Як правильно зберігати велосипед взимку

Бувають випадки, коли велосипед не купується лише тому, що його нема де зберігати. І справді, якщо ви проживаєте в типовій малогабаритній квартирі, знайти місце дислокації залізного коня може бути дуже непросто. Проте вихід є.

де і як зберігати велосипед

Вимоги до місця зберігання

Відразу зазначимо, що питання правильного зберігання велосипеда слід розглядати з двох сторін: по-перше, варіант зберігання в період активної експлуатації, а, по-друге, зберігання в міжсезоння (пізньою осінню, взимку), коли велосипед не використовується.

час для зберігання велосипеда

Оптимальний варіант зберігання повинен відповідати наступним критеріям:

 • Швидкий та простий доступ до велосипеда;
 • Техніка повинна займати мінімум місця, не крадучи життєво важливий простір у людей;
 • Захистіть велосипед від потрапляння прямих сонячних променів. Це погано впливає і на фарбування техніки, і на стан пластикових та гумових деталей (пиляків, сальників);
 • Температура в «гаражі» для вашого байка має бути вищою за +5 градусів за Цельсієм;
 • Не повинно бути перепадів температур, оскільки це, по-перше, погано позначиться на еластичності та механічних властивостях деяких деталей, а по-друге, сприятиме появі вологості, що дуже негативно позначається на стані будь-якої техніки;
 • Тримайте велосипед подалі від опалювальних приладів, підвищена температура вплине на покришки та ущільнювачі;
 • Не повинно бути прямої дії води та підвищеної вологості. Це особливо актуально щодо підвалів та балконів.

умови для зберігання велосипеда

Можливі варіанти

Насправді варіантів зберігання велосипедів більше, ніж це може здатися на перший погляд

У гаражі або на цокольному поверсі

Якщо ви живете у своєму будинку з опалюваним гаражем, цокольним поверхом або просторою передпокою, питання зберігання велосипеда вирішується легко і просто: байк завжди під рукою та в гідних умовах. Якщо вирішили покататися – вивели “залізного коня”, а потім швидко і просто завели у відведене “стійло”. Ну, а для зберігання міжсезоння можна зробити спеціальні стійки або гаки для надійного кріплення. Досвідчені дизайнери примудряються “вписувати” повішений велосипед у загальну концепцію інтер'єру.

зберігати велосипед у передпокої

Гараж, що окремо стоїть, – ще один прекрасний варіант для утримання велосипеда. І якщо він розташований неподалік будинку, то і для недовгого зберігання між поїздками цілком підійде.

зберігати велосипед у гаражі

На балконі

Балкон підходить для зберігання велосипеда тільки в тому випадку, якщо він добре утеплений та опалюється. В іншому випадку зберігання на балконі прирівнюється до зберігання на відкритому повітрі, з усіма наслідками, що випливають. Якщо ви залишаєте байк на закритому балконі, подбайте про те, щоб на нього не потрапляли прямі сонячні промені. Проблему можна вирішити за допомогою спеціального чохла, клейонки або темної плівки.

зберігати велосипед на балконі

Істотний недолік зберігання велосипеда на балконі – це необхідність після кожної прогулянки мити колеса, протирати раму та педалі, а потім намагатися пронести байк через усю квартиру, не зачепивши предметів меблів та стін.

помити велосипед будинку

Крім цього, балкон у хрущовці дуже маленький, і розмістити на ньому велосипед буває непросто. Особливо якщо там вже є якась імпровізована тумбочка, або ви вже використовуєте його для зберігання чогось.

велосипед на маленькому балконі

Зберігання техніки на балконі або у підвалі загрожує підвищеною вологістю, і, як наслідок, негативним впливом на життєво важливі механізми техніки. Наприклад, у підвальному приміщенні, по сусідству з капустою та картоплею, незмінно створюється атмосфера з підвищеним вмістом вологості.

велосипед у підвалі

А на балконі, неподалік розвішеної для сушіння білизни, також відчувається надмірна вологість. І ці аспекти не можна скидати з рахунків, якщо ви хочете зберегти велосипед у робочому стані, а не просто кинути його напризволяще, аби не заважав.

Як варіант, мешканці багатоквартирних будинків часто зберігають свої велосипеди у під'їздах або на сходових майданчиках. З погляду температурного режиму та показників вологості варіант непоганий. Однак, якщо подивитися на цей варіант із позиції безпеки – не все так безхмарно. На жаль, існує ризик угону, і стандартні велозамки навряд чи стануть надійним захистом.

велосипед на сходовій клітці

Ще одне питання, яке вимагатиме вирішення – думка ваших сусідів. Існує закон, згідно з яким не можна захаращувати сходові майданчики будь-якими речами.

захаращений сходовий майданчик

Крім цього, ваші сусіди можуть бути просто проти такого способу зберігання вашого транспортного засобу і вони мають на це право. У разі судових розглядів закон буде на їхньому боці. Але якщо все-таки сусіди не проти, а велосипед прикріплений дуже акуратно і не заважає пересуванню – сходовий майданчик – чудовий варіант для зберігання байка.

як зберігати велосипед у під'їзді

Тамбури в коридорі, мабуть, один із найкращих варіантів. Сьогодні все частіше кілька поряд розташованих квартир, що знаходяться у спільному тамбурі, мають спільні двері на вхід. Якщо вам пощастило з сусідами, і вони цілком адекватні не скандальні люди, то свій велосипед ви можете розмістити в цьому самому тамбурі. Щоб не заважати пересуванню тамбуром, байк також можна прикріпити до стіни або стелі. Головне, щоб кріплення були надійними та безпечними.

зберігати велосипед у загальному тамбурі

У деяких місцевостях передбачено окреме зберігання велосипедів на спеціально обладнаних стоянках. Зазвичай цим займаються індивідуальні підприємці на базі веломайстерень. Це не найпоширеніше вирішення проблеми зберігання велосипедів для мешканців багатоквартирних будинків, а дарма. Спосіб доступний та практичний.

стоянка для велосипеда

Ще є варіант зберігання велосипеда безпосередньо у квартирі. І хоча питання миття залишається актуальним, ваш мотоцикл завжди буде під рукою в теплі і без зайвої вологи. Хтось воліє проводити чистку на сходовому майданчику, залишити там до повного висихання і тільки потім заносити безпосередньо в квартиру. Але пам'ятайте, що і сходовий майданчик вам доведеться прибирати, якщо після чищення байка залишився пісок або бруд.

зберігати велосипед у квартирі

Варіанти зберігання у квартирі

 • У передпокої на колесах;
 • На спеціальній стійці (на стіні) у кімнаті чи коридорі;
 • На стелі у кімнаті чи коридорі;
 • У коморі або у спеціально обладнаній шафі у вертикальному положенні.

Перший варіант ідеальний у період активного використання транспортного засобу. Якщо ж потрібно «прилаштувати» байк на зимовий період – причепи його на стіну під стелю, притиснувши колеса до стіни.

зберігати велосипед у передпокої на колесах

Головна незручність зберігання велосипеда у квартирі – чорні плями від покришок на лінолеумі. Вони з'являються, коли «залізний кінь» довго стоїть одному місці. При цьому поняття «довго» має дуже розмиті межі – від кількох днів до місяця. Звичайно, багато залежить від типу лінолеуму.

сліди від покришок велосипеда на лінолеумі

Деякі види дуже швидко вбирають будь-які хімічні речовини, і позбутися таких плям практично неможливо. Інші різновиди лінолеуму більш «толерантні» до подібних забруднень, та все ж, щоб утримувати передпокій у гідному вигляді, доведеться докласти чимало зусиль. Тому краще заздалегідь передбачити даний момент і ставити велосипед на фанеру чи картон, а не на покриття для підлоги.

велосипед на лінолеумі

Практичні поради

Існують маленькі хитрощі, завдяки яким можна суттєво продовжити термін експлуатації вашого велосипеда. Перед тим, як ставити велосипед на зимове зберігання, його потрібно підготувати.

зимове зберігання велосипедів

Після будь-яких поїздок у негоду, коли транспортний засіб стає мокрим та брудним, його потрібно обов'язково вимити та просушити. Не відкладайте це на «потім», адже через мокрий бруд з'являється іржа, а також посилюється зношування ланцюга та зірочок.

миття та сушіння велосипеда

Для економії місця рекомендується згортати кермо вздовж рами та знімати педалі. Ця порада актуальна для тривалого зберігання транспортного засобу, а от якщо вам потрібно залишити велосипед на пару днів, таку процедуру краще не проводити. Це не принесе задоволення вам, та й для велосипеда це не буде корисним.

Тому, якщо місця для зберігання катастрофічно не вистачає, зніміть переднє колесо і крило, розгорніть кермо вздовж рами, а колесо з крилом покладіть на раму або заберіть взагалі в окреме місце.

скласти велосипед для зберігання

Карбонові та титанові моделі досить легкі, тому їх можна легко підвісити до стіни чи стелі. Алюмінієві велосипеди теж підійдуть для зберігання на вазі. Якщо ж у вашому розпорядженні сталевий мотоцикл, то з ним доведеться повозитися. Вага таких моделей приблизно 15-20 кг, і, погодьтеся, піднімати цей вантаж хоча б на висоту плечей – завдання нелегке.

зберігання велосипеда на стіні

Якщо поряд із місцем зберігання проходять комунікації – це невідповідний варіант для вашого велосипеда. Наприклад, у підвальних приміщеннях проходять труби водопостачання або каналізації, на яких незмінно накопичується конденсат, а значить, волога обов'язково потрапить і на мотоцикл.

зберігання велосипеда біля комунікацій

В ідеалі на період тривалого зберігання велосипед має висіти, а не стояти на колесах. Багато виробників навіть в інструкції застерігають цей момент – транспортний засіб повинен зберігатися підвішеним за верхню трубу рами.

підвішений на зберігання велосипед

Яким би способом зберігання ви не користувалися, не залишайте велосипед без нагляду на весь час зимового зберігання. «Відвідуйте» його. Якщо байк стоїть на колесах, прокручуйте педалі, змінюючи місце дотику коліс з поверхнею. А якщо ви підвісили велосипед за колеса, то періодично прокручуйте їх хоча б на 90 градусів, щоб уникнути деформації обода.

залишити велосипед на зберігання

Отже, компактна квартира – це ще не привід відмовлятися від придбання велосипеда. Існує безліч способів зберігання транспортного засобу. А правильна підготовка мотоцикла до періоду спокою – запорука тривалої та приємної експлуатації.

Відео: як правильно підготувати та зберігати велосипед взимку

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар