Як правильно позбавлятися від лусок у квартирі

Відразу зазначимо, що ці комахи абсолютно безпечні і для людей, і для домашніх тварин. Але, погодьтеся, зовсім не хочеться ділити власні квадратні метри з непроханими гостями, тим більше, що ніякої естетичної насолоди вони не доставляють, а навпаки. Що ж робити, якщо у вашій квартирі з'явилися лусниці? Як позбутися їх раз і назавжди?

луска

Чому вони з'являються

Причина появи цих неприємних комах сріблястого кольору дуже проста: їх приваблює тепло, велика кількість їжі та відносна безпека. Вони проникають у житло через вентиляційні отвори, тріщини у стіні, і навіть через вікна. У квартирі чи приватному будинку знайдеться чимало теплих та вологих куточків, які для лусок вважаються справжнім раєм.

луска у ванній

Луска ведуть нічний спосіб життя, і тому люди можуть довгий час не здогадуватися, що проживають у квартирі не одні. А згодом колонія комах стає дуже великою і тоді доводиться вживати радикальних заходів.

десинсекція лусниць

Ефективні засоби

Не поспішайте звертатися до серйозних фірм, які вирішують питання з усуненням комах, застосовуючи сильні токсичні засоби. Пам'ятайте, що ці кошти згодом можуть нашкодити вам самим або домашнім тваринам. На сьогоднішній день відомо чимало так званих народних способів, які ефективні, доступні і не мають побічних ефектів.

дезінсекція

Найпростіший спосіб позбутися лусок – виморозити їх. Для цього взимку залишають вікна відчиненими на кілька годин. Комахи категорично не переносять холоду і гинуть, причому як дорослі особини, так і яйця, і личинки.

відкриті вікна взимку

Кедрова тирса. Помічено, що комахи не селяться в місцях, де є тирса. На жаль, цей метод навряд чи можна назвати найпоширенішим, адже зайве сміття у квартирі нікому не подобається. Але розсипати тирсу можна в далеких куточках, наприклад, під ванною, і виметати їх звідти раз на тиждень. Проробляти таку процедуру доведеться доти, доки комахи не зникнуть.

кедрове тирсу

Пастки з банок. Ще один дієвий спосіб у боротьбі з непроханими гостями. Невеликі банки обертають малярським скотчем і кладуть усередину хлібні крихти (хтось воліє як приманку використовувати шматочки фруктів – це на ваш розсуд). На ніч поставте банки в місцях, де можуть мешкати комахи. Можливо те, що побачите вранці, вас здивує!

пастки для лусниці

Ефірні масла. Ще один перевірений засіб. Комахи не переносять запаху ефірних олій, і луска не виняток. Найкраще підійде аромат лаванди та лимона. Не використовуйте олію у чистому вигляді! Обов'язково розбавте його водою і добре обробіть підлогу під шафами, ванною, раковиною, а також за унітазом. Головна перевага цього методу, що він абсолютно безпечний для людей, а отже, можна обробляти поверхню не один раз.

ефірна олія лимона фото

ефірна олія лаванди

ефірна олія лимона

ефірна олія лаванди фото

Пастки з газети. Цей копійковий варіант пастки вас здивує та порадує одночасно. Важко уявити більш бюджетний спосіб боротьби з комахами. Звичайні газети треба згорнути «кульком» та намочити. На ніч помістити в місця можливого скупчення комах. Луска обов'язково приверне вологість, тепло і можливість надійно сховатися. Так що вранці вам залишиться тільки акуратно помістити газету в поліетиленовий пакет і викинути «не розгубивши» вміст.

пастки для лусниць з газет

Пакети із спеціями. Насичений аромат гвоздики та кориці явно не порадує комах. Тому пакети з таким вмістом розміщують там, де швидше за все знаходяться лускавиці.

гвоздика

Борна кислота. Дійсна, але не безпечна відповідь на запитання: як позбутися лусниці. Особливо якщо в будинку є маленькі діти та домашні вихованці. Цей засіб сам по собі небезпечний і для дорослих комах, і для яєць. Порошок на ніч розсипають у місцях можливого проживання лусок, а вранці прибирають пилососом або віником.

Борна кислота

Інсектициди. Якщо жоден із вищезазначених коштів не дав потрібного результату, доведеться звертатися за допомогою до професіоналів. Важливо: не намагайтеся самі позбутися комах сильнодіючими засобами, ви ризикуєте нашкодити собі. Краще зверніться до спеціалізованої фірми.

дезінсекція фото

дезінсекція приміщень

дезінсекція будинку

дезінсекція від комах

Профілактика

І все ж, найнадійнішим способом позбавлення від лусок в домашніх умовах є профілактика.

вікно у ванній

При дотриманні простих правил, вам не доведеться ламати голову над тим, як позбутися комах або паразитів.

прибирання у ванній

 1. Зменшіть вологість у приміщенні. Ці сріблясті комахи мешкають виключно у вологих місцях. Намагайтеся знизити рівень вологості за рахунок додаткової вентиляції. Ще один доступний спосіб – провітрювання. Частіше залишайте вікна відчиненими.

  вентиляція у ванній

 2. Правильно зберігайте продукти. Особливо це стосується сипучих продуктів – цукру, макаронів, круп, а також корму для тварин.

  зберігання круп на кухні

 3. Луска часто мешкають у книгах і старих газетах. Не створюйте їм цих зручностей у власному будинку.

  макулатура

 4. Слідкуйте за станом стін, на них не повинно бути тріщин. І пам'ятайте, шпалерний клей на основі крохмалю – це делікатес для лусниць.

  шпаклювання стін

Поява в будинку комах – факт неприємний, але не безнадійний. Існує достатньо способів позбутися небажаних гостей швидко та недорого. А пам'ятаючи про профілактичні заходи, вам взагалі не доведеться замислюватися над вирішенням таких завдань.

чистота в будинку

ВІДЕО: Як позбутися лусниць у ванній кімнаті.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар