Як‌‌правильно‌ ‌вішувати‌ ‌штори‌

Штори є одним із елементів, що формують зовнішній вигляд приміщення. Тому їхнє розміщення – дуже важливий процес, який обов'язково потрібно зробити правильно. Як повісити штори своїми руками розуміємося на цій статті.

кріплення штор зробити

Як своїми руками повісити штори

Існує кілька варіантів підвішування штор. Але перед тим, як зайнятися справою, потрібно вчинити ще кілька дій, важливих для результату.

Вибір кріплення

Насамперед необхідно знати, на що вішають штори. Вибір кріплення багато в чому залежить від типу портьєр, карнизу та смаків господаря.

розміщення кілець на карнизі

Кріплення вибираються залежно від типу карнизної конструкції. Але є низка загальних рекомендацій, які слід дотримуватися:

 • Продумати спосіб встановлення карнизу на стадії ремонту.
 • Кріплення з пластику не підійду для підвішування важких штор, тому що вони можуть прогнутися під їхньою вагою та деформуватися. Потрібно вибирати міцніші вироби з металу.
 • Карниз повинен збігатися за кольором з меблями або покриттям для підлоги. До нього, як правило, кріпляться люверси, лаштунки, петлі або затискачі. Якщо стеля низька, то карниз краще монтувати в безпосередній близькості від перекриття, а для закріплення використовувати гачки на роликах.
 • Те, як будуть підвішені портьєри, має поєднуватися з дизайном усієї кімнати.

карниз

Види кріплень розглянуті у статті нижче.

Вибір карнизу

При вході до будь-якого приміщення погляд падає на вікно, і те, як воно виглядає, впливає на загальне сприйняття кімнати. В очі відразу впадає, якщо карниз не поєднується з навколишнім оточенням, особливо це стосується штор і шпалер. Тому перед тим як приступити до вибору конструкції необхідно визначитися хоча б з колірною гамою кімнати, і визначити домінуючий матеріал: метал, дерево або пластик.

виробники карнизів

Карнизи бувають настінними та стельовими. Виріб першого типу можна підібрати під будь-який дизайн і навіть зробити вікно особливою зоною, яка задаватиме тон всьому приміщенню.

кріплення карнизу

Стельові вироби дозволяють закрити вікно та стіну від підлоги до стелі. Матеріал, з якого складається карниз, має значення як щодо зовнішнього вигляду, так і в надійності конструкції. Вироби з дерева будуть виглядати дорожче і благородніше, але неякісні конструкції швидко деформуються, особливо під вагою важких портьєрів.

карниз для японських штор

Пластикові карнизи – не найнадійніші, але вони мають багато варіантів оформлення. Металеві вироби найнадійніші та найвигідніші, і вони привабливо виглядають у будь-якому інтер'єрі.

вибір електрокарніза

Також варто звернути увагу на типи карнизів за зовнішнім виглядом та будовою:

 • Круглі – бувають однорядними, дворядними та трирядними залежно від того, скільки шарів тканини планується повісити.
 • Струнні – схожі на круглі. Конструкція є туго натягнутою струною. Вони прості та оригінальні, чудово виглядають у будь-якому інтер'єрі.
 • Багетні карнизи підходять під класичний чи європейський стиль. Як правило, вони або зроблені з дерева і прикрашені гарним різьбленням, або стилізовані під деревину.
 • Профільні – не є предметом декору: вся конструкція прихована під завісою.
 • Еркерні – потрібні для розвішування штор не прямої лінії, а під кутом.

видів карнизів

Підбір штор

Вибір штор залежить від того, який у приміщенні карниз. Наприклад, на слабкі конструкції не слід вішати важкі портьєри. Але більшого значення грає розташування вікна у кімнаті.

Штори потрібні

У центрі кімнати – класичний варіант розміщення вікна. У цьому випадку можна використовувати різні тканини та їх комбінації.

Два вікна, розташовані поруч – найчастіший варіант їх розташування. Бажано, щоб фіранки закривали їх з усіх боків та були в єдиному стилі. Вигідно встановити один карниз та повісити на нього три шторки: дві з боків вікон та одну в центрі між ними. Найкраще виглядатимуть щільні однотонні або тканини з простим принтом.

штори у бежеву вітальню

Асиметричне положення віконного отвору трапляється часто. Відмінним варіантом є підвішування легкої, але щільної штори з одного довшого краю.

Гарне вікно потрібно підкреслити, повісивши на нього легкі напівпрозорі тканини або непримітні портьєри з одного краю, які обрамлятимуть його. Відмінним рішенням є тонкий тюль, органза або гардина, що видно на фото.

штори з органзи кантрі

Вікно у вузькій кімнаті не вдалий варіант планування, але і його можна обіграти з максимальною вигодою, використовуючи жалюзі або штори-плісе. Але текстиль можна використовувати, особливо якщо він буде довгим і розташований з одного боку вікна, що додасть приміщенню динаміку.

штори для вікон купити

Панорамні вікна добре виглядають переважно тільки з жалюзі, або з рулонними стельовими шторами.

штори рулонні фіолет

Штори на кухні вимагають окремої уваги, оскільки це особливе приміщення у будинку. Господині вважають за краще вибирати для нього прості тюлі, але це не завжди вигідне рішення. Якщо вікно знаходиться близько до робочої зони, варто вибрати жалюзі або римські штори – це дозволить не прати полотно постійно.

вид жалюзі

І навіть на кухні можна зробити цікавий дизайн із вікном. Наприклад, можна розглянути варіант, як вішати фіранки на кухню на триярусний карниз, створивши цим багаторівневу композицію з легких тканин.

Покрокова інструкція кріплення штор (+ у звичайній квартирі)

Після того, як були обрані кріплення, вид карниза та штори, здійснюється їх фіксація на вибраному місці. Розглянемо приклади того, наскільки красиво можна повісити фіранки у звичайній квартирі з прикладами на фото.

На зав'язках

Оригінальне декоративне кріплення, яке людина може зробити сама. Вони можуть бути зроблені як із того ж матеріалу, що і штори, так і з іншого.

штори на зав'язках

Щоб закріпити їх, достатньо пришити зав'язки до штор або просмикнути в спеціальні дірочки, після чого прив'язати до карниза. Можна зробити прості вузли, а можна бантики, які додадуть їм оригінальності. Відмінно підійдуть для легких і середніх тканин тканин.

Петльове кріплення

Петлі за стилістикою схожі на зав'язки, але, на відміну від них, обома кінцями пришиті до штори, так що їх не потрібно зав'язувати. Аналогічна фіксація: гудзики, заклепки або липучки.

штори на зав'язках кантрі

Щоб закріпити фіранки з такими кріпленнями на карнизі, потрібно нанизати петлі на конструкцію і розсунути так, як буде зручно або виглядатиме привабливіше.

Люверси

Суть цього кріплення полягає в тому, що у верхню частину штор вшиті спеціальні металеві або пластикові кільця.

штори на люверсах

Існує два способи підвісити їх до карнизу за допомогою люверсів: кільця нанизуються на конструкцію або підвішуються до неї за допомогою гачків. Перший варіант найпоширеніший і естетично привабливий.

люверси у хайтек

Цей тип кріплень підходить для важких портьєрів у спальні або залі.

Кріплення за допомогою кілець

За способом закріплення на карнизі нагадує варіанти з люверсами і петлями, оскільки кільця нанизуються на конструкцію. Відрізняються тим, що кільця не вшиті у тканину.
Вони спочатку надягають на карниз, а потім на них кріпляться штори, але тільки у випадках, коли вони не пришиті до кріплення. Фіксація полотна може здійснюватися за допомогою зав'язок або гачків через люверси.
чч

штори на кільцях

Найбільш вигідно це кріплення виглядає з прямими полотнами або тими, які можна зібрати акуратними крупними складками.

На стельовий карниз

Фіксування на стельову конструкцію здійснюється за допомогою тих самих кріплень, що і на настінну. Тип кріплення вибирається залежно від загальної стилістки приміщення.

Стельові карнизи

Якщо конструкція струнна або кругла, то штори кріпляться за допомогою кілець або кліпс, гачки використовуються для профільного карнизу. Кріплення полотен відбувається таким чином: гачки вставляються в петлі, а кліпси та кільця мають затискачі.

Без карнизу

Існує три види завіс, для яких не потрібен карниз. Це касетні, рулонні та римські штори.

рулонної штори

Карнизні конструкції їм не потрібні, тому що саме полотно трансформується за допомогою скочування чи складання. Касети чи інші механізми, у яких зберігаються, кріпляться безпосередньо до стіни над вікном.

Опис кисеї

Кисея – це нитяні штори. Її роблять із різних матеріалів: поліестеру, льону, шовку та бавовни. Вона буває різних кольорів, а нитки мають різну товщину від 1 до 10 мм. Це дозволяє створювати цікаві комбінації та оформлення.

штори з кисеї на кухню

Верхня частина кисеї виконується у вигляді стрічки, яка тримає всі нитки полотна разом, не дозволяючи їм розповзтись. Після закріплення кисеї з нитками можна робити все, що завгодно.

Над аркою

Багато дверних отворів між кімнатами виконані у формі арки, при цьому двері в них не встановлені. Для надання проходу затишку багато хто вішає на них штори. Найчастіше для цього вибирають кисеї.

створення нового простору шторами

Щоб помістити полотно над аркою, можна придбати гнучкий настінний карниз та встановити його над отвором. Тоді будь-які шторки можна буде повісити тут на вищеописані кріплення.

Декорування штор

Якщо хочеться чогось нового в кімнаті, можна зайнятися декоруванням штор.

непоказні штори

Для декорування використовуються:

 • Підхоплення – дозволяють надати приміщенню свіжості. Це гачок, розташований на стіні.
 • Бантами декоруються кріплення або ламбрекени та волани. Цей елемент освіжить та урізноманітнює будь-яке приміщення.
 • Бахрома і кисті зазвичай зустрічаються на класичних портьєрах, але й прості штори можна прикрасити цими елементами, пришивши їх, наприклад, по краю полотна
 • Квіти як елемент прикраси на шторах складний у використанні, але вони надають оригінальному приміщенню. Відмінно виглядають у поєднанні з підхватами.
 • Бусами найчастіше перетягується полотно і кріпиться до гака на стіні. Найбільш привабливо виглядає декор із великих намистин.

Як уникнути помилок

Уникнути помилок під час підвішування штор слід на етапі ремонтних робіт. Для цього варто ще до вибору карниза визначитися з тим, яке полотно буде розміщено на вікні. Це багато в чому допоможе не заплутатися у майбутньому.

Перед тим, як вирушати в магазин, слід ретельно вивчити всі нюанси та продумати загальну концепцію оформлення віконного отвору. Варто пам'ятати, що тканини відіграють велику роль. Вони можуть візуально зробити приміщення більшим або меншим.

Порадьтеся з дизайнером

Якщо немає впевненості у власних ідеях, то можна порадитись із професіоналами. Наприклад, поставивши питання про карнизи і штори в магазинах, де вони будуть купуватися. Продавці зможуть дати пораду про те, як краще поєднувати їх між собою і за зовнішніми характеристиками, і за практичним значенням.

При правильному та ретельному підході повісити штори своїми руками можливо і навіть цікаво.

Відео: 15 шторних лайфхаків

Штори в інтер'єрі

кріплення штор

кріплення штор

кріплення штор карниз

кріплення штор блакитних

кріплення штор світлі

кріплення штор жовтих

кріплення штор темних

кріплення штор

кріплення штор ниток

кріплення штор жовтих

кріплення штор світлих

кріплення штор

кріплення штор синіх

кріплення штор яскравих

кріплення штор шовк

кріплення штор

кріплення штор золотих

кріплення штор на вікно

кріплення штор красиво

кріплення штор у квітах

кріплення штор на кухні

кріплення штор нитки

кріплення штор на вікна

кріплення штор на кухні

кріплення штор у кімнаті

кріплення штор у залі

кріплення штор карниз

кріплення штор щільних

кріплення штор важких

кріплення штор у квітах

кріплення штор ламбрекен

кріплення штор затишних

кріплення штор у дитячій

кріплення штор легень

кріплення штор жалюзі

кріплення штор красивих

кріплення штор кольорових

кріплення штор блакитних

кріплення штор оформити

кріплення штор декор

кріплення штор дизайн

кріплення штор

кріплення штор зиг-заг

кріплення штор веселка

кріплення штор

кріплення штор

кріплення штор тюль

кріплення штор на нестандартне вікно

кріплення штор гумка

кріплення штор

кріплення штор на кухні

кріплення штор

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар