Як правильно складати пакети

Кожен використовує свій спосіб зберігання пакетів. Для когось це місце в шухляді кухонної гарнітури, інші використовують спеціальний пакет для зберігання пакетів. Деякі не церемоняться і повертаючись із магазину, викладаючи продукти, відправляють пакети до скриньки. Незважаючи на різноманітність методів, зберігання пакетів необхідно систематизувати, зробити більш естетичним. Але перш ніж розібрати з тим, як зберігати, потрібно позначити які взагалі пакети бувають.

пластикові пакети

Які бувають пакети

Пакет є упаковкою для продуктів, подарунків, речей і не лише. Різновид визначає методи зберігання. Адже їх можна класифікувати по-своєму. Наприклад, у подарункові пакети щось класти потрібно не часто, а тому зберігати їх разом із звичайними полімерними немає сенсу. Як складати пакети правильно і які вони бувають взагалі. Про це далі.

пакети будинку

Фасувальні

Цей вид пакетів призначений для одноразового пакування продуктів харчування, побутової хімії, кормів для тварин тощо. Найчастіше саме цю категорію пакетів відправляють до скриньки. Але їм можна знайти гідне застосування, замінивши пакувальну плівку. Наприклад:

 • поділити шматок м'яса на кілька частин, запакувати для подальшого зберігання в холодильник;
 • забезпечити роздільне зберігання харчових продуктів;
 • використовувати для зберігання шкарпеток, окремих речей та ін.

фасувальні пакети

Як бачите, застосувань фасувальних пакетів можна знайти досить багато. Особливо для зберігання особливо потрібних речей, предметів. Таку упаковку особливо люблять чоловіки, що зберігають болтики, гайки, шурупи, гумові накладки та інші дрібні вироби.

фасувальні пакети

Майки

Пакети-мийки хай і не надто місткі, але розлучатися з ними не потрібно поспішати. Насправді, видиме застосування багатогранне, наприклад:

 • обернути пензель після фарби, щоб отримати можливість ще раз використати її надалі;
 • обертання банок із чимось, щоб не зіпсувалося вміст;
 • зберігати продукти та багато іншого.

пакети майки

Багато хто намагається використовувати майки для різних цілей лише для того, щоб зберегти екологію. Інші ж просто ощадливі. У всякому разі, майкам у господарстві застосування знайдеться неодмінно.

пакети майки фото

Великі

Місткі пакети більш практичні у застосуванні. З ними можна повторно сходити до магазину, не купуючи новий. Матеріал для виготовлення — поліпропілен, а товщина шару значна. Це дозволяє назвати великі пакети відносно довговічними. У той самий час, практично вони можуть мати безліч застосувань.

поліпропіленові пакети

Найпопулярніші серед них:

 • під сміття (найчастіше так і відбувається, адже сміттєві пакети недостатньо міцні, щоб умістити та зберегти герметичність важкого або рідкого сміття);
 • для перенесення чогось кудись (перенести мотлох з балкона в гараж тощо);
 • для зберігання зимових чи непотрібних на даний час речей та ін.

Таким чином, незважаючи на низьку вартість великих пакетів, їхнє практичне застосування різноманітне. А тому поспішати відправляти їх у сміттєвий бак точно не варто.

пакети для пакування

Подарункові

Цей тип упаковки не настільки різноманітний у використанні. Зокрема його можна максимум передарувати (головне не загальним знайомим, інакше буде ніяково). А точніше не сам пакет, а новий вміст у ньому. В основному такі упаковки виготовляють із картону або цупкого паперу з додатковим покриттям. У плані екології такі пакети максимально безпечні.

подарункові пакети

Умовно цей тип можна розділити за такими ознаками:

 • щільність стінок (від простих паперових, до картонних);
 • матеріалу для виготовлення (пластик чи картон);
 • розміри (від дрібних, що використовуються для дарування ювелірних виробів та сувенірів, до великих – для об'ємних подарунків).

пакети подарункові

Примітка! Цей вид пакетів вважається найдорожчим. Використовується практично набагато рідше, ніж інші.

Як правильно складати пакети для зберігання

Зберегти пакет для подальшого використання, користуючись корисними порадами, досить просто. Є кілька методик здійснення цього завдання. Кожна з них спрямована на збереження можливості подальшого використання пакетів та їх компактного розміщення. Ознайомимося з кожним із методів.

зберігання пакетів у коробці

Трикутник

Пакет потрібно розправити і скласти навпіл. Найкраще це зробити на твердій, рівній поверхні. Складаємо кілька разів. Кут внизу пакета складається до ручок, які ховаються в трикутник. Метод дієвий, коли йдеться про стандартні маєчки, пакети з м'якого поліпропілену. Надалі згортки можна зберігати будь-де, оскільки вони займають мало місця.

як скласти пакет

Примітка! Складаючи пакети трикутником, їх можна розмістити у своєрідні ряди. У такому разі, діставати пакети буде набагато простіше.

Трубочки

Згортання у формі трубочки зручне для зберігання в пляшці, що обрізає. Адже потягнувши за трикутний нижній край, можна витягнути пакет, розправити його і він буде готовий до використання. Склавши пакет у вузьку смужку, його намотують на два пальці. Щоб він не розв'язався, його зав'язують зверху.

як скласти пакет фото

Виконані згортки можна:

 • складати у пакети;
 • розміщувати у спеціальних поличках, шафках;
 • зберігати у коробках та контейнерах.

Примітка! Такий тип згортання дозволить зберегти щільний пакет, не пом'явши його.

як скласти пакет ідеї

Конвертиком

Метод простий, яке назва багато в чому пояснює як процедуру, а й кінцевий результат. Пакети, які потрібно так складати, — великі за обсягом. Його потрібно розпрямити та розгладити, щоб нерівностей була мінімальна кількість. Потім потрібно складати чергуючи по горизонталі та по вертикалі. Створюється імітація конверта.

як скласти пакет ідеї фото

Переваги методу:

 • щільна упаковка здатна зменшити простір, що займає;
 • зручно складати пакети у великих кількостях;
 • досить просто розгортати.

Примітка! Не рекомендується застосовувати метод до подарункових пакетів із картону.

як скласти пакет квадратом

У чому можна зберігати пакети

Важливим є не тільки метод згортання, а й зберігання. Від цього залежить, наскільки можна заощадити місце, щоб старі пакети не заважали вам. Не завжди зручно складати пакети в тумбочку або настінну кухонну шафу. Саме тому винахідливі люди вигадали безліч методів, що дозволяють заощадити місце та зберегти пакети в цілості та безпеці. Ознайомтеся з деякими з найпопулярніших.

зберігання пакетів на кухні

Пластикова пляшка

Цей спосіб зберегти пакети досить поширений на дачах або літніх кухнях. Тобто там, де естетичний аспект відходить на другий план, поступаючись місцем практичності. Пляшка має бути об'ємом 5-6 л., де шийка відносно широка в діаметрі. Її дно обрізають, перевертають і фіксують на стіні за допомогою шпильок або гвоздиків. Найкраще зберігати таким методом ті пакети, які попередньо згорнуті трубочкою. Діставати пакети зручно, потрібно просто потягнути їх через горловину пляшки або на зворотному боці, яка обрізана.

зберігання пакетів у пляшках

Коробка

Пакети можна розмістити у коробці. Причому як паперової, так і пластикової. Коробку зручно розмістити на шафі, причому не обов'язково на кухні, а й у коридорі. Найкраще складати трикутниками та конвертами, так можна зберегти величезну кількість пакетів. Допускається використання:

 • картонних коробок (під взуття, посилок, під побутову техніку);
 • пластикових (у поодиноких випадках застосовується практично, у чомусь схоже з контейнером);
 • дерев'яних (наприклад, коробки під вина та подібні).

зберігання пакетів у контейнерах

Можна використовувати кілька коробок, якщо дозволяє простір, щоб спростити порядок сортування.

Сумка

Звичайна сумка досить містка. Занадто морочитися зі згортанням пакетів перед зануренням у це сховище не варто. Її можна повісити на гвоздику, заховати у шафу.

сумки для пакетів

Пакет із пакетами

Збирати пакети можна і пакеті. Як правило, таке містище використовується найчастіше. У нього хаотично занурюють непотрібні пакети в зім'ятому вигляді. Але це не зовсім практично, адже неакуратно складені пакети мнуться. Можна мати кілька пакетів, щоб окремо зберігати:

 • за розмірами (великі, малі, середні);
 • за густиною (прозорі, не прозорі);
 • за цільовим призначенням (для упаковки продуктів, під сміття, для запчастин та ін.).

пакет із пакетами

Недоліком такого методу можна назвати можливість потрапляння всередину вологи чи залишків продуктів. В останньому випадку через одну помилку, неприємним запахом можуть просочитися всі пакети, що зберігаються.

Контейнер

У контейнер можна складати достатньо пакетів. До того ж часто використовують кришки, а сам контейнер не складно розмістити куди-небудь. У контейнери потрібно складати пакети, що вже складені. Важливо, щоб пакети не були вологими, і щоб у них не залишалося будь-яких продуктів (особливо харчових, яким властиво розкладатися). Завдяки контейнерам можна:

 • провести сортування пакетів за видами та типами, розмірами тощо;
 • щільно покласти пакети, щоб вони не займали зайве місце;
 • вберегти пакети від потрапляння сонячних променів чи вологи.

пакети у контейнері

Як правильно розсортувати пакети

Для успішної подальшої експлуатації пакети можна розфасувати. Це необхідно для того, щоб отримати потрібний, не докладаючи особливих зусиль у плані пошуку. Адже якщо потрібно скласти дрібні деталі або обернути пензлик з-під фарби, величезний пакет ні до чого. Є деякі поради, які допоможуть правильно сортувати пакети:

 • великі пакети краще складати один до одного, акуратно, тому що вони можуть знадобитися в подальшому (вартість дорожча, а щоразу купувати нові не вигідно з економічних міркувань);
 • маленькі пакети найчастіше мають повторний попит, зберігати їх краще під рукою;
 • середні теж далеко ховати не потрібно, адже іноді вони потрібні для походів за продуктами на ринок або як замінник сміттєвих.

кошик для пакетів

Правильне фасування допоможе навести порядок, позбутися зайвих пакетів, а отже, звільнити місце.

Як скласти подарункові пакети

Особливістю подарункових пакетів є те, що вони виготовляються з матеріалів, що мнуться (щільний папір). Тому їх складають таким чином, щоб м'ятість була мінімізована. Їхнє місце на шафах або в полицях підсобок, можна підвісити за ручки, щоб не м'яти. Одним із найбільш оптимальних методів згортання подарункових пакетів є скручування у трубочку. Недоліком способу можна назвати те, що він не компактний.

пакети для подарунків

Що робити, якщо пакетів занадто багато

Для початку потрібно провести ревізію. Адже не всі пакети знадобляться знову. Більшість із них просто не дочекається свого часу, коли їх відправлять до скриньки. Після перевірки, складіть акуратно хороші пакети, головне не шкодуйте непотрібні, їхнє місце на смітнику.

лайфхаки із зберігання пакетів

Відео: 5 способів акуратно скласти пакети

WowCracy
Додати коментар