Як розрізати пластикову панель у домашніх умовах

Недорогим та швидким ремонтом у наш час нікого не здивуєш. Для цього багато власників купують дешевші та доступніші матеріали або роблять ремонт самі. Але є й ті, які вважають за краще використовувати два способи для покращення свого житла. І в цьому випадку ніяк не обійтися без пластикових панелей та гарними знаннями «Чим різати пластикову панель у домашніх умовах?»

пластикові панелі в інтер'єрі

Особливість матеріалу

ПВХ панелі – простий обробний матеріал, при виготовленні якого використовується метод екструдування на основі сировини – полівінілхлорид. Завдяки своїм перевагам матеріал (пластик) зайняв міцне місце на ринку. Він водонепроникний, легкий у догляді, не дорогий, має великий вибір кольорової гами.

чим різати пластик

Для виготовлення пластикових панелей використовують метод лиття у форми. Для надання бажаного забарвлення в один тон додаткові сухі суміші, а для нанесення малюнка – термодрук, використовуючи допоміжний валик, розігрітий до високої температури.

стеля із пластику

Важливо! Якщо при нанесенні різного типу візерунків використовувався офсетний друк – вартість ПВХ панелей буде значно дорожчою.

з чого роблять ПВХ панелі

Чим різати панелі ПВХ

При використанні даного матеріалу головне питання – Чим різати та розпилювати ПВХ панелі в домашніх умовах? На перший погляд, все просто, тому що матеріал досить міцний. Але є багато підводних каменів із цією процедурою: панель може тріснути, пластик не витримати навантаження, розрізи будуть криві, внаслідок чого зіпсований матеріал та зайві витрати.

правила різання панелей із пластику

Різак

Універсальний різак вважається хорошим варіантом для нарізки ПВХ-пенелей: не дорогий, зручний в руках, легкий на підйом, не займає багато місця (через зберігання). Виготовляється багатьма фірмами виробниками, завжди є у спеціалізованих магазинах. Якщо придбати якісний різак, працювати буде просто і легко, зрізи будуть без зазубрин.

різак для обрізання пластикових панелей

Також для різання ПВХ листів у домашніх умовах можна використати сучасний «лайфак» – зробити різак вдома. Знадобиться смужка металева (ширина – 1 см, товщина – 2 мм), точильний камінь, ізоленту. З одного боку заготовку обрізають під кутом 45 градусів і заточують, з іншого роблять ручку із ізоленти для зручного тримання та безпечного використання.

саморобний різак

Зверніть увагу! Універсальний різак не ваш вибір для нарізування пластикових панелей, якщо потрібні фігурні вирізи. Різак ріже суто по прямій лінії.

як розрізати пластикову панель різаком

Ножівка

Ножівка – всім відомий інструмент, мешканець кожного будинку. Думаючи про те: «Чим пиляти пластик», можна згадати і про ножівку, чи вона по дереву, чи по металу.

ножівка для різання пластику

При виборі потрібно знати кілька закономірностей:

 • Полотно не повинно бути із зазубринами, розведеними убік, є ймовірність утворення тріщин при розпилюванні пластикової панелі;
 • Зубці на ножівці повинні бути невеликого розміру (використовуються для поперечного пилу), щоб не зіпсувати панель не рівним зрізом.

Також варто відзначити, що ножівка дозволяє різати пластикові панелі по кілька штук. Головне складати їх лицьовою стороною та в стопку, дотримуючи їх усі одночасно. Незалежно від переваг, є й недоліки – ремонт за часом затягнеться.

різання ПВХ-панелей ножівкою

Важливо! При виборі такого інструменту, як ножівка, не потрібно перестаратися з фізичним навантаженням на пластикові панелі. Сильні зусилля можуть пошкодити листи ПВХ.

Електролобзик

Електролобзик прискорює процес розпилювання, поперечний надріз або поздовжній. Добре справляється з фігурним розпилюванням, делікатно вирізує потрібні звивини. По прямій лінії після розпилювання немає зазубрин і рваних країв.

як працювати електролобзиком

При роботі з електролобзиком важливо враховувати деякі поради від фахівців:

 1. Працюватиме лише на низьких оборотах. Пластикові панелі почнуть плавитися при високій температурі інструменту, надріз буде не рівним, ПВХ-лист зіпсований, а токсичні випари само собою небезпечні та неприємні.
 2. Вимкнути маятниковий хід. Працювати буде простіше та комфортніше.
 3. Не використовувати зайве навантаження на панелі. Матеріал практичний, але досить тонкий. Один не вірний, різкий рух – пластикові панелі непридатні для ремонту.
 4. Використовувати полотно для електролобзика із найменшими зубчиками. Більш якісні зрізи.

Додаткова інформація. Електролобзиком можна робити розпилювання кількох панель одночасно, при цьому довжина полотна інструмента повинна відповідати висоті складених листів.

різання панелей електролобзиком

Ніж

Добираючись з будівельного магазину, думаючи про ремонт та питання «Чим розрізати пластикову панель?» перше, що спадає на думку – це ніж.

Так, ніж – підручний домашній засіб також може допомогти у розпилюванні пластикових панелей, якщо їх не багато та інших варіантів немає.

правила різання пластику простим ножем

Зрозуміло і те, що при використанні ножа для різання процес ремонту затягнеться. А ваша праця буде важкою і швидше за все невдячна (зубровини, нерівні зрізи, поламані пластикові панелі в результаті).

Який ніж вибрати:

 • Простий столовий ніж (кухонний) – найгірший варіант. Відрізи можна зробити, якщо перед цим сильно попітніти і заточити лезо якнайкраще.
 • Спеціальний ніж (будівельний) найкраще впорається із завданням, вибираючи серед трьох варіантів. Товщина леза 18 мм, є ймовірність, що не поламається, зручніший для тримання в руці.
 • Канцелярський ніж для паперу – він значно менший (товщина леза 7 мм або 10 мм), працювати доведеться повільно, довго та дуже акуратно.

будівельний ніж

Не варто забувати, що при роботі з канцелярським та будівельним ножем майстер має бути дуже акуратним, адже частина леза може відламатися та поранити.

будівельний ніж для різання панелей

Важливо! Вибравши цей метод різання пластикових панелей в домашніх умовах, використовуйте лінійку, куточок або рівень як допоміжний предмет для рівного надрізу. Також проводьте кілька разів по тому самому місцю надрізу, далі за допомогою перелому домагайтеся бажаного результату.

Циркулярка

Циркулярка або електрична дискова пилка – потужний будівельний інструмент, основне завдання якого працювати з деревиною та подібними до духу матеріалами.

різання панелей циркуляркою

Але є можливість, встановивши тонші, з маленькими зубцями диски, працювати з пластиковими панелями та заготовками, що ламінують. Якщо такий інструмент є вдома, то вигідніше купити новий диск, ніж універсальний різак або електролобзик.

До недоліків можна віднести вагу інструменту. З усіх можливих варіантів, які застосовуються для нарізки пластикових панелей в домашніх умовах, циркулярка габаритніша, і працювати з нею важче.

Правила роботи з циркуляркою при нарізуванні ПВХ-листів не відрізняються від принципів роботи з електролобзиком. Використовувати найнижчі обороти і не давати великого навантаження на різальний матеріал.

циркулярна пилка для різання матеріалів

Болгарка

Найзручніше і практичне спорядження в руках майстра з різання пластикових панелей вважається болгарка.

переваги та плюси болгарки

До переваг можна віднести:

 • ідеальні прямі розрізи;
 • якісні фігурні візерунки та зрізи;
 • зазори зрізів можуть досягати до міліметрів;
 • зручність у використанні;
 • вага інструменту.

як вибрати насадку для болгарки

Але є низка порад по роботі, дотримуючись їх, процес буде набагато простіше і краще:

 1. Відрізний диск повинен бути по металу та тонким до 1,2 мм (найкраще 0,8 мм або 1 мм.).
 2. Працюватиме виключно на низьких оборотах.
 3. Інструмент використовувати невеликих розмірів для зручності утримання в одній руці.
 4. Не прикладати всієї сили своєї ваги на панелі і не робити надприродних зусиль при натисканні.

Важливо! Працюючи з болгаркою краще надіти окуляри і використовувати пилосос, тому що в процесі багато дрібного пилу, що літає.

як розрізати панель болгаркою

Як правильно різати ПВХ-панелі

Починати потрібно з підготовки місця для різання, воно має бути зручне, провітрюване (з роботою деяких інструментів дуже багато сміття і пилу). Якщо є можливість виконувати нарізку на подвір'ї або на вулиці, варто цим скористатися.

Якщо вже знаєте, чим розрізатимете панелі ПВХ в домашніх умовах, варто підготувати і інструмент. Залежно від вибору (знайти потрібні леза, заточити ніж, підібрати потрібний диск чи полотно).

Підготувати пластикові панелі, виміряти, якщо планується фігурна нарізка намалювати форми і візерунки на поверхні листа. Можна скористатися маркером чи фломастером. Не варто турбуватися, цей матеріал легко відмивається з поверхні панелі.

виміри панелей перед різкою

Важливо! Деякі інструменти дозволяють виконувати нарізку по кілька аркушів відразу. Для зручності потрібно їх скріпити будівельними затискачами, щоб листи між собою не ерзали. І працювати самому буде комфортніше.

В обов'язковому порядку пиляти чи розрізати пластикові панелі, потрібно поклавши до себе лицьовою стороною. Правило актуальне як для одного полотна, так і для декількох складених у стопку.

різання пластикових панелей у стосі

Для розпилювання панелей на дві частини, які будуть використовуватися в подальшій роботі, ставлять їх на дві опори, зазор між якими не більше 10 см. Бокову частину панелей притуляють до стінки. Для відрізу непотрібного фрагмента на панелі (невеликі розміри) потрібну частину ставлять на одну широку стійку, фіксують, спирають об стіну і роблять роботу.

Чудовий пристрій якщо листи лежать на двох

Як не допустити помилок

Головною помилкою при відрізанні листів та роботі з пластиковими панелями – це не знання того, що листи ПВХ не виносять низьких температур. Працювати з ними потрібно за температури плюс 5 градусів за Цельсієм, а то й більше. Якщо температура нижча — в'язкість панелей зменшується, що призведе до сколів та зазубринів по лінії зрізу – у кращому випадку. У гіршому випадку – пластикова панель легко потріскається або розсипатися в руках.

як правильно різати пластикову панель

У будь-якій справі можливі неточності, похибки та проколи. Хто нічого не робить – той не помиляється та не вчиться на своїх помилках. Просто треба знати потрібну інформацію, виконувати правила, враховувати рекомендації, прораховувати все на кілька кроків уперед, і тоді помилок буде набагато менше.

правила різання пластикових панелей

Правила безпеки

Основне правило – наявність окулярів та рукавичок, тому що при роботі можуть відлітати частини ПВХ панелей та уламки. Інші правила безпеки безпосередньо залежать від вибору ріжучого інструменту.

техніка безпеки під час роботи з будівельним матеріалом

Порада! Якщо ви використовуєте прилад, який підключається до мережі, необхідно згадати правила користування електроінструментами.

Кожен має право вибору. Інструмент для різання ПВХ панелей не є винятком і все залежить від цілей, які ви переслідуєте щодо ремонту. Чи потрібно його зробити швидше, який обсяг роботи, чи є можливість купити той чи інший інструмент. Все залежить від вас, найголовніше, що ви зважилися на ремонт і вже знаєте, чим різати панелі ПВХ в домашніх умовах.

Відео: як і чим можна розрізати пластикову панель у домашніх умовах?

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар