Як правильно прати джинси

Мало що може зрівнятися за рівнем популярності зі звичайними джинсами! Вдало поєднуючи зручність і практичність, цей вид штанів завоював справді всепланетне визнання. Їх носять і діти, і дорослі, і чоловіки, і жінки. Причому періодично і ті, й інші задаються начебто простим питанням: «Як прати джинси?».

правильне прання джинсів

Банальний, на перший погляд, він раптово стає важливим після того, як випрані штани раптово змінюють колір або чомусь стають не в пору.

джинси висять на мотузці

Специфіка джинсової тканини

У цій тканині є кілька усталених назв-синонімів: джинс, денім та інші, більш жаргонні. Всі вони використовуються при необхідності відзначити її міцність, довговічність та невибагливість у побуті.

джинсовий одяг

Тим не менш, незважаючи на свій імідж «невбивності», джинсова тканина досить вибаглива, коли справа стосується прання чи чищення. Вона не терпить тертя, сильних згинів або зламів, а також вкрай чутлива до різних відбілювачів (кольорова).

Помилки у догляді можуть призводити до того, що виріб втратить свою форму, змінить колір або виявляться локальні деформації. Тому більшість рекомендацій щодо того, як випрати джинси зводяться до точного дотримання правил догляду. Особливо це стосується виведення плям.

неправильний догляд за джинсою

Відомо, що джинси краще обробляти холодною водою. Оскільки вони виготовляються на основі бавовни, початкова структура тканинних волокон може суттєво змінюватись при настанні певних негативних умов. Такими можна вважати високу температуру та порушення режиму висихання.

прання у холодній воді

Необхідна частота прання

Більшість експертів рекомендують прати джинси якомога рідше. На перший погляд, це звучить шокуюче, проте частка істини в цій заяві є. Безумовно, все залежить від того, як їх носити, але в багатьох випадках оптимальним проміжком між праннями вважається раз на квартал або раз на півроку. Це визначається ступенем забруднень та частотою носіння.

частота прання джинсів

Чому так? Справа в тому, що значна кількість забруднень і плям виводиться локально, а, щоб освіжити тканину і привести її в порядок, можна обійтися і без пральної машини з її пранням джинсів. Так, усталений запах можна прибрати, помістивши штани в морозилку домашнього холодильника (звичайно, краще в пакеті або тканинному мішку).

локальне чищення джинсів

Щоб вирівняти складки та освіжити колір – достатньо повісити їх у ванній, поряд із собою, під час прийому душу. Волога і пара послужать як пом'якшувач, так що після просушування штани можна спокійно носити ще досить довго.

Зверніть увагу! Перший раз джинси бажано випрати відразу після покупки. Попередньо їх можна ненадовго замочити у теплій воді. Це робиться для того, щоб усунути зайву фарбу з виробу – особливо актуально для чорних штанів і в кольорі індиго.

прання темних джинсів

Перед тим як випрати джинси: підготовка

Насамперед необхідно уважно ознайомитися з інформацією на ярлику, який пришивається з виворітного боку. Зазвичай виробники вказують, які режими прання допускаються та що дозволяється (або забороняється) при цьому.

інформація на ярлику джинсів

Насамперед необхідно очистити кишені від сміття, вивернути джинси та застебнути блискавку або гудзики. Жіночі моделі, багаті на «рюшки-фінтифлюшки» необхідно додатково помістити в спеціальний мішок, краще полотняний, але можна і в сітчастий.

блискавка на штанах

Якщо є посаджені плями, бажано попередньо обробити їх засобом для виведення плям (або іншим відповідним засобом) і трохи почекати. Далі все залежить від вибраного режиму прання.

Як це робити правильно?

Універсального рецепту з догляду за джинсами не існує, але в більшості випадків до загальних порад та рекомендацій можна віднести:

 1. Ознайомлення з інструкцією на бірці.
 2. Поверхневе попереднє механічне очищення.
 3. Перед тим як прати штани в пральній машині автомат, слід переконатися у наявності спеціального режиму та суворо дотримуватись вказівок виробника.
 4. Прати – тільки в холодній або трохи теплій воді.
 5. По можливості краще обходитися так званим сухим чищенням.
 6. Джинси вичавлювати забороняється.
 7. Дотримуватися правил сушіння: не перетримувати і правильно розташовувати на мотузці для білизни.

машинне прання джинсів

Додаткова інформація! Прання повинне здійснюватися якомога рідше. Якщо немає забруднень або плям, що чітко розрізняються, ознакою того, що штани пора відправляти в машинку може служити поява провисань в задній частині або потертостей під колінами.

часте прання джинсів

Режим прання джинсів у пральній машині

Насамперед, потрібно запам'ятати два правила: температура та режим. Джинсова тканина сильно деформується при дії високих температур, а також у разі надмірної механічної дії.

температурний режим при пранні джинсів

Тому, щоб не зіпсувати дорогі штани слід суворо дотримуватись наступних рекомендацій:

 • Прати джинси тільки вивернутими навиворіт.
 • По можливості не використовувати порошок. Для цього є особливі гелі. В принципі підійде і звичайний гель-універсал.
 • Виберіть потрібний режим. Сучасні машини часто мають спеціальну програму для прання джинсів. В іншому випадку потрібно включити опцію делікатного прання.
 • Намагатися не використовувати віджимання. Якщо така функція відсутня, встановити мінімально допустимі обороти.
 • Можна додати кондиціонер.
 • Не використовувати автоматичне сушіння!

прання джинсів у машині

Як випрати джинси вручну?

Це найоптимальніший спосіб догляду. Однак він може бути не зовсім зручним, тому що прання таких штанів не передбачає їхнього зминання або скручування. Джинси потрібно прати, розташовуючи на всю довжину. Для цього може знадобитися ванна або велике корито. Вода має бути або кімнатної температури, або підігрітою, максимум до 30-35 градусів.

прання джинсів вручну.

У разі великих забруднень дозволяється короткочасне замочування (година-півтора). При цьому для посилення ефекту у воду можна додати склянку звичайного оцту та пару столових ложок цукру. Під час прання категорично забороняється м'яти тканину чи терти частини одягу між собою. Для цього бажано використовувати щітку із ворсом середньої жорсткості.

При цьому обробка повинна нагадувати режим прання джинсів у пральній машині – потрібно обережно проводити щіткою вздовж тканини, не перетискаючи її і не скручуючи.

замочування джинсів

Найкраще використовувати звичайне господарське мило чи гель. Якщо ж доводиться прати за допомогою порошку, його необхідно попередньо розвести, інакше можуть залишитись розлучення, навіть при гарному полосканні. Сушити випрані джинси слід на мотузці для білизни. Якщо одяг трохи села, його допускається злегка розтягнути, але тільки поки він вологий!

засоби для ручного прання

Джинсовий одяг: засоби для прання

Всі засоби по догляду за джинсовою тканиною можна підрозділити на два види: засоби для виведення плям і спеціальні добавки. Зазвичай обробка плям може здійснюватися як попередньому етапі перед пранням, і безпосередньо після забруднення. До останнього випадку відносяться всілякі серветки та спреї.

Більш ефективні засоби випускаються у вигляді гелів або порошків і наносяться на уражені ділянки на етапі замочування.

гель для прання джинсів

Тому перед тим, як прати джинси в пральній машині, бажано потурбуватися заздалегідь і придбати спеціальний гель для прання саме цього виду тканини. Як правило, він є екологічно безпечним, оскільки містить натуральні компоненти.

До особливостей таких засобів для догляду належить:

 1. Збереження кольору (речі не линяють).
 2. Ефективне усунення більшості забруднень.
 3. Пом'якшення тканини та насичення її ароматом.
 4. Відсутність у складі відбілювачів та сторонніх агресивних речовин.

засоби для прання джинсів

Як випрати джинси, щоб вивести плями?

Більшість плям можна позбутися за допомогою спеціальної хімії, а також з використанням, так званих, народних засобів. Зазвичай обробка плям відбувається як до прання, так і взагалі без нього. Нижче наведено найбільш поширені види забруднень та популярні способи їх виведення:

 • Кава, трава, чорнило. Виводяться розчином звичайного засобу для миття посуду з водою. У ньому потрібно змочити чисту білу тканину та акуратно протерти пляму, рухаючись від периферії до центру. Якщо бруд уївся, обробити необхідно і з внутрішньої сторони.
 • Типові забруднення: пил, засоленість. Такі плями непогано забираються звичайною сіллю. Для цього потрібно нанести на забрудне місце тонкий шар кухонної солі, після чого промокнути його чистою тканинною ганчіркою, змоченою в миючому засобі.
 • Вино. Сліди від вина найкраще прибирати перекисом водню. У деяких випадках перед обробкою можна «посолити» пляму.

Білі джинси!

Цей вид одягу особливо чутливий до різних забруднень і недбалого носіння. Тому питання правильного догляду за брюками з білого деніму дуже актуальне. У принципі, вся різниця зводиться до специфіки виведення плям. В іншому слід дотримуватися загальних рекомендацій щодо того, як прати джинси.

білі джинси

Найголовніше, при очищенні потрібно використовувати лише білу тканину, щоб не залишати можливі розлучення. При цьому уражену ділянку потрібно обробляти, промокаючи, але ніяк не рухами, що розтирають. Незважаючи на те, що джинси – білі, слід бути дуже обережним при використанні відбілювача – тканина може пожовтіти.

Також ефект жовтизни часто проявляється при сушінні з високою температурою. У такому разі штани вивішуються на сонці. Тепер це, навпаки, піде на благо.

прання білих джинсів

Як випрати джинси: часті помилки

Найпоширеніші помилки при пранні виробів із джинсової тканини – недотримання температурного режиму та умов висихання. Тому, щоб забезпечити випраний виріб належний вигляд, слід пам'ятати, що категорично не рекомендується:

 • Використовувати гарячу воду. При температурах більше 40 градусів тканина починає інтенсивно линяти та «сідати».
 • Використовувати відбілювач. Практично завжди це призводить лише до погіршення ситуації (виняток – білі джинси).
 • Використовувати пральні порошки. Наявність у складі фосфатів призводить до прискорення вицвітання. Особливо це помітно на чорних виробах та кольорі індиго.
 • Віджимати. Найкраще якщо волога піде з тканини природним шляхом, випаровуючись. Віджимання в машинці або видавлювання води руками часто призводять до втрати форми.

помилки при пранні джтнсів

Після прання: як правильно сушити?

Навіть встановивши необхідний режим прання джинсів у пральній машині, або замочивши їх у ванній за всіма правилами, результат все одно може виявитися незадовільним. Справа в тому, що прання – лише один з етапів догляду за джинсовою тканиною. Важливим є й те, за яких умов сушиться одяг.

сушіння джинсів

В першу чергу не слід допускати зламів чи зминання тканини. Якщо немає можливості повісити джинси за пояс чи за низ, рекомендується підкладати під штанину валик із рушника. Крім того, не слід вивішувати джинсові речі на сонці. Пряме сонячне проміння – правильний спосіб зіпсувати початкове забарвлення.

сушіння джинсів на сонці

У ряді випадків штани бажано пропрасувати, щоб надати їм більш доглянутого вигляду. Робити це потрібно, коли вони ще трохи вологі. Причому гладити можна і з лицьового боку.

прасування джинсів

Розуміння правил догляду за виробами з джинсової тканини – не лише запорука їхньої довговічності. Серед людей часто спостерігається така характерна риса, як прихильність до матеріальних об'єктів. Тому знання того, як прати джинси і правильно доглядати за ними, дозволить довгий час носити зручний і звичний одяг, який більшою мірою дозволить відчувати себе «у своїй тарілці», незалежно від ситуації.

Відео: як прати джинси

WowCracy
Додати коментар