Як прибрати засмічення в раковині

Засор у раковині відбувається раптово і вчасно. Ця проблема моментально зупиняє всі процеси в будинку, починаючи від приготування їжі та закінчуючи елементарною потребою помити руки. Існує багато народних та професійних засобів швидко вирішити цю проблему.

засмічення в раковинах

Чому засмічується раковина

Раковина може забитися з вини домочадців або з об'єктивної причини:

 1. При неправильному монтажі частин каналізаційної системи можуть утворюватися штучні перешкоди, які накопичують дрібне сміття. Згодом утворюється пробка, що заважає відходу води.
 2. Недостатній нахил труби також збиратиме на стінках залишки жиру, їжі та миючих засобів. Це поступово звужує діаметр вхідного отвору.
 3. Сифонна сіточка затримує тверді частинки, дрібне сміття та волосся, що надходять ззовні. Проводьте регулярний огляд та чищення цього елемента, інакше аварія неминуча.
 4. Якщо у вас стара каналізаційна система з чавунними трубами – це може спричинити часті засмічення. Внутрішня поверхня труб має шорстку поверхню, яка утримує дрібне сміття та слиз. У таких випадках потрібна регулярна профілактика.
 5. Відсутність захисної сіточки в раковині також є причиною виникнення засмічення. Під час миття посуду та овочів ми не помічаємо, скільки сміття летить прямо в каналізаційну трубу. Те саме стосується волосся або вовни тварин. Сітка затримує великі відходи, не дає їм потрапити у водосток і засмічувати кухню.

засмічення раковин

Як прочистити і пробити засмічення

Існує маса народних способів, як прочистити раковину швидко та ефективно. Все для цього можна знайти в будинку або заздалегідь запастися в будівельному магазині. І головне, це коштуватиме копійки.

прочистити раковину кухні

Окропом

Усунути засор у раковині в домашніх умовах, що складається з жирового шару, можна за допомогою гарячої води.

невеликі засмічення

 1. Увімкніть гарячу воду на повну потужність на 15-20 хвилин. Сильний струмінь проб'є пробку, а висока температура розчинить жирові відкладення.
 2. Нагрійте в чайнику воду і полийте окріп прямо в злив. Це миттєво усуває сальні нашарування. Спосіб підходить за умови, що у будинку металеві та чавунні труби. Якщо у вас система зроблена із пластику, такий метод не підходить. Це може розплавити та деформувати трубу.

Вантуз

Вантуз вважається ефективним та безпечним засобом для усунення засорів. Метод підходить для всіх труб, оскільки бур'ян вибивається тиском, створеним гумовою або силіконовою півсферою вантуза.

Вантуз

Тут важливо, щоб діаметр насадки був набагато більшим за зливний отвор. Так компресійний тиск буде більш дієвим та ефективним.

Сода та сіль

Суміш соди та солі можна засипати на ніч у слив. Кристали поступово розчинять утворену жирову пробку. Вранці увімкніть на 5 хвилин сильний тиск гарячої води.

Сода

Є ще один спосіб: візьміть дві частини соди та одну частину солі. Розбавте суміш водою до рідкого стану та залийте в трубу. Через 10 хвилин включайте гарячу воду, щоб вона вимила їх нутрощів труб соле-содовий розчин. Цим самим засобом можна відмити раковину на кухні.

від засмічення в раковині

Оцет

Оцтовий спосіб краще використовувати для каналізаційної системи, виготовленої із стійких матеріалів. Пластик може зіпсуватись від такого сильного засобу.

оцет

Важливо, щоб реакція, що вирувала, відбувалася в місці утворення засмічення, а не у вашій чашці. Тому засипте соду в зливний отвір, а зверху залийте її 9% столовим оцтом. Буріння розчинятиме, зменшуватиме і виштовхуватиме жир і налиплі тверді фрагменти.

оцет для чищення решітки

Порохотяг

Пилосос, включений на функцію видування повітря, може допомогти почистити та проштовхнути засмічення. Цей новаторський спосіб підходить для легких засмічень. З серйозною, за довгий час створеною пробкою для сміття, пилосос може не впоратися і значно посилити ситуацію.

Порохотяг

Обмотайте трубу пилососа чистою тканиною та закріпіть у такому положенні. Прикладіть її до зливу та увімкніть пилосос. Під тиском засмічення пробивається і проштовхується в каналізацію.

Бур

Бур працює за принципом троса, знайомого кожному домашньому майстру. Аксесуар має велику товщину та довжину. По всій довжині бур обмотуються пружинною міцною спіраллю, яка додатково збирає на себе дрібне сміття.

Бур

Це відмінний варіант для прочищення широких каналізаційних труб, особливо на поворотах та згинах.

Трос

Металевий трос вводиться в засмічений злив обертальними рухами. На його кінці знаходиться один або кілька гаків, йоржик або вістря. Це універсальний помічник для прочищення труб із будь-якого матеріалу. Якщо дбайливо поводитися з тросом, він може служити вам не один десяток років.

трос

Коли в будинку немає такого пристрою, а прочистити каналізацію потрібно негайно, спробуйте зробити його зі звичайної пластикової пляшки. Розріжте її по спіралі так, щоб утворилася довга, еластична стрічка.

для прочищення раковини

Такий пластиковий трос потрібно вводити в трубу акуратно, рухами, що загвинчують, щоб матеріал не порвався і не приніс ще більших проблем з каналізацією на кухні.

Використання спеціальних засобів

Поряд із народними засобами у побуті ефективно використовуються хімічні реагенти, що продаються в спеціалізованих магазинах. Потрібно пам'ятати, що хімія може негативно вплинути на стан гумових прокладок і пластику.

професійні засоби

Рідкі

Рідкі спеціальні засоби заливаються у зливний отвір. Вони швидко досягають причин засмічення і миттєво позбавляються відкладень. Жирові скупчення, бруд, слиз розчиняються під впливом компонентів, що входять до складу.

усунення пробок

Рідина справляється з волоссям, залишками їжі, що потрапили дрібними предметами із пластику. Метод не підходить для засмічення, де вже утворилася стояча вода, оскільки активні компоненти не зможуть прочищати головну причину аварії.

використовуйте вантуз

Гелеві

Гелевий склад більш тягучий і плинний у порівнянні з рідинними. Густа консистенція встигає обволікати все на своєму шляху, рівномірно розподіляється на проблемних ділянках. За допомогою гелю можна швидко видалити слиз і жировий наліт, залишки їжі та шерсть тварин.

Часті засмічення

Засіб можна використовувати для профілактики менше, ніж зазначено в інструкції. Це не дає раковині щодня забитися сміттям.

Порошок

Порошок користується популярністю, завдяки зручній, невеликій упаковці та простоті у використанні. У складі високою мірою концентрації зібрані найактивніші компоненти, що справляються зі складними ситуаціями.

засоби

Порошок засипається в зливний отвір, зверху заливається трохи води. Його залишки добре вимиваються із каналізаційної системи, не залишаючи ні нальоту, ні слизу. Обов'язково виконуйте рекомендації, вказані в інструкції, щоб засіб не починав роз'їдати стінки труб.

Доглядайте раковину

Гранули

Гранульовані склади використовують у особливо запущених випадках. Складні застарілі засмічення, щільні жирові пробки забираються за допомогою високої концентрації активних компонентів.

хім.

Засіб насипається в кришку, а потім у зливний вхід. Витримуйте час, вказаний в інструкції та добре промивайте труби водою. Гранули продаються в пластиковій тарі з кришкою, що щільно закручується.

Гранули

Як розібрати конструкцію

Іноді засобу, що очищає, недостатньо для усунення засмічення. Сміття може накопичуватися на вигинах, у важкодоступних місцях сифону чи інших частинах каналізаційної системи. Тоді необхідно розбирати та очищати всю установку.

сифон розібрати

розібрати раковину

Для цього знадобляться:

 • гайковий ключ;
 • таз чи інша ємність;
 • губка або ганчірка;
 • викрутка;
 • підручні предмети для усунення бур'янів, наприклад, трос або бур;
 • засіб для видалення слизу і накопиченого нальоту.

розбирання каналізації

Щоб розібрати каналізаційну систему і дістатися складних ділянок, вам необхідно виконати кілька нескладних дій:

 1. Під домашній сифон поставте будь-яку ємність, щоб зібрати воду, що виділилася.
 2. Гайковим ключем у нижній частині раковини відкрутіть очисний люк.
 3. Зніміть відстійник.
 4. Заберіть все видиме сміття, а залишки усуньте за допомогою хімії або народних засобів.
 5. Якщо сифон неможливо витягнути частково, відкрутіть усі кріплення та зніміть повністю.

вантуз засмічення

Профілактика проблеми

Щоб запобігти утворенню засмічення в мийці, необхідно проводити профілактику. Запобіжні заходи не дають накопичуватися на стінках труб слизу, жиру та залишкам їжі.

Доглядайте раковину

 1. Щотижня заливайте в слив гарячу воду, щоб розчинялися жири та сальний осад.
 2. Для посилення профілактичного ефекту комбінуйте гарячу воду з побутовою хімією або содово-оцтовим розчином.
 3. Покладіть на зливний отвір захисний ситечко. Воно буде фільтрувати великі фрагменти відходів, шерсть та волосся.
 4. Не викидайте в зливний отвір незначне, на вашу думку, сміття. Чайне заварювання, хлібні крихти, залишки печива, олія від консервів з часом утворюють небажані відкладення на стінках труб.

Мийка

Попередити неприємність легше, ніж усувати її наслідки. Дотримуйтесь простих правил чистоти та гігієни, стежте за гігієною зливного отвору і вам не знадобиться викликати сантехніка.

Відео: як усунути засор у раковині в домашніх умовах

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар