Як прибрати іржу з унітазу в домашніх умовах

Згодом на поверхні унітазу може з'являтися непривабливий наліт у вигляді іржі. Найчастіше відмити його можна і власними силами. Що необхідно використовувати для досягнення найкращого результату і яких при цьому дотримуватися запобіжних заходів, розповімо далі.

чищення унітазу синьою рідиною

Як з'являється підтікання

Основною причиною появи іржі на внутрішній поверхні унітазу є неякісна водопровідна вода, яка забруднюється в старих металевих трубах, що піддаються корозії. Іржа неодмінний супутник будь-якого металу, особливо того, що часто контактує з водою.

іржа в унітазі

Тому навіть якщо внутрішнє розведення у приміщенні проводиться сучасними пластиковими матеріалами, у системі міського водопостачання продовжують застосовуватись металеві труби, які й забруднюють нашу сантехніку.

іржа з металевих труб

Насамперед необхідно пам'ятати, що забруднення найчастіше з'являється на сантехніці, змив яких відбувається досить рідко і брудна вода встигає затриматися на фаянсовій поверхні.

іржавий брудний унітаз

Тому найкращий інструмент для видалення патьоків з унітазу – профілактика та чищення поверхні від забруднення при першій його появі. Ну а якщо оптимальний момент для усунення проблеми все ж таки втрачено, можна скористатися запропонованими далі методами очищення.

Особливості видалення іржі

До головних особливостей, які необхідно враховувати перед початком робіт з видалення патьоків, належать:

  1. Максимальна обережність під час роботи з глянсовою поверхнею унітазу. Використання занадто жорстких засобів для чищення та інструментів може призвести до порушення цілісності поверхні фаянсу, і бруд може почати відкладатися ще інтенсивніше.
  2. Краще попередити, аніж очищати. Ще раз повторимо дану пораду – при перших слідах появи іржі слід приступити до її очищення, адже застаріле і об'ємне забруднення вивести може бути набагато складніше.
  3. Чищення проводять за попередньо висушеною поверхнею. Наявність води знижує інтенсивність дії як механічних, і хімічних складів.

чистка унітазу йоржиком

Зверніть увагу! Під час проведення подібних робіт обов'язково використання захисту рук – гумових рукавичок.

По-перше, багато хімічних складів можуть досить агресивно впливати на шкіру, а по-друге, мікробіологічний склад води з унітазу також здатний надавати негативний вплив, викликаючи роздратування і запалення відкритих ділянок тіла при попаданні на них.

чищення унітазу в рукавичках

Спеціальні засоби

Готові хімічні суміші для чищення можна придбати практично у будь-якому господарському магазині.

Зверніть увагу! Уважно вивчайте інструкцію таких засобів, деякі з них можуть використовуватися тільки для видалення сечового каменю та іржі малоефективні.

хімічні засоби для чищення унітазу

Лужні

Такі склади добре справляються з невеликими чи середніми забрудненнями. Серед найдоступніших можна назвати Cif, Cilit, Domestos. Будь-який подібний склад необхідно нанести на поверхню унітазу у місці забруднення та залишити на деякий час для найкращого впливу. Найчастіше після замочування досить зробити злив води з бачка і небажані забруднення підуть самі собою.

сиф для унітазу

силить для унітазу

доместос для унітазу

Кислотні

Такі засоби містять у своєму складі сильні кислоти, які допомагають впоратися навіть із застарілою плямою. Найбільш популярні склади – Санфор, Санокс, Cilit Bang. Такі склади найчастіше є комплексними і дозволяють позбутися не тільки іржі, а й вапняного нальоту або сечового каменю. Завдяки агресивному складу вони починають свою дію вже за 10-15 хвилин після нанесення.

санокс для унітазу

санфор для унітазу

силліт бенг для унітазу

Зверніть увагу! При використанні таких засобів необхідно дотримуватися підвищених вимог безпеки, не допускаючи їх потрапляння на відкриті ділянки тіла або вдихання розчину.

Народні засоби

Не менш ефективні при очищенні унітазу та народні рецепти, їх застосування у багатьох випадках безпечніше, ніж видалити іржу з унітазу професійною хімією.

народні засоби для чищення унітазу

Оцет

Це найпопулярніший народний розчин для очищення унітазу. У чистому вигляді оцет чудово справляється з видаленням патьоків. Для цього його необхідно нанести на суху поверхню із забрудненням та залишити на 10 хвилин і більше. Визначити початок дії засобу можна візуально – якщо забруднення «попливло», можна здійснити змив. Якщо результату з першого разу досягти не вдалося, можна повторити вищезгадану процедуру.

оцет від іржі в унітазі

Зверніть увагу! Більше двох разів поспіль проводити очищення оцтом не рекомендується через можливий ризик пошкодження глянсової поверхні.

Спирт

Спиртом можна видалити лише неглибокі забруднення, він ефективний швидше для профілактики, ніж при капітальному чищенні унітазу. Також через високу випаровуваність може знадобитися набагато більше спирту в порівнянні з іншими прийомами.

спирт від іржі в унітазі

Нашатир

Результат очищення можна посилити, якщо до нашатиря домішати перекис водню. Обидві ці речовини вільно продаються в аптеках. Робочий розчин одержують із співвідношення 1 частини нашатирю до 20 частин перекису, наносять на губку і виробляють видалення іржі. Найчастіше з невеликими і не встиглими зістаритися забрудненнями нашатир справляється на відмінно.

нашатир від іржі в унітазі

Щавелева кислота

Щавлеву кислоту використовують у вигляді порошку. Його наносять і залишають на годину у такому вигляді. Потім слід відтерти забруднення губкою, змиваючи залишки водою. При використанні цієї кислоти необхідно бути обережним, не допускаючи вдихання пари або потрапляння засобу на шкіру.

щавлева кислота від іржі в унітазі

Соляна кислота

Найагресивніше і найнебезпечніше, але в той же час і найбільш ефективний склад для видалення іржі. Навіть із найзастарілішими розлученнями справляється за 5-10 хвилин. Однак під час роботи з цією кислотою необхідно захищати не тільки руки, а й очі, а також органи дихання.

соляна кислота для унітазу

Зубна паста

Паста у разі невеликого забруднення дозволяє досить оперативно усунути його. Наносимо її на іржу і залишаємо на 30-50 хвилин, після чого ретельно обробляємо поверхню м'якою металевою губкою та змиваємо залишки засобу.

зубна паста від іржі

Лимонна кислота

Досить ефективна кислота, що знищує не тільки іржу, а й сечовий камінь та вапно з поверхні фаянсу. Найкращого результату можна досягти, попередньо залишивши кислоту на поверхні забруднення на деякий час. Потім робимо обробку губкою і змиваємо.

лимонна кислота від іржі

Газовані напої

Використання звичайнісінького газування виправдане при невеликих забрудненнях. Важливо, щоб у складі напою була ортофосфорна кислота, яка дозволяє здійснити чищення. Обмиваємо унітаз газировкою, залишаємо на 30-40 хвилин, змиваємо. Разом з іржею можу піти і вапняні відкладення.

газування від іржі

Профілактика появи іржі

Як вже говорилося раніше, іржа в унітазі відмінно видаляється у своєму зародковому вигляді при перших ознаках появи, тому якщо вчасно використовувати для очищення один з запропонованих раніше щадних засобів, на зразок спеціального гелю, або одного з безлічі народних засобів, що пропонувалися раніше.

попередження іржі на унітазі

Як почистити унітаз від інших забруднень

Сечовий камінь і вапно добре видаляються кислотами, можна вибрати найбільш підходящу, щоб позбавитися іржі в унітазі та інших небажаних відкладень. Насамперед, під час виборів найбільш відповідного кошти необхідно враховувати характер забруднення. Для невеликих ділянок підійде обробка оцтом або навіть газованою водою, для вирішення більш серйозних проблем не обійтися без спеціальних засобів і агресивних кислот.

видалення забруднень колою

Правила догляду за унітазом

Для запобігання виникненню іржі, рекомендується не рідше двох разів на місяць здійснювати його очищення спеціальними засобами. Якщо ж стоїть питання, чим почистити бачок унітазу зсередини від іржі, можна сміливо використовувати навіть найагресивніший склад, адже внутрішня частина бачка не має глянсової поверхні, а при змиванні робочий розчин додатково очистить і фаянсову поверхню.

чистка бачка унітазу

Дотримуючись простих, але досить ефективних порад з цієї статті, можна не тільки попередити, але й запобігти у разі потреби появі забруднень на поверхні унітазу.

Відео: швидкий спосіб відмити унітаз від іржі

WowCracy
Додати коментар