Як розносити туфлі, які тиснуть і натирають

Чи знаєте ви, що в середні віки шевці шили чоботи за однаковим шаблоном на праву та ліву ногу? На той час існувала особлива професія розтоптувача. Цим людям вельможі платили за те, щоб отримати м'які та зручні чобітки. Зараз власники незручних туфель, босоніжок, черевиків змушені справлятися самостійно.

купуючи нове взуття

Існують різні причини, через які люди купують незручне взуття. У когось незручна колодка, наприклад, дуже широка або дуже вузька стопа, хтось спокусився купити взуття на один розмір менше, тому що взуття дуже гарне.

вузьке взуття

А бувають випадки, коли взуття здавалося зручним, але через кілька годин ходьби ноги набрякають і виявляється, що туфельки чи босоніжки немилосердно натирають ноги. Ми знаємо безліч способів розносити взуття та поділимося з вами цими відомостями.

шкіряні туфлі

Як швидко розносити взуття

Всі відповіді на питання, як розносити туфлі, зводяться до одного – матеріал, з якого виготовлений верх взуття, потрібно зволожити та поступово розтягнути. Але зволожують його різними складами. Значним чином, спосіб розношування залежить від матеріалу, з якого виготовлені туфлі.

виготовлення взуття

З натуральної шкіри

Шкіряне взуття потрібно зволожити спиртом або оцтом зсередини, одягнути теплі шкарпетки і походити так хвилин 30. В результаті шкіра розтягнеться, але залишиться запах спирту або оцту. Можна почекати, коли він вивітриться, але можна і витерти акуратно вологою губкою взуття.

для розтяжки взуття

Можна просто застосувати вологі шкарпетки. На ніжки в таких шкарпетках взують туфлі і носять їх, поки шкарпетки не висохнуть. Можна підігрівати ноги в шкарпетках за допомогою фена. Тепло зробить шкіру більш податливою.

Фен допоможе

Спрямовувати струмінь фена на туфлі або черевики з натуральної шкіри категорично заборонено, шкіра стане жорсткою та схильною до розтріскування.

Зимове взуття можна розтягувати у холодильнику. Як правило, мова про черевики, чоботи. Не рекомендуємо таким чином розтягувати, наприклад, туфельки – у них більш делікатна шкіра верху, клей не розрахований на експлуатацію в холодну пору року. Тому ви можете туфельки просто пошкодити, якщо залишити їх у морозилці!

збільшувати взуття

Але чоботи чи черевики можна розносити, якщо покласти в них герметичний пакет із водою та помістити у холодильник. Замерзнувши, вода розшириться та розтягне взуття.

Туфлі можна розносити за допомогою крупи. У пакет із крупою потрібно хлюпати води і помістити його в туфлі на ніч. Крупа вбиратиме вологу і розбухатиме, розтягуючи шкіру.

нові туфлі зі шкіри

Існує екстремальний метод розношування шкіряного взуття – його потрібно буквально на одну секунду обдати зсередини окропом, а потім надіти на ноги в теплих шкарпетках. Але з цим методом потрібно бути обережним, є великий ризик пошкодити туфлі, якщо, наприклад, у виробництві застосовувався недостатньо гарний клей.

засобів для розтягування взуття

Слід пам'ятати, що є спеціальні склади для розтягування взуття. Вони розроблені професіоналами та не зашкодять дорогі шедеври взуттєвої промисловості. Призначені вони, зокрема, і для розтягування шкіряних виробів.

Зі штучної шкіри

Штучна шкіра далеко не така міцна, як натуральна, при розтягуванні з великим зусиллям вона може тріскатися і рватися.

Розносити нові туфлі

Є кілька способів, які є прийнятними для розтягування таких виробів:

  • Змастити туфлі зі шкірозамінника вазеліном якомога щедріше, одягнути теплу шкарпетку і погуляти по квартирі в туфлях приблизно півгодини;
  • Змочити шкарпетки в одеколоні, надіти на ноги та розношувати;
  • Помістити у взуття пакетики із зволоженою крупою;
  • Набити виріб вологим папером та залишити на всю ніч.

Замшеве взуття

Натуральна замша – це та ж шкіра! Тому потрібно застосовувати для роботи з нею такий підхід. Можна, звичайно, обробити перед розношуванням замшу оцтом або спиртом і взути туфлі або чобітки на щільну шкарпетку. Але краще застосувати спеціальну пінку, яка наноситься на виворот взуття. Потім традиційно ходите взуття в щільних шкарпетках.

замочувати взуття

Але деякі знавці рекомендують перед розношуванням змочити замшу зсередини пивом! Щоправда, попереджають, що з цим способом потрібно бути обережним, замша дуже добре тягнеться і взуття може стати завеликим.

Лакове взуття

Лакові вироби найделікатніші. Якщо надмірно старанно розтягувати їх, лакова плівка розтріскається і почне скочуватися. Для цього виду виробів не передбачено спеціальних засобів, розроблених промисловістю для розношування.

лакові туфлі

Але можна спробувати бути схожим на взуття, одягнувши його на намочені горілкою шкарпетки. Процедура повинна тривати, доки не висохнуть шкарпетки. Будьте дуже і дуже обережні, щоб на лаковій плівці не з'явилися тріщини.

Текстильні туфлі

Текстиль розтягується простим і перевіреним способом – всередину туфельок або кросівок з тканини заливається на 1-2 секунди окропу і після цього надягають на ногу з носком, щоб прогулятися півгодини по будинку.

Текстильне взуття

Можна взяти білий папір, зволожити і набити в текстильні туфельки. Але врахуйте — газети застосовувати для цього не можна, вони пофарбують тканину.

Силіконові черевики чи чоботи

Потрібно мати два тазики з водою — в одному вода має бути холодною, в іншому — гарячою. Спочатку в черевики заливають окріп і розпарюють протягом 2-3 секунд. Потім потрібно витерти їх насухо, взути на щільну шкарпетку і занурити взуті ноги в таз із холодною водою.

Вазелін

Як носити взуття, якщо воно трохи мало

Питання сформульовано не зовсім правильно. Потрібно думати, як розносити тісне взуття, бо терпіти постійний тиск на ноги дуже непросто та шкідливо для здоров'я.

пальці стиснулися

Тісні туфлі не лише розтирають шкіру, а й деформують суглоби, а також провокують варикозне розширення вен. Якщо взуття не виходить розносити, його можна одягати тільки в тому випадку, якщо ходити в ньому доведеться не далі, ніж від дверей і машини.

лаковані туфлі

Цікаво, що голлівудські зірки давно відмовилися мучитися та страждати у тісному взутті. Замість того, щоб думати, як розносити нові туфлі, вони просто купують взуття на розмір більше і вкладають у нього силіконові вставки, щоб не втрачати туфлі.

Льодом можна

Як розтягувати лише деякі частини

Якщо потрібно розтягнути конкретні місця, наприклад, туфлі натирають мізинець, розтягувати взуття варто точково, для цього застосовують зазвичай пакетик з вологою крутою, зафіксований і в потрібному місці.

Невдалу покупку

Як розносити, якщо взуття вузьке

Всі описані методики стосуються більшого розношування вшир. Це зробити набагато простіше, оскільки не потрібне жодного спеціального обладнання.

взуття вузьке

Як використовувати спеціальні розтяжки

Спеціальні розтяжки застосовуються, щоб взуття витяглося в довжину. Пам'ятайте, що збільшити взуття більше ніж на розмір не вийде. А лаковані вироби не можна витягти навіть на розмір.

розтяжки для взуття

Застосування розпірок оцінять ті, хто має надзвичайно довгий великий палець на нозі. Існують спеціальні розтягувачі. Вони застосовуються в комплекті зі складами, які призначені для того, щоб розтягувати взуття даного типу.

професійну майстерню

Виріб обробляють препаратом для розм'якшення, вставляють розпірки та залишають на 8-10 годин. Для розтягування в довжину може знадобитися 2-3 процедури. Лаковані вироби витягнути навряд чи вдасться. Вони дуже легко псуються.

розтяжки лакованого взуття

Як не пошкодити взуття

Бажання розтягнути взуття, тому що дуже гарна модель не повинна призводити до втрати адекватності.

розтягуйте взуття

Дотримуйтесь простих правил:

  • Лаковане взуття потрібно ретельно розм'якшити, але дуже акуратно розтягувати;
  • Замша не товаришує з водою і боїться просушування в теплому місці;
  • Літнє та демісезонне взуття болісно переносить розтяжку в морозилці. Перед тим, як витягти з черевиків крижану брилу, дайте їй підтанути. Інакше витягувати її буде вкрай незручно.

розносити взуття

А щоб уникнути необхідності розношувати туфельки або босоніжки, скористайтеся простою порадою і купуйте все, що взуватимете, у другій половині дня, коли ноги набрякли і стали більшого розміру. Так вам простіше буде знайти ту пару, яка не тертиме мозолі.

незручне взуття

Відео: як розтягнути вузькі туфлі

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар