Як правильно зберегти рак живими або вареними

Рак – це не тільки дуже смачний, але й корисний делікатес із обмеженим терміном придатності. Щоб довше зберегти його смакові якості та первинну свіжість, необхідно забезпечити правильні умови зберігання. За правильного підходу задоволення можна продовжити до кількох місяців!

як зберігати раків

Правила та способи транспортування раків

Вибір способу транспортування залежить від того, якими потрібно привезти раків – живими чи мертвими. В останньому випадку можна просто заморозити їх і обережно укласти в ємності з льодом: шар раків, шар льоду. Важливо стежити, щоб перший ряд не був повністю занурений у воду, рачки повинні мати доступ до кисню.

живі раки

Як можна зберегти рак живими довгий час:

  • За 12 годин членистоногих треба погодувати, а потім дати їм обсохнути приблизно 10 годин. У такому стані вони легше переносять поїздки. Води в резервуарі не повинно бути!
  • Для транспортування потрібно підібрати ящик із бортами до півметра. Матеріал не має значення, підходить дерево, пластмаса та картон.
  • На дно ящика потрібно викласти морську рослинність, добре змочену водою. Найкраще для цього підходить мох.
  • На рослинний шар викладаються раки, укривається шар водоростей. Аналогічно зверху можна спорудити ще кілька таких же шарів. Проводити викладку потрібно дуже швидко, інакше раки починають збиватися у кутку ящика.

живі раки фото

раки живі

раки в ящику

річкові раки

Транспортуючи раків у спеку, потрібно захистити їх від потрапляння прямих сонячних променів та впливу високих температур. Взимку потрібно уникати промерзання резервуара, не допускати, щоб усередині утворилися крижинки. Найкраще це можна зробити за допомогою системи клімат-контролю.

перевезення раків

Як зберігати живих раків

Ці морські жителі швидко адаптуються до зовнішнього середовища, тому їхнє життя можна продовжити на 3-7 днів. Головне – це не лише вода, а й їжа (стручковий горох чи сира картопля). Якщо їх вчасно не погодувати, голодні особини починають поїдати один одного незалежно від того, який спосіб зберігання живих раків ви обрали.

розведення раків

У вологому приміщенні

Продовжити життя раків на тиждень можна, посадивши їх у коробку, яка вирушить у прохолодний домашній льох або комору. На дно ємності потрібно вистелити тканину добре просочену водою. Періодично (2-3 рази на день) раків потрібно обприскувати прохолодною водою з пульверизатора, не дозволяючи панцирам повністю висихати. Годівлю бажано робити 2 рази на день – вранці та ввечері.

раки в контейнері

В холодильнику

Жити в таких умовах рак може не більше 3-4 днів. Але перед зберіганням їх потрібно попередньо підготувати:

  • Кожен рак обов'язково промити під струменем проточної прохолодної води, щоб змити річковий мул.
  • У відсіку для овочів та фруктів (який закривається та вентилюється), потрібно укласти просочену водою тканину і запустити туди раків.
  • Хоча б 1 разів на день раків потрібно переглядати та видаляти померлих, т.к. неприємний запах дуже швидко поширюється холодильником.

живі раки в холодильнику

У холодних умовах ракам зручно перебувати, але їх все одно необхідно збризкувати водою. Зберігати їх довше заявленого терміну не вийде – членистоногі почнуть втрачати вагу.

як зберігати живих раків

Імітація природного середовища

Для забезпечення умов виживання буде потрібно резервуар – ванна або акваріум. Його потрібно заповнити водою, але не водопровідною – річковою чи колодязною. Міняти рідину у водоймі потрібно щодня – членистоногі не повинні відчувати дефіциту кисню.

раки у ванній

Якщо раки постійно намагаються вибратися, варто подумати про якість води: погані умови вони інстинктивно намагаються залишити. А ось звичну рибну їжу краще замінити рослинною у великій кількості – так раки не конкуруватимуть і калічать у гонитві за смаком.

ванна з раками

Померлих особин треба видаляти з резервуару одразу! Дізнатися їх можна по хвосту, що розпрямився, який у живого раку загнутий до черевця.

раки у ванній фото

Велика ємність із чистою водою

Цей спосіб зберігання дозволяє продовжити життя членистоногих на 3-5 днів. Умови такі самі, як і за імітації природного середовища – зміна води щодня, своєчасна годівля. Воду бажано брати очищену або відстояну не менше доби – велика кількість хлору негативно позначиться на життєздатності раків.

зберігання раків у ванній

раки у воді

раки живі у воді

вирощування та зберігання раків

Способи зберігання варених раків

Особи, які набули характерного червоного кольору, вважаються готовими до вживання. Їх термін придатності різко скорочується і залежить від умов і обраного способу, як зберігати варених раків.

раки варені

Зберегти свіжість готового продукту можна кількома способами:

  • У бульйоні. Воду, що залишилася після варіння, не виливають, а раків поміщають у неї назад і проварюють ще раз, протягом 5-10 хвилин. Після того, як бульйон повністю охолоне, його ставлять у холодильник.
  • Заморожування. Членистоногих потрібно помістити в герметичний бокс із щільно закритою кришкою. Раки мають сильний запах, який поширюватиметься по всьому простору, якщо їх не ізолювати.

варені раки

Скільки зберігатимуться варені раки в холодильнику, залежить і від потужності самого приладу – краще ставити ємність зі стравою на найхолоднішу полицю.

фото варених раків

Важливо! Варених раків краще попередньо очистити від панцира – після розморожування він може втратити свою структуру і почне кришитися.

чищення раків

Скільки зберігаються

Проварені в бульйоні раки можуть зберігатися трохи більше 5 діб за нормальної температури від +3 до 5 градусів. Вважається, що в морозилці варений продукт повинен знаходитися не довше двох тижнів – після цього м'ясо починає втрачати свої смакові якості та пружність.

як варити раків

Як правильно заморозити раків

Попередньо зварених та остуджених раків потрібно розфасувати порційно по пакетах або контейнерах та розкласти у морозильну камеру. Якщо термін зберігання хочеться збільшити, членистоногих варто заморожувати разом із бульйоном, у якому вони варилися. У цьому випадку заморожений продукт придатний для харчування протягом 3 місяців.

заморожування раків

Раки – делікатний продукт, який необхідно правильно транспортувати, приготувати та зберігати. Продовжити життя живим особинам можна не більше ніж на 3-5 днів. Варений продукт (за умови заморожування та правильного зберігання) можна вживати до 3 місяців, після попереднього розморожування.

раки заморожені

Відео: як зберегти рак живими на довгий час

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар