Як прибрати запах з пральної машини

Багато господарок стикалися з проблемою, пов'язаною з пральною машиною. Це стосується появи неприємного запаху на речах. Що робити у цьому випадку? Як позбутися запаху в пральній машині? Все це можна дізнатися в наведеній нижче інформації.

як позбутися запаху в пральній машині

Від чого з'являється запах

Пральна машинка автомат – це обладнання першої необхідності для багатьох сімей. Технологічний процес не стоїть дома. Щороку можна побачити нові моделі цієї техніки. Але в багатьох з них можна знайти один недолік – це неприємні запахи з пральної машини. Не всі знають, звідки вони з'являються, як їх можна позбутися.

запах з пральної машини

Причина неприємного запаху – це утворення плісняви.

пліснява в пральній машині

Дії, що ведуть до її утворення:

 • Ця група бактерій утворюється у сирому середовищі. Якщо постійно використовується економний режим, без нагрівання води до температури 90 градусів, тоді пліснява починає швидко поширюватися всередині цього обладнання.
 • Неправильне сушіння машини після використання. Не слід щільно закривати люк. Вологість повинна випаровуватися після закінчення прання. Слід залишити відкритий люк на годину.
 • Після використання даного обладнання слід протирати гумову вкладку між дверцятами і барабаном. Після прання у гумі може залишатися волога, частинки бруду, сміття. Якщо не протирати її, тоді в її складках може утворитися пліснява і згодом доведеться замінити цю деталь.
 • Не можна класти в машинку бруду без наміру її прання, а з метою зберігання.
 • Погана якість порошку, кондиціонер. Неякісний засіб для прання може не вимиватись з барабана. Через час починати погано пахнути.
 • Потрібно постійно мити відсік, у який засипається пральний порошок. Якщо це робити неякісно, тоді може утворюватися плівка, яка з часом стане смердіти.

пліснява в пральній машині фото

провітрювання пральної машини

протирання пральної машини

запах у пральній машині від речей

Як видалити запах з пральної машини

Жодна господиня не хоче, щоб щойно випрані речі пахли каналізацією. Якщо виникла проблема з утворенням плісняви, потрібно позбутися її за короткий термін. Довга бездіяльність може призвести до поломки цього обладнання.

прання

Очищення – це єдиний правильний вихід. Видалення залишків забруднень допоможе не допустити цієї проблеми. Можна це зробити за допомогою засобу для миття посуду та шматка тканини.

прання пральної машини

Але що робити, якщо бактерії почали поширюватися по пральній машині? Тоді слід застосувати низку дій, здатних допомогти. Для цього знадобляться спеціальні засоби, які допоможуть цьому.

як почистити пральну машину

Професійні засоби

Для того щоб зрозуміти, як позбутися запахів з пральної машини за допомогою спецзасобів. Але слід правильно їх застосовувати. Ознайомитись з інструкцією.

силіт для пральної машини

Варіанти для очищення:

 • Калгон. Найпопулярніший препарат для захисту барабана від накипу, запобігання електронагрівачу від вапняного нальоту. Може пом'якшувати воду.
 • Чистолан-автомат. Невисока ціна, практичність застосування, ефективність. Цей засіб допоможе нейтралізувати накип, неприємний запах.
 • Тирет. Може продаватися у ємності 250 мл. Цього обсягу вистачить одне застосування.
 • Лікар Тен. Не тільки усуне поганий аромат, але також усуне цвіль.
 • 2 в 1 в Чистін ефект. Розраховано видалення вапняного нальоту на деталях машинки.
 • Refine. Засіб для чищення від накипу. Має низьку вартість.

Calgon

Чистолан

Tiret

Doctor Ten

Народні методи

Коли неприємний запах тільки з'явився, можна провести чистку мильною рідиною, гелем для миття посуду. Одним із засобів ретельно потрібно протерти всю внутрішню поверхню, кожну ділянку. Залишити дверцята відкритими на день для повного висихання внутрішньої частини.

відкрита пральна машина

 • Запустити прання на високій температурі. Завантажити в машину білі речі, які потрібно прокип'ятити. Встановити відповідний режим. Додасть ефективності вливання невеликої кількості оцту. Він убиває бактерії плісняви.

прання з оцтом

 • Провести очищення за допомогою мідного купоросу. Невелика кількість засобу (1 гр.) Розчинити в 0.5 ст. води. Залити у барабан. Запустити прання у високому температурному режимі. Відкрити дверцята на один день.

мідний купорос

 • Очищати можна не завантажуючи нічого в пральну машинку. Запустити прання на режим з високою температурою. У лоток для порошку помістити білизну (50 гр.) або капсулу, що використовується для посудомийних машин. Після закінчення прання потрібно включити режим полоскання.

капсула для посудомийної машини

 • Почистити содою та лимонною кислотою. Засипати 1 ч. л. першого засобу і пакетик другого контейнер для прального порошку. Пропустити машину на високому температурному режимі.

сода та оцет

Догляд за пральною машинкою

Щоб запобігти появі неприємного запаху надалі слід стежити станом своєї пральної машинки. Постійно протирати після закінчення прання ганчіркою. Особливо приділяти увагу гумовій частині, в якій може забиватися сміття, застоюватись вода.

усунення запаху в пральній машині

Варто звернути увагу! Перевіряйте стан шлангу. У ньому можуть накопичуватися залишки прального порошку. При тривалому знаходженні його в цьому вузлі машинки з часом з'являється затхлий аромат. Шланг слід промивати під теплою водою. Після цього запустити прання з білизною або без неї на найвищому температурному режимі. Перевірити стан шлангу. Якщо запах залишився, шланг слід замінити.

шланг від пральної машини

Ще один метод для догляду – це чищення фільтра. На ньому осідає сміття, інші забруднення. Його слід знімати, промивати під водою. Якщо він не піддається чищенню – його слід замінити на новий фільтр.

чищення фільтра пральної машини

Профілактичні заходи

Є кілька методів, які допомагають запобігти появі цієї проблеми:

 • Перевіряти речі перед пранням. Слід добре витрушувати все з кишень. Особливо шкідливо для машини потрапляння в неї при пранні харчових продуктів, хліба, печива, цукерок. Якщо виріб має дрібний ворс, його краще помістити в спеціальний мішок.
 • Миючі, рідкі засоби для видалення плям: жирних, маслянистих. Очищенням даних плям необхідно проводити перед пранням під час замочування в окремій ємності. У машині вони можуть не активуватись і залишитися на стінках барабана. Через час у вологому середовищі ці засоби почнуть протухати.
 • Якщо передбачається кілька прань, одна за одною, тоді слід робити невелику перерву (мінімум на 30 хв.). У цей час дверцята повинні бути відчиненими.
 • Після закінчення прання не слід залишати випрані речі в барабані. Їх слід одразу ж дістати.
 • Не слід прати на економному режимі при температурі нижче 40 градусів.
 • Постійно потрібно використовувати додаткове ополіскування.
 • Після прання потрібно протирати барабан машинки сухою ганчіркою.
 • Слід просушувати, мити лоток для порошку.
 • Регулярно чистити систему, що фільтрує.
 • Не слід використовувати неякісні пральні порошки, кондиціонери, усувачі плям.
 • Не слід завантажувати в машину більше або менше обсягу білизни, ніж передбачено цим обладнанням.

прання речей у пральній машині

Якщо правильно експлуатувати пральну машинку, постійно протирати її, мити, просушувати, тоді можна уникнути утворення плісняви та неприємного запаху, який вона може випромінювати.

чиста пральна машина

ВІДЕО: Як позбутися запаху в пральній машині.

WowCracy
Додати коментар