Як правильно складати шкарпетки

Шкарпетки-одиначки – ось головний недолік безладного зберігання. І чим довше складати їх в одне місце без системно, тим більше шкарпеток без пари можна назбирати. Як скласти шкарпетки, а головне куди? І як налагодити систему, щоб розірвати споконвічне замкнене коло їхнього пошуку. Про все далі у статті.

як скласти шкарпетки

Як зберігати шкарпетки у шафі (особливості зберігання)

Не всі якимось чином систематизують і складають шкарпетки в шафу правильно. Як результат – за необхідності швидко знайти пару, зробити це не виходить. Але зберігання шкарпеток у шафі у складеному у визначеному порядку вигляді допоможе навести лад. На практиці є умовний поділ: білизна окремо, шкарпетки на іншій полиці. Скажімо, це перший крок до успіху, але до нього ще потрібно прийти.

як скласти шкарпетки

Особливо ускладнюється процедура пошуку тоді, коли йдеться про єдину шафу для всієї родини. У такому разі шкарпеток збирається неймовірна кількість, і потрібно періодично проводити ревізію, за принципом гри в пазли, коли все викладається з полиці і сортується. Насправді, є безліч способів зробити цю процедуру непотрібною.

як скласти шкарпетки фото

Різні способи як скласти шкарпетки

Для наведення порядку в полиці зі шкарпетками потрібно набратися терпіння і викласти весь вміст на підлогу. І оскільки методів, як складати шкарпетки існує насправді багато, кожен вибирає той, який йому до душі. Розглянемо найпопулярніші способи розсортування колготок, панчох, шкарпеток.

як скласти шкарпетки ідеї

Найпростіший і ефективніший метод боротьби з безладдям у полиці для шкарпеток. Адже складені один в інший шкарпетки (за парою, зрозуміло), навряд чи можуть загубитися. Реалізація на практиці:

 • знаходимо пару шкарпеток і прикладаємо їх один до одного;
 • умовно ділимо пару на три частини;
 • нижній край складаємо до середини та згортаємо до гумки;
 • складена пара фіксується резинкою.

як зберігати шкарпетки

Кінцевий підсумок — акуратний, компактний прямокутник, що складається з кількох шкарпеток, які тепер не втратять один одного.

Компактний спосіб

Компактність, особливо при великій кількості шкарпеток та нестачі місця для їх зберігання – важлива. Існує спосіб, з яким цей показник досягається швидко. Він схожий на попередній, але є незначні відмінності:

 • вибираємо потрібну пару та прикладаємо їх один до одного;
 • підгинаємо манжет однієї шкарпетки;
 • скручуємо в рулон обидва якомога щільніше;
 • дійшовши до кінця вивертаємо навиворіт гумку нижньої шкарпетки.

як скласти шкарпетки рулоном

За підсумком отримуєте грудку, досить щільну і компактну. Цей метод підходить не тільки для зберігання виробів у шафі, а й для збирання валізи в подорож.

Спосіб КонМарі

Винахідлива японка попрацювала над розробкою цього. Він дозволяє правильно впорядкувати велику кількість шафи, причому в компактному вигляді. Сам метод досить простий:

 • пару складаємо тричі, намагаючись досягти форми тонкого прямокутника;
 • подібним чином чинимо і з колготками;
 • складаємо вироби в шафу рубом один до одного.

як скласти шкарпетки конмарі

В результаті такого методу у вас в гардеробі формуються ряди. Спосіб дозволяє на малій площі розмістити справді велику кількість речей.

Хрест на хрест

Ще один досить популярний метод, що дозволяє компактно зберігати парність шкарпеток. Здійснюється так:

 • кладемо шкарпетки один на інший у вигляді хреста, центром якого буде п'ята;
 • стопа нижнього підвертається під п'яту верхнього;
 • підгортаємо манжет;
 • аналогічно з другим носком;
 • манжети, що виглядають, потрібно підвернути всередину.

як скласти шкарпетки навхрест

Таким чином вийде охайний прямокутник у вигляді столової серветки. Він не тільки не займає багато місця, але і не дозволяє шкарпеткам загубитися.

Стопкою

Такий метод укладання шкарпеток актуальний у тому випадку, коли вони вже укладені та зафіксовані попарно. В іншому випадку стоси будуть розвалюватися, а безлад повернеться вкрай швидко. Тобто це спосіб зберігання, а не упаковки.

як скласти шкарпетки чаркою

Розочкою

Цей метод покликаний не так повсякденного застосування, як оригінального доповнення до подарунка. Наприклад, сформувати такий букет для чоловіка на 23 лютого не лише маловитратно, а й не заїжджено. Для виготовлення такого подарунка, потрібно придбати деякі матеріали:

 • головний атрибут – шкарпетки;
 • папір для пакування;
 • подарункова стрічка;
 • шпильки;
 • тонкі дерев'яні палички (наприклад, шашличні шпажки).

як скласти шкарпетки трояндочкою

Шкарпетки складаються парно, але не повністю паралельно один до одного, а з відступом в 1 см по всій довжині. Потім згортаємо в акуратний рулон і фіксуємо шпилькою. Бутони, що виходять, закріплюємо на паличках. Потім обгортаємо троянди та все, букет готовий!

Як організувати порядок

Отже, шкарпетки складені, але, як і раніше, актуальним залишається питання, де зберігати шкарпетки. Насамперед, якщо йдеться про зберігання у шафі, потрібно розділити всі шкарпетки на чоловічі та жіночі, дитячі. Розмістити їх можна в окремих ящиках або коробках, кошиках та полицях, контейнерах. Подібний розподіл є актуальним і за сезонністю.

як зберігати шкарпетки фото

Порожні картонні коробки

У порожніх коробках з-під взуття достатньо місця, щоб розмістити шкарпетки, колготки. Завдяки різноманітності розмірів взуттєвих коробок, їх місткості, поділ на чоловічі, жіночі та дитячі предмети гардеробу спрощується у рази. До того ж кожен член сім'ї матиме змогу легко знайти власні речі.

як зберігати шкарпетки в коробці

Лотки з роздільниками

Спеціальні пластикові ємності можна використовувати як зручне місце для зберігання шкарпеток. Наявність роздільника в лотках дозволяє спростити сортування. До того ж, через прозорість ємності, можна легко знайти потрібну пару, без зайвих витрат часу.

як зберігати шкарпетки в органайзері

як зберігати шкарпетки фото ідеї

як зберігати шкарпетки ідеї фото

як зберігати шкарпетки ідеї

Прозорі мішки та пакети

Ще один актуальний метод – зберігання шкарпеток та колготок у прозорих мішках та пакетах. Так можна не хвилюватися, що пари розгубляться. До того ж потрібні речі завжди будуть у потрібному місці.

шкарпетки у пакетах

Примітка! Не забувайте про те, що вологі шкарпетки таким способом зберігати не можна! Пакети найкраще залишати відкритими, оскільки речі у них не дихають.

Підвісні органайзери

Ці вироби досить продуктивні на практиці, дозволяють зберігати окремо і в той же час поряд один з одним багато шкарпеток, колготок та інших предметів гардеробу. Вибираючи серед різноманітних моделей органайзерів, підвісні найкраще. Краще вибирати вироби із прозорими стінками.

підвісні органайзери

Як гарно скласти шкарпетки для подарунка

Ми вже розглядали як складати шкарпетки трояндочкою, формувати букет. Але це далеко не єдиний прийом здивувати та порадувати людину. Однією з оригінальних ідей може послужити пакунок шкарпеток у склянці, як імітація тістечок. Як це зробити:

 • беремо картонний стаканчик, бажано з цікавим малюнком;
 • згортаємо в нього шкарпетки, у формі квіточки;
 • скріплюємо шкарпетки непомітно фіксуючи англійською шпилькою.

кекси зі шкарпеток

Як подарунок потрібно зробити 6 таких стаканчиків, розмістити їх у невелику коробочку та красиво прикрасити її. Зробити це можна, скориставшись пакувальним папером та стрічкою, зверху прикрашаємо бантом.

Як компактно скласти шкарпетки у валізу

Збираючись у поїздку, незалежно від її мети, важливо правильно упаковати речі, у тому числі й шкарпетки. Для цього потрібно відібрати пари, що цікавлять, і акуратно скласти. Найбільш компактно і ефективно складати їх навхрест. Такі прямокутні шкарпетки можна обережно розмістити у пакеті, і вони не займуть багато місця у валізі.

як скласти шкарпетки у валізу

Але є правила, що робити не варто:

 • не можна пакувати в валізу шкарпетки, які не встигли висохнути до кінця;
 • якщо зберігаєте шкарпетки в пакеті, залиште його відкритим;
 • не потрібно складати не відсортовані шкарпетки.

Для поїздки найкраще придбати нові шкарпетки, бажано однакові чи однотонні. Тоді переживати про “розпаровування” не доведеться.

Як скласти капронові шкарпетки

Капронові шкарпетки, панчохи та колготки можна складати, згортаючи в трубочку та прихоплюючи верхньою гумкою (манжетом). Особливістю капронових колгот та шкарпеток є те, що їх потрібно згортати не щільно, щоб уникнути розтягування та втрати форми. Існують і додаткові корисні поради:

 • сортуйте за кольором та розміром;
 • підготуйте місце для зберігання (коробки з-під взуття, прозорі пластикові лотки, пакетики);
 • розкладіть по густині.

як скласти шкарпетки та колготки

Капронові шкарпетки, панчохи або колготки не займають багато місця, якщо їх правильно складати.

Як правильно скласти колготки у шафу

Існує багато методів, завдяки яким складати колготки у шафу перестало бути чимось складним. До вашої уваги пропонується три основні та популярні способи, що добре проявили себе на практиці:

 1. Досить ефективний метод полягає у складанні колготок навпіл, симетрично. Після цього, згортайте колготки в рулончик починаючи знизу у напрямку догори. Манжет потрібно вивернути і обтягнути ним рулон, що вийшов, щоб зафіксувати його в потрібному положенні.
 2. Ще один популярний спосіб схожий на попередній, за винятком фіксації. Рулончики можна складати у коробку.
 3. Третій метод дозволяє мінімізувати простір для зберігання колготок та панчох. Досягти потрібного ефекту можна, розмістивши елементи гардеробу у ящику з роздільником. Як і у випадку зі шкарпетками, це допоможе заощадити місце та підтримати порядок.

як скласти колготки компактно

як скласти дитячі колготки

зберігання колготок

колготки у шафі

Використовуючи підказки та поради, можна зберегти порядок у гардеробі. Набагато приємніше діставати речі у готовому для експлуатації вигляді.

Відео: 4 компактні способи скласти шкарпетки

WowCracy
Додати коментар