Як прибрати суперклей зі столу

З появою в нашому світі супер клею гостро постало питання, а чим його видаляти з поверхні, яка не була призначена для склеювання? Використовувати спеціальні засоби для видалення чи спробувати народними методами? Як правильно та головне безпечно видалити супер клей з поверхні та розглянемо у цій статті.

краплі суперклею

Чим відтерти суперклей зі столу

Якщо ви забули застелити стіл при роботі з цим стійким клеєм, необхідно розуміти, що все ж таки є можливість очистити стільницю.

видалити пляму зі столу

Основні методи, які використовують, можна розділити на такі види:

 1. Вплив зміною температурного режиму. Склад суперклею витримує великі навантаження, але він не готовий до посиленої дії тепла. Тобто можна спробувати вивести пляму за допомогою праски чи фена.
 2. Механічну дію. Застосування силових методів таких як, шліфування, збивання, зіскоблювання або відтирання клейового застиглого матеріалу можуть допомогти. Але при цьому великий ризик пошкодження поверхні столу.
 3. Щоб зрозуміти, чим саме прибрати супер клей зі столу, можна придбати засіб, розроблений спеціально для цього процесу. Але використовувати такі засоби можна не з усіма поверхнями.
 4. Розчинники. Все, що містить ацетон у своєму складі. Також агресивно поводяться стосовно деяких матеріалів, але при цьому відтерти ваш стіл напевно вдасться.

прибрати плями зі столу

Не працюйте з ацетоновмісними рідинами в закритих приміщеннях.

Народні засоби для видалення

Іноді, коли немає спеціальних засобів для того, щоб зняти клей, знадобляться народні методи. Вони не такі агресивні по відношенню до рук і поверхонь, але і менш ефективні, діючи на клейову речовину набагато повільніше.

народні засоби для чищення

Забрати пляму від клею допоможе звичайна волога, за умови, що клей розлитий нещодавно. Якщо не виходить відмити відразу, то мокру тканину або серветку покласти на клейову пляму і залишити, постійно змочуючи на добу.

прибрати пляму ганчіркою

Перекис також непогано допомагає для того, щоб усунути забруднення з металевої стільниці. Необхідно нанести на пляму та залишити на чверть години, після чого змити водою.

перекис від плями клею

Оцет для очищення столу наноситься на поверхню, час дії тридцять сорок хвилин.

оцет від плями клею

Сода, кашка з неї зможе відтирати клей, тільки при значній механічній дії.

сода від плями клею

Крем для обличчя або вазелін, діє на клей, розм'якшуючи його поверхню, що призводить до більш легкого видалення плями або краплі клею.

вазелін від плями клею

Більшість цих методів допомагає очищати поверхню столу, але при багаторазовому повторенні, тому що не розчиняє клейову речовину, а лише розм'якшує її.

Ацетон

Використовуючи цей засіб, ви точно дізнаєтесь, як відтерти клей від столу. Берете ватяний диск або шматочок ганчірки, змочує його ацетоном і відтирає те місце куди потрапив непотрібний клей.

Ацетон від плям клею цілком ефективний.

Клей стає м'яким, і його зчіпка з поверхнею столу зникає. Досить швидкий спосіб почистити стіл. Недолік-сильний запах, для його видалення, місце, яке оброблялося, промивають мильною водою.

диск в ацетоні

Спирт

Якщо треба очищати від клею стільницю, виготовлену з дерева або скла, застосовують спирт. Наносять його безпосередньо на пляму, очікують від п'яти до десяти хвилин і знімають залишки звичайною тканиною. Також необхідно промити водою після обробки.

спирт від плям клею

Не застосовуйте спирт для обробки пластикових поверхонь, можна отримати розлучення та зіпсувати стіл.

Масло

Натуральний розчинник, який безпечний для оточуючих та поверхонь (крім поглинаючих, наприклад, натуральної деревини). Прибирати клей маслом можливо, воно діє, викликаючи на клейовій плівці розтріскування і розм'якшення, що дає можливість легко позбутися плями. Також чудово підійде для того, щоб відмивати залишки клею з ваших рук.

олія від плям клею

Використання спеціальних засобів

Для того, щоб видаляти непотрібні залишки клею, на поверхні можна придбати спеціальні засоби. Багато хто користується Димексидом та Антиклеєм.

Дімексид-препарат з аптеки, крім свого прямого лікарського призначення, став у нагоді у вигляді народного засобу для видалення та розчинення плям, що залишаються після багатьох робіт. Для роботи з ним обов'язкові рукавички, може виникнути алергія.

димексид від плям клею

Антиклей-розробка виробників суперклею. При застосуванні обов'язково читати інструкцію, оскільки не з усіма поверхнями рекомендується працювати. Але зі своїм завданням Антиклей справляється на відмінно. Дійсно та за невеликий період часу.

антиклей від плям на столі

Механічний спосіб видалення клею

До механічних можна віднести прийоми зіскоблювання, відтирання або збивання матеріалу з поверхні. Тобто всі ті, за яких застосовується фізичне зусилля.

механічне очищення столу від клею

Найголовніший недолік при такому впливі-можливість нанесення шкоди (ушкоджень) поверхні, що найбільш очищається. Коли ви змогли розм'якшити клей будь-яким з перерахованих вище способом, можна використовувати ножик або інший предмет за допомогою якого проробляються маніпуляції з очищення.

прибрати розм'якшений клей

Головне при такій роботі проводити її у напрямку від себе, щоб випадково не нести собі пошкоджень. Бажано використовувати механічну дію на суперклей, за умови, що він вилився у великій кількості. Якщо невеликі плями, краще використовувати інші методи.

механічне чищення столу

Особливості видалення свіжих плям

Нові краплі суперклею можна відмити за допомогою стандартного господарського мила. Натираємо невелику кількість за допомогою терки, розчиняємо в теплій воді і за допомогою щітки, оснащеної ворсом або губки для миття посуду, очищаємо мильним розчином заплямоване місце на столі.

натерте господарське мило

Також можна скористатися розчином із порошку для прання. Але це все може спрацювати за умови, що пляма від клею зовсім свіжа і не встигла повністю засохнути.

свіжі краплі клею

Як не нашкодити поверхні столу

Проводячи очищення стільниці, необхідно розуміти, що і яким чином можуть зіпсувати ваші меблі.

очищення поверхні від клею

Для цього потрібно дотримуватися деяких застережень:

 1. Проводити обов'язковий тест перед очищенням незнайомими засобами. Бажано це робити на ділянці поверхні, яка в подальшому, навіть у зіпсованому вигляді не привертатиме уваги.
 2. Не використовуйте сильні хімічні сполуки, якщо знаєте, що на цій поверхні в майбутньому буде готуватися їжа.
 3. Не застосовуйте занадто сильну механічну дію на поверхню, іноді варто трохи почекати та розм'якшити клейову речовину, для легшого зняття.
 4. Обов'язково використовуйте засоби захисту.

засоби захисту

Як видалити клей з інших поверхонь

Суперклей, це така речовина, яка завжди виявляється не там, де треба.

суперклей, що протік

Тому варто розглянути, як можна прибрати його з інших поверхонь і матеріалів:

 1. Одяг, тканини. Просто випрати суперклей не вдасться. Найпростіше прибрати клейові плями можна за допомогою нагрівання або охолодження. У першому випадку ми використовуємо праску, прогріваючи через папір або серветки річ, до повного вбирання клею в папір. У другому випадку простий беремо річ, прибираємо її в пластиковий пакет і поміщаємо на годину, півтори в морозильну камеру. Замерзлий клей можна видалити.
 2. Металеві вироби. Спирт, ацетономісткі препарати, оцет, бензин все це непогано діє при очищенні, але тестування на невеликій ділянці необхідно. Склад металу, з якого виготовлені меблі не завжди відомий користувачеві і реакція на засіб для очищення може бути не завжди очікуваний.
 3. Гладкі матеріали, такі як кахель або мармур. З цих поверхонь видалення відбувається досить легко. Спирт, дія гарячої рідини, ацетон, клей на гладких поверхнях розм'якшується швидше, потім зіскребається за допомогою пластикових шпателів або іншого інструменту. Головне, бути акуратнішим, бо ці поверхні легко дряпаються.
 4. Пластмасові та скляні поверхні. Для їхнього очищення чудово підійде засіб для очищення скла. Наносимо засіб, чекаємо на розм'якшення плям і потихеньку прибираємо за допомогою якого-небудь скребка.
 5. Екрани, монітори. Це обладнання дозволяється очищати димексидом. Після видалення залишків клею цю поверхню необхідно протерти вологою серветкою, потім витерти насухо.
 6. Якщо ви випадково капнули засобом на скло окулярів, можна зняти засобом, призначеним для зняття лаку з нігтів, але без вмісту в ньому ацетону.
 7. Дерев'яні меблі та дерев'яні поверхні. Усувають плями від клею, використовуючи розчин лимонної кислоти або свіжий сік лимона. Лаковані предмети з дерева обробляються препаратами без розчинників.

прибрати клей з будь-яких поверхонь

Для того, щоб не довелося використовувати всі перераховані вище способи боротьби з плямами клею, необхідно дотримуватися невеликих умов. Обережність, якщо ви знаєте, що є ризик забруднення поверхні.

робота з супер клеєм

Захистіть її від цього застеливши чимось. І лише після цього приступайте до роботи. Обов'язково захищайте руки та очі від попадання клею. А при роботі з його видаленням часто провітрюйте приміщення.

Відео: як прибрати супер клей із будь-якої поверхні

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар