Як прибрати цвіль у ванній

Гаряча пара, постійна вологість – фактори, що провокують розвиток мікроорганізмів на кахлі, у швах. Чистити приміщення звичайними засобами у такій ситуації марно. Фахівці підкажуть, як прибрати грибок у ванній, щоби патогенні суперечки не руйнували покриття, не впливали на мешканців квартири. Існує чимало способів, як почистити кахельну підлогу, кути на стелі, стики плиток на стінах. Якщо народні засоби не допомагають, вдаються до спеціальних засобів для усунення грибків.

прибираємо плісняву у ванній

Звідки береться пліснява

Сантехнічний вузол вважається “мокрою зоною”. Туди приходять, щоб зробити ранковий і вечірній моціон, помитися, випрати білизну. Регулярне користування водою створює особливу атмосферу, в якій розвивається грибок, розростається різноманітна пліснява.

цвіль у ванній кімнаті

Позбавлятися мікрофлори складно, коли постійно зберігається висока вологість. Чинники, за яких важко усувати грибкові інфекції:

 • неефективна вентиляція;
 • неправильно налаштована опалювальна система (утворюється конденсат);
 • використання неякісного плиткового клею;
 • недостатня герметизація міжпанельних швів;
 • погана герметизація підлоги у ванній кімнаті, затирання кахлю;
 • проблеми з сантехнікою, протікання труб.

Зверніть увагу! При перших слідах потемніння необхідно вживати заходів щодо ліквідації причини розростання плісняви.

причини утворення цвілі у ванній

Види плісняви

Міжклітинна структура мікроорганізмів буває різного відтінку, найпоширеніші види:

 • Чорний грибок Wallemia відноситься до групи пліснявих культур, що активно розмножується, але нешкідливою для здоров'я. Складно виводиться із важкодоступних місць, проростає в гелеві герметики, акрилові шпаклівки.
 • Біодеструктор, що розвивається на рослинних волокнах, латиною називається «chaetomium globosum». Спочатку з'являється білий наліт, потім відтінок стає оливковим, потім чорно-сірим. Клітини кольору руйнують будматеріали, що містять целюлозу: шпалери, деревину, гіпсокартон, дерев'яно-плиткові матеріали.
 • Всі види Herbarum здатні гніздитися на мінеральних та рослинних матеріалах, будь-яких поверхнях. Колонії утворюють оливковий або коричневий грибковий наліт, від якого розшаровуються керамічні плитки, облицювання, лакофарбове покриття.
 • Синя розвивається на деревних волокнах, видозмінює їх структуру, безповоротно знижує міцність перекриттів. Поява синього відтінку провокує застійне повітря, швидко розмножується популяція гнильних бактерій.

Важливо! Не можна допускати поширення чорної плісняви, вона буває небезпечною.

чорна пліснява у ванній

Де вона може з'явитись

Якщо слідів нальоту немає у зоні видимості, плісняву варто пошукати у віддалених місцях. Слід періодично забирати все з-під ванни, знімати захисний екран. Популяції слід шукати у прихованих від очей ділянках ванної кімнати. Чорнота нерідко виявляється:

 • на нижній частині стіни під краном;
 • у кутах під ванною;
 • проміжках між плиткою, де складно відтирати забруднення;
 • під облицювальними плитами, плінтусами, якщо вони нещільно прилягають до поверхні;
 • у стаканчиках, де зберігаються зубні щітки та паста;
 • на перекритті під натяжною або підвісною стелею.

пліснява на стелі у ванній

Суперечки, проникнувши у приміщення з вентиляції, з одягом, взуттям, всілякими предметами прибирання, тривалий час зберігають життєздатність. Патогени не гинуть навіть за низької температури, низької вологості. Коли з'являються сприятливі умови, швидко розмножуються.

Для довідки. Повністю позбавитися мікроорганізмів неможливо, важливо не створювати умови для розвитку бактерій і суперечка.

грибки та пліснява у ванній кімнаті

Чим небезпечна пліснява у ванній

Порятунок від пліснявого нальоту допоможе зберегти здоров'я. Більшість цвілевих культур провокує прояв усілякої алергії: шкірної, легеневої, викликає запалення слизових. При великій концентрації грибкових суперечок можливі тяжкі ускладнення, виникають захворювання органів дихання, шкіри, носоглотки, очей.

захворювання викликані спорами плісняви

При тривалому перебування у приміщенні, ураженому грибковими інфекціями, проявляється інтоксикація організму. Буває складно визначити природу появи нудоти, болю у животі. Найбільш токсичні види грибкової плісняви негативно впливають на роботу печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту. Грибок небезпечний для мешканців оселі зі зниженим імунітетом.

шкоду здоров'ю від плісняви

Грибок руйнує облицювання на стінах, підлозі, стелі, проводиться регулярно займатися ремонтом, шукати способи очищення поверхонь від нальоту, що проникає на велику глибину. Необхідно видаляти шар грунтовки, ремонтувати бетон, цегляну або блокову кладку.

Зверніть увагу! Пліснева культура «chaetomium globosum» найбільш небезпечна для алергіків, дітей та людей похилого віку. За частого контакту провокує риніт, респіраторні прояви.

заміна плитки у ванній кімнаті

Як позбутися цвілі

Змити наліт традиційними миючими засобами. Очищати поверхні необхідно антисептичними розчинами чи препаратами. Не уникнути повторного розмноження мікроорганізмів після механічного видалення, суперечки у невеликій кількості непомітні, але при високій вологості та температурі будуть розростатися в колонію.

очищати підлогу у ванній кімнаті від плісняви

Прибрати цвіль у ванній неможливо милом, це додаткове живильне середовище для суперечок. Грибок розвиватиметься ще активніше. Краще використовувати спеціальні склади або побутову хімію, харчові кислоти та луги. Особливу увагу слід приділити чищенню стиків стін та стелі, підлоги, місць кріплення змішувачів, сантехніки.

як чистити плитку від плісняви

Покупні засоби

Виводити пліснявий наліт зручно спеціальними засобами видалення цвілі у ванній кімнаті. Виробники пропонують великий вибір препаратів-знищувачів мікрофлори. Варто звернути увагу на деякі склади, якими можна скористатися в домашніх умовах.

засоби від цвілі у магазині

Спреї, які позбавлять цвілевих плям:

 • Cillit Bang із вмістом хлорних компонентів допоможе відмити кахлі, шви. Засіб наносять на 20 хвилин, потім оброблені поверхні обов'язково потрібно змивати велику кількість води.
 • Dec виробництва “Неохім” знищує всі види цвілевих культур, включаючи грибкові. Препарат наносять на 2-4 години, потім потрібно добре вимити ванну.
 • Bagi «Антицвіль» з гіпохлоридом призначений для будь-яких оздоблювальних матеріалів. Можна відтерти пластик, кахель, фарбування, чавунні труби.
 • Prosept Bath Fungi з хлором розбризкують у приміщеннях, що добре провітрюються. Залишають на ніч або цілу добу. Потім поверхні піддають глибокому очищенню.
 • Лінійка засобів Mellerud різної токсичності слід вибирати під вигляд патогену. Речовину наносять на 15-20 хвилин, потім добре обполіскують оброблені ділянки.

Важливо! Усі засоби необхідно видаляти великою кількістю води. Працюючи зі спреями руки захищають рукавичками.

силить бенг від плісняви

засіб ДЕК від плісняви

Баги

Prosept Bath Fungi із хлором

Лінійка засобів Mellerud

головний захист від плісняви

як вибрати найкращий засіб від цвілі

Народні засоби

Коли невеликі плями, можна скористатися речовинами, які знайдуться в кожному будинку. Обробку бажано проводити регулярно. При сильному нальоті наносять суміші після висихання знову до 5 разів. Серед народних засобів від жовтого та чорного нальоту можна виділити:

 1. Перекис водню – аптечним розчином змочують проблемні ділянки.
 2. Борну кислоту розводять 1:10, попередньо наліт механічно зчищають. Аналогічно розводять бур.
 3. Нашатирний спирт розбавляють у пропорції: 1 ст. л. на 2 склянки води. Склад наносять на шви, залишають на 30 хвилин, потім змивають.
 4. Олія чайного дерева має антигрибкові властивості, в 500 мл води додають 1 ч. л. ефірної олії. Суміш залишають на забрудненнях до висихання, змивати не потрібно.
 5. Соду змішують із оцтом: на 5 л. теплої води додають 150 г соди та 100 г оцтової есенції. Піну наносять на уражені поверхні. Така обробка рекомендується під час ремонтних робіт.
 6. Мідний купорос розчиняють у теплій воді (на 10 л додають 100 г препарату), промочують штукатурний шар до нанесення клею. Потім роблять механічне чищення стін.
 7. Хлорний відбілювач або інший засіб, що очищає, розводять 1:1 водою. Розбризкують розчин пульверизатором. Після 3-годинної витримки змивають.

Для довідки. Усунути чорноту краще під час проведення ремонтних робіт, тоді ймовірність розростання грибків зменшиться.

народні засоби від плісняви у ванній

Механічний спосіб видалення грибка

Прибрати наліт необхідно у будь-якому випадку: до або після обробки. Для видалення цвілі у ванній кімнаті своїми руками використовують сталеві щітки, шкірку, шпатель, гострий ніж або шліфувальну насадку на дриль. Попередньо зволожують поверхні, щоб суперечки не розліталися. Якщо проростання глибоке, видаляють шар штукатурки, обробляють тріщини. Важливо ретельно очистити всю поверхню.

всі популярні способи видалення плісняви

Як не допустити появи

Рекомендується не допускати постійної підвищеної вологості. Для цієї мети встановлюють в систему повітроводів вентилятори, які швидко видалять пари після ванни.

вентиляція у ванній кімнаті

При сушінні білизни, після водних процедур бажано тримати двері в санвузол відкритими. Швидко висушити приміщення допоможе встановлений обігрівач або тепла підлога.

відчиняти двері у ванну кімнату

Розвиток грибка при нормальній вентиляції пригнічується, леткі суперечки не встигають осідати на поверхні, їх забирають потоки теплого повітря. Допоможе регулярне профілактичне оброблення безпечними розчинами: перекисом, олією чайного дерева. Мікроорганізми не розвиваються у кислому середовищі, регулярна обробка звичайним столовим оцтом теж ефективна.

обробка поверхонь у ванній кімнаті

Позбутися грибка простіше на початкових стадіях розростання колонії. Якщо забезпечити хорошу циркуляцію повітря, не сушити у ванній білизні, суперечки, присутні у приміщенні, не розвиватимуться. У невеликій кількості мікроорганізми практично непомітні.

Відео: як позбутися плісняви та грибка у ванній

WowCracy
Додати коментар