Як правильно прати рулонні штори

Досить популярним вибором штор у квартиру є ролети, які дуже практичні у своєму застосуванні, не вимагають особливого догляду, не займають зайвого простору та при цьому чудово справляються з виконанням основного призначення. Але щоб фіранки завжди мали презентабельний вигляд, треба приділяти належну увагу догляду за ними.

рулонні штори

Як правильно прати рулонні штори

Такий вид штор краще прати руками, а не в машинці, тому що вони не витримають процес. Рулонні фіранки не люблять вологу та сильні механічні впливи, тому машинне чищення може тільки зіпсувати їх.

рулонні штори

Як прати рулонні штори

Догляд за шторами в першу чергу полягає в чищенні та правильному пранні. Для цього необхідно підібрати правильні миючі засоби, визначитися з видом (вручну або в машинці), а також з тим, за якого режиму їх прати. Про те, як прати рулонні штори, буде розказано нижче.

процес прання

Рулонні фіранки кріпляться спеціальним чином, тому не займають багато місця. Збирається виріб за допомогою механізму жалюзі, закручуючи вгору в рулон.

рулонні фіранки

Як зняти та підготувати шторку

Кожна господиня дбає про свій будинок, його затишок та атмосферу, тому регулярно займається прибиранням. Так як штори один з елементів інтер’єру, їх також потрібно освіжати, доглядати за ними, чистити і мити.

процес зняття штори

Для початку необхідно пройти так званий підготовчий етап, який полягає в акуратному знятті рулонних фіранок.

зняття рулонних штор

Перш ніж демонтувати ролети, треба ретельно підійти до цього питання, щоб не пошкодити зрештою ні полотно, ні кріплення.

демонтаж ролетів

Цей вид штори може бути закріплений за допомогою спеціального механізму, який утворює рулон. За такої умови необхідно дотримуватися наступного порядку дій:

  1. Потрібно з двох боків карниза зняти кришки, якими вони закріплюються.
  2. Витягнути шестерні спочатку з боку, протилежного механізму, за допомогою якого регулюється довжина фіранок.
  3. Відсунути кришку карниза так, щоб відкрився рулон, який потрібно зняти.

штори на вікні

Підбір засобу

Зараз існує безліч миючих засобів, які можна використовувати при чищенні штор. Кожен призначений певного типу тканини. Ще існують засоби, які використовують безпосередньо для замочування фіранок.

засоби для чищення

Вибір спеціальних речовин для ролетів особливий, тому що полотно виготовлене з дуже делікатних тканин, просочених спеціальними засобами. Догляд за ними повинен бути надакуратним і дбайливим, щоб зрештою не пошкодити матеріал і не видалити особливе просочення.

засоби для чищення штор

Як у домашніх умовах можна почистити рулонні штори, розповідають також і на бірках до шторів, де є рекомендації від виробника.

миючі засоби

Найоптимальнішим варіантом для чищення є звичайний мильний розчин або спеціальні покупні гранули.

Процес прання

Чи можна прати рулонні штори в машині? Звичайно, виробники ролетів рекомендують виключно сухе чищення, щоб не зіпсувати їх. Щоб не доводити шторки до особливого забруднення, сухе очищення найкраще проводити кожні 2-3 тижні. У такому разі ви вчасно збиратимете пил, не даючи йому впритул засідати на тканині. Тому прати їх у пральній машині не варто.

рулонні штори та їх підготовка до прання

Забороняється наносити на виріб різні хімічні засоби і засоби для виведення плям, оскільки вони можуть виїсти колір і зіпсувати тканину.

чищення штор засобами

Чищення можна почати з попереднього видалення пилу та бруду, для цього використовують пилосос або щітку. Але якщо це не допомогло, то зняти верхній бруд можна і за допомогою вологої м’якої губки. Вона не повинна бути мокрою. Слід добре віджати її перш, ніж протирати полотно, а інакше надмірна волога негативно вплине на штори. І протирати штори необхідно саме м’якою стороною губки.

прання штори

Після цього необхідно використовувати спеціальний розчин, який складається з подрібненого мила та теплої води. Причому в таку рідину не можна додавати будь-які інші засоби, щоб не зіпсувати його.

розчин для миття

Порада. Якщо ви все-таки боїтеся самостійно проводити чистку рулонних штор, то завжди можете віддати фіранки в хімчистку, де працюють фахівці. Вони допоможуть упоратися зі складним завданням. Хоча з урахуванням частоти миття таких виробів краще навчитися прати самостійно. Тим більше, якщо дотримуватись усіх порад, нічого поганого не станеться.

рулонні штори після прання

Сушіння шторки

Після того, як очистяться штори, їх потрібно правильно висушити. Спочатку фіранки треба залишити у лежачому положенні до повного висихання. Воно може бути довго, але головне, що штори повинні висохнути самі, а не за допомогою додаткових приладів (вентилятор, фен, праска). Вплив теплого повітря може тільки нашкодити матеріалу.

сушіння шторки

Не можна залишати сушити штори на сонці, тому що вони можуть пересохнути, що зіпсувати початкову форму.

штори на сонці

Під час сушіння, на вологу поверхню, природно, знову може насідати пил, що забирається сухою ганчіркою або губкою.

сушіння штор на кухні

Штори можна повернути на своє місце лише тоді, коли вони повністю просохнуть.

Увага! Сушити ролети вже у висячому положенні категорично заборонено, тому що в подібному стані можуть формуватися заломи, які деформують полотно.

Особливості сухого чищення

Як почистити домашні умови, не знімаючи рулонні штори? Щоб почистити та помити штори, їх можна навіть не знімати з вікна. Вони можуть залишитися у закритому положенні. Тоді в хід йде сухе чищення, до якого треба акуратно підходити, а інакше воно зіпсує матеріал. Причому у висячому стані не можна робити вологе чищення, тому що рідина може нашкодити полотну, якщо неправильно дотримуватися процесу.

сухе прання

Коли чиститимете тканину за допомогою щітки, не прикладайте особливих зусиль, щоб не пошкодити її.
Не можна також перегинати виріб, інакше він не вирівняється і не виглядатиме так, як раніше.

штори після прання

Порада. Гладити штори можна, але трохи теплою праскою, хоча, як правило, після сухого чищення фіранки так і залишаються рівними. Якщо ж вирішили погладити виріб, то краще це робити через марлю, щоб додатково запобігти температурному впливу.

прибирання рулонних штор

Як позбутися плями на шторі

Якщо на ролетах ви виявили сильні забруднення, головне не використовувати речовини з великим вмістом хімії. Найкраще з ними може впоратися щітка та звичайний теплий мильний розчин. Треба трохи потерти пляму, а потім ще на деякий час залишити рідину на ній.

пляма на шторі

У такій ситуації не можна вибирати жорсткі губки та мочалки, які можуть пошкодити тканину.

використання засобів для чищення

Тому, якщо ви побачили якусь пляму, краще відразу її видалити, щоб забруднення не в’їдалися глибоко в полотно і чищення не утруднялося.

штори після прання

Прайте регулярно штори, не доводьте їх до особливого забруднення, щоб вони завжди мали найкращий вигляд. Звичайно, прання в домашніх умовах є дуже делікатним процесом, який вимагає особливого підходу, але з переліченими вище порадами ви точно зможете прати фіранки без особливої шкоди для них. Дотримуйтесь рекомендацій і тоді будете справжнім фахівцем з прання ролетів.

Відео: способи очищення рулонних штор від забруднень

WowCracy
Додати коментар