Як правильно вибрати пилосос для дому

Сучасний пилосос – не розкіш, а нагальна потреба! В умовах коли постійно погіршується екологічна ситуація зростає кількість алергічних захворювань, а пилові бурі вже не екзотика, можливість ефективного очищення житлового простору виходить на перший план.

Тому основні правила та критерії вибору пилососу для будинку не варто ігнорувати, як нав'язливого комівояжера – сьогодні від їхнього дотримання залежить ефективність підтримки в будинку здорового мікроклімату.

важливість вибору пилососу

Пристрій та принцип роботи

Типовий пилосос – це побутовий пристрій, призначений для видалення пилу, дрібних частинок та сміття з поверхонь користування, таких як підлога, покриття для підлоги або оббивка меблів. Конструктивно складається з корпусу приймаючої камери, де розташовується пилозбірник, повітряної камери і камери фільтрації (не завжди присутній, особливо в бюджетних моделях). Крім того, може забезпечуватися гнучким повітроводом, щітками та трубками-подовжувачами.

призначення пилососу

В основі роботи пилососа лежить принцип переміщення повітряних мас із зони високого тиску до низької зони. Розрідження створюється відцентровим компресором у повітряній камері, завдяки чому виникає вакуумний ефект. Також розрізняють таке поняття, як сила чи потужність всмоктування.

Важливо! Не слід плутати поняття потужності всмоктування з електричною потужністю. Це абсолютно різні властивості!

Вибір пилососу: види та особливості

Всі існуючі пристрої можна розділити як за типом прибирання: суха і волога, так і по системі збору сміття, що використовується в них: пряма (пил збирається в мішок) і контейнерна, коли сміття накопичується в спеціальній ємності. Крім цього, пилососи відрізняються як за принциповою схемою, так і конструктивним виконанням. Найбільш поширені такі варіанти:

 • Типовий підлоговий. Використовується найчастіше.
 • Міні пилосос. Створений для обробки невеликих ділянок із невеликою площею, наприклад, в автомобілі.
 • Ручний вертикальний (тип швабра). За функціональністю майже не поступається моделям підлоги, проте нерідко програє за потужністю.
 • Робот. Нове дітище науково-технічного прогресу. Досить функціональний, але висуває вимоги до типу приміщення, тому що не однаково добре працює на різних покриттях для підлоги (наприклад, на килимах). Більше підходить для підтримання чистоти в будинку після генерального прибирання.

пилосос для підлоги

пилосос міні

пилосос швабра

робот пилосос

Зверніть увагу! Насправді існуючих відмінностей набагато більше. Це і типи щіток, що використовуються, і способи паркування, і конструктивні особливості додаткових елементів. Проте всі вони не мають істотного впливу на безпосереднє виконання основних функцій.

відмінності моделей пилососів

Основні правила та критерії вибору пилососу для дому

Так як можливості сучасних пилососів варіюються в найширших межах, необхідно позначити першочергові завдання, які має виконувати такий пристрій у кожному конкретному випадку. Це допоможе визначитися з головними параметрами, на які варто звертати увагу, оскільки їх також багато.

Потужність

Як вже згадувалося, коли мова заходить про пилососи, розрізняють два види потужності.

Електрична потужність, що споживається

Важливий параметр, що визначає, наскільки ефективно пристрій буде «забирати» пил та сміття. Має значення, коли прибирання проводиться досить часто – позначиться на розмірі рахунку за електроенергію. Наприклад, мініпилососи для будинку від мережі, що запитуються, відрізняються невеликим енергоспоживанням, а також середньою силою всмоктування. Натомість стаціонарні – підніматимуть килим.

електрична потужність пилососу

Корисна потужність або потужність всмоктування

Звичайний пилосос із енергоспоживанням від 1500Вт до 2500Вт забезпечує потужність всмоктування на рівні 350-500Вт. Цього має бути достатньо для збирання середньостатистичної квартири.

Наведена характеристика залежить від ефективності електродвигуна, а також наявності додаткових систем, таких як фільтри, центрифуги та інше. Це пояснює, чому за різних значень рівня потужності у різних пристроїв сила всмоктування може бути однаковою.

потужність всмоктування пилососу

Тип пилозбірника

Сьогодні на ринку присутні моделі з трьома різними видами пилозбірників. Так як вибрати хороший пилосос для дому, це означає забезпечити максимальний рівень очищення, варто згадати їх окремо. Розрізняються за кількістю внутрішнього об'єму (від 0,5 до 12 літрів, залежно від моделі).

Циклонний тип

Відрізняється тим, що пил, шерсть, волосся і дрібні частинки збираються на стінках приймального контейнера під дією повітряного вихору, що формується. Періодично потребує миття. Конструктивно є прозорою ємністю, виконаною з пластику зі спеціальною центральною частиною, яка допомагає формувати завихрення потоку, що набігає. При спустошенні не виключається потрапляння пилу до приміщення.

пилосос циклонного типу

З мішком

Найстаріший, але й досі найпоширеніший тип. Буває як одноразового, і багаторазового застосування. Одноразові мішки виготовляються з паперу і після використання викидаються. Багаторазові – менш гігієнічні.

мішковий пилосос

Система фільтрації

Істотні відмінності є у самому підході до забезпечення фільтрації, що може вплинути на остаточний вибір пилососа:

 1. Система фільтрів механічної очистки. Звичайні поролонові чи паперові фільтри. Найслабша ефективність.
 2. Фільтри HEPA. Дуже добре затримують пил. Розрізняються за рівнем фільтрації – що більше номер, то чистіше вихідне повітря. Дуже дороги.
 3. Очищення водою (циклон або аквафільтр). За ефективністю не поступається HEPA, проте складніше в експлуатації та потребує особливого догляду.

система фільтрації пилососу

Переваги моделей з аквафільтром

Відділення пилу та сміття відбувається за принципом центрифуги, коли більш важкі частинки змочуються водою та осідають на дно. На виході залишається лише добре очищене повітря. Пристрої такого типу бувають лише в стаціонарному виконанні (вертикальні або підлогові), оскільки міні-пилосос має принципові обмеження.

пилосос в аквафільтром

Завдяки конструктивним особливостям пристрою цього типу не тільки добре прибирають пил. Моделі з багатою комплектацією можуть забезпечити і вологе прибирання, і навіть прибрати з підлоги пролиту рідину, а найбільш «просунуті» здатні навіть розділяти сміття: твердий прямує в один контейнер, а рідкий – в інший. Недоліком таких пилососів є складність експлуатації та необхідність у ретельному догляді після використання.

переваги аквафільтра

Площа прибирання

Ще одним критерієм, який може вплинути на вибір пилососа, є рекомендована площа, яку він може обробити до заповнення контейнера або мішка. Так, пилозбірник об'ємом близько 0.5л дозволяє забрати приміщення середніх розмірів. Літровий – до 80 кв. м. Звичайно, більший контейнер дасть можливість почистити і більший простір.

площа прибирання пилососу

Зверніть увагу! Площа прибирання є визначальним фактором при виборі пристрою з акумулятором або робота-пилососа.

Експлуатаційні характеристики

Крім іншого, важливе значення має і зручність використання, наприклад, наявність ергономічної ручки або паркувального зачепу. Також суттєвим критерієм є рівень шуму. Мабуть, це третя за важливістю характеристика, після потужності та типу фільтрації.

зручність пилососу

Крім того, слід звертати увагу на матеріал, з якого виготовлений пилосос. Те, з чого виготовлений корпус пристрою, шланг, що подає повітря, а також якість зборки і вартість витратних компонентів, в кінцевому рахунку, визначає результат вибору.

Енергоспоживання

Сучасні моделі досить економічні. Однак тут треба розуміти, що слабенький міні пилосос дасть зовсім інші результати, ніж потужний стаціонарний.

енергоспоживання пилососу

Тому якщо регулярне прибирання вимагає тривалих проходів, а покриття для підлоги – це килими і полоси, то ясно, що пилосос повинен бути здатний робити це довго і безперебійно. При цьому якщо порівнювати витрати на електроенергію, то вартість обробки такого приміщення за один прохід потужним пристроєм і за два-три рази його «зібратом» слабше, будуть порівняти.

Додаткові можливості

Сюди можна віднести такі чинники, які впливають виконання пилососом своїх безпосередніх функций:

 • Додаткові режими.
 • Багатство комплектації.
 • Пул насадок, що надається.
 • Можливість придбання витратних компонентів.
 • Зручність експлуатації та ергономіка.
 • Варіанти схову.

додаткові можливості пилососу

Вибір пилососу: фактор вартості

Щодо ціни, тут необхідно дотримуватися принципу золотої середини. Пристрої з нижнього цінового сегмента однозначно стануть джерелом проблем – знижуючи вартість, виробникам доводиться економити на всьому, що неминуче позначається на якості.

З іншого боку, пристрої преміум-класу в більшості випадків також виявляться марною тратою коштів, тому що їх надлишковий функціонал не часто використовує в повному обсязі, плюс – націнка за марку.

ціна пилососу

Тому найрозумнішим рішенням для більшості споживачів може стати придбання середньої бюджетної моделі, яка за рівнем якості, характеристик та своїх можливостей представляє ту саму «середину».

Як вибрати хороший пилосос для будинку: що важливо?

Розглядаючи можливість придбання, потрібно виходити з позиції балансу, при якому досягається розумний компроміс між тим, що справді важливо і тим, що було б добре. Безумовно, кожен краще знає, чого хоче, тому ключовими тут є такі параметри:

 1. Система фільтрації, що використовується (тип пилозбірника).
 2. Потужність або потужність всмоктування.
 3. Рівень шуму.
 4. Варіант виконання: підлоговий, вертикальний (виконання швабра) або міні пилосос.

параметри вибору пилососу

Популярні моделі та виробники: кому віддати перевагу?

Слід розуміти, що топ-листи, що наводяться, практично завжди є відображенням суб'єктивної думки і не повинні використовуватися як аргументація вибору – вони лише задають потрібний вектор пошуку.

LG VK76A09NTCR

Недорога модель із циклонним фільтром. Її особливістю є можливість пресування сміття, що робить спустошення контейнера більш гігієнічним. Потужність – 2 кВт. Фільтр: HEPA 11.

пилосос лджі

Dauken DW780 серія “Limited Edition”

Такий вибір пилососа від німецького виробника може бути виправданий через оптимальне співвідношення ціна-якість. Корисна потужність: 450 Вт, тип пилозбірника – мішок, об'ємом 3л. Фільтр: HEPA 13.

пилосос даукен

Tefal TW7681 серія “Silence Force Cyclonic”

Відмінний пристрій циклонічного типу, що відрізняється якістю виготовлення, так і багатством комплектації. Потужність – 750Вт. Вкрай низький рівень шуму (близько 67 дБ). Об'єм контейнера – 2.5л. Тип фільтру: HEPA.

Модель пилососу тефаль

Miele SGDA3 “Complete C3”

Мішковий пилосос, представник середнього цінового сегмента. З особливостей варто відзначити зручність експлуатації, наявність додаткових режимів, низький шум. Енергоспоживання – 2 квт. Об'єм мішка – 4.5л. Фільтр: AirClean.

пилосос милі

Karcher WD 2

Типовий представник універсальних приладів господарського призначення. Незважаючи на свою «специфічність», відмінно підходить для побутового використання. Енергоспоживання – 1000Вт. Мішок об'ємом 12л! Дозволяє збирати сміття різного виду: від рідин до дрібних будівельних відходів.

пилосос карчер

Очевидно, вибір збалансованої моделі справа зовсім непроста. Крім того, що потрібно врахувати багато різних обставин, існує ще низка додаткових факторів, які можуть вплинути на остаточний вибір. Тому основні правила та критерії вибору пилососу для будинку покликані допомогти у прийнятті цього непростого рішення, з тим, щоб куплений пристрій не залишився припадати пилом у шафі, а став дійсно корисним помічником.

Відео: як правильно вибрати пилосос

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар