Як привчити маленьке кошеня до туалету

Поява в будинку маленького кошеня завжди пов'язана з новим клопотом. Важливим завданням серед інших турбот буде привчання домашнього вихованця до лотка. Не варто вважати, що котик може самостійно навчитися всьому, йому обов'язково потрібно допомогти і показати, куди саме варто ходити в туалет. Дізнаємося зі статті, як привчити кота до туалету.

засоби для привчання кошеня до лотка

У якому віці треба привчати до горщика

Досягши віку 4-5 тижнів, кошеня вже сам не бажає справляти потребу де доведеться. Якщо його не навчати, він самостійно вибере собі місце. Говорячи про навчання, то вже з 6 тижнів кошенята можуть освоїти туалетні премудрості, а у віці двох місяців можуть справлятися із цим практично ідеально.

кошеня в лотку

Чим старший вихованець, тим складніше буде привчити його до лотка, тому затягувати з навчанням не варто.

кіт у лотку

Вибір лотка

Вибір лотка – відповідальна справа, сьогодні в магазинах представлений широкий вибір ємностей різних форм та розмірів. Оскільки кошенята ростуть дуже швидко, варто придбати одразу великий лоток, щоб надалі у вихованця не виникало труднощів із походом до туалету. Якість самого виробу багато в чому залежить від міцності пластику.

як вибрати лоток кошеняті

Висота лотка також має значення, бортики не повинні бути надто низькими. В іншому випадку весь наповнювач може опинитися на підлозі. Занадто високі бортики завдадуть багато незручностей вихованцю і ускладнять процес привчання до лотка.

лоток для котів

Важливо! Кошенята не вітають тісних ємностей. Якщо вихованець зрозуміє, що лоток йому незручний, він знайде інше місце.

З наповнювачем

Визначившись із лотком, варто подбати про наповнювача. Якщо раніше для цих справ використовували звичайний пісок із пісочниці чи рвані газети, то сьогодні у продажу є чимало наповнювачів із різними функціями. Основними видами є:

 • Поглинаючий наповнювач. Найбільш бюджетний варіант, наповнювач добре вбирає рідину та запобігає появі неприємного запаху. На вигляд це великі камінці (насправді це глина), що нагадують дрібну морську гальку. За рахунок розміру, наповнювач не прилипає до лап кошеня і не розноситься по квартирі.

вбираючий наповнювач

 • Наповнювач, що комкується. На вигляд нагадує пісок або дрібні гранули, хоча насправді це все та ж глина. При попаданні сечі вона охоплює джерело вологи, утворюючи грудку. Такий вид наповнювача досить зручний, оскільки досить просто вийняти грудку з лотка.

гранульований наповнювач

 • Дерев'яний наповнювач. Варто сказати, що запах такий наповнювач замикає не дуже добре, зате не залишається на лапах у вихованця і є найнатуральнішим з усіх.

деревний наповнювач

 • Силікагелеві наповнювачі. Добре ховають запах і міняти достатньо раз на місяць. Однак його вартість досить висока, та й кішки під час його використання роблять багато шуму.

силікагелевий наповнювач

Без наповнювача

Деякі господарі віддають перевагу лоткам без наповнювача, у цьому випадку ємність матиме ґрати. У лотка такого виду є низка переваг:

 • завжди можна побачити, коли, чим і як кішка сходила до туалету, що дає можливість контролювати стан здоров'я вихованця;
 • можна своєчасно проводити очищення лотка, тому кошеня завжди ходитиме в чисту ємність;
 • економія грошей, оскільки не потрібні витрати на купівлю наповнювача.

лоток без наповнювача

Складність виникає через те, що доводиться постійно контролювати наповнення лотка, адже брудну ємність кошеня може відмовитися ходити.

лоток для кошеня

Важливо! Лоток для маленького кошеня краще ставити у тій кімнаті, де він найбільше проводить часу.

Покрокова інструкція з навчання кошеня до лотка

Розглянемо покрокову інструкцію про те, як привчити кішку до туалету. Насамперед вихованцю необхідно дати час, щоб трохи освоїтися, після чого можна приступати до дій.

лоток для кошенят

Етапи привчання вихованця до лотка:

 • Знайомство. Кошеня має ознайомитися з «місцем», куди ходитиме в туалет. Для цього його акуратно садять у лоток, щоб він міг його обнюхати. Можна виконати таку дію: підняти у кошеня лапку і дати покопати, щоб на рівні інстинкту у тварини виник зв'язок із цим місцем.

кошеня в лотку фото

 • Спостереження. Безумовно, з першого разу тварина може і не зрозуміти, куди слід випорожнюватися, проте за її поведінкою не складно побачити, коли вона збирається це зробити. Як тільки ви помітили, що вихованець почав метушитися, крутитися, нявкати або копати, його відразу ж необхідно посадити в лоток і залишити там, поки він не зробить свою справу. Не варто виявляти агресію та кричати на кошеня, тим більше штовхати його та силою намагатися утримати в ємності. Це спровокує появу страху і кошеня просто більше до нього не підійде. Якщо все вийшло, тварину можна погладити та сказати ласкаві слова. Випорожнення викидати відразу не потрібно, адже наступного разу кошеня знайде лоток по запаху.

привчання кошеня до лотка

 • Закріплення результату. Деякий час тварина може залишати «сюрпризи» в різних місцях, тому «купку», що з'явилася, переносять у лоток. Лужицю слід промокнути серветкою і відправити її в лоток. Щоб такого більше не повторилося, місце слід добре помити та продезінфікувати.

як привчити кошеня до лотка без наповнювача

Увага! Як і маленькі діти, кошенята хочуть на горщик після пробудження, їжі чи ігор. Після їди вихованець обов'язково захочеться спорожнитися, тому його відразу ж потрібно віднести в лоток.

Особливості навчання дорослої кішки

Дорослу кішку привчити до лотка трохи складніше, ніж кошеня, оскільки вона вже має усталений характер. Тому під час навчання важливо враховувати її особливості. Здебільшого проблема виникає з тими особами, які тривалий час проживали на вулиці.

як привчити до лотка дорослого кота

Отже, необхідні дії щодо привчання до лотка дорослої кішки:

 • У період навчання вихованця обмежують у пересуванні, він повинен перебувати в межах однієї кімнати, куди і ставлять лоток. Обов'язкова наявність мисок з їжею та водою.
 • Спостерігайте за твариною, як побачите, що кішка шукає туалет, підведіть її до лотка.
 • Вибір місця для ємності дуже важливий, адже воно має бути зручним не тільки для господаря квартири, але і для вихованця. Очевидно, що середина кімнати не буде слушним варіантом, краще для цього вибрати кут кімнати.
 • Якщо ви бачите, що кішка ігнорує лоток і постійно випорожнюється в іншому місці, пересуньте лоток на це місце. Як тільки тварина звикне до нього, його можна пересунути в більш сприятливе.

привчаємо дорослого кота до лотка

Порада! Якщо кіт тривалий час проживав у інших господарів, варто дізнатися, який туалет використовували для кота або кішки. Важливо уточнити тип горщика та наповнювач, що використовується.

Поширені помилки

Як привчити до туалету кошеня вдома або у квартирі – завдання непросте. Дуже важливо не допускати помилок, які тільки посилять ситуацію.

як привчити кошеня до лотка

Багато хто помилково вважає, якщо кошеня гидить у невідповідних місцях, значить він робить це спеціально і його за це слід покарати. Це велика помилка, яка може призвести до того, що кошеня почне ховатися в затишних місцях і ворожити під диваном, столом або ліжком. Потрібно набратися терпіння, адже на привчання до лотка знадобиться час.

як привчити до лотка кошеня

Не допускається:

 • бити тварину;
 • залишати одного без нагляду у кімнаті;
 • не давати воду та їжу.

кошеня з мискою

Важливо! Жорстоке ставлення може зробити вихованця полохливим і недовірливим.

Догляд за кошеням

Щоб подбати про здоров'я вихованця, важливо регулярно чистити його лоток для туалету. Насамперед це потрібно для того, щоб позбутися неприємного запаху, адже при зміні наповнювача він нікуди не йде.

чистка лотка

Крім цього, за недотримання гігієнічних заходів можуть виникнути й інші проблеми:

 • Освіта сечового каменю. Це основна причина поганого запаху у кімнаті. Відмивається наліт легко, для цього використовують різні миючі засоби. Лоток слід ретельно промити під водою, щоб залишився хімічний запах.
 • Токсоплазмоз. Дане захворювання спричинене одноклітинними паразитами, які перебувають у котячих випорожненнях (якщо тварина заражена). Якщо своєчасно не очищати лоток від фекалій, на це захворювання може страждати і людина. Для вагітної жінки хвороба несе особливу небезпеку.

кіт біля лотка

Щоб не допустити появи цих проблем, лоток рекомендується чистити після того, як кошеня в нього сходило, а наповнювач міняти кожні 3 дні.

чистка котячого лотка

Щоб лоток постійно був у хорошому стані, потрібно дотримуватись наступних правил:

 • прибирання фекалій повинне проводитися відразу ж;
 • вибирати лотки слід із якісного матеріалу;
 • використовувати якісний наповнювач;
 • регулярне миття лотка.

Не у кожного господаря вихованця є можливість мити лоток після кожного його випорожнення, тому можна скористатися спеціальними засобами у вигляді спреїв та спеціальних кульок.

силікагелевий наповнювач для лотка

Кохання та терпіння – основні моменти, які допоможуть у такому непростому питанні, як навчити маленьке кошеня ходити до туалету. Не варто забувати і про те, що в перші дні перебування в будинку кошеня його необхідно оточити увагою і турботою.

кошеня спить

ВІДЕО: Як привчити кошеня до лотка.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар