Як правильно прибрати плями від олії

Жирна пляма здатна непоправно зіпсувати зовнішній вигляд улюбленого одягу. Олія сильно в'їдається в поверхню, створює важкий та непривабливий слід на поверхні. Кожен хоч раз у своєму житті стикався з подібною проблемою. Виникає закономірне питання, як вивести пляму від олії.

масляної плями

Потрібно докласти чимало зусиль. Якщо вчасно вжити відповідних дій, можна врятувати життя улюбленого одягу. Найчастіше масляні плями з'являються на одязі під час готування. Також можлива поява забруднень через застосування жирних косметичних засобів або вживання жирної їжі.

Поставити жирну пляму

Під час будь-яких технічних робіт багато майстрів використовують технічні олії, які можуть стати джерелом псування робочого одягу. Всі ці субстанції залишають на поверхні непривабливі насичені плями. Згодом на них налипає пил та інші забруднення.

Жирні плями

Поверхня стає більш тьмяною, втрачає свій первісний зовнішній вигляд. В особливо важких випадках суміш настільки проникає в структуру тканини, що відбивається навіть на виворітному боці. Щоб уникнути безповоротної втрати, необхідно з'ясувати особливості процедури очищення, щоб видалити небажану пляму назавжди.

масляні забруднення

Плями від олії на одязі виводяться досить непросто. Головна властивість даної субстанції полягає в тому, що вона сильно проникає у структуру тканини. Ці сліди складно видалити навіть у тих випадках, коли неприємність була помічена на самому початку появи забруднення.

Зверніть увагу! Існує кілька різних методів боротьби із проблемою. Ефективність залежить від правильності застосування. В іншому випадку одяг може бути втрачений безповоротно. Вона може бути зіпсована безпосередньо вашими руками у процесі чищення.

глибоко жир

Видаляють маслянисті розлучення з поверхні різними засобами. При цьому слід дотримуватись ряду простих рекомендацій, щоб досягти потрібного результату:

 • Одяг необхідно відразу ж після прояву забруднення відправити у прання. Чим раніше це буде зроблено, тим кращим буде результат. Коли масло проникає глибоко в структуру тканини, стає складно вжити будь-яких дій, щоб вирішити проблему. Важливими є оперативні своєчасні дії.
 • Не потрібно використовувати серветки для того, щоб затерти пляму. Це тільки посилить ситуацію, оскільки олія почне глибше проникати у структуру тканини. Через це процедура чищення виявиться набагато складнішою. Ви можете зіпсувати річ.
 • Використовувати щітку рекомендують не завжди. Вони допоможуть лише у деяких випадках. Такий інструмент відмінно підійде для видалення плям із джинсів.
 • Перед застосуванням різних миючих засобів необхідно провести їхню перевірку. Для цього достатньо випробувати речовину на невеликій та малопомітній ділянці. Якщо немає жодних додаткових пошкоджень, можна застосовувати миючу. В іншому випадку краще скористатися іншими засобами, які будуть менш агресивними.
 • Куртки слід змикати з іншого боку, щоб не пошкодити структуру щільної тканини.
 • Під область забруднення краще підкласти якийсь пластиковий виріб. Весь жир потрапить на цю поверхню, що не дасть йому поширитись по тканині.

Зверніть увагу! Не завжди засоби для виведення плям допомагають усунути проблему. Можливо, вам не вдасться досягти бажаного результату.

засобу для чищення

Для виконання будь-яких робіт, пов'язаних з використанням олії, краще мати при собі одяг, який не шкода зіпсувати. У потрібний момент набагато простіше змінити вбрання, ніж потім виводити плями.

Різновиди олії

Існує велика кількість різних олій. Наприклад, рослинні олії застосовуються в готуванні. Ефірні – для проведення косметичних процедур, а технічні – для різноманітних побутових завдань.

прибрати масляну пляму

Кожен тип масла відрізняється за ступенем розчинності та іншими характеристиками. Ці речовини не розчиняються у воді, через що у багатьох виникають проблеми, щоб вивести такі плями.

За розчинністю

Перед тим, як розпочати процедуру видалення жирів, важливо враховувати ступінь розчинності речовини. Від цього залежить, чи зможете ви позбутися плями.

спеціальна обробка

Виділяють такі типи масляних речовин залежно від цього параметра:

 • Важкорозчинні. Для видалення подібних жирів потрібно використання агресивних миючих речовин. Найкраще підійде розчин, який містить ацетон чи оцет. Вони добре усувають різні забруднення.
 • Легкорозчинні. Більшість олій належить до цього типу. Їх досить легко усунути, використовуючи речовини, які є практично у кожному будинку. Щоб відмити пляму, використовують скипидар, гліцерин, нашатир.

очищення тканини від олії

Висихання

Залежно від цієї властивості виділяють такі типи масел:

 • Невисихаючі. Такі плями виводяться найпростіше, тому що повільніше в'їдаються в тканинну поверхню. Для цього можна використовувати нашатирний спирт чи бензин у водному розчині. Після нанесення отриманого розчину достатньо дати йому просохнути, а річ випрати.
 • Напіввисихаючі. Сюди відносять більшу частину рослинних олій, які використовуються у приготуванні. У їх застосуванні слід бути обережними, щоб не зіпсувати одяг.
 • Висихають. Сюди також можна віднести рослинні олії, які використовуються в кулінарії та косметології. Щоб вони не так швидко висихали, можна використати різноманітні абсорбенти. Вони допоможуть зберегти природну структуру тканини.

розчинники

Рослинна та тварина

Рослинні олії виготовляються, як правильно, із різних рослин. Вони використовуються для заправки різних страв, а також смаження та інших різних маніпуляцій. Дані олії змиваються досить важко, тому слід дотримуватися особливої обережності.

жир

До тваринного масла відносяться продукти, отримані від тварин. Це може бути вершкове масло і різні типи жирів, що використовуються в кулінарії.

Технічні

Сюди відносять олії, які застосовуються для змащення механізмів та обладнання. При попаданні подібної речовини на одяг утворюється густа пляма, яка сильно в'їдається в поверхню.

очищення від машинного масла

Усунути його підручними засобами дуже складно.

Як видалити пляму

Свіжі плями видаляються набагато простіше. Спочатку пляма промокає серветкою, щоб прибрати надлишки жиру. Після цього достатньо присипати поверхню будь-яким сорбентом, щоб уповільнити процес проникнення речовини в структуру тканини.

засіб

Для застарілих плям знадобляться агресивніші речовини. Жир вже проникнув у тканину, тому видалити його буде вкрай складно.

Які засоби використовувати

Для видалення плям використовують різні способи. Багато хто задається питанням, чим відпрати соняшникову олію з джинсів та інших поверхонь. Для цього доведеться скористатися одним із наведених нижче методів.

праска від плями

Побутова хімія

Можна застосувати такі методи:

 • Сіль. Підійде звичайна сіль, яка використовується у кулінарії. Її достатньо насипати на поверхню, після чого почекати деякий час перед висиханням. Щоб повністю видалити весь жир, доведеться повторити цю дію кілька разів. Річ добре стирають, висушують. Пляма має зникнути.
 • Господарське мило. Потрібно замочити річ протягом кількох хвилин. Забруднення активно натирається високовідсотковим господарським милом. Одяг прополіскується. Процедуру повторюють вдруге, не змиваючи. Річ заливається на добу теплою водою. Далі пляма відмивається, річ сушиться. Результат має виявитися практично відразу.
 • Зубний порошок. Речовини з порошкоподібною структурою добре підходять для виведення плям. Крім зубного порошку, можна використовувати тальк чи крейду. Спочатку наноситься порошок у великій кількості на місце забруднення, зверху кладеться серветка для поглинання жиру. Далі це пропрасовують праскою, після чого використовуються серветку для усунення залишків жирних плям. Подальше чищення можливе через дванадцять годин. Одяг потрібно запрати, випрати і просушити. Пляма має зникнути.
 • Гель для посуду У складі цих продуктів завжди є речовини, які добре усувають жир. Цей засіб є під рукою у будь-якої господині. Гель просто виливають на поверхню, яку слід очистити. Через деякий час змивають та запрають.
 • Гліцерин. Цей розчин разом з аміаком використовується для видалення жиру. Він наноситься на жирну поверхню кілька хвилин. Після цього все змивається та просушується.

засіб від олії

мило

Зубна паста

сіль

Зверніть увагу! Ці прості способи допоможуть позбутися плям, які з'явилися нещодавно. Для сухих плям знадобляться більш агресивні речовини – розчинники.

Народні засоби

Складні плями часто видаляють за допомогою народних способів, оскільки вони показали свою ефективність за багато років. Перед тим, як застосовувати один із подібних методів, краще перевірити склад на невеликій ділянці. Це дозволить переконатися, що тканина не зіпсується у процесі чищення.

видалення жирних плям

Найбільш поширені способи:

 • Гас. Підходить тільки для свіжих плям, які з'явилися одразу. Це універсальний спосіб, що дозволяє усунути більшу частину бруду. Потрібно нанести невелику кількість гасу безпосередньо на пляму. Жир збирається сухою серветкою. Далі річ необхідно випрати при високій температурі. При цьому важливо зважати на температурний режим для конкретної речі.
 • Крейда. Застосовується лише для свіжих плям. Крейда розштовхують на порошок і наносять на потрібну поверхню. Потрібно почекати, змити порошок, промити ділянку під водою за допомогою мила.
 • Бензин. Для цього підходить лише очищений засіб. Процедура ось у чому. Дві серветки, просочені бензином, прикладаються зверху та знизу від плями. Вони вбирають на себе в олію. Повторюється кілька разів, після чого все ретельно випрається.

крейда

бензин

харчова сода

спирт

Як видалити пляму з делікатного одягу

Не можна використовувати агресивні засоби видалення бруду. Ви ризикуєте назавжди зіпсувати улюблений одяг. Краще скористатися тальком, крейдою або іншим очищувачем, що щадить. За допомогою цього розчину обробляється місце, куди потрапив жир.

Делікатний одяг

Потрібно залишити речовину. Щоб підвищити ефективність, можна використовувати невелику кількість миючого засобу. Результат вас приємно здивує.

Що не можна робити

Щоб урятувати одяг, потрібно діяти оперативно. Пляма не повинна засохнути. Річ забороняється одразу випрати у гарячій воді. Через це деформується структура тканини, тому одяг не матиме колишній зовнішній вигляд. Також краще не сушити річ на батареях, тому що ви ризикуєте зіпсувати її високою температурою.

пляма

Не можна використовувати агресивні засоби для виведення плям або розчинники. Вони порушують верхній шар фарби, через що вона втрачає свій зовнішній вигляд. Працювати з агресивними речовинами краще обережно. Це допоможе уникнути пошкоджень.

професійну хімчистку

Щоб повернути одязі колишній зовнішній вигляд, потрібно дотримуватись усіх вимог. При змиванні жирних плям слід бути дуже обережним. Тоді ваш одяг прослужить набагато довше.

як видалити жир з речей

Відео: як вивести жирну пляму

WowCracy
Додати коментар