Як правильно вибрати дитячий матрац

Здоровий міцний сон дітей залежить від правильного влаштування спального місця. Батькам необхідно знати, який матрац краще для дитини та зробити вибір правильно. Наша стаття допоможе вирішити цю проблему.

Характеристика матраца для дитини

Зручний, якісний матрац для дитини створює умови для спокійного сну, сприяє профілактиці захворювань хребта (сколіозу), допомагає дітям із вродженою патологією. Перед покупкою дитячого матраца для ліжечка важливо ознайомитись із різними видами.

види дитячих матраців

Існують такі комфортні моделі:

 • класичні різні конструкції;
 • ортопедичні, які дають можливість тілу перебувати у правильному положенні уві сні.

ортопедичний матрац

Наповнювачі відіграють важливу роль, захищають від впливу пружин на тіло дитини, надають різної жорсткості виробу. У сучасному виробництві матраців використовуються наповнювачі, що відповідають вимогам споживача, що мають таку класифікацію:

 1. Натуральні наповнювачі (пух, вата, ватин) використовуються для подушок, перин, матраців, але вони дуже м'які і через деякий час деформуються, стають незручними з горбистими поверхнями.

  натуральний наповнювач для матраца

  Латексний матеріал, що має важливі антибактеріальні властивості, не вбирає вологу, має тривалий період у використанні.

  наповнювач латекс

  Кокосовий наповнювач є гіпоалергенним, у холод зігріває, у спеку охолоджує.

  кокосовий наповнювач

  Існує безліч наповнювачів – морські водорості, кінський волосся, гречана лушпиння та інші, які використовуються у виробництві матраців.

  гречана лушпиння

 2. Штучні матеріали характеризуються відмінними властивостями, що підвищують попит.
  Міцність, пружність, анатомічність можна віднести до штучного латексу, а екологічно чистий пінополіуретан має низьку вартість і має вентиляційні властивості.

  наповнювач пінополіуретан

  Струттофайбер надає матрацу властивості масажу, фітотерапевтичного ефекту. Вироби з нього комфортні, надійні та не деформуються.

  наповнювач струттофайбер

  Холкон, стійкий матеріал до неприємних запахів, вологи, вогню, відновлює свою первісну форму дуже швидко.

  наповнювач холкон

 3. Комбіноване наповнення здійснюють із натуральної та штучної сировини, що дає можливість регулювати ступінь жорсткості для кожної сторони виробу. Вони потрібні для виробництва дитячої продукції, попит на них зростає.

  комбінований наповнювач

Різновиди

Дитячий матрац виготовляється з розрахунку на невелику вагу та застосовується м'яка пружина заввишки 7-16 см. Розмірний ряд складають моделі для маленьких дітей (60х120 см), для підлітків (80х190 см). Вони можуть бути односторонніми та двосторонніми (з різними наповнювачами), пружинні та безпружинні, які підходять для різного дитячого віку.

безпружинний матрац

Пружинний матрац

Даний вид оснащений незалежним блоком, робота елементів якого здійснюється в автономному режимі, забезпечує підтримку неокріпленого хребта і має ортопедичний ефект. Кожна пружина знаходиться окремо в чохлі, які дають можливість рівномірно розподіляти вагу тіла.

матрац із пружинами

Матрац із залежними пружинами складається з витків, зчеплених між собою, при навантаженні вони стискаються всі, захоплюючи один одного за собою. Він не впливає на дитячий організм, але при невеликих навантаженнях має достатній рівень зручності.

види пружинних матраців

Додаткова інформація! За комфорт, ступінь жорсткості відповідають не лише пружинні блоки, а й різні наповнювачі. Чохли цього виробу виконуються з різних тканин, у тому числі полікоттону, жаккарда, трикотажу, велюру та інших, створюючи привабливість.

як вибрати матрац

Безпружинний

Основними елементами є монолітні або набірні блоки різних наповнювачів (натуральні, штучні), а відсутність пружин корисна для дитячого хребта.

Важливими перевагами таких конструкцій є:

 • безшумність;
 • стійкість до вологи, при попаданні рідини швидко висихають;
 • якісний наповнювач дозволяє не деформуватись;
 • за необхідності легко переноситься;
 • відсутність електромагнітного поля (немає пружин).

Моделі безпружинних конструкцій підходять для дитячого ліжка та не бояться високих навантажень, наприклад, стрибків дитини.

матрац з різними наповнювачами

Ортопедичний

Він призначений для профілактики, лікування опорно-рухового апарату та рекомендований для використання у дитячому віці. Ефективність матраца складається з наступних пунктів:

 • М'язи розслабляються та відпочивають при природному положенні тіла під час сну.
 • Комбінований склад наповнення створює певну жорсткість, при цьому матрац прогинається під тиском лише в деяких місцях.
 • Конструкція ретельно продумана, що дозволяє спати з витягнутим, випрямленим хребтом.

Для виготовлення матраца використовують шари з латексу, повсті, ортопедичної піни та інших матеріалів. Вироби мають високу або вище за середню жорсткість, випускаються різного розміру (довжини і ширини).

ортопедичний дитячий матрац

Гіпоалергенний

Складом цього виду матраців є високоякісні штучні наповнювачі, які не викликають алергію, дискомфорт. Гіпоалергенними матеріалами є кокосова койра, пінополіуретан, меморікс, холлофайбер, які створюють сприятливі умови для безпечного сну. У них не накопичується волога, є хороший повітрообмін.

матрац з кокосової койри

При виробництві сучасних моделей використовують просочення, які запобігають утворенню грибків, мікробів.

Чохли для цих матраців шиють із натуральних тканин.

чохол для дитячого матраца

Комбінований

Наповнювачі в цьому виді матраца можуть бути різними, комбінуються натуральні та синтетичні матеріали, у яких зазвичай одна сторона м'якша, інша жорсткіша. Розташування наповнювачів у пружинній конструкції з кожного боку різне, у безпружинному пошаровому.

натуральний наповнювач у комбінованому матраці

Його зручно використовувати протягом тривалого від народження до старшого віку, перевернувши іншою стороною. Малюкам підходить жорстка сторона, а підліткам м'якша.

Двосторонні матраци зручні, вигідні і набувають особливої популярності.

які наповнювачі для матраца бувають

Як вибрати матрац для дитини

Основними вимогами для дитячого матраца є:

 • розмір повинен відповідати довжині, ширині ліжечка, лежати щільно, не рухатися і не згинатися;
 • невелика висота матраца, особливо новонароджених;
 • чохли пошиті з якісної тканини (бавовна, жаккард та інші);
 • практичність, економічність та безпека.

Не заощаджуйте на покупці нового матраца і задумайтеся про здоров'я вашої дитини. При виборі постає питання, який жорсткості середньої чи високої вибрати матрац для дитини, щоб швидко пройшла адаптація та надалі комфортне використання.

На віковий період від 3 до 4 років підійде помірний або високий рівень жорсткості, старше 5 років рекомендується використовувати середню твердість. Підібрати матрац необхідно так, щоб він правильно формував скелет та внутрішні органи.

як вибрати матрац

Новонародженого

Розмір матраца для немовляти повинен відповідати параметрам ліжечка, яке необхідно заздалегідь виміряти, а поверхня жорсткої, рівної. Відмінно підійде безпружинна конструкція з наповнювачем із кокосового волокна, який пропускає повітря та вбирає запахи.

Ортопедичні та гіпоалергенні вироби є відмінним варіантом. Важливо мати знімні чохли, які легко випрати і дотримуватись гігієнічних заходів з метою захисту дитини від хвороб. Універсальні двосторонні моделі прослужать дуже довго.

матрац для новонародженого

Від 3 років

Перший етап формування постави та кісток у дітей закінчується до трьох років. Починають закріплюватися нові звички (писати, малювати), а хребту, м'язам потрібне навантаження.

У цьому віці немає потреби в сильно жорстких матрацах, вони повинні бути анатомічні, і знайти компроміс допоможе латекс, натуральний наповнювач. У поєднанні з койрою він дає ідеальний баланс середньої твердості. Холлофайбер гігієнічний матеріал, що має помірну твердість.

Важливо! Слід грамотно вибрати матрац і зберегти дитині правильну поставу, гнучкість.

матрац для дітей старшого віку

Матрац для підлітка

У підлітковому віці відбувається активне зростання, розвиток, дуже важливі комфортні умови для сну. Розумові, фізичні навантаження впливають організм, часто відбувається викривлення хребта. Матрац для підлітків практично не відрізняються від дорослих.

Для дитини з невеликою масою тіла можна вибрати матрац із більш м'якою поверхнею. Діти швидко ростуть, додають у вазі, тому оптимальним рішенням буде вибрати модель із середньою пружністю, а за великої комплекції звернути увагу на виріб високої твердості.

матрац для підлітка

Рейтинг найкращих дитячих матраців

Важливо підібрати якісний та функціональний матрац для дитини. На ринку збуту запропоновано широкий асортимент.
Рейтинг найбільш затребуваних брендів дитячих матраців представляють: Аскона, Орматек, Афаліна, Dreamline, Плітекс та інші. Дані виробники випускають сучасні матраци різної конструкції та різними видами наповнювача, мають будь-який ступінь жорсткості та призначені для використання у будь-якому дитячому віці.

вибір матраца в магазині

Рейтинг матраців для дітей ґрунтується на важливих показниках: попит на товар, кращі ціни та якість, хороші відгуки споживачів.

Наша інформація призначена для батьків, щоб допомогти їм швидко та правильно вибрати дитячий матрац для своєї дитини.

Відео: як правильно вибрати дитячий матрац?

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар