Як привчити кішку дряпати шпалери та меблі

Коли в будинку з'являється кошеня – маленька пухнаста грудочка, вона негайно стає улюбленцем усієї родини, яка ставиться до нього з обожнюванням. Кожен його рух викликає загальне захоплення, і навіть перші витівки, така смішна точка крихітних кігтиків про улюблений диван сприймаються з розчуленням.

у кота свій характер

Однак мине трохи часу, і зіпсовані кігтями меблі перестануть сприйматися як само собою зрозуміле. Так само, як і роздерті домашнім хвостатим хуліганом дорогі шпалери.

Чому кіт б'є меблі і дряпає шпалери

Побачивши той розор, який влаштовує в квартирі кіт, деякі власники, замість того, щоб подумати, як привчити кота драти шпалери, починають жорстоко карати тварину, навіть не підозрюючи, що основна частка провини лежить на них самих.

Коти залишають

Чому так відбувається, важливо розібратися, щоб запобігти подальшим його «набігам» на меблі та шпалери. Ці проблеми рідко виникають у тих, хто живе «на землі»: у приватних домоволодіннях, котеджах, на дачах, де тварина може вільно гуляти та самостійно обирати місце, де можна поточити пазурі.

​Коти деруть шпалери

Для тих, хто живе в квартирах проблема, як можна привчити кота дряпати шпалери, варто дуже гостро. Як стверджують фахівці, джерелами такої поведінки можуть бути фізіологічні, поведінкові та психологічні проблеми, які, однак, можна вирішити.

Маленьких кошенят

Фізіологія

Хоча кішка багато тисячоліть живе поруч із людиною, вона залишається хижачкою за своєю суттю. Гострі пазурі – необхідна умова готовності до нападу, полювання чи самозахисту. І якщо господар не забезпечив особистий простір для свого вихованця, створивши умови для того, щоб коготочки завжди були в порядку, за свою неуважність він обов'язково буде покараний роздертими шпалерами.

кішки точать кігті

Крім того, існують суто фізіологічні проблеми, які необхідно враховувати, виховуючи кота:

 • точити пазурі – природна котяча потреба – таким чином вони позбавляються від заважаючого шару нарослих кігтів;
 • у такий незвичайний спосіб вони «мітять» межі своєї території;
 • ця процедура поєднана з розминанням м'язів, що забезпечують гнучкість кішки.

точити пазурі

Психологічні проблеми

На жаль, не все можна пояснити та виправдати фізіологією. Іноді виникають і психологічні проблеми, пов'язані з емоційним станом пухнастого друга. Цим тваринам властива багата палітра почуттів та емоцій: від радісного муркотання до злобного шипіння та енергійного псування меблів та шпалер.

спеціальної кігтеточки

Причому, якщо кіт злий, він, незважаючи на грізні окрики господарів, буде з ще більшим розлюченістю продовжувати свою «чорну справу»: таким чином він знімає стрес, поява якого має різні причини:

 • одна з них – ревнощі – коти рідко байдуже ставляться до необхідності ділити любов і увагу господаря з кимось ще, чи то пес господаря, чи господарська дитина;
 • занепокоєння, пов'язане з появою зазіхання на особистий простір чи територію кота.

кігтеточку зробити

Поведінкові причини

Одна з причин потворної поведінки – недостатня увага з боку власника. Порушення котячої дисципліни може сприяти і поганий догляд, відсутність виховання. Дехто вважає, що кіт, який «гуляє сам собою», не вимагає жодного виховання, що не відповідає дійсності.

розчином котячої м'яти.

Його відсутність обов'язково відбивається на звичках тварини. Маленьке кошеня не розуміє, що можна, а що не можна робити у квартирі – це має «пояснити» доступними методами, не караючи малюка.

відучити кота бити

Якщо спочатку власник не приділяв цьому питанню належної уваги, відучити кота драти шпалери буде досить складно, і часу буде потрібно на це чимало.

Як привчити кішку все бити

Незважаючи на складність проблеми, існує безліч способів її вирішення. Один із них, який використовують деякі власники – придбання накладок на пазурі – антидрапин. Вони зможуть захистити меблі від травм, завданих тваринам.

відучити кішку

Однак не варто забувати, ними можна користуватися протягом невеликого періоду часу, оскільки ці накладки позбавляють стійкості кота. З ними коту складно пересуватися, тому що накладки не дозволяють втягнути пазурі, тобто позбавляють лапи природного положення.

Звичайно, явних фізичних травм цей аксесуар не завдає, але завдає маси незручностей тварині, робить її неспокійною, завдає біль під час пересування.

Увага! Варто подумати – чи потрібно так мучити кота, якщо є кілька щадних методів, які допоможуть позбутися його шкідливої ​​звички.

Кігтеточка

Одним із найбезпечніших і корисних способів є придбання кігтеточки – простого та безпечного аксесуара. Домашні умільці можуть зробити її самостійно, тому що конструкція проста та зрозуміла. Вона являє собою обрізок дошки, закріпленої на стороні дивана, що найбільш постраждала, до якої є вільний доступ.

кігтеточку

Кігтеточка – компактний виріб, що не займає багато місця і дозволяє вихованцю своєчасно точити пазурі і не завдавати шкоди інтер'єру квартири.

Важливо! Розмір виробу повинен дозволити тварині повністю витягнутися в довжину, незалежно від місця закріплення та форми.

заводіть кішку

Не варто сподіватися, що кошеня одразу побіжить до нового предмета, і всі проблеми буде знято. Однак важливо розуміти, що доведеться набратися терпіння, щоб малюк звик до нового аксесуара і переключив увагу з господарських шпалер на кігті. Для цього можна:

 • спрямувати його до пристосування;
 • лапками котика проводити по поверхні, щоб він зачепився кігтиком за неї.

Стрижка пазурів

Ще одним з варіантів можливості привчити котика дряпати все підряд є видалення довгих кігтів їх стрижкою. Це вимагатиме від господаря уваги, обережності та акуратності. Перш ніж приступати до цієї процедури, необхідно ознайомитись із порядком її проведення. Зістригати кігтики потрібно вкрай обережно, щоб не завдати болю своєму улюбленцю.

виривають нігті

Якщо прийнято рішення підстригти пазурі кішці, краще звернутися до ветеринарної клініки, де процедуру швидко та безболісно, ​​з дотриманням усіх ветеринарних норм проведуть фахівці.

Зверніть увагу! Деякі господарі котів хочуть повністю видалити пазурі. Така операція вважається негуманною і може не тільки завдати психологічної травми, а й покалічити її, зробити, по суті, інвалідом.

Зробити поверхню непривабливою

Для боротьби кішки з її бажанням поточити пазурі об диван або шпалери є цілком безпечні способи, один з яких – змінити структуру поверхні, яка стане неприємною для кішки.

Вибирати кігтеточку

Зробити це можна кількома шляхами:

 • використовувати стрічку «Липкі лапи», яку можна придбати у ветаптеках та зоомагазинах;
 • деякі використовують наклеювання на вузькі аркуші паперу дрібного наждачного паперу, а також шматочків старої замші або штучної шкіри;
 • при черговому ремонті використовувати для оформлення місць, що найбільше зазнають руйнування з боку кішок, матеріалами, які їм не подобаються: декоративну штукатурку, вінілові та склошпалери, ламінат, кахель або панелі ПВХ.

Відлякування за допомогою запаху

Якщо незважаючи на дії кішка вперто продовжує псувати м'які меблі та шпалери, можна спробувати відучити її від цієї шкідливої ​​звички знаючи, що є аромати, які котячий нюх категорично не приймає.

способи боротьби

А якщо так, то потрібно знати, чим краще намазати меблі, щоб кішка не драла домашню обстановку. Досвідчені власники пропонують такі варіанти:

 • придбати в зоомагазині спеціально розроблені для цього випадку препарати і нанести на ділянки, що найбільше страждають;
 • допоможуть ефірні олії цитрусових, які категорично не переносить сімейство котячих або сушена шкірка плодів;
 • не відчувають любові вони до запахів спецій, які можна в невеликих мішечках підвісити біля місць, де кіт робить свої протиправні дії.

Двосторонній скотч

Якщо відповідь на запитання, як відучити кішку драти шпалери, так і не отримано на практиці, можна спробувати ще один варіант, закріпивши на найбільш улюблених місцях двосторонній скотч. Липка його сторона, куди потрапить лапа, навряд чи буде приємною для пухнастого хулігана.

кішка не спокушалася

Він скоро припинить «набіги» на господарські меблі і не псуватиме шпалери.

Використання води

Не секрет, що коти здебільшого не є аматорами водних процедур. Якщо незважаючи на всі зусилля господарів вихованець продовжує розбійнювати, можна використовувати пульверизатор, наповнений водою. Якщо розпорошити її прямо на його мордочку, то бажання пустувати в нього відразу відпаде.

Вода

Краще, якщо бризнути рідиною під час підготовки «злочину» чи його процесі. Покарання після його скоєння не буде зрозуміле тваринам.

Що робити, якщо нічого не допомагає

Для вирішення проблеми, якщо вона не вирішується іншими способами, можна використовувати ще один варіант, який передбачає відлякування несподіваних гучних звуків.

радикальним методам

Як такий фактор може стати:

 • гучний незадоволений окрик: «Не можна!», «Кинь!»;
 • звук брязкальця, купленого в магазині;
 • використовувати саморобний «відлякувач», споруджений з бляшанки, куди вміщена жменя монет.

накладки на пазурі.

Дехто радить використовувати надуті повітряні кулі, якими перегородити дорогу до забороненого місця. Однак не всі схвалюють цей спосіб, тож вибір залишається за господарем.

Як уникнути помилок

Багато хто, заводячи маленьке кошеня, сприймає його як живу іграшку, при цьому уявляючи, що його зміст не принесе жодних проблем. Але коли малюк починає хуліганити: псує своїми кігточками шпалери або «начісує» м'які меблі, вони починають карати пухнастика, який, як не дивно, з кожним днем ​​стає все більш неслухняним і завдає все більшої шкоди обстановці.

стіни для точки кігтів

Якщо у когось саме таке сприйняття кота, краще взагалі взагалі його не заводити. Хвостатого красеня з перших днів його життя потрібно виховувати, а якщо час виховання втрачено – то перевиховувати. Для цього набратися терпіння, не злитися і не карати дитині.

Кішка дере шпалери

Щоб не виростити з маленького котика великого егоїста і перетворитися на його раба, варто ознайомитися з методикою правильного поводження з кішками. Господар повинен допомагати малюкові привчатися до порядку, спокійно та цілеспрямовано.

кішки точать кігті

Крім того, варто ознайомитися з досвідом інших власників, які виділяють найбільш суттєві помилки у вихованні чотирилапих і не повторювати їх:

 • не можна тварину карати;
 • варто відмовитися від самостійної стрижки кігтів, а по допомогу звертатися до ветеринара;
 • стару кігтеточку краще зберегти – нова може не сподобатися тварині, а розміщувати її краще біля вхідних дверей або біля лежанки;
 • якщо кігтеточку все ж таки доведеться замінити, то поряд з нею потрібно розмістити предмети, які відвернуть увагу пухнастика від його руйнівних дій.

псують меблі

Правила догляду за кішкою чи котом

Щоб спілкування з маленьким котиком приносило взаємне задоволення, варто знати правила догляду за чотирилапим, які не вимагатимуть багато сил, але – любові та терпіння.

Любіть кота

 1. Перша і головна умова – особистий простір, місце для тварини: це може бути будиночок або підстилка, на якій вона сидітиме і спатиме. При цьому потрібно не забувати з неї витрушувати пил і шерсть, а також періодично прати.
 2. Корми повинні бути різноманітними, харчування – збалансованим.
 3. Якщо кіт живе у квартирі, з перших днів життя його потрібно привчати до лотка.
 4. Вовна вимагає догляду, особливо, якщо кіт відноситься до породи довгошерстим.

привчанням до кігтеточки

Ці нескладні поради допоможуть виростити ласкаву слухняну і акуратну тварину, яка віддячить за турботу свого господаря ніжним муркотінням.

Відео: відучити кота дряпати меблі можливо!

WowCracy
Додати коментар