Як розпушити пуховик після прання

Натуральний наповнювач у пуховику потребує особливого догляду. Згодом він звалюється, опускається чи злипається. Це робить одяг більш тонким і холодним. Особливо це помітно після різних процедур очищення виробу. Тому питання як розправити пух у куртці після прання хвилює дуже багатьох господарок. Зробити це досить просто, варто знати лише кілька корисних секретів.

пуховик

Як збити пуховик після прання

Одяг добре зберігатиме тепло і даруватиме затишок лише за умови, що пуховий теплоізоляційний шар буде сухим, пухнастим і розправленим рівномірно по виробу. Звалення пуху не тільки псує зовнішній вигляд куртки, а й псує її основні якості. У такому виробі легко застудитись.

як прати пуховик у машинці

Пухнастість пуху вкрай важлива для збереження тепла. Повітря між пушинками допомагає затримувати холод, забезпечує рівномірне та швидке паровідведення. У такому виробі замерзнути або зпотіти неможливо. Крім того, повітря під час руху циркулює всередині самого матеріалу, що забезпечує природну вентиляцію.

пуховики

Під час прання пушинки та перо намокають, стають важчими та злипаються. При висиханні вони залишаються у тому стані. Також вони прилипають до швів і скочуються вниз. Через це велика частина пуховика залишається порожньою, що виглядає смішно та безглуздо. Злипання пушинок не дає повітря можливості проникати між ними. Таким чином, утеплювач повністю втрачає свої властивості. Тому питання як розправити пуховик після прання досить актуальне.

як випрати пуховик

У разі потрапляння під дощ верхній шар намокає. Вологовідштовхувальне просочення не завжди надійно захищає пух від намокання – це залежить від сили дощу та вітру. Якщо пуховик намок під дощем, то утеплювач усередині нього звалюється грудками і втрачає свої властивості. Тому важливо також знати, як розпушувати пух у пуховику, щоб не утворювались грудки.

як збити пух у пуховику

Це можна зробити у різний спосіб.

За допомогою м'ячиків у пральній машині

Одні з найпоширеніших методів є прання з тенісними м'ячиками. Також можна використовувати пластикові кульки діаметром 5-8 см.

пуховик із тенісними м'ячиками

Суть методу в тому, що він автоматично збиває утеплювач усередині пуховика, причому настільки сильно і скрупульозно, що не залишається жодної грудочки. Цей метод дозволяє швидко і без особливих зусиль привести річ у чудовий зовнішній вигляд.

прання з тенісними м'ячиками

Послідовність дій тут буде такою:

 1. Встановити режим щадного віджиму швидкість оборотів повинна бути не вище 400.
 2. Покласти в барабан вже висушений пуховик і 3-4 тенісні м'ячі або подібні кульки. Тенісні м'ячики використовувати краще, тому що вони мають істотну вагу і відповідно сильніше збивають пух.
 3. Запустити пральну машину на віджимання. Заливати воду у пристрій не потрібно. Усі процедури проводять на суху.
 4. Після закінчення роботи машини витягнути річ і кілька разів струсити.
 5. Перевірити, як розправився пух. Якщо грудочки ще залишилися, їх слід розрівняти руками. При необхідності процедуру віджимання потрібно повторити.
 6. У фіналі пуховик потрібно акуратно збити руками, як подушку.

випраний пуховик

Важливо. Розгладжувати пух за допомогою кульок необхідно лише після того, як виріб повністю висохне. В іншому випадку такий спосіб лише зробить грудки більш щільними, що посилить ситуацію.

Розправлення пуху за допомогою різниці температур

За допомогою впливу температур великої амплітуди можна не тільки розгладити пух після прання, а й розрівняти його у довгостроковому виробі. При зберіганні пух часто злипається, і куртка виглядає досить дивно.

як розправити пух у пуховику

Порядок дії при цьому методі:

 1. Розправити повністю сухий пуховик. Потім повісити пуховик на вішалку і винести на холод на 2 години.
 2. Після цього його повертають у тепло. Струшують, перевернувши кілька разів. Через 30-40 хвилин після того, як він нагріється його знову виносять на холод на 2 години.
 3. Процедуру потрібно повторити кілька разів, поки вміст куртки не повністю розправиться.

пуховик на вішалці

Цей метод необхідно використовувати лише після того, як вироби повністю просохнуть.

Застосування вибивалки для килимів

Цей метод також вимагає попередньої повної просушування пуховика. Інакше пух зіб'ється і злипне ще більше і його потім розпрямити ще складніше.

вибивалка для килимів

Порядок дій з вибивалкою для килимів:

 1. Розкласти пуховик на підлозі чи іншій поверхні. Важливо, щоб поверхня була рівною та твердою.
 2. Після цього потрібно акуратно та ніжно проплескати всю поверхню. Сильного зусилля докладати не потрібно, оскільки це може зашкодити одяг. Важливо акуратно розбити всі грудочки.
 3. Після цього потрібно потрясти пуховик у різних напрямках.

як сушити пуховик після прання

Порада. Якщо немає під рукою вибивалки, можна скористатися кухонною качалкою або будь-яким іншим подібним предметом.

Цей метод не підійде, якщо матеріал має пошкодження, надриви або потертість. Якщо тканина з ворсом, складного вироблення або з будь-яким нанесенням – цей спосіб може пошкодити його.

пуховик після прання

Використання фену

Цей спосіб допоможе не тільки розпушити вміст пуховика, а й досушити його. Його можна застосовувати відразу після прання, коли виріб ще трохи вологий.

фен

Порядок дій:

 1. Вивернути куртку навпроти і повісити на плічка.
 2. Просушувати за допомогою фена, спрямовуючи при цьому потік повітря нагору.
 3. Режим фена необхідно увімкнути на холодне повітря.
 4. Просушування феном необхідно чергувати зі струшуванням. Це можете найкращому розподілу пуху. А також дозволить уникнути утворення грудок.

білий пуховик

Важливо. Занадто гаряче повітря фена може зробити пух і перо ламкими, в результаті з часом вони перетворяться на потерть.

За допомогою пилососу

Для цього, крім пилососа, знадобиться великий вакуумний пакет. Цей спосіб досить складний, але може допомогти, якщо в пуховику утворилися великі грудки.

вакуумний пакет та пилосос

Порядок дій:

 1. Покласти виріб у пакет та закрити його.
 2. За допомогою пилососа відкачати повітря.
 3. Потім включити на пилосос режим вдування і наповнити пакет повітрям, продуючи пуховик.
 4. Знову за допомогою пилососа спустити повітря і так повторити кілька разів.
 5. Періодично необхідно розтрусити виріб.

пишний пуховик

Обробка пором

Пара застосовується, коли пуховик злежався або на додаток до вибивання пуховика. Пара дозволяє розправити пух усередині та погладити куртку.

відпарювання пуховика

Порядок дій:

 1. Вивернути річ навиворіт і повісити на плічка.
 2. З боку підкладки обробити праскою з парою або відпарювачем.

Це дозволить наповнити утеплювач повітрям усередині. Додатково після обробки парою можна обробити ще холодним феном.

чисті пуховики

Правила сушіння

Уникнути утворення грудок та злипання пуху дозволять насамперед грамотне сушіння. Для сушіння пуховик вішають на плічка і залишають у сухому теплому приміщенні. Сушити виріб на сонячному світлі не можна – це зіпсує теплоізолятор.

сушіння пуховика

У процесі сушіння виріб регулярно протрушують. Це забезпечує рівний розподіл пуху в касетах і оберігає від грудок.

Сушіння такої речі зазвичай займає близько двох діб. Якщо періодично продувати пуховик феном, він висохне швидше, а грудки не утворюються.

просушений пуховик

Як уникнути збивання пуху

Деформація натурального утеплювача, а саме – утворення грудок, збивання вниз касет куртки, злипання в плоскі бляшки може статися не тільки після прання.

чоловічий пуховик

Пух може збитися через попадання під дощ або тривале зберігання куртки у складеному вигляді. Для того щоб уникнути утворення грудок пуховики краще зберігати у шафі у підвішеному стані. При цьому влітку їх рекомендується просушувати один раз на свіжому повітрі, але не під прямим сонячним світлом.

просушування пуховика

Після влучення під дощ куртку необхідно просушити. Наприклад, її можна обробити феном. І лише після цього прибирати у шафу.

Правила догляду за пуховою курткою

Для того щоб куртка служила довго, не псувалася необхідно дотримуватися основних правил догляду. Вони стосуються не лише пуху, а всього виробу загалом. Це дозволяє уникнути псування не тільки утеплювача, а й фурнітури, підкладки та верхньої тканини.

яскраві пуховики

По можливості куртку краще прати вручну. При пранні машини необхідно вибирати режим зі швидкістю не більше 400 оборотів в хвилину.

При будь-якому вигляді прання важливо застебнути всі блискавки – це дозволить уникнути деформування. Після прання необхідно провести 3-4 полоскання.

випраний пуховик фото

Регулярний догляд та дотримання всіх правил дозволить зберегти вироби у новому та акуратному вигляді протягом кількох років.

Як розправити пух, що збився, в пуховику

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар