Як правильно випрати ковдру в пральній машині

Як і будь-яка інша річ щоденного користування, ковдра потребує особливого догляду та дбайливого ставлення. Існують спеціальні правила, які допоможуть грамотно випрати речі з різних тканин та дозволять прослужити їм максимально тривалий час. Багато сучасних моделей відрізняються простим доглядом, легко стираються в машинці, швидко висихають і не втрачають форму і колір.

прання ковдри в пральній машині

Чи можна прати ковдру в пральній машині

Безперечно, що сучасні побутові прилади роблять життя людини набагато простіше, але багато хто задається питанням про те, чи можна взагалі прати пледи в машинці, а не руками. Інструкцію про те, як випрати ковдру в пральній машині та правильно здійснювати догляд за тим чи іншим текстильним виробом можна знайти на ярлику.

ярлик на ковдрі

Цікаво! Зазвичай виробники розглядають кілька можливих варіантів догляду – це хімчистка, прання в машині або ручне.

Щоб зрозуміти, чи не зашкодить пледу прання в машинці, слід з'ясувати, з якого матеріалу він виготовлений і що використовується як наповнювач. Пухові та вовняні моделі найкраще віддати в хімчистку, тому що пух може збиватися, а шерсть скочуватись.

хімчистка ковдри

Слід уважно поставитися до габаритів речі. Так як двоспальні моделі часто досить важкі навіть у сухому вигляді, у мокрому їхню вагу витримає не кожна пральна машина. Щоб не надмірно навантажувати побутову техніку, великі речі також рекомендується віддати в хімчистку.

плед у машинці

ковдру в пральній машинці

м'ячі для прання

прання подушок та ковдр

Основні правила прання ковдри

Якщо ковдра вміщується в машинку, не варто відразу приступати до процесу. Перш ніж увімкнути таймер, слід врахувати всі правила. Від того, наскільки серйозно людина підійде до попереднього етапу, залежить якість чищення, а також зовнішній вигляд пледу після прання.

прання ковдри в пральній машині фото

Як підготувати до прання

Попередньо слід вивести за допомогою спеціального засобу всі плями на пледі. Якщо виріб засолився по краях, його чистять нейлоновою жорсткою щіткою. При цьому в брудні місця втирають спеціальний гранульований розчин або рідину для миття посуду. Не слід занадто сильно і ретельно терти тканину, особливо якщо ви користуєтеся ковдрою дуже давно.

чищення пледа

Який засіб вибрати

Нічого поганого не станеться, якщо виріб буде випрано простим порошком, який використовується для щоденного прання. Але краще використовувати гелеві препарати, які додаються безпосередньо в барабан. Вони більш делікатно відтирають плями, максимально дбайливо ставлячись до тканини.

рідкий гель порошок

Температура

Якщо виріб можна прати в машині-автоматі, це зазвичай вказується на ярлику. Там же можна переглянути оптимальну для вашої моделі температуру. Зазвичай використовують делікатний режим і відмивають ковдру при температурі від 35 до 45 градусів.

температура прання

Особливості віджиму та сушіння

Застосовувати машинне сушіння слід лише в тому випадку, якщо без нього просто неможливо обійтися. Найкраще сушити річ у розгорнутому вигляді на свіжому повітрі. Велика вага мокрого виробу може значно перевантажити машину, а ніжні та натуральні наповнювачі погано переносять сильний віджимання.

сушіння ковдри

Як правильно прати ковдру в залежності від матеріалу

Кожна модель відрізняється наповнювачем, залежно від якого слід підбирати режим прання, засіб, що використовується, ступінь віджиму. Деякі наповнювачі легко переносять агресивніші умови, тоді як іншим потрібні максимально делікатні. Залежно від матеріалу, з якого зроблена річ, та використаного наповнювача виділяють тонкощі та правила догляду.

ковдру в пральну машину

Пух

Пух є натуральним матеріалом, тому доглядати його не так просто. Деякі стикаються з тим, що виріб після прання стає зім'ятим. Прання пухової ковдри в домашніх умовах процедура дуже непроста. Якщо немає можливості віддати плед у хімчистку, рекомендується використовувати гелеві препарати в гранулах, прати при температурі нижче 30 градусів на делікатному режимі.

Пухова ковдра

Додаткова інформація. Пухова ковдра слід дуже добре просушувати, тому що в іншому випадку в ній може завестися пліснява. Робити це необхідно на рівній поверхні, що вистелена бавовняною тканиною.

У процесі сушіння виріб часто перевертають і розбивають грудки, що утворилися.

Вата

Ватний наповнювач є матеріалом, який здавна використовувався як наповнювач. Доглядати ватну ковдру досить складно, в ній накопичується бруд, заводяться пилові кліщі. Як випрати ватяну ковдру в домашніх умовах і чи можна це робити взагалі безпосередньо залежить від її розмірів. Якщо виріб дуже великий, випрати його ви не зможете, тому що вата насичується водою і її вага значно збільшується, що може призвести до проблем у роботі пральної машини.

прання ватної ковдри

Якщо модель невеликого розміру, стирайте за наступних умов:

 • максимально щадний режим;
 • невисока температура;
 • використання рідкого засобу, що додається в барабан.

Цікаво! Щоб вата не утворювала грудки, можна покласти в барабан кілька тенісних м'ячиків або спеціальних кульок, призначених для пральної машинки.

Віджимання краще не використовувати, так як це може деформувати виріб, завдати йому пошкодження. Сушити ватяні вироби найкраще на відкритому повітрі під сонцем або використовуючи обігрівачі в зимовий час.

сушіння ковдр

Синтепон

Є одним з матеріалів, що найчастіше використовуються як наповнювач. Він легкий та зручний в експлуатації, невибагливий. Як правильно прати синтепонову ковдру в пральній машинці? Робити це необхідно при температурі не більше 40 градусів, тому що матеріал не любить жаркіші температури. Синтепоновий виріб можна прати звичайним порошком, але найкраще використовувати рідкий засіб, оскільки він легше вимивається з волокон тканини і не залишає слідів. Поставивши виріб у машину, поставте щадний режим прання. Після того, як машинка завершить свою роботу, добре струсіть виріб і обережно повісьте сушитися.

синтепонова ковдра

Важливо! Синтепоновий наповнювач не деформується, тому можна використовувати режим віджимання.

Шовк

Зазвичай виробники не радять прати вироби із шовку в машинках. Краще використовувати ручне прання. Якщо немає можливості, використовуйте режим прання шовку або делікатний. Не варто замочувати шовковий плед, оскільки це може розтягнути нитки і призвести до деформації тканини. Як порошк краще підходять рідкі гелі, розроблені для прання ніжних тканин. Стирають шовк при температурі трохи більше 25-30 градусів.

шовкова ковдра

Бамбук

Сучасний та популярний матеріал, який потребує своєчасного та якісного догляду. Домашні умови підходять для прання бамбукових пледів при дотриманні деяких правил: невисока температура, використання рідкого миючого засобу, максимально допустима кількість обертів – 800. Бамбукові вироби рекомендується полоскати кілька разів.

бамбукова ковдра

Верблюжа шерсть

Пледи з верблюжої вовни є повністю екологічними, тому мають досить велику популярність. Виробники наполягають, що прати в машинці такий виріб не варто. Найкраще прати виріб вручну або віддати в хімчистку. Якщо немає іншої можливості догляду, можна спробувати випрати річ вдома.

верблюжа ковдра

Для цього потрібно дотримуватися ряду умов:

 • температура води повинна бути нижче 30 градусів (прохолодна на дотик);
 • використання гранульованих миючих засобів (з ланоліном у складі), так як вони делікатніше очищають і краще вимиваються з тканини;
 • перед відправкою речі до барабана слід почистити її напівсухим способом, для якого використовується засіб для чищення килимів;
 • використовувати щадний режим прання;
 • виключити етап віджиму, який буде серйозним навантаженням на машинку.

Для верблюжого пледа можна використовувати програму сушіння, якщо така є в машині.

Байка

Байкові моделі дуже ніжні та приємні на дотик, їх дуже люблять діти. Саме тому такі вироби досить швидко забруднюються та вимагають регулярного прання. Таку ковдру можна прати в машині, попередньо діставши з підковдри і добре витрусивши. Оптимальною температурою для байки є 35-40 градусів.

байкова ковдра

Важливо! При пранні байкового пледа не варто використовувати надмірно гарячу воду, оскільки виріб може стати жорстким та грубим, деформуватися та втратити яскравий відтінок.

Виріб стирають на делікатному режимі не більше 600 оборотів, а якщо в складі моделі є шерсть – то не більше 400. Найкраще прати плед з додаванням кондиціонера, який зробить його більш м'яким та ніжним.

Рекомендації та поради

Для тих, хто цікавиться, як же випрати ковдру в пральній машині автомат, щоб вона не втратила форму і колір, а також залишалася м'якою, затишною і комфортною, існує кілька порад. Дотримуючись їх, ви значно збільшите термін служби виробів, незалежно від того, з якого матеріалу вони виготовлені:

 1. Вироби із синтетичних тканин краще переносять прання в машинці, ніж ковдри з натуральними наповнювачами, тому до прання останніх слід поставитися особливо уважно.
 2. Важливо правильно підібрати температурний режим, який зазвичай не перевищує 45 градусів. При такому пранні ковдра добре очиститься і не деформується.
 3. Якщо є можливість, краще використовувати хімчистку для виробів з делікатних тканин і з натуральним наповнювачем.
 4. Перед початком прання слід добре витрусити ковдру та перевірити її на наявність дірок. Якщо такі є обов'язково зашийте їх, щоб наповнювач не потрапив у барабан.
 5. Найкраще застосовувати щадний режим прання, а користуватися віджимом не рекомендується.
 6. Як порошк краще зарекомендували себе рідкі і гелеві засоби, які підбираються в залежності від типу тканини.
 7. Не рекомендується прати ковдру разом з іншими речами, оскільки це збільшує навантаження на машину.

прання ковдри

прання пледа

прання ватної ковдри фото

прання та сушка ковдри

Таким чином, сучасні автоматичні машинки цілком впораються з різними видами забруднень на ковдрах. Уважно вивчайте ярлик, на якому вказано всі нюанси догляду. Для кожного матеріалу характерні власні особливості та умови прання, за яких виріб довгий час залишається у первісному вигляді.

Відео: як прати пухову ковдру в пральній машині

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар