Як прибрати запах гару в квартирі

Запах гару з квартири потрібно прибирати якнайшвидше. Інакше всі меблі, фіранки та шпалери просочаться гаром, і вивести їх буде дуже складно, особливо зі шпалер. Особливе не можна допускати просочення стін, тому знати, як позбутися запаху горілого в квартирі потрібно, навіть якщо такої проблеми на даний момент немає.

як позбутися запаху гару

Від чого буває запах гару

Гар утворюють продукти неповного згоряння речовин. Вони можуть накопичуватися у повітрі та предметах побуту, згодом завдаючи шкоди організму людини. Найсильніше страждають дихальні шляхи.

Запах гару може виникнути у квартирі з таких причин:

 • Коротке замикання. Необов'язково повинне статися загоряння проводки або побутового приладу, щоб виник запах. Тому перевіряти справність проводки потрібно регулярно, а також подбати про якісне заземлення.
 • Експлуатація несправних побутових приладів.
 • Підгоріла їжа на плиті.
 • Згоряння посуду на плиті (чайник, каструля).
 • Пожежа.

позбавляємося запаху гару в квартирі

Гар також небезпечна тим, що слабкий запах людини з часом перестає відчувати в той час як негативний вплив триває. Тому наслідків неприємності позбутися потрібно якнайшвидше.

причини запаху гару у квартирі

Як прибрати запах гару в квартирі

Існує безліч способів прибрати запах диму та гару. Вибір насамперед залежить від ступеня задимленості, і навіть від цього, скільки часу минуло після події. Але почати потрібно з основного – усунення джерела гару, інакше інші дії не приведуть до позитивного результату.

способи позбавлення запаху гару в квартирі

Усунення джерела гару

Дії залежить від масштабу події.

 1. Якщо до неприємного запаху в приміщенні призвела згоріла проводка або несправний побутовий прилад, достатньо викинути техніку, замінити розетки та дроти.

  Важливо! Не забудьте перевірити справність проводки.

 2. Їжу, що втекла, достатньо зчистити з плити, а кухню провітрити.
 3. У пожежі середньої тяжкості, де постраждала лише одна кімната або її частина, варто звернути увагу на зачищення місця займання. Викинути меблі, переклеїти в цьому місці шпалери. Решту приміщення ретельно помити із застосуванням спеціальних засобів, що видаляють запахи, добре провітрити, розпорошити освіжувачі.
 4. Якщо була глобальна пожежа, дії будуть спрямовані на зачистку приміщення під нуль – повернення квартири до голих стін.

У будь-якому випадку першою дією, спрямованою на знищення запаху, має бути видалення його джерела – викинути згорілі меблі, несправний побутовий прилад, очистити плиту від їжі, що пригоріла. Потім можна приступати до повного очищення кімнати.

чистити плиту від їжі, що пригоріла.

Провітрювання

Тепер про способи, які допоможуть упоратися в тих випадках, коли подія не була масштабною: пригоріла їжа, сталося коротке замикання, згорів побутовий прилад та ін.

Перше, що потрібно зробити – це провітрювання. Загалом лікарі рекомендують провітрювати приміщення щодня перед сном. А якщо в кімнаті є запах гару, провітрювання обов'язково.

провітрити квартиру від диму

Відкрийте вікна та балкон, по можливості двері (якщо це приватна оселя), щоб влаштувати протяг. Таким чином позбутися запаху вийти швидше. Залишити відкритими вікна та двері потрібно доти, доки не вивітриться запах.

Важливо! У цей час бажано не перебувати у приміщенні.

Вологе прибирання

Після того, як квартира провітрена і основний неприємний запах вивітрився, потрібно приступити до вологого прибирання. Насамперед вимити місце, де знаходилося джерело запаху. Зробити це потрібно кілька разів: з оцтом або хімічними засобами, що вбивають запах, потім водою.

Далі потрібно провести вологе прибирання всього будинку:

 1. По можливості протерти стіни вологою ганчіркою, додавши у воду освіжаючий гель, якщо шпалери, що миються, ганчірку змочити злегка.
 2. Протерти стелю, для зручності скористайтесь шваброю.
 3. Фіранки та текстиль випрати.
 4. На завершення помити підлогу зі спеціальним освіжаючим засобом.

Після вологого прибирання варто надійти до дій з ароматизації квартири.

прибирання з використанням спеціальних освіжаючих засобів

Освіжувач повітря

Штучні освіжувачі швидше допоможуть відновити свіжість та наповнити будинок приємним ароматом. Можна періодично розпорошувати спрей з освіжувача з пульверизатором, а також обприскувати поверхні. Це найпростіший і найдешевший спосіб.

Але періодичність розпилення такого освіжувача має бути досить частою, раз на 1-2 години. Щоб не турбуватися про це, придбайте спеціальну установку, яка автоматично впорскує певну кількість освіжувача з періодичністю, яку можна встановити на пристрої.

аерозольний розпилювач-освіжувач повітря

На замітку! Більшість освіжувачів повітря містять розчинники, тому зловживати їх не можна.

Гарною дією має гелевий освіжувач. Він є гелевими кульками, просоченими невеликою кількістю рідини. Вони знаходяться у спеціальній ємності, яка має кришку з дірочками, через яку відбувається постійне випаровування рідини. За рахунок гелевих кульок випаровування відбувається постійно, але повільно, тому такого освіжувача вистачає надовго, і він працює щохвилини.

гелеві освіжувачі повітря

За таким же принципом працюють випарники з бамбуковими паличками. Такий варіант дорожчий, але прослужить довше і менш небезпечним для здоров'я.

випарник з бамбуковими паличками

Оцет

Якщо пригода була досить масштабною, і навіть після вологого прибирання до освіжувача домішується запах гару, зробіть ще одне вологе прибирання із застосуванням оцту.

Розмішайте в 5л води 2 ст. л. оцту і протріть всі поверхні. Для обробки дерев'яних предметів намагайтеся вичавлювати ганчірку якнайсильніше, адже дерево має властивість сильно вбирати запахи, і потім доведеться позбавлятися сильного запаху оцту.

вологе прибирання з оцтом

Натуральна кава

Кава – чудовий натуральний абсорбент. Смажена натуральна кава відмінно поглинає запахи. Більш того, він має стійкий запах і може виступати в ролі освіжувача.

Щоб отримати потрібний результат:

 1. Візьміть 2 ложки кавових зерен (можна більше, кількість залежить від площі приміщення).
 2. Висипте їх на розігріту сковороду та просмажте кілька хвилин.

  Важливо! Сковорода має бути суха. Кавові зерна містять олії, які під час нагрівання виділяються, тому використовувати для смаження додатково олію не потрібно.

 3. Розсипте зерна в керамічні блюдця та розставте по кімнаті.
 4. Через кілька годин, коли зерна перестануть випромінювати сильний аромат, можна провітрити кімнату.

Таким натуральним освіжувачем можна скористатися і надалі. Кавові зерна помістіть у закриту скляну ємність і накрийте кришкою з дірками. Засипте туди невелику кількість зерен та періодично їх міняйте.

Каву можна не обсмажувати на сковороді перед використанням, однак у цьому випадку запах буде слабшим.

натуральний освіжувач повітря з кави

Трави

Гар із квартири йде не так швидко, як хотілося б, і іноді може про себе нагадувати. Тому якийсь час після події варто тримати в кімнаті освіжувачі. Якщо не довіряєте штучним хімічним освіжувачам, скористайтеся натуральними.

Кава має яскравий аромат і має сильні абсорбуючі властивості. Після кількох застосувань його можна замінити на слабкіший освіжувач.

Одним із найкращих варіантів стане використання трав. Крім освіжаючого ефекту вони мають лікувальні властивості, і сприятливо вплинуть на дихальну систему мешканців квартири.

Досить просто розкласти по будинку або підвісити зв'язки сухої чи свіжої трави. Вибирайте рослини із сильним запахом:

 • лаванду;
 • м'яту чи мелісу;
 • чебрець;
 • шавлія;
 • естрагон;
 • материнку;
 • лимонник або лимонну вербену;
 • базилік.

Але деякі з цих трав виділяють ефірні олії та можуть мати дуже яскравий аромат, тому дозуйте кількість трави в пучку.

ароматні трави в будинку

Цитруси

Можна не обмежуватися лимонною вербеною або лимонником, а використовувати цитрусові плоди для боротьби із запахом.

На замітку! Лимони застосовуються для боротьби з неприємними запахами у холодильнику, шафах і навіть взутті.

Візьміть 2 л води, вичавте в неї сік середнього лимона. Протріть розчином усі поверхні в будинку. Також протріть стелю та стіни. Можна не боятися, що дерев'яні поверхні вберуть запах, тому робити ганчірку напівсухою немає необхідності.

Також можна розрізати лимон на часточки та розкласти по кімнаті. Щоб запах був сильніший і довше тримався, натріть дерев'яні брусочки лимоном, попередньо намочивши їх у теплій воді.

Щоб запах довше залишався в будинку, візьміть кілька часточок лимона, покладіть їх у невелику кількість води і поставте на вогонь. Коли вода закипить, зменшіть вогонь і залиште каструлю на слабкому вогні. Слідкуйте, щоб вода повністю не википіла, інакше доведеться розбиратися з наслідками нової пожежі.

часточки лимона як ароматизатор

Що робити після пожежі у будинку

Складніше розібратися з тим, як усунути запах після пожежі в квартирі. У цьому випадку дії мають бути глибшими.

 1. Оздоблення видалити. Необхідно зачистити всі поверхні до бетонної основи. Зі стін і стелі прибрати залишки шпалер і штукатурки, з підлог зняти килими, лінолеум або інше покриття до бетону. В результаті мають залишитися голі плити.
 2. Дерев'яні та пластикові конструкції демонтувати. Двері, дверні одвірки, плінтуси, віконні рами та склопакети – все прибрати.
 3. Меблі викинути. Навіть якщо вона не сильно постраждала та піддається реставрації, її краще викинути чи відправити на дачу, де вона перебуватиме на вулиці. Будь-які меблі та текстиль під час пожежі насичуються димом та гаром, стаючи джерелом запаху.

Загалом, прибрати з квартири чи будинку потрібно все, і видалити все оздоблення до голих бетонних стін. Потім ці стіни капітально обробити спеціальними дезінфікуючими засобами, залишити на деякий час вивітрюватися і приступати до нової обробки.

згорілі меблі після пожежі

Як позбутися запаху на інших предметах у будинку

Після пожежі, навіть невеликої, кімнаті необхідне капітальне очищення. Тому що всі предмети мають властивості вбирати запах гару, особливо дерев'яні меблі та текстиль. Пластик також може вбирати цей запах, а при нагріванні виточувати його в приміщення. Тому вимити потрібно всі предмети в кімнаті, не втрачаючи нічого.

Є унікальні рецепти щодо усунення неприємних запахів, але для кожного елемента у квартирі потрібно підібрати відповідний саме для нього. Ви ж не пратимете штори засобом для миття підлог, а духовку або мікрохвильову піч ополіскувачем для білизни?

робити прибирання у будинку

Очищення кахлю

Дії залежать від того, де сталося спалах. Якщо на кухонній плиті пригоріла їжа, плитку на підлозі достатньо вимити спеціальним засобом для миття підлог, а потім протерти чистою водою.

Важливо! Особливу увагу приділіть швам на плитці.

Плитку на кухонному фартуху помити із застосуванням оцту або спеціальних засобів для видалення жиру. Потім протерти чистою водою.

мити кухонний фартух

Якщо ж згоріла пральна машина ванною, кахель доведеться додатково очищати від кіптяви.

 1. Позбавтеся джерела гару – викиньте пральну машину.
 2. Вимийте плитку в цьому місці теплою водою.
 3. Кіптява зазвичай має жирну структуру, тому позбутися її допоможе засіб для видалення жиру або лимонний сік. Оббризкайте в місці загоряння стіни і кахель на підлозі засобом видалення жиру, і залиште на деякий час. Потім вимийте кахель губкою, намагаючись відтерти кіптяву.
 4. Візьміть теплу воду і вичавіть у неї сік цілого лимона. Протріть цим розчином кахель. Його можна застосувати на всі стіни та підлогу, не обмежуючись місцем займання.
 5. Помийте стіни, стелю та техніку звичним способом.

Кахель не має властивості сильно вбирати запахи, тому позбутися запаху допоможе одне прибирання. Потім можна залишити двері у ванну відчиненою або включити витяжку.

як правильно мити кахель

Вікна

І пластикові, і дерев'яні рами добре вбирають запах, а потім можуть поширювати його кімнатою. Тому вікна потрібно помити повністю: склопакети, рами, підвіконня.

Важливо! Мити вікна потрібно згори донизу.

Якщо скло в кіптяві, оббризкайте їх засобом для видалення жиру і залиште на деякий час. Потім вимийте губкою, попутно очищаючи рами.

Якщо скла не забруднені в кіптяви, достатньо помити їх спеціальним засобом для миття вікон та дзеркал. А рами вимити водою з додаванням миючого засобу для посуду. В останню чергу очистити підвіконня тим самим розчином.

як правильно мити вікна

Після видалення кіптяви та бруду є сенс помити вікна водою з лимонним соком або оцтом.

На замітку! Лимонний сік допоможе краще очистити скло.

На завершення витерти вікна насухо чистою ганчіркою безворсовою.

мити вікна лимонним соком

Прання штор

Штори, як і інший текстиль, дуже вбирають запахи. Тому перед пранням їх краще замочити у воді із содою або оцтом з розрахунком 2 ст. л. на 5 л води. Залишити штори в такому розчині на 30-60 хвилин, проминути і відправити в машинку. Порошка можна додати трохи більше, ніж зазвичай, обов'язково скористатись ополіскувачем.

Важливо! Не забувайте, що штори потрібно прати при делікатному режимі.

Більшість фіранок можна не гладити, а трохи вологими повісити на багет. Під власною вагою вони розправляться і поступово висохнуть.

Якщо фіранки знаходилися в приміщенні, просоченому гаром, довгий час, тоді їх потрібно випрати кілька разів, а сушити – на свіжому повітрі.

прання штор, усунення запаху гару

Килими та м'які меблі

Найскладніше позбутися запаху гару на м'яких меблів, тому що їх не варто сильно просочувати водою.

чищення килимів на мийці

Дії залежать від того, наскільки довго меблі та килими знаходилися у приміщенні після пожежі:

 1. Якщо вони знаходилися там недовгий час або пожежа була не масштабною, тоді потрібно випрати килим та меблі спеціальним засобом для прання килимів. Розчиніть потрібну кількість засобу у воді, збийте піну і очистіть поверхню, намагаючись сильно не мочити. Потім очистіть поверхню пилососом. Якщо після прання запах залишився, випрайте килими та меблі щіткою, змоченою у воді з оцтом. Потім ще раз – з використанням миючого засобу.
 2. Якщо предмети встигли сильно просочитися гаром, віднесіть килими на мийку, де їх очистять керхером і дадуть добре провітритися. Меблі в цьому випадку краще викинути. Можна спробувати змінити оббивку, але є ризик, що дерево ввібрало запах, і заміна оббивки не дасть результату, оскільки запах залишився в каркасі. У деяких випадках покупка нових меблів обійдеться дешевше.

У випадку з килимами та меблями краще вживати кардинальних заходів. В іншому випадку позбутися запаху буде дуже складно.

оббивка меблів своїми руками

Духовка або мікрохвильова піч

Побутовий прилад, що згорів, також може стати джерелом гару. Якщо пошкодження сильні, варто подумати про покупку нового. Особливо складно очистити від кіптяви та гару пластиковий корпус мікрохвильової печі.

Якщо постраждав не весь прилад, то джерелом гару стає частина, що згоріла. В цьому випадку достатньо її замінити, а духовку або мікрохвильову піч вимити з миючим засобом.

Ефективно видалити запах з мікрохвильовки та духовки лимон та оцет. Поставте всередину воду з додаванням лимона або оцту та увімкніть прилад. Дайте воді закипіти і трохи википіти, щоб пара потрапила в повітропроводи. Залишіть прилад закритим на півгодини, а потім провітріть.

усунути запах гару в мікрохвильовій печі

Жалюзі

Щоб якісно помити жалюзі їх обов'язково потрібно зняти. Мити їх краще у ванній із застосуванням лійки для душу та миючого засобу з пульверизатором.

 1. Опустіть жалюзі у ванну та змочіть водою.
 2. Ретельно окропіть засобом і залиште на деякий час.
 3. Промийте їх водою, а важкодоступні місця промийте щіткою, змоченою в миючому засобі.
 4. Протріть сухою ганчіркою і залиште сохнути на горизонтальній або вертикальній поверхні.

Після того, як повісите сухі жалюзі на чисті вікна, можна окропити їх освіжувачем.

як помити жалюзі

Профілактика запаху

 • Як профілактика досить робити вологе прибирання і регулярно провітрювати приміщення.
 • Також слідкуйте за справністю електричної проводки та побутових приладів, щоб уникнути пожежі.
 • Мийте кухонну плитку відразу після пригорання їжі. Використовуйте витяжку.

як часто треба провітрювати квартиру

Відео: як позбутися запаху гару в будинку

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар