Як прибрати клей від наклейки

Різні стікери та термонаклейки – неодмінний атрибут сучасної торгівлі. На них найчастіше наноситься інформація про товар, його якості та склад, а також штрих-код для зчитування при продажу.

клей від наклейки

Такі елементи можуть бути і у вигляді аксесуарів для прикраси найрізноманітніших предметів – від дитячих ліжок до домашніх стін чи вікон.

Одне поєднує їх усі – згодом таких наклейок з'являється необхідність позбутися. І щоб отримати максимально ефективний результат і не нашкодити поверхні, що очищається, достатньо дотримуватися правил, наведених нижче. І тоді відклеїти будь-яку наклейку без слідів вийде дуже легко.

слід від наклейки

Чи можна видалити клей від наклейки

Клейова основа будь-якої наклейки – акрил, тому для його повного видалення необхідно використовувати відповідні матеріали. Також важливо враховувати і особливості поверхонь, щоб очистити їх у процесі проведення робіт.

Залежно від ступеня забруднення та часу, що минув з моменту нанесення наклейки, роботи з її очищення можуть займати як лічені хвилини, так і довгі години.

клей від стікера

Дотримуючись всіх рекомендацій, що наводяться в даному матеріалі, можна не тільки очистити будь-яку поверхню від наклейки до її первозданного вигляду, але й гарантувати захист від пошкоджень.

Як правильно видалити пляму від клею

У цьому питанні варто передусім відштовхуватися від характеру поверхні, що очищається. Свої нюанси існують при очищенні:

  • Тканини.
  • Металу.
  • Скло.
  • Папір.

Далі розглядаються як народні засоби, так і найбільш ефективні способи із застосуванням хімічних та механічних засобів.

слід від етикетки

У кожного матеріалу існують свої особливості, але якщо уважно дотримуватися запропонованих нами порад, можна досягти відмінного в усіх відношеннях результату.

З одягу

Як правило, паперова основа з поверхні одягу видаляється досить легко, а щоб очистити клей, доведеться трохи попрацювати.

клей на одязі

Для чищення тканини найчастіше використовують:

  • Праска.
  • фен.
  • Спирт.

Для видалення клейової основи за допомогою праски необхідна тонка тканина підкладки. Кладемо її на оброблюване місце і проводимо гарячою праскою зверху.

Зверніть увагу! Температуру підошви рекомендується підвищувати поступово, починаючи з найменшої, щоб унеможливити проникнення клею вглиб тканини.

У випадку з феном також застосовується термічна обробка, але дещо іншим чином. Спочатку поверхня із залишками клею нагрівається до того моменту, коли візуально буде видно, як акриловий шар згортається. А потім залишки видаляються сухою ганчіркою.

розігрів феном

Цей спосіб може використовуватися з натуральними матеріалами, такими як бавовна або льон. Для синтетичних волокон, шовку та шифону нагрівання не використовують через ризик пошкодити матеріал.

Видалення плями спиртом необхідно поєднувати з додатковим пранням, тому що в більшості випадків повністю виходить видалити тільки видимі забруднення. Залишки клею можуть залишатися всередині тканини та при використанні фена або праски.

спирт на тканину

Меблів

Очищення меблів зазвичай проводиться окремо для кожного матеріалу, що становить цей предмет інтер'єру.

Наприклад, клейова пляма може захоплювати як оббивку, так і деякі декоративні елементи з дерева, пластику або скла. У цьому випадку спочатку обробляємо поверхню, яку найважче чистити, у більшості випадків, це тканина. І вже потім переходимо до роботи з іншими поверхнями.

клей від наклейки на меблі

Про те, як без наслідків очистити дерево, скляну поверхню та пластик від наклейок, розповідається далі.

Пластика

Пластик поширений практично повсюдно, тому рано чи пізно питання, чим відмити клей від наклейки виникає практично у кожної людини. Найпростіше очистити пластиковий шар спиртовмісними рідинами. Однак перед застосуванням будь-якого розчину рекомендується попередньо перевірити його у непомітному місці на матеріалі. Це дозволить переконатися, що вибраний розчинник не пошкодить поверхню.

клей від наклейки із пластику

Зверніть увагу! Багато розчинників агресивні до пластику та використовувати їх не рекомендується.

Ще один спосіб – нанесення на поверхню наклейки масла, що видаляється. Цей метод спрацює, якщо залишився паперовий шар, в який масло зможе вбратися. Зачекавши деякий час, небажаний наклейка можна буде досить легко видалити.

клей від наклейки на пластику

При очищенні пластику не можна використовувати агресивні матеріали – наждачний папір, металеві щітки та ножі, шпателі. Вони можуть залишати на поверхні подряпини, позбутися яких неможливо в побутових умовах.

скло

Скло – один із найпростіших матеріалів, з точки зору очищення від всіляких наклейок та стікерів. Все завдяки високій жорсткості матеріалу, що забезпечує стійкість навіть до найагресивнішого впливу.

клей від наклейки на склі

Тому при очищенні вікна або посуду випадку можна використовувати навіть металеві ножі та шпателі. Головне – не перестаратися і не продавити саму поверхню скла.

Є під рукою спирт або розчинник – добре, використовуємо їх. Знайшли старий адгезивний порошок, що чистить – і він зійде. Немає нічого крім ножа – і в цьому випадку питання видалення наклейки можна вирішити.

Металу

Метал – такий самий стійкий матеріал, як і скло. Однак при роботі з ним не слід використовувати матеріали, здатні пошкодити поверхню, насамперед окислити її або при контакті з металом поміняти колір.

клей від наклейки на металі

Тому найправильнішим рішенням буде використовувати масляні або спиртові розчини. Можна також використовувати механічний метод з використанням шпателів і ножів, не забуваючи про техніку безпеки при проведенні таких робіт.

Папери

Прибрати з поверхні паперу наклейку – одне з найскладніших завдань. Але за правильного підходу і тут можна вирішити проблему з відмінним результатом.

клей від наклейки на папері

Перший варіант, який відразу спадає на думку – стерти гумкою. Тут потрібно бути обережним, адже потрібно зберегти поверхню матеріалу в цілісності. Спочатку гумку слід перевірити на безпеку при використанні, наприклад, на книзі, і якщо на папір не виявляється ніякого негативного впливу, довести справу до кінця.

Ще одним непоганим рецептом видалення наклейки є скотч. Намотавши його на палець липкою стороною назовні, приклеюємо до наклейки, а потім різким рухом намагаємося відокремити її від поверхні паперу. Цей спосіб слід попередньо перевіряти на надійність на невеликій ділянці стікера.

скотч

Можна використовувати невеликий скребок для видалення наклейки та залишків клею. Перед цим рекомендується попередньо змочити її поверхню. Для глянсових поверхонь можливе застосування спиртів або олій, тому що їх сліди потім легко видалити.

Народні засоби для видалення клею

Крім хімічних складів, що повсюдно використовуються, існують і досить дієві народні засоби по виведенню клею від стікерів. Про найпопулярніші з них поговоримо далі.

Харчова сода

Сода чудово впорається з видаленням приклеєної наклейки, якщо під рукою не виявиться порошку, що чистить. Добре змочуємо поверхню, наносимо соду і починаємо видаляти забруднення. Звичайно, такий спосіб підійде тільки таким матеріалам, як скло або метал, тому як для пластику, паперу та тканини вплив частинок соди може негативно вплинути на цілісність поверхні.

сода

Оцет

Оцет часто застосовується як альтернатива спирту або розчиннику в питаннях видалення жирових забруднень. Цей розчин не завдає жодної шкоди поверхні пластику, тому може сміливо використовуватись для його очищення.

оцет

Кращого результату можна досягти, якщо є можливість замочити наклейку на деякий час.

Зверніть увагу! При роботі з оцтом необхідно дотримуватися вимог безпеки – не допускати попадання розчину в очі, працювати в приміщенні, що провітрюється.

Лимонна кислота

Лимонну кислоту можна використовувати як із свіжих лимонів, так і в розчиненому у воді порошку. Рекомендується замочувати місце наклейки і після розчинення клейового шару видалити стікер буде досить просто.

лимонна кислота

Трапляються випадки, коли з першого разу видалити пляму не виходить, у цьому випадку можна без побоювань повторити вищезгадану процедуру.

Рослинна олія

Олія допоможе впоратися навіть із застарілими плямами, особливо якщо використовувати попереднє замочування. Достатньо всього 10 хвилин, щоб рідина ввібралася в залишки наклейки. Потім пластиковим скребком видаляємо залишки наклейки з поверхні матеріалу, що очищається.

рослинна олія

Може статися так, що з першого разу не весь клейовий шар відходить від поверхні, що очищається. І тут процедуру можна повторити. Якщо ж і з другого разу очистити клей не вдалося, можна комбінувати очищення олією з використанням більш агресивних засобів, наприклад оцту або спирту.

Спирт

За своїми властивостями нагадує розчинники. Однак впливає на поверхню дбайливіше. При використанні цієї рідини варто пам'ятати, що спирт має високу випаровуваність, тому залишати наклейку для замочування немає сенсу.

спирт

Наносимо спирт на поверхню буквально на кілька секунд і приступаємо до видалення наклейки. Після виконаної операції не доведеться навіть додатково очищати місце наклейки – випарувавшись спирт не залишає після себе жодних слідів.

Вологі серветки

Повсякденні вологі серветки – також чудовий засіб для видалення залишків клею та наклейок. Тим більше, що їх можна купити практично на кожному кроці.

Для видалення наклейки необхідно активно терти поверхню серветкою, невеликий тиск. Коли верхній шар починає відокремлюватися, слід збільшити зусилля, що прикладається.

вологі серветки

Як тільки папір повністю видалений, продовжуємо видаляти залишки клею. Очистити його серветкою виходить не завжди, тому доцільно застосовувати ще агресивніші рідини.

Ацетон

Має високу доступність, цей засіб можна придбати в будь-якому будівельному або господарському магазині. Має досить високі очищаючі якості, проте для пластикових поверхонь не рекомендується до застосування, так як може завдавати шкоди поверхні.

ацетон

Має сенс попередньо обробити поверхню стікера і дати вбратися 5-10 хвилин. Після цього, впливаючи на наклейку скребком, видалити її залишки.

Після використання ацетону рекомендується видалити залишки мильним розчином.

Зверніть увагу! Пари цієї речовини токсичні, тому очищення з його використанням проводять тільки в приміщеннях, що добре провітрюються.

Гас

Гас відноситься до займистих рідин, тому щоб не мати проблем при його використанні, необхідно дотримуватися запобіжних заходів.

гас

Рекомендується давати гасу вбратися в поверхню, таким чином можна очищати навіть застарілі і важковиведені плями.

Додатково, залежно від поверхні, що очищається, можна використовувати скребки, або губки для миття посуду.

Спеціальні засоби

До спеціальних засобів відносяться готові професійні рідини, які мають певний склад і сферу застосування.

Такі засоби мають дуже агресивний склад, тому для кожного конкретного випадку необхідно уважно вивчати інструкцію із застосування, щоб не пошкодити поверхню, що очищається.

засіб для видалення наклейок

Подібні склади можуть бути у формі банок рідини або спрею, за своїм призначенням вони функціонально однакові, розрізняються лише за зручністю використання кожного конкретного випадку.

Механічна очистка руками

Ручне чищення найчастіше використовується або через відсутність спеціальних миючих засобів і складів, або за неможливості застосування хімічних очищувачів.

відклеїти етикетку

Для мануального видалення наклейок можуть використовуватися будь-які наявні підручні засоби – серветки, губки для посуду. При такому чищенні слід уважно контролювати ступінь впливу на поверхню, що очищається, не допускаючи зайвої старанності, в такому випадку вдасться досягти найкращого результату.

Незалежно від того, чи використовується якийсь засіб для видалення наклейок і залишків клею, або проводиться ручне чищення, слідуючи пропонованим у даному матеріалі порадам, можна домогтися головного – назавжди відклеїти наклейку без слідів.

зняття наклейок

Відео: як видалити липкий слід від наклейки

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар