Як правильно повісити стельову гардину

Штори наповнюють приміщення особливою атмосферою сімейного тепла та затишку. І дуже важливо не тільки правильно вибрати колір та конструкцію штор, але й уважно підійти до вибору карнизу. Часто, саме завдяки йому і правильному кріпленню, навіть звичайні фіранки виглядають вишукано і креативно. Крім того, стельові гардини здатні витримати більшу вагу в порівнянні з настінними. А значить, якщо у вашому дизайні передбачені важкі портьєри, без гардини стель не обійтися.

стельова гардина

Особливості конструкції

Стельова гардина – це пристрій, завдяки якому можна ефектно прикрашати віконний отвір шторами. Свою назву – “стельова” – вона отримала за спосіб кріплення, до стелі. Сьогодні доступний величезний асортимент різноманітних варіацій цього елемента інтер'єру. Вони відрізняються за стилем, матеріалом виготовлення, розмірами і так далі.

стельова конструкція

Особливий інтерес становлять конструктивні особливості гардин. Саме від них залежить і спосіб монтажу.

спосіб монтажу

Залежно від зовнішнього вигляду конструкції, стельові гардини поділяються на:

 • Профільні. Є алюмінієвою або пластиковою шиною з жолобом для бігунків. Такі гардини є ідеальним варіантом для приміщень складної геометричної форми, а також для еркерних просторів. Профіль може згинатися не тільки під прямим кутом, але навіть мати закруглену форму. На сьогоднішній день це найпоширеніший варіант гардини. За бажанням доповнюється стрічкою, що самоклеїться, для зручного кріплення ламбрекенів, а також механізмом підйому і розсування штор.
 • Струнні. Це найпростіший варіант гардини, може мати одну або кілька струн із волосіні або дроту. Також в комплект входять кріплення, за допомогою яких натягуються струни під стелею. Головний недолік конструкції – неможливість повісити важкі портьєри, оскільки волосінь не витримує і провисає посередині.
 • Круглі. Комплект таких гардин складається із штанги (дерев'яної, пластикової, металевої) та кріплень. Така модель не тільки витримає будь-яку вагу, але стане ефектним доповненням дизайну інтер'єру.
 • Багетні. Асортимент таких гардин просто вражає уяву. Вони вже самі по собі є витвором мистецтва. Головним декоративним елементом є спеціальна планка, яка прикриває штангу та вносить родзинку в оформлення інтер'єру. Така конструкція легко витримує багатошарові важкі моделі штор.

карниз 2

карниз

гардіна 1

карниз 3

Встановлення гардини

Процес установки гардини не такий вже й складний, головне, щоб під рукою були необхідні інструменти:

 • Рулетка, лінійка, олівець. Чим точнішими будуть розрахунки, тим кращим буде результат.
 • Перфоратор, болгарка або дриль. Зазвичай ці інструменти необхідні в тому випадку, коли гардину потрібно прикріпити до бетонної стелі.
 • Шуруповерт (якщо ні, підійде звичайна викрутка). Потрібен для закручування кріплення.
 • Рідкі цвяхи. Цей «інструмент» буде потрібний у виняткових випадках, коли можна обійтися без класичного кріплення.
 • Інструкції. Як правило, вона є у кожному комплекті гардин.

встановлення гардини

Дії можуть відрізнятися залежно від конструкції гардини, також від матеріалу стелі. І все-таки, головне – це правильна розмітка. Якщо планується кріпити гардину для одиночного вікна, то до габаритів вікна слід додати по 40 см з кожного боку. Якщо ж 2 гардини встановлюються на два вікна, які розташовані поруч, потрібно додати по 30 см до розмірів кожного вікна. Карниз має бути видалено на однакову відстань з кожної сторони.

стельовий карниз

Монтаж на бетонну стелю

Установка стельової гардини на бетонну стелю робиться в такий спосіб. Після того, як зроблено необхідну розмітку, перфоратором і дрилем робляться отвори в стелі з кроком не більше 60 см. Ця відстань може бути трохи підкоригована, залежно від довжини гардини, а також від ваги портьєр: чим важче штори, тим менше має бути крок .

монтаж на бетонну стелю

Тепер настав час підготувати до роботи саму гардину. У ній повинні бути отвори на такій відстані, що і на стелі. Якщо ваша модель виконана з пластику, отвори доведеться просвердлювати самостійно, а в дерев'яних і металевих гардинах, як правило, отвори вже є.

бетонна стеля

Можна розпочинати монтаж. Спочатку конструкцію прикріплюють дюбель-цвяхами, використовуючи шуруповерт або викрутку. На заключному етапі ставлять місце бігунки і кріплять заглушки.

особливості монтажу

Досить часто гардини встановлюють за допомогою рідких цвяхів. Особливо цей спосіб є актуальним для панельних будинків. В цьому випадку дуже важливо приклеїти рівно, а також брати до уваги вагу штор. Хоча, як стверджує виробник, рідкі цвяхи «Момент» здатні витримати навантаження 90 кг на 1 квадратний сантиметр.

установка на рідкі цвяхи

Важливий аспект: якщо ви кріпите багетні гардини, то декоративну накладку на лицьову сторону шини краще прикріпити до її встановлення на стелі.

гарний карниз

Монтаж гардини на підвісну стелю із гіпсокартону

Питанням, як повісити стельову гардину на підвісну стелю, задаються багато хто. Відразу відзначимо, що підвісні стелі – це не найкраще місце для такого монтажу. А значить, ще на етапі ремонтних робіт, подбайте про те, щоб залишили невелику нішу між вікном і полотном підвісної стелі, для того, щоб прикріпити приховану гардину. У цьому випадку гардина кріпитиметься безпосередньо до стелі. Ще одна деталь: у місці запланованого кріплення гардини можна заздалегідь встановити металевий профіль або дерев'яний брус. Після того, як роботи зі стелею завершено, гардину кріплять на брус прямо через гіпсокартон.

стеля із гіпсокартону

Однак, буває так, що рішення прикріпити гардину стель приймається вже після того, як виконані стельові роботи. Як бути у цьому випадку?

підвісна стеля

Є два варіанти вирішення проблеми:

 • Скористайтеся спеціальним дюбелем-метеликом. Його кріплять так само, як і звичайний дюбель: роблять в гіпсокартоні отвір, вставляють дюбель, закручують шуруп. У процесі закручування шурупа, дюбель починає розкриватися, і завдяки формі об'ємної «метелика» кріплення виходить більш надійним. І все-таки, незважаючи на таку конструктивну особливість, при такому монтажі не рекомендується вішати на гардини важкі портьєри.
 • Другий варіант більш надійний і підійде для тих, хто віддає перевагу багаторівневим конструкціям штор. Під час кріплення шини використовуйте анкер для бетону. Для цього знадобиться дриль із довгим буром. Крізь гіпсокартон робиться отвір у базовій стелі глибиною не менше 5 см, і за допомогою анкера гардина кріпиться до стелі через гіпсокартон. Важливо: щоб кріплення було надійним, довжина анкера має бути більшою за товщину стелі на величину глибини отвору.

карниз на стелі

Монтаж гардини на натяжну стелю

Важливе уточнення: встановлення стельової гардини на натяжну стелю неможливе. Якщо стеля вже натягнута, то вам залишається задовольнятися настінною гардиною. А якщо передбачити встановлення стельового карниза заздалегідь, то можна реалізувати один із двох варіантів.

підвісна стеля

До встановлення натяжної стелі зробити відповідну розмітку та встановити фіксувальний брус. І після того, як стельові роботи будуть завершені, гардина кріпиться до бруса крізь натягнуте полотно.

гарне кріплення

Другий варіант – це встановлення прихованої гардини. Для цього потрібно зробити розмітку ще до початку монтажу стельового покриття. Відступивши потрібну для гардини відстань, прикрутити до стелі дерев'яний брус. Багет для монтажу полотна кріпитиметься на нього. В результаті між стельовим полотном та вікном утворюється прихована ніша для встановлення карниза.

брус стелі

Складання стельової гардини

Цей процес не вимагає серйозних знань та вмінь. Якщо гардина виконана у вигляді шини, то все збирання проводиться при монтажі конструкції. Якщо стандартної довжини вам не вистачає, доростіть її за допомогою такої ж шини. Вже після встановлення гардини до неї вставляють бігунки та заглушки по краях.

карниз для стелі

Якщо карниз виконаний у формі штанги, спочатку закріплюються кронштейни. Після монтажу першого кронштейна, в нього вставляється штанга, і надягають кільця з бігунками, а потім кріпиться штанга на другий кронштейн. Наприкінці, на всі боки встановлюються заглушки.

змонтований карниз

Як зняти гардину

Отже, як зняти гардину, встановлену раніше. Порядок дій наступний:

 1. Встати на стійку драбину.
 2. Зняти фіранки. Якщо є можливість, зніміть їх разом із бігунками, це прискорить процес.
 3. Зняти бічні закруглення (зазвичай вони фіксуються шурупами, що утримують, які попередньо потрібно відкрутити).
 4. Поступово відкручувати шурупи по черзі з кожного боку, доки не залишиться один центральний шуруп.
 5. Повільно відкрутити центральний шуруп, тримаючи карниз.

як зняти гардину

Вибираючи гардини, особливо уважно поставтеся до показників надійності та міцності. Має бути деякий запас. Іншими словами, гардина має бути готова витримати трохи більшу вагу, ніж самі портьєри. Адже в процесі експлуатації хтось може смикнути за портьєру з трохи більшим зусиллям.

вибір гардини

На думку фахівців, найнадійніші конструкції стельових гардин мають кріплення безпосередньо до базової стелі на анкері. А найненадійніші варіанти – струнні гардини. Дуже часто вони не в змозі витримати навіть масу фіранок і негарно провисають посередині. І крім естетичних проблем це створює незручності в експлуатації.

кріплення до стелі

Монтаж стельових гардин – процес серйозний, але з такою роботою цілком впорається навіть новачок. Маючи необхідний інструментарій та інструкції, можна встановити гардини красиво та надійно.

Відео: монтаж стельового карнизу

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар