Як прибрати квартиру швидко та чисто

Майже моментально і ефективно очистити навіть найзабрудненіше приміщення можна, якщо діяти строго за планом. Дуже важливо не відволікатися на сторонні справи, сконцентрувавшись лише на проблемі та шляхах її вирішення.

прибратися у своїй квартирі

Швидке прибирання в будинку може бути приємним, з мінімальними витратами за часом!

Що робити, якщо на прибирання мало часу

При дефіциті часу та необхідності навести лад, слід розділити приміщення на кілька зон і поетапно переходити від однієї до іншої. Найпроблемнішою з них вважається кухня, тому по праву потрібно починати саме з неї.

Будь-яке прибирання

Наступним етапом буде наведення ладу в кімнатах. Фініш – це прибирання у санвузлі. Керуючись таким планом, можна витратити на прибирання мінімум сил та часу.

Як за годину прибрати квартиру

Впоратися за 60 хвилин складно, але можливо, якщо приміщення регулярно забирається і там немає жодних критичних забруднень. Достатнім буде просто витерти пил, протерти поверхні та вимити підлогу.

Порядок квартири

Починаючи збирання, потрібно керуватися основним правилом – всі роботи виконуються зверху донизу. Запорука швидкого прибирання – наявність простору. У заставлених шафках і полицях швидко накопичується пил, а перебирати дрібні сувеніри та непотрібні предмети часто стає нудно.

зайвих предметів

Потрібно діяти поступово – за наявності вільного часу перебирати особливо захаращені зони та викидати/розсортувати зайві речі. Звільнивши місце від непотрібного, можна в майбутньому скоротити час збирання.

Житлові кімнати

На прибирання спальні йти не більше 20 хвилин.

Поправте дивані покривала

Виконувати роботи слід у такому порядку:

 • Розставити всі речі на свої місця. Все, що трапляється на очі, варто розглянути і на предмет непотрібності – так можна запобігти накопиченню мотлоху. Якщо є речі, розбирання яких залишено на потім – потрібно зайнятися і ними. Краще витратити час на цю процедуру один раз.
 • Заправити ліжко. Міняти постільну білизну необхідно не рідше, ніж 1 раз на 2 тижні. Потрібно акуратно заправити його, збити подушки (якщо всередині них знаходиться пух) та застелити ліжко. У теплу пору року та за наявності часу пухові подушки краще просушити на відкритому повітрі: на балконі або у своєму дворі.
 • Протерти пил. При швидкому збиранні витираються всі відкриті поверхні. Важкодоступні місця потрібно охопити при генеральному чищенні, яке має проводитися 1 раз на місяць.
 • Пропилососити. Килими та полоси швидко збирають на себе бруд, тому очищати їх потрібно 2-3 рази на тиждень. Особливо, якщо в будинку присутні маленькі діти та тварини.
 • Помити підлогу. При частому прибиранні не обов'язково використовувати спеціальні миючі засоби – можна скористатися теплою водою. Мильний розчин додавати не варто – на поверхні залишаться розлучення, які дуже складно прибрати.

Алгоритм збирання

Мити решту житлових кімнат потрібно за аналогічним принципом. Техніку слід протирати спеціальними серветками для оргтехніки, які дбайливо впливають на поверхню крихких екранів. Якщо в приміщенні є дивани, потрібно пропилососити і їх пропрацювавши всі важкодоступні місця.

Це важливо! Після проведення збирання з додаванням хімічних засобів приміщення потрібно обов'язково провітрити. На сильні потяги з агресивним запахом у домочадців може початися алергія.

Кухню

Ця кімната по праву вважається найскладнішою для прибирання, адже готування їжі загрожує появою плям, що важко виводяться. Їх краще намагатися витерти одразу, не допускаючи застигання.

кухню мити

мити кухню

прибирання кухні

чиста кухня

Як швидко прибрати квартиру, почавши з кухні:

 • Прибирання брудного посуду. Найпростіший спосіб – завантажити все в посудомийну машину та переходити до наступного етапу. Якщо такої немає, вимити все потрібно вручну, відразу витерти і розставити по шафках.
 • Робота із зайвими предметами. По ходу прибирання потрібно прибрати в ящики шаф не використовувані каструлі та форми. Це відразу звільнить безліч вільного місця.
 • Миття поверхонь. Варильна поверхня, стільниці, дверцята шаф і побутова техніка можуть бути покриті плямами жиру. Деякі їх можна відтерти відразу, інші вимагають попереднього замочування. Всі кухонні поверхні зазвичай уразливі до механічного впливу, тому мити їх потрібно за допомогою м'якої ганчірочки, а не металевого скребка. Перед використанням агресивних хімічних засобів на лакованих поверхнях потрібно зробити тест на невеликій непомітній ділянці, щоб переконатися, що вибраний продукт не роз'їсть покриття.
 • Миття підлоги. Жирні плями можуть потрапити і вниз, тому ділянки біля плити та духовки краще протерти проти жиру. Будь-яку хімію потрібно ретельно змивати, тому помити підлогу доведеться ще раз, але вже звичайною проточною водою.

вимита ділянка

Санвузол

На очищення стандартної ванної кімнати вистачить 10-15 хвилин, якщо вона забирається регулярно. Першорядне завдання – залити засобом для чищення ванну, раковину та унітаз. Бажано зробити це заздалегідь, приблизно за 20-30 хвилин до початку збирання.

Освіжіть скляні поверхні

Наступний етап – це очищення дзеркальних поверхонь, дверцят шаф, кранів. Спочатку їх потрібно протерти вологою ганчіркою з використанням спеціального засобу. Потім насухо витерти.

Наступний етап – миття попередньо залитих засобом раковини, ванни та унітазу. Якщо там немає критичних забруднень, це займе трохи більше 5-7 хвилин.

дезінфікуйте

Заключна дія – це миття підлог. На них можуть бути мильні розлучення, тому доведеться докласти трохи сили. Після збирання ванну кімнату потрібно добре провітрити, щоб там не залишалося відчуття вогкості.

Передпокій

Починати потрібно з наведення порядку – взуття слід вимити та розкласти у відповідну підставку, одяг та сумки акуратно розвісити/розкласти на свої місця. Якщо в передпокої є шафи, потрібно витерти пил із полиць і очистити дзеркальні поверхні. Ручки дверей потрібно обробити антисептиком, адже саме за них людина береться, коли потрапляє до будинку.

Протріть пил

Часто перед входом лягає невеликий килимок, який від постійного впливу мажеться за пару днів. Якщо він має гумову структуру, можна просто помити його. М'які ворсисті поверхні краще пропилососити або випрати.

Це важливо! Краще мати кілька килимків, які можна міняти, поки один з них чиститься.

мити підлогу

Мити підлогу в передпокої краще з використанням спеціальних антибактеріальних засобів. Вони не мають сильного запаху та не вимагають подальшого змивання. Використовувати продукцію з високим вмістом хлору потрібно у розведеному вигляді – 1:1 з водою.

щотижневого прибирання

Перед застосуванням слід переконатися, що ні в кого з домочадців немає алергії на основну речовину.

Всі разом

Якщо потрібно швидко привести квартиру в порядок, варто керуватися тим самим принципом – виконувати роботи зверху вниз. Все починається з витирання пилу, потім обов'язково потрібно пропилососити поверхні та вимити підлогу.

Щоденне прибирання

Щоб не довелося витрачати час на розкладання речей своїми місцями, потрібно робити це щодня.

Чи можна за пару хвилин прибрати все зайве

Прибирання квартири за 15 хвилин це справжній міф. Максимум, що можна зробити – це протерти підлогу та ліквідувати з поверхонь зайві речі. Найпростіший спосіб сховати непотрібні предмети від сторонніх очей – прибрати їх у шафу чи комору.

хімію для збирання

Але цей метод має сумнівний характер – часто на розбір завалів не вистачає часу, вони починають накопичуватися у своєму затишному місці. Навіть за дефіциту часу краще постаратися відразу ж прибрати все по своїх місцях.

Як діяти за дефіциту часу:

 • швидко протерти пил із найвидніших поверхонь;
 • прибрати з очей речі, що створюють відчуття безладдя;
 • вимити підлогу.

забиратися в квартирі швидко

Якщо залишилося небагато часу, можна хоча б розсортувати речі, прибирання яких відкладено на потім.

Як часто потрібно забиратися у квартирі

Найчастіше люди обирають конкретний день і щотижня проводять прибирання саме до нього. Ця позиція не зовсім вірна, адже всі кімнати забруднюються з різною інтенсивністю: кухня – частіше, спальня – рідше.

мити кухню

Варильні поверхні, духова шафа, побутова техніка і стільниці потрібно витирати щодня. Особливо, якщо господарі – прихильники інтенсивного приготування.

прибирання на кухні

Ванну кімнату також краще прибирати 2-3 рази на тиждень. У день, коли забирається вся квартира, в цих приміщеннях достатньо буде просто протерти пил та підлогу.

Іноді прибирання доводиться робити частіше. Вирішальними факторами можуть виявитися:

 • наявність у будинок маленької дитини;
 • домашні тварини (особливо під час линяння);
 • присутність у будинку алергіка.

зберегти чистоту

Будь-які хімічні засоби, що використовуються для збирання, можуть бути потенційно небезпечними для людини. Їх краще додавати лише за генерального прибирання. Для підтримки чистоти достатньо користуватися звичайною проточною водою.

Як підтримувати постійну чистоту

Постійна чистота у домі – продукт багаторічної звички всіх домочадців.

регулярне вологе прибирання

Як правильно прибирати у квартирі – покрокова інструкція:

 • Будинки необхідно умовно виділити осередки найбільшого безладу, де накопичується великий відсоток сміття, речей тощо. Найчастіше це відбувається у передпокої, кухні, на поверхнях письмового столу та стільцях. Варто привчитися всіх, хто проживає, відразу ж прибирати за собою. Цього правила мають дотримуватись і всі домочадці. Проблемні місця на наявність безладу краще моніторити щодня.
 • Чиста підлога та відсутність пилу надають квартирі доглянутого вигляду. У літній період, коли відкриті вікна, пил осідає на поверхнях щодня. Місця найбільшого скупчення бруду – передпокій, кухню, підвіконня всіх кімнат краще протирати вологою ганчіркою щодня. Взимку цю практику можна звести до 2-3 разів на тиждень.
 • Особливої неохайності кухні надає брудний посуд. Навіть після найгустішого обіду сім'ї з 4 осіб миття посуду затягнеться не більше ніж на 20 хвилин. Розбирати завали після цілого дня доведеться щонайменше годину.
 • Часте провітрювання. Відчуття чистоти надає свіжого повітря та приємного аромату в будинку. Провітрювати приміщення потрібно 2 рази на день – вранці та ввечері, незалежно від погоди за вікном. Якщо в квартирі проживають члени сім'ї, що палять, відкривати вікна доведеться частіше. Можна встановити в будинку спеціальні уловлювачі неприємних запахів.
 • Тварини постійно линяють, залишаючи шерсть на одязі, підлозі та меблях. Щодня по цих поверхнях досить просто пройтися вологою ганчіркою – ледь осілий пух легко піде.

Прибирати в квартирі

Щоб у квартирі завжди було чисто, до порядку треба привчати всіх домочадців. Все починається зі щоденного експрес-прибирання, яке не займе багато часу, але дозволить надати приміщенню охайного та доглянутого вигляду.

прибирання з дитиною

У вибраний день тижня потрібно займатися чищенням всього приміщення, керуючись принципом – усі роботи виконуються зверху донизу у будь-якій кімнаті. Не варто забувати і про регулярне провітрювання.

Відео: велике прибирання та мотивація

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар