Як правильно випрати ковдру

Постільні речі потребують регулярного правильного догляду. Інакше, вони можуть швидко втратити свої властивості і стати непридатними. Ковдра є дуже великим текстильним виробом. Через це може виникнути чимало складнощів при догляді за ним. Тому варто розібратися, як випрати ковдру, щоб не нашкодити матеріалу.

Коли ковдра потребує чищення

Прання ковдри може бути плановим або незапланованим. У першому випадку проводиться періодичне чищення виробу. Досить прати щорічно. Але рекомендується враховувати при цьому рівень вологості повітря, температуру в приміщенні, наявність свійських тварин, можливість прояву алергії та інше. Усі перелічені критерії збільшують частоту запланованого прання до кількох разів на рік. Позачергове чищення потрібно, коли на виробі з'являються плями від бруду, розлитого чаю та іншого.

ковдра потребує прання

Зверніть увагу! Ковдри для алергіків повинні перети при температурі мінімум 60 градусів. Тому від синтепону та натуральної вовни краще відмовитись. Вказані матеріали обробляють водою температурою 30 градусів.

Варто відзначити, що своєчасний і правильний догляд за спальним приладдям дозволяє збільшити термін їхньої служби до 10 років.

прання ковдри

Підготовка до прання

Перед пранням рекомендується провести підготовку. Спочатку ковдру звільняють від підковдри. Переглядають щодо дефектів. Якщо розійшлися шви, є дірочки, потрібно все зашити.

підготовка до прання

Попередньо позбавляють ковдру від пилу. Достатньо кілька разів добре його струсити. Якщо присутні старі плями, їх позбавляються за допомогою господарського мила. Його потрібно спінити та нанести на проблемні ділянки. Тільки після описаних дій можна приступати до прання.

підготовка полотна

Як випрати ковдру в пральній машині

Багато хто замислюється, чи можна випрати ковдру в пральній машині. Все залежить від обсягу машини та матеріалу виробу. Деякі тканини не підходять для автомата та їх чистять лише вручну.

Спочатку визначаються з відповідним режимом прання. Для цього достатньо вивчити ярлик на виробі. Але якщо він стерся, тоді рекомендується вибирати максимально щадний режим.

прання в машині

Зверніть увагу! Більшість матеріалів складно переносять високі температури. Тому оптимальним рішенням стане режим ручного прання. Він делікатний та не зіпсувати тканину.

Не рекомендується для ковдр вибирати порошок. Більше підходить спеціальний гель. Йому легше проникнути у волокна виробу, і він вимивається швидше. Особливості машинного прання виявляє матеріал виробу. Для якісної процедури обов'язково потрібно знати, з якої тканини виконана ковдра.

прання пухової ковдри

Пухове

Розбираючись, як випрати пухову ковдру в пральній машині автомат, варто відзначити, що технологія схожа на чистку пуховика. За умови, що інструкція на ярличку не суперечить. Вибирають делікатний режим із температурою не більше 40 градусів. Обов'язково встановлюють м'який віджимання. Щоб у процесі не утворювалось грудок усередині виробу, рекомендується помістити в барабан кілька тенісних м'ячиків. У процесі сушіння також необхідно періодично збивати ковдру.

прання пухової ковдри

Байкове

Виріб досить м'який та легкий. Завдяки цьому воно легко поміщається у барабан. Перед пранням рекомендується скласти ковдру. При виборі режиму варто враховувати відсоток вовни у виробі. Чим він вищий, тим більш делікатним має бути прання. Температура води не гаряча за 40 градусів. Замість порошку рекомендується використовувати гель, а потім ополіскувач. Це дозволить зберегти м'якість тканини.

байкова ковдра

Ватне

Подібний виріб досить складно прати. Все через важку вагу. Тому в автоматі вдасться почистити ковдру ватяну тільки, якщо барабан досить великий. Попередньо не варто замочувати виріб. Наповнювач може збитися в грудочки і повернути колишній вигляд не вийде. Після прання також слід збивати виріб кілька разів у процесі сушіння, щоб усередині він не скомкався.

Довідка! Якщо пральна машина не містить ватного виробу, можна почистити його вручну. Для цього не обов'язково мочити його повністю. Достатньо видаляти забруднення локально. Так прати буде легше, а сушіння простіше.

ватяна ковдра

Вовняне

Легше звернутися до ярлика на тканині, де вказані всі рекомендації щодо догляду. Але якщо зробити цього не можна, тоді варто пам'ятати про прості рекомендації щодо прання вовняних речей. Серед них:

 • Не можна використовувати гарячу воду. Необхідно суворо дотримуватись температурного режиму.
 • Віджимання має бути м'яким. Вовняні речі не можна викручувати.
 • Потрібно обходитися без тертя. Це стосується більше ручного прання, а не машинного.

Рекомендується по можливості користуватися методом сухого чищення. Для пральної машини обов'язково вибирати делікатний режим. Необхідно добре прополоскати ковдру і не допускати, щоб її сильно вичавлювали.

вовняну ковдру

Верблюжжя

Вироби з верблюжої вовни не менш примхливі, ніж попередній варіант. Стандартне прання таке ковдру переносить погано. Тому підійде лише делікатний режим. Додатково рекомендується використовувати спеціальні засоби для чищення для вовняних речей. Вони мають у складі ланолін, дозволяючи волокнам матеріалу залишатися м'якими. Якщо в режимах пральної машини є спеціальний для вовняних виробів, варто використовувати його.

верблюжа ковдра

Шовкове

Такий наповнювач для повноцінного прання не підійде. Навіть делікатний режим пральної машини може зіпсувати річ. Це з тим, що шовкові волокна, стикаючись із водою, починають утворювати грудки, погіршуючи структуру ковдри.

Якщо на поверхні з'явилася пляма, її можна позбутися за допомогою спеціальних засобів для шовку. Повністю прати ковдру не потрібно. Достатньо позбутися забруднень локально.

Реч гарної якості оснащена блискавкою на бічному шві. Через цей отвір можна прибрати шовкові волокна, випрати сам чохол, а потім знову заповнити його наповнювачем. Якщо цього не зробити, якість виробу сильно зіпсується.

шовкова ковдра

Бамбукове

Матеріал відрізняється міцністю. Тому такий наповнювач витримає прання. Головне, не використовувати для такої ковдри відбілювач або подібні агресивні засоби для чищення. Температура води підійде до 30 градусів. Незважаючи на те, що бамбукове волокно витримує прання в пральній машинці, воно легко може погнутися та пошкодитися при віджиму. Тому рекомендується встановлювати легкий віджимання.

бамбукова ковдра

Синтетичне

У порівнянні з іншими матеріалами, синтетика менш примхлива. Головне, щоб барабан машинки був досить великий, щоб умістити туди ковдру. Такий матеріал від води збільшується у розмірі. Тому потрібно враховувати це, коли виріб завантажується в машину. Якщо в барабан воно помістилося важко, краще від такого прання відмовитися, інакше ковдра може пошкодити елементи обладнання.

синтетична ковдра

Особливості ручного прання

Випрати ковдру вручну значно складніше через великий розмір виробу. Але такий метод менш агресивний і впливає на м'якшу тканину. Ковдра має спеціальну обтяжку, яка часто страждає при машинному пранні. При ручному методі тканина не страждає. Підготовчі заходи до прання руками такі ж, як для чищення в пральній машинці.

Ручне прання

Ручне прання складається з наступних етапів:

 1. Ванна наповнюється водою на 1/3 частини загального обсягу. Температура має бути максимум 30 градусів. Гаряча вода не підійде і може нашкодити виробу. Винятком є лише інструкція на ярличку, де вказана точна допустима температура.
 2. Вибраний засіб для чищення розчиняють у набраній воді.
 3. Ковдру опускають у воду і добре притискають її до дна ванни. Залишають на кілька годин.
 4. Для чищення можна скористатися м'якою щіточкою. Або залізти у ванну та ногами потоптатися по всій поверхні виробу. Потім його перевертають та повторюють процедуру. Періодично рекомендується збирати виріб у кому, а потім розправляти його.
 5. Брудна вода спускається. Ванна заповнюється чистою, такою самою температурою. Ковдру полощуть. Повторювати процедуру потрібно, поки вода не стане прозорою.

ручне прання шторок

Після ручного прання необхідно залишити виріб на кілька годин, щоб зайва рідина скла.

Як засіб для чищення рекомендується використовувати гелі. Їх набагато простіше та швидше змити з поверхні. Вони м'яко діють на волокно, не ушкоджуючи його.

Як правильно видалити складні плями

Зазначалося, що перед пранням необхідно оглянути ковдру на предмет складних плям, що в'їлися. Їх видаляють заздалегідь, щоб полегшити весь процес. Для видалення забруднень, що важко виводяться, потрібно підібрати правильне миючий засіб. Почати можна з порошку у рідкому вигляді або гелю. Їх перевагою є можливість швидко розчинятися навіть у прохолодній воді, легше вимивання при ополіскуванні.

як видалити плями

Зверніть увагу! Можна скористатися звичним сипучим порошком. Але для його вимивання потрібно провести кілька полоскань, що дуже трудомістко, адже стирається ковдра.

Також підійде для позбавлення від складних забруднень засоб для виведення плям. Головне, при виборі миючого, уважно вивчити склад. У ньому не повинно бути хлору чи агресивних речовин. Вони можуть зіпсувати волокна тканини. Особливо це стосується делікатних матеріалів. Засіб наноситься на забруднення локально. Далі необхідно діяти згідно з інструкцією на упаковці.

видалення складних плям

Хорошим засобом проти бруду, що в'ївся, є господарське мило. Спочатку місце із забрудненням замочують у холодній воді. Потім з обох боків натирають милом. Залишають на деякий час, можна трохи потерти цю зону. Потім стирають ковдру у звичайному режимі.

мило

Як часто потрібно прати ковдру

Виріб необхідно періодично чистити, навіть якщо помітних, видимих плям на ньому немає. Тому необхідно знати, як часто повинно проводитися прання ковдри. На частоту процедур впливає температура і рівень вологості в кімнаті та інші критерії. Значення має і матеріал, з якого виконано ковдру. Тому прання повинне проводитися з наступною періодичністю:

 • Щопівроку чистять речі з вовняних волокон.
 • Щороку достатньо прати ковдри з синтетики або бавовняні.
 • Пухова тканина рекомендується чистити кожні 4-6 місяців.

частота прання ковдри

Зазначені терміни відносяться саме до ковдри. Підковдра потребують більш регулярного очищення. Так їх слід обробляти кожні 7-10 днів. І щоразу, коли підковдра змінюють, додатково вибирають пил з ковдри.

Особливості сушіння

Крім правильного прання, важливо грамотно висушити річ. Інакше вона може зіпсуватися, втратити колишні властивості. Щоб просушити ковдру, необхідно розмістити її у горизонтальному положенні. Це дозволить важкій матерії не розтягнутися під тиском та вагою вологи. Також горизонтальне положення дозволяє знизити ймовірність утворення усередині виробу грудок. Якщо є можливість, можна розстелити великий шматок поліетилену на підлозі та на нього укласти виріб. Попередньо укладають посередині ковдри довгу палицю, це дозволить підняти річ.

сушіння ковдри

Також можна проводити сушіння у ванній. Достатньо повісити ковдру на дві мотузки для білизни, розташовані на невеликій відстані один від одного. Такий спосіб дозволить рівномірно розподілити навантаження на полотно, не допускаючи розтягування волокон.

сушіння ковдри в домашніх умовах

Якщо для сушіння використовується свіже повітря, а виріб розміщується на вулиці, важливо берегти його від прямих сонячних променів. Для висушування підійде лише вітер. Теплота від сонця у разі грає проти якості ковдри. Прямі жаркі промені можуть спровокувати вицвітання поверхні виробу, а наповнювач зроблять жорсткішим.

Якщо сушіння відбувається вдома, рекомендується організувати по можливості у приміщенні гарне провітрювання. Вироби з наповнювачем з пуху або ватяні повинні висушуватися тільки на рівній поверхні. Їх потрібно періодично струшувати у процесі.

сушка ковдри вдома

Зверніть увагу! Не рекомендується для прискорення процесу сушіння використовувати обігрівачі та різні опалювальні прилади. Це може зашкодити матеріалу.

У підковдру слід поміщати ковдру тільки, коли вона повністю просохла.

Прання ковдри є трудомістким процесом. Виріб досить великий і навіть у барабан пральної машини його буває непросто засунути. Тому важливо враховувати багато нюансів, щоб не зіпсувати річ чи обладнання.

суха ковдра

Для запобігання грудок барабан завантажують додатково кілька тенісних м'ячів. Але попередньо обов'язково вивчають ярлик ковдри. Там виробник вказує всі рекомендації щодо догляду за матеріалом. Варто відзначити, що відбілювач підходить тільки для білої тканини і за умови, що ярлик не забороняє використання таких агресивних засобів. Можна скористатися кондиціонером, щоб надати матеріалу м'якість.

чиста ковдра

Після прання слід дотримуватися всіх рекомендацій щодо сушіння. Якщо висушити виріб неправильно, він буде зіпсований. Незалежно від регулярності прання, щомісяця слід обробляти виріб пилососом. Цих рекомендацій достатньо, щоб виріб залишався чистим, якісним та красивим довгі роки.

Відео: особливості прання ковдри в домашніх умовах

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар