Як правильно ушити штани

Навіть купуючи нову річ у магазині, згодом може знадобитися деяка корекція. Чи можна вшити штани в домашніх умовах самостійно? Як зробити на розмір менше штани зі стрілками? Про все по порядку.

корекція штанів

Причини

Причин, через які вам доводиться змінювати розмір речі, може бути кілька:

 • По-перше, навіть нові штани можуть не сидіти на фігурі настільки ідеально, як це хотілося б вам. Проблема у разі ускладнюється нестандартними параметрами і пропорціями.
 • По-друге, при неправильному пранні тканина може деформуватися, і ви вже отримуєте модель, що називається, «на виріст». Найчастіше це відбувається за недотримання температурного режиму або режиму віджиму. Зазвичай корекції піддається ширина та довжина моделі.
 • По-третє, ви просто можете схуднути, і улюблена річ стає мішкуватою та незручною. Як правило, при такому розкладі доводиться змінювати ширину брючків, а також зменшувати розмір речі у стегнах та талії.
 • По-четверте, річ була придбана свідомо не вашого розміру, просто через відсутність іншого. І тепер, для того, щоб носити річ, що сподобалася, необхідно змінити розмір самостійно.
 • По-п'яте, причиною «реконструкції» стає мінлива мода: сьогодні у тренді широкі штани, а завтра – вузькі. Щоб не купувати на кожен сезон нову річ, є сенс підкоригувати існуючі моделі.
 • По-шосте, і це, мабуть, один із найпоширеніших варіантів, річ сидить добре, але не у всіх місцях. Наприклад, влаштовує талія, а в стегнах широке.
 • По-сьоме, причиною переробок буває виявлений шлюб на тканині чи потертості. В цьому випадку, маючи мінімальні навички швачки, ви з легкістю «сховаєте» недолік.

причини для ушивання штанів

Матеріали та інструменти

Вам знадобиться джентльменський набір портнівських інструментів: голки, шпильки, портнівський метр, міцні нитки, ножиці та мило чи крейда.

інструменти для шиття

Швейна машинка потрібна не завжди. А ось мінімальні навички шиття будуть не зайвими. Помічено, що професіонал на корекцію виробів витрачає 30-40 хвилин, а новачкові потрібно щонайменше 2-3 години.

швейна машинка

І пам'ятайте, штани вважаються складним кравецьким виробом, а, отже, для того, щоб їх вшити, знадобиться чимало сил і терпіння.

складність жіночих штанів

Вшиваємо вручну

Насамперед, слід визначитися, в якому напрямі буде проведена корекція виробу. Вшивають або по довжині (укорочують), або по ширині брюччин, або в стегнах або талії.

вшити штани вручну

У деяких випадках можна ушивати без викрійки. Це невеликі коригування, наприклад, зміна довжини, створення невеликих витоків, звуження брючків до низу. А в інших ситуаціях без форми не обійтися, зазвичай, це стосується змін в області талії.

зменшити штани в талії

Підготовка виробу

Не поспішайте братися за голку та нитку. Щоб процес був максимально зручним, а результат гідним, річ потрібно підготувати.

 1. Реч треба випрати. Натуральні тканини, такі як, бавовна, шерсть, льон дають усадку і цілком можуть сісти за потрібним вам розміром.
 2. Прогладжуємо річ. Це потрібно, щоб уникнути помилок та нерівностей.
 3. Штани приміряються і шпильками відзначаються «надлишки» тканини.

надлишки тканини на штанах

У процесі підготовки завжди тримайте напоготові крейду або мило, а також швейну лінійку, шпильки та ножиці.

необхідні інструменти

Не робіть позначок на тканині ручкою або олівцем. Залишаться сліди, яких складно позбутися.

Були штани клеш, а стали прямі

Клеш – це розширення на штанах, яке може починатися від талії, від стегна або коліна.

вшити штани клеш

Як усунути це розширення?

 • Приміряйте річ і уважно огляньте себе у дзеркало. Оцініть посадку речі з різних ракурсів.
 • Швейними шпильками намічаються надлишки, які потрібно видалити. Шпильки вколюємо вістрям вниз, щоб не поранитися.
 • Позначати можна відразу на двох штанинах, а можна тільки на одній, і потім за допомогою лінійки перенести виміри на іншу. Зрештою, обидві штанини мають бути однаковими.
 • Штани знімаємо акуратно, щоб не випали голки.
 • Виріб розкладаємо на великому столі, вирівнюємо краї.
 • Всі дії робимо спочатку на одній брючині, а потім на іншій.
 • Крейдою проводимо лінію, позначену шпильками, потім виймаємо шпильки та акуратно розправляємо штанину.
 • Зазначаємо другу лінію для бокового шва (приблизно 1-2 см).
 • По першій лінії намітаємо та приміряємо річ. Оцінюємо зручність, дивимося, щоб шов був прямим, перевіряємо, чи немає помилок у вимірах.
 • Якщо необхідно, вносимо корективи і знову приміряємо.
 • Забираємо зайву тканину, просуджуємо, обробляємо край, прострочуємо на швейній машинці.

переробити кліш у прямі штани

Як завузити штани до низу

Спочатку розпарюємо підгинання штанів і прогладжуємо виріб. Приміряємо та відзначаємо, наскільки потрібно завузити штанину. Якщо коригування невелике, то вшиваємо з одного боку, а якщо потрібно суттєво усунути ширину – то з двох сторін. При невеликому коригуванні рекомендується оцінити, з якого саме боку – внутрішнього чи зовнішнього – краще ушивати. Враховується особливість шва, наявність декору.

завузити штани до низу

На тканині відзначаємо надлишки тканини. Особливо обережними слід бути щодо полотен, що тягнуться. Якщо ушивати, потягуючи тканину, в результаті вийде криво. Якщо тканина не тягнеться, то максимально ушивати можна до такої ширини, щоб нога комфортно влазила в штанину.

Алгоритм дій

 1. Штани акуратно розстеляємо на столі. При цьому стіл повинен бути досить великим, щоб річ помістилася повністю.
 2. Вирівнюємо, проводимо лінію по шпильках, потім проводимо ще одну для шва.
 3. Робимо намітку по першій лінії.
 4. Приміряємо, оцінюємо, наскільки красиво і зручно сидять штани.
 5. Якщо щось не влаштовує, коригуємо та знову приміряємо.
 6. Відрізаємо зайву тканину та обробляємо край.
 7. Потім прокладаємо рядок на швейній машинці.

завужування штанів

Якщо завузити потрібно набагато, всі вищеописані дії проводяться, як із зовнішньої, і із внутрішньої боку брючини.

Вшиваємо з боків

Якщо річ велика вам в області стегон, то слід ушивати по зовнішньому шву:

 1. Вивертаємо виріб навкруги, приміряємо, по можливості, активно – присідаємо, ходимо.
 2. Позначаємо шпильками місця, де потрібно зменшити обсяг. Все розподіляємо порівну, щоб у результаті не було кривизни.
 3. Рисуємо крейдою рівну лінію, і змітуємо вручну.
 4. Вивертаємо виріб та приміряємо (знов, активно).
 5. Розпарюємо заводський рядок, прошиваємо по всій довжині штанини по наміченому новому шву, щоб не було перекосів.
 6. Відрізаємо зайву тканину, обробляємо краї.
 7. Пришиваємо пояс, підгинаємо краї штанини.
 8. Те ж саме робимо і з другою штаниною.

вшити штани з боків

У деяких випадках, наприклад, якщо є декор, зовнішні шви чіпати небажано. Тоді річ ушивається за внутрішнім швом. Також діють і у разі, якщо потрібно підкоригувати лінію талії на штанах.

 1. Вивертаємо штани навиворіт, приміряємо і відзначаємо зайве.
 2. Знімаємо річ, розкладаємо на столі.
 3. Відпарюємо пояс і розрізаємо його навпіл у задній частині.
 4. Наносимо новий шов за допомогою нитки та голки на обидві частини речі.
 5. Обрізаємо зайве, обробляємо краї, прошиваємо.
 6. Останній етап – пришиваємо пояс.

Якщо вам потрібно значно зменшити розмір штанів, наприклад, на два розміри і більше, тоді вшивати доведеться і по зовнішньому і внутрішньому шву. Порядок дій такий самий, що й у разі зменшення по одному шву, просто показники поділяються на два.

Вшиваємо штани в поясі

Зробити штани менше в області талії можна кількома способами.

штани великі в талії

За виточками

Для початку потрібно прикинути, наскільки вшиватиметься річ. Зайвий обсяг забереться за рахунок виточок. При цьому, можна або збільшити наявні, або зробити нові.

утюйка jenskih djinsov

Штани потрібно ретельно прогладити, приміряти. Потім слід зазначити «надлишки» тканини, які будуть прибрані за допомогою виточок. Краї витоків можуть стикатися з бічними швами, але це не найкращий варіант. Може з'явитися перекіс чи негарні складки.

розпарювання пояса

Потім шлейку і пояс розпарюють, робиться намітка і забирається зайва тканина. Виточки прострочуються на машинці. А сам пояс розрізають із боків, прибирають зайву довжину. Після цього сточують виріб та пояс. Акуратно пришивається лініями пояс до виробу, а потім кріпиться шлейка.

Зменшення обсягу за рахунок заднього шва

Це один із найпоширеніших способів зменшити талію на кілька розмірів. Штани приміряються, визначається, наскільки потрібно робити зменшення.

вшити штани по задньому шву

Після цього відпарюються шлевки (тримачі для ременя) та пояс. Пояс розрізається на дві частини.

розпорити пояс на штанах

Рядок на середньому шві розпарюють, а шов вшивають до зазначених показників. Пояс зменшується та обробляється. Потім по поясу прокладається рядок на швейній машині. Пояс пришивається до штанів, а завершальним етапом стає відновлення шльовки.

намітка по задньому шву

Повне перешивання штанів

Це найбільш трудомісткий варіант, але, як правило, саме завдяки йому досягається найкраща посадка виробу. Для реалізації цього проекту відпарюється пояс приблизно на 10 см у кожну сторону від шва, забираються шльовки.

розпороти шви на штанах

Далі розпарюється кроковий шов сантиметрів на 9-10. Середній шов також розпарюється. Щоб виріб не перекосив, розпороті шви фіксують шпильками. На талії відступають по 2 сантиметри в обидві сторони та проводять лінію для майбутнього шва. В результаті повинен вийти трикутник.

Рядки прокладаються в наступному порядку: спочатку задній шов, потім кроковий, наприкінці пришивається пояс і шлевки.

Як укоротити штани

Щоб результат вас не розчарував, дуже важливо серйозно поставитися до примірки, перш ніж відрізати зайву довжину. Сходіть, сядьте. І краще це робити перед дзеркалом, щоб ви розуміли, як укорочені штани будуть виглядати збоку. Ідеально, якщо підгинати буде інша людина, а не ви самі.

урізати довжину штанів

Якщо штани жіночі, а їхня володарка носить взуття на підборах – це теж потрібно обов'язково взяти до уваги. Крім цього, довжина безпосередньо залежить від моделі штанів: широкі повинні закривати підбори, а вузькі – бути трохи вищими за п'ять.

Штани вивертаємо, кладемо на стіл. За нанесеними відмітками проводимо пряму лінію. І ще одну лінію – з урахуванням підгину. На жіночих штанах на підгин залишається 1-2 див, але в чоловічих – 4-5 див.

Брючини підгинаємо та намітаємо. Знову приміряємо, і знову не забуваємо сісти, пройтися, одягти туфлі на підборах. Якщо результат у чомусь не влаштовує – коригуємо. Якщо все гаразд, то розкладаємо виріб на столі, відрізаємо зайву тканину, обробляємо краї та прошиваємо на машинці. До речі, якщо надлишки тканини невеликі, то можливо ви вирішите їх пустити в підгин, не вдаючись до допомоги ножиць.

Хтось вважає за краще використовувати двосторонню швейну липку стрічку для підгину. Такий варіант менш трудомісткий, але після прання, можливо, доведеться клеїти нову стрічку.

зафіксувати довжину штанів

Для того, щоб запобігти стирання країв штанів, рекомендується до внутрішньої сторони пришити тасьму. Вона вибирається в тон виробу і завдяки його використанню штани довше зберігають гідний вигляд.

Як вшити спортивні штани

Перш ніж приступати до роботи, зверніть увагу на наступні моменти:

 • Тканина, з якої виготовлені спортивні штани (найчастіше це трикотаж, робота з ним потребує дотримання певних правил);
 • Обробка краю (на гумці, на зав'язках, вільний край);
 • Модель спортивних штанів: східний варіант, обтяжка або прямі. Якщо модель, що обтягує, то перешивати, як правило, доводиться повністю. Якщо штани пошиті за східним типом, то потрібно працювати з бічними та кроковими швами.

Штани можуть бути широкими в гумці по талії, по ширині штанин, по довжині. Якщо потрібно коригувати висоту посадки, то доведеться працювати і з серединним швом. Якщо модель велика в стегнах, то «зайву» ширину прибирають, розділивши її рівномірно між внутрішніми і зовнішніми швами.

Порядок дій такий: спочатку приміряємо виріб, відзначаємо надлишки та знімаємо. Вивертаємо на виворот. Розкладаємо штани на столі таким чином, щоб не було складок та загинів тканини. За відмітками прокреслюємо лінію та залишаємо припуск на обробку краю. Намітаємо та приміряємо. Потім розпарюємо пояс і нижній край штанів. Після цього розпарюємо краї бічних швів, а також крокового та сідничного шва.

вшити спортивні штани

Всі шви розриваються тільки в тому випадку, якщо ваші штани – модель, що облягає. Для корекції спортивних штанів вільного крою досить розпороти лише бічні шви. Після цього прокладаємо машинний рядок та обробляємо краї. Зайвий матеріал на поясі обрізається, потім обробляють край і пришивають гумку.

Як ушити широкі штани по всій довжині

Зазвичай така корекція здійснюється з боків і по лінії талії. Цим способом можна скористатися, якщо вам потрібно зменшити штани на 2 розміри. Перешиваються бічний кроковий і сідничний шов. Також зачіпається пояс.

Якщо потрібно збільшити річ на пару розмірів, доведеться перекроювати все, робити ескіз моделі, переносити на тканину, вирізати, сточувати і потім зшивати.

Як зробити джинси скінні

Джинси скінні набули загальної популярності порівняно недавно. Але сьогодні в гардеробі будь-якої модниці, що поважає себе, ця модель штанів обов'язково присутня. Скінні щільно облягають стрункі жіночі ноги. Але відразу зазначимо, що цю модель не можна назвати універсальною, адже далеко не кожну фігуру вони зроблять привабливішою. Якщо ви щаслива володарка пишних форм, то скінні, на жаль, зовсім не ваша історія.

жіночі джинси скінні

Виявляється, щоб бути в тренді зовсім необов'язково купувати нові скінні джинси. Якщо у вас є джинсові штани з еластичної тканини, то модну деталь гардеробу ви зможете зробити самостійно.

Для цього низ джинсових штанів відпарюють, підшивати його слід в останню чергу після остаточної примірки і часто після додаткового вкорочування. Джинси розкладають на столі таким чином, щоб не було нерівностей та складок. Поширена помилка в тому, що вшивають лише там, де немає строчки.

Професіонали рекомендують зробити 2 контрольні точки по всій довжині брючини. Зокрема, в жодному разі не можна упускати щиколотку та середню частину ноги між щиколоткою та коліном. У цих місцях краще додати 2-3 сантиметри для більш комфортного носіння.

Після цього рекомендується визначити саму верхню точку, з якої почнеться звуження і всі три точки з'єднати по прямій. Як добавка залишають не більше 1,5 см, а решту зайву тканину зрізають. Після цього сточують по намічених лініях і обробляють припуски, склавши їх разом і запрасувавши у бік задніх половинок.

Фабричний шов для джинсових виробів – французький. У домашніх умовах повторити його практично неможливо, особливо якщо немає спеціального професійного обладнання. Тому, щоб річ виглядала гідно, потрібно розпороти вертикальні та оздоблювальні рядки повністю. Контрастну нитку, звичайну для всіх джинсових виробів, можна не використовувати.

А щоб рядок максимально нагадував заводський, для оформлення зовнішніх швів вибирають товсту голку і використовують нитку, складену вдвічі. Звісно, важливо підібрати правильний колір нитки.

При відстрочуванні кількох шарів тканини (наприклад, бічні стики з підгинанням низу), не поспішайте, прокручуйте колесо швейної машини вручну, а тканину акуратно підтягуйте у напрямку від себе.

Тепер ви знаєте, як завузити штани з джинсової тканини, щоб отримати модні сьогодні скінні.

Фахівці стверджують, що вшити можна абсолютно будь-яку річ, проте не з кожною моделлю впорається новачок. Зазвичай, щоб не було розчарувань, корекція робиться комплексна, і тоді ризик зіпсувати річ дуже великий. Тому, якщо ви сумніваєтеся у власних силах – зверніться по допомогу до професіоналів.

Відео: як самостійно ушити штани з боків

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар