і добре тримає форму. Раптом лопнути басейн навряд чи зможе, а ось проткнути матеріал гострим предметом не складе величезних труднощів.

чим заклеїти басейн

Клеїти басейни можна різними способами, в основному використовуються водостійкий клей різних видів. Але й інші способи також є:

 1. Пластир чи скотч. Міра тимчасова та неміцна. Але до серйозного ремонту може протриматися кілька годин, максимум одна доба.
 2. Спеціальний набір ремонту. Дуже корисна річ. До складу входять: клей та латка, іноді набір має додаткові інструменти.
 3. Водостійкий клей. Ідеально підходить до заклеювання ПВХ матеріалів. Стійкий до впливу води.
 4. Існує зручний розчин, що називається «рідка латка». Він являє собою рідкий ПВХ, що висихає за 10 хвилин.

рідка латка

Ви завжди можете звернутися до автосервісу або інших сервісних центрів, де можуть здійснити вулканізацію дефекту.

Як заклеїти басейн у домашніх умовах

Є кілька методів, які підходять для знищення дефекту як каркасного, і надувного резервуара. Розглянемо спочатку їх.

заклеювання басейну

За допомогою спеціального ремонтного набору заклеїти дірку можна в такий спосіб.

 • Із латки необхідно вирізати дві деталі. Одна невелика, що рівно закриває краї дірочки, а друга знадобиться для другого шару, і її розмір повинен перевищувати на кілька міліметрів меншу латку.
 • Нанесіть клей дуже тонким шаром спочатку на ділянку навколо дірочки, а потім на латку меншого розміру. Залишилося склеїти латку та пошкоджену ділянку.
 • Акуратно приклейте латку, розрівняйте всі краї. Покладіть під прес на кілька хвилин.

латка для басейну

Зверніть увагу! До продукції фірми «Інтекс» ремонтні комплекти додаються для придбання. Тому власникам товарів цієї марки не доведеться підбирати собі спосіб ремонту. Найзручніший варіант ремонту вже буде в нього в руках.

Якщо ви вирішили відремонтувати басейн самостійно за допомогою водовідштовхувального клею, скористайтеся наступним способом.

заклеїти басейн

При покупці клею переконайтеся, що у складі клею присутній полівінілхлорид, завдяки якому клей стає вологостійким.

 • Після виявлення пробоїни затріть місце навколо дірочки наждачним папером. Мета зробити поверхню трохи більш нерівною і шорсткою, щоб закладка та ушкоджена ділянка краще клеїлися.
 • Знежирте необхідну площу поверхні.
 • Нанесіть тонким шаром клей на латку та на поверхню басейну. Робіть це дуже акуратно, щоб клей не виходив за межі латки. Інакше до басейну може прилипнути будь-які інші деталі, надалі відклеюючи які, ви можете знову пошкодити прогумовану поверхню.
 • Прес може не знадобитися. Клей висихає за кілька хвилин.

заклеїти дірку у басейні

«Рідка латка» наноситься так:

 1. Знежиріть ділянку біля пошкодження.
 2. Налийте акуратно рідку латку.
 3. Залишіть на 10 хвилин до повного висихання.
 4. Нанесіть другий шар. Дайте йому висохнути.

Колір рідкої латки можна підібрати під колір виробу.

рідка латка для басейну

Після закінчення ремонту потрібно перевірити, чи все пройшло вдало. Для цього на відремонтовану поверхню наносять мильний пінистий розчин та натискають на басейн. Якщо починають з'являтися бульбашки, значить якісно заклеїти дефект з якихось причин не вдалося. Повторіть процедуру знову.

як знайти дірки в басейнах

Надувний

Всі перераховані вище способи допоможуть ліквідувати пошкодження надувного виробу. Але подібний тип басейнів має свою специфіку, вони іноді рвуться по шву. Розглянемо як можна усунути цей дефект.

як заклеїти дірку в басейні

Ізолюйте пошкоджену ділянку від води. Знежиріть (спиртом, оцтом, але не розчинником), добре промажте клеєм дві сторони, що прилягають до шва, і щільно з'єднайте їх гнітом. Залишіть у такому положенні на добу.

Каркасний

Каркасний басейн також можна легко заклеїти всіма перерахованими вище способами. І тільки один тимчасовий захід не може бути застосований до надувної, а лише до каркасної конструкції.

заклеїти каркасний басейн

Як заклеїти басейн за допомогою скотчу чи пластиру? Надувний басейн скотчем заклеїти не вийде, а ось каркасний завдяки своїй жорсткій конструкції тимчасово може бути скоригований таким методом.

 • Визначте, де знаходиться пошкоджена ділянка.
 • Позначте маркером місце проколу.
 • Протріть насухо ділянку біля дірки, знежирте. Знежирити можна звичайним етиловим спиртом, одеколоном, ацетоном, розчинником тим, що є під рукою.
 • Приклейте скотч.

заклеїти каркасний басейн скотчем

З ПВХ

Басейни з ПВХ не варто намагатися ремонтувати за допомогою суперклею, оскільки він не сумісний із матеріалом ПВХ. При використанні суперклею проблема може ще більше посилитися.

Заклеювання басейну під водою

У випадку, якщо ваш басейн дуже великий і зливати всю воду просто неможливо в даний момент, а дірочку ви виявили під водою, тобто тимчасова термінова міра. Розміщення латок зовні та всередині. Придбайте у спортивному магазині клейкий ремонтний набір. До складу входить клейка стрічка, одна сторона якої покрита водовідштовхувальним клеєм.

заклеїти басейн під водою

Важливо! Спочатку потрібно наклеїти стрічку необхідного розміру усередину басейну, щоб зупинити потік води. А потім уже із зовнішньої

Ремонт басейнів Інтекс (Intex)

Тепер розглянемо, як заклеїти басейн Інтекс у домашніх умовах. Резервуари марки Інтекс виготовляються з полівінілхлориду або прогумованого матеріалу. До виробу фірми «Інтекс» при покупці додається ремкомплект. Якщо його не виявилось, придбайте в магазині. Фірма набору відповідає марці виробу – Інтекс.

Набір складається з трьох латок розміром 15*50 см, Клею ПВХ об'ємом 50 мл та двох пар спеціальний рукавичок.

набір для ремонту басейну Intex

Процедура така:

 • Злийте воду з резервуару. Місце витріть насухо.
 • Із латки вирізається ділянка необхідного розміру. Вирізана латка повинна виступати за межі пошкодження з усіх боків приблизно на 2 см.
 • Спиртом або іншим відповідним розчином знежиріть поверхню і дочекайтеся повного висихання.
 • Змастіть тонким шаром клею латку та прикладіть її з внутрішньої сторони басейну. Те саме проробіть із зовнішньою.
 • На заклеєну ділянку покладіть вантаж на добу. Щоб клей повністю просох і міцно склеїв усі латки.

Техніка безпеки під час роботи

Щоб уникнути пошкоджень, необхідно ознайомитися з заходами безпеки та правилами експлуатації надувних та каркасних басейнів.

миття каркасного басейну

 • Конструкція має бути розміщена тільки на рівну поверхню. Жодних нерівностей у вигляді коріння дерев, каміння або інших жорстких і колких предметів не повинно бути.
 • Не можна заповнювати басейн чимось крім чистої води. Пластиковими дитячими кульками, іграшками та іншими сипучими предметами наповнювати виріб заборонено.
 • З висоти пірнати у воду також заборонено, тому що під тиском стінки резервуара можуть не витримати та луснути.
 • По закінченні використання басейн промивається, просушується, здувається (розбирається), і складеному стані зберігається в теплому місці до наступного сезону. Обов'язково в теплому місці, тому що «басейновий» матеріал починає псуватися за мінусових температур.

каркасний басейн інтекс

ВІДЕО: Як заклеїти каркасний басейн Intex.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар