Як правильно розраховувати тюль на вікно завширшки

Сьогодні на ринку пропонують широкий асортимент штор та тюлю. Але здебільшого люди стикаються з проблемою нерівномірних вікон. Дуже часто після пошиття тюлю на замовлення людина намагається повернути виріб, тому що вона не підходить за дизайном. Придбати полотно з дорогого матеріалу дозволить собі не кожен, тому господарки намагаються самостійно пошити штору. Насправді зробити складання легко, але для цього знадобляться правильні виміри вікна.

зробити розрахунок тюля

Проведення вимірювань та калькуляцій

Для того, щоб створити ідеальну прикрасу, потрібно знати, як розрахувати тюль на вікно.

Для вимірювання віконного отвору краще використовувати сталеву будівельну рулетку. За її допомогою ви проведете калькуляції точно. Враховуйте також висоту карниза та наявність кілець, що прикріплюють матеріал. Найкраще прикріпити гардину заздалегідь, щоб правильно вирахувати довжину і не помилитися з розмірами тканини.

завмер вікна

Усі цифри записуйте, щоб не помилитись у формулі. Виміряйте довжину карниза, висоту вікна, враховуючи спосіб кріплення.

Спеціальна стрічка для штори легко допоможе приєднати тюль до карниза. Також прикріпити можна завдяки петлям, люверсам, хвилям олівцем, потрійним складкам і буферам.

розмітка тюлю

Підбір розміру тюлю

Як зрозуміти, якого розміру має бути тюль при конкретній ширині напівпрозорої штори. Для легкої вуалі коефіцієнт дорівнює 15-2. Для щільної та міцної текстури розраховується так:

 • При довжині карнизу 3 метри 6 сантиметрів додається на припуски. При коефіцієнті 1,5 вийде 4 метри та 56 сантиметрів тканини ((300*1,5)+6).
 • Якщо тканина легка, то можете дозволити собі створення красивої хвилі.
 • При довжині карниза 3 метри, 6 сантиметрах припусків та коефіцієнті 2 вийде 6 метрів та 6 сантиметрів матеріалу ((300*2)+6).

підбір розміру тюлю

На маленькі вікна

Маленькі віконні отвори можна також красиво декорувати. У цьому випадку людина може виявити максимальну фантазію та сміливість. Невелике вікно дозволяє комбінувати речі, які неприпустимі для великих.

підбір тюлю на маленьке вікно

Креативні варіанти до маленького віконного отвору:

 • Бабусин тюль. Про нього ви точно читали у книгах чи бачили у фільмах. Заміський будинок часто прикрашають таким виглядом штори. Кріпиться все за допомогою незвичайного карнизу, який можна створити самостійно. Тюль прикрашається великими бантами такого самого матеріалу.
 • Розсувний тюль. Тут підійде практично будь-яка тканина. Підбирайте під меблі чи стіни.
 • Римський або рулонний тюль. Незвичайна комбінація кольорів допоможе стильно і сучасно прикрасити будинок.

тюль для маленького вікна

На вікно 2 метри

Щоб виміряти кількість полотна на 2 метри висоти карниза, потрібно визначитися з типом хвилі. Скільки треба тюлю на 2-метровий карниз. Знаючи коефіцієнт складки, можна легко розрахувати розмір. Якщо хвиля має бути з коефіцієнтом 2,5 (форма келиха), то розрахунок такий: (2*2,5) + 6 сантиметрів на краю. Вийде 5 метрів та 6 сантиметрів тканини для вікна 2 метри.

завмер вікна

3 метри

Люди часто цікавляться, скільки метрів тюля потрібно на вікно 3 метри, тому що ширина в основному стандартна і залежить більше від складання хвиль. Розмах вибирають від 4,5 метрів до 9. Врахуйте, що ширина вимірюється не відстанню між рамою, а довжиною карниза. Також слід врахувати прикраси, на кшталт набалдашників.

Якщо карниз дорівнює трьом метрам, варто визначитися з типом складки і розрахувати за спеціальною формулою. Коли дізнаєтеся коефіцієнт складки, зможете дізнатися ширину тюля для пошиття.

розрахунок довжини виробу

Якщо хочете створити штору з бокалоподібною хвилею, то формула така: 3 метри * 2,5 (це коефіцієнт бокалоподібної складки). Вийде 7,5 метрів. До цієї цифри додаємо ще 6 сантиметрів на краї. Виходить, що для тюля з келихом потрібно придбати 7 метрів 56 сантиметрів тканини.

Розрахунок тюлю по карнизу

Щоб зробити розрахунок по довжині карниза, слід дізнатися про заповнення.

як розрахувати тюль по карнизу

Зверніть увагу! Наповнення – один із важливих елементів під час обчислення. Саме від цього залежатиме пишність тюлю в результаті.

Наповнення буває таких типів:

 • Маленьке. Це мінімальне складання. Фахівці стверджують, що брати менше ніж 1:1,5 не можна. Якщо ширина вікна три метри, потрібно тканини: 3*1,5=4,5 метрів. Ви можете взяти менше, але врахуйте, що в результаті отримаєте непомітну фіранку.
 • Середній. Тут візьміть коефіцієнт 1:2. Якщо вікно три метри, необхідно 3*2=6 метрів матеріалу. Найчастіше клієнти вибирають саме це наповнення, тому що воно створює чудовий дизайн із невеликими, але рівними хвилями.
 • Повний. Розкіш цього наповнення розраховується за такою формулою: 1:3. Такий тюль виглядатиме пишним та багатим. Якщо вікно три метри, тканини треба: 3*3=9 метрів. Додаткова інформація: така фіранка чудово перетвориться з великим орнаментом або вишивкою. Драпірування краще не використовувати, тому що воно сховає весь дизайн.

варіант оформлення вікна

Також виділяють нюанси, які безпосередньо впливають на обчислення:

 • Товщина матеріалу. Якщо тканина дуже щільна, то наповнення має бути мінімальним. Якщо взяти пишний тип, то кімната порине в морок, а сонечко не зможе проникнути в будинок. Якщо матеріал дуже тонкий, відповідно вибирайте велике наповнення.
 • Візерунки. Якщо тканина з орнаментом, коефіцієнт також підбирається мінімальний. Якщо орнамент великий, великі картинки загубляться в складках, і дизайн буде виглядати безглуздо.

вибір оформлення вікна

Вибір довжини

Найпоширеніші види довжини тюлю:

 • До підвіконня.
 • За підвіконня.
 • До підлоги.

Тюль до підвіконня зазвичай вішається на кухню або в дитячу кімнату. У цих приміщеннях це практично, тому що фіранка закриває вікно і не заважає експлуатації.

вибір довжини штори

Важливо: 1 сантиметр краю тюлю не повинен торкатися підвіконня, щоб виріб міг вільно рухатися. Також полотно до підвіконня можете використовувати в кімнаті, де хочете користуватися плитою за особливим призначенням.

Тюль нижче за підвіконня виглядає витонченішим і прекраснішим. До висоти плити додайте 10-15 см, щоб фіранка звисала поступово.

штори для білої кухні

Порада. Якщо вибираєте тюль до підлоги, то врахуйте, що він повинен бути на один сантиметр вище за покриття. Таким чином, ви захищаєте його від забруднень та зношування. Якщо у вас є велика вітальня, немає вихованців та маленьких дітей, то можете прикрасити приміщення довгим тюлем.

Вибір ширини

Як розрахувати ширину тюлю. Базовою цифрою є довжина карниза. У вітальні та залі найчастіше вибирають широкий тюль, який покриває всю віконну поверхню. Враховуйте простінки, які фіранка повинна закрити. Тут все залежить від глибини хвиль, тому користуємося тією самою формулою.

ширина вікна

Додаткова інформація! Щоб заощадити матеріал для карнизу 3 метри, вибирайте тканину розміром 5 метрів. У центрі буде основне полотно, а краї можна прикрашати портьєром.

Особливості оформлення вікна тюлем

Якщо зібрати тюль у гарні хвилі, то виглядатиме це все буде розкішно і невимушено. Раніше складки створювалися самостійно. Але зараз з'явилася спеціальна стрічка для тюлю, яка зробить рівні хвилі швидко та ефектно.

легкі штори у вітальні

Ця стрічка виглядає як смужка з легкого матеріалу зі шнурочками. Якщо пришити стрічку до тюлю і затягнути нитку, хвилі вийдуть рівні і красиві. Прикріпити її можна завдяки текстильним петелькам, які у свою чергу продаються із гачками.

Для тюлю краще підібрати прозору стрічку. На легких тканинах, на кшталт органзи чи сітки, вона буде непомітною. Порт'єри та щільні матеріали краще виглядають і тримаються на міцних кріпленнях.

кольорові штори у вітальні

Зверніть увагу! Міцна тканина виготовляється з натурального матеріалу – бавовни. Купуйте стрічку більше, ніж потрібно, щоб після прання воно могло «сісти» на 10-15 відсотків від початкового розміру. Можете пропарити її перед пошиттям.

Існують різні види стрічок, які створюють індивідуальне збирання.

 • Рівномірні хвилі. Після того, як ви затягнете шнурок, складка вийде рівним олівцем.
 • Буф. Ще таку хвилю називають вафлею, бо вона дуже схожа на солодощі.
 • Склянка або чарка. Рельєф нагадує цікаву келихоподібну хвилю.
 • Бант. Виготовляються рівні банти-хвилі на матеріалі. Без стрічки та досвіду зробити таке неможливо.
 • Лапки гусака. Потрійна та рівномірна хвиля на тканині.

тюль замість штор

На кухні

На кухню радять обирати простий напівпрозорий тюль. Можливий однотонний із невеликим орнаментом. Головне, щоб обраний виріб дарував затишок та домашній спокій. Готуйте і вуаль, і органзу, і сітку димчасту. Потрібно, щоб тканина не зіпсувалася від сонячного кольору і не сильно бруднилася.

грецькі штори на кухні

У дитячій кімнаті

Дитяча кімната наповнюється яскравими та сміливими квітами. Тон тюля підбирається під уподобання дитини, тому можна не обмежуватися. Пастельні тони, білий тюль, великі малюнки та пишні банти прикрасять приміщення. Якщо дитина маленька, то найкраще вибирати коротку фіранку, щоб малюк не обірвав її і менше забруднив. Більш дорослим діткам за допомогою штори можна створити справжнє королівство.

3д штори в дитячій

В спальні

Для спальні асортименти досить широкий. Виробники пропонують багато варіантів забарвлень, форми та дизайну. Відмінно впишеться вуаль, легка органза, віскоза та фатин.

Бежеві штори

У вітальні

Для вітальні радять застосовувати легкий напівпрозорий тюль, який добре пропускає світло та повітря. Його можна поєднувати зі шторою, ламбрекеном, драпіруванням, вишивкою та мереживом. Актуальними вважають багатошарові вироби у різних відтінках.

штори до фактурних шпалер

В залі

Якщо штора буде головним елементом у кімнаті, то вибирайте насичену та яскраву тканину. Якщо це доповнення, то купуйте непримітне легке полотно. Враховуйте загальний дизайн кімнати. Якщо віддаєте перевагу класиці, то відмінно впишуться ламбрекени, волани та підхвати. Якщо ж хочете дотримуватися мінімалізму, звертайте увагу на текстуру і колір. Для зали підійде практично будь-який тюль, головне, щоб він поєднувався із загальною картинкою.

поєднання штор зі шпалерами

Коефіцієнт складання

Якщо у вас є тканина і ви знаєте, який вид складки хочете бачити на тюлі, потрібно вирахувати коефіцієнт складання. Це допоможе дізнатися, скільки тканини знадобиться створення хвиль. Метраж відповідає за розмір матеріалу за шириною. Від правильних розрахунків залежить пишність складок у результаті.

Перш ніж приступити до калькуляції, потрібно вимірювати довжину карнизу та модель тасьми.

крій штор хайтек

Ширина обчислюється дуже просто: розмір тканини = коефіцієнт збирання множимо на довжину карниза.

Визначтеся з видом хвилі, тому що кожен тип передбачає різну формулу:

 • Для олівця коефіцієнт збирання буде 2,5-3.
 • Для буфів – 1,5-2,5.
 • Лапки гусака формуються за коефіцієнта 2.
 • Келихи та банти – 2,5-3.

Розрахувавши коефіцієнт збирання (КС), ви дізнаєтеся потрібні виміри матеріалу. Обчислюється це: коефіцієнт множимо на довжину карниза. Наприклад, кф 1,5, а тривалість гардини – 300 сантиметрів. З цього виходить 1,5 * 300 = 450 см (4,5 метра тканини).

Штори повинні

Враховуйте наявність бічних швів гардину. Залишіть 3 сантиметри на кожну сторону тюлю. Тобто, якщо наслідувати приклад, то 4,5 + 6 сантиметрів = 5, 1 метрів.

Використання коротких фіранок

У деяких кімнатах використовувати довгу фіранку нерозумно, як і в маленьких будинках. Тому вибирають короткі фіранки, які нічим не гірші за пишні довгі, а в деяких випадках навіть виглядають виграшніше. Плюси короткого тюлю:

 • відкритий доступ до підвіконня.
 • прямий підхід до повітря.
 • простота догляду.
 • менш забруднюються.
 • менше потрібно матеріалу

плюси штор-арок

Невеликі фіранки доступні в багатьох дизайнах і кольорах. З вуалі підійдуть легкі повітряні штори, а для австрійського стилю купують бавовняну тканину. З таким тюлем легко стильно прикрасити вікно, тому що матеріал є досить м'яким, а рівномірні хвилі створюються автоматично.

Ширина та висота тюля надзвичайно важлива для загальної картинки кімнати. Подивіться фото в інтернеті та визначтеся з типом хвилі. Не треба поспішати та брати «на око». Розрахуйте все правильно і насолоджуйтесь стилем та затишком.

Відео: як розрахувати тюль для вікна правильно

Галерея фото: варіанти підбору штор та тюлю для різних кімнат

штори у спальні

ніжний тюль та яскраві штори

штори пастельних тонів

штори для кухні

бежеві штори

штори у фіолетових відтінках

штори темних відтінків

кольорові штори

дизайн штор у спальні

спальня з гарними шторами

спальня зі шторами

оздоблення штор

контрастні штори

штори для балконного вікна

сірі штори

бежеві штори та білий тюль

ніжні відтінки штор

бірюзовий колір штор

сірі тони

складки зі штор

оригінальні штори

червоні атласні штори

бардові штори

оригінальне оформлення

спальня у стриманих тонах

оригінальний підбір штор

сірі штори

яскраві акценти у спальні

бежеві відтінки у спальні

оригінальний підбір штор

штори в передпокої

сірі штори в передпокої

бежеві штори в передпокої

яскраві штори у спальні

штори в смужку

шикарні штори

штори своїми руками

темні штори

ламбрекен у поєднанні зі шторами

сірі штори в декорі

варіант оформлення вікна

варіант оформлення спальні

рожеві відтінки

ніжні відтінки

спальня в тонких тонах

вид у спальні

Як правильно розраховувати тюль на вікно завширшки

штори у спальні

штора для спальні

оформлення великого вікна

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар