Як правильно повісити підкову на щастя

Встановлення підкови над дверима або на стіні, щоб залучити удачу – це практика, яка відноситься до ранніх днів ковальства. Оскільки залізо було сильним металом, який накопичував у собі силу вогню, тож набув магічного значення. Підкови забезпечують захист копит коней, дозволяючи їм подорожувати без травм, а це на щастя як для коня, так і для вершника.

підкова на двері

Для чого потрібна підкова в будинку

Основне завдання підкови як талісмана – це залучити чи утримати удачу в будинку, а також захист від злих духів. Перші легенди про підкову, як оберег, сягають X століття нашої ери. У цій легенді говориться, що один зі святих, котрий був тоді ковалем, підкував самого чорта, але взяв з нього обіцянку завжди поважати підкову і ніколи не входити до того місця, де вона висить над дверима.

як правильно вішати підкову

Через це люди вірили, що підкова може утримати злих парфумів поза їхніми домівками, і таким чином принести (або утримати) удачу.

Є й реальніші пояснення «магічної» складової підкови. У давнину професія коваля вважалася дуже почесною. Тому вважалося великим успіхом стати хоча б учнем коваля. Крім того, раніше підкови кріпилися до копит коней сімома цвяхами, а цифра сім – це ще один символ удачі.

підкова

Традиція вішати підкову над дверима тривала, і згодом до неї почали додаватись нові легенди. Так, у середні віки у Європі люди вірили, що підкова здатна захистити будинок та його мешканців від відьом. Вважалося, що жодна відьма не зможе пройти через двері, над отвором яких висить підкова. Підкови навіть прибивали до трун імовірних відьом, щоб вони не змогли повернутися.

підкова на новосілля

Важливо! Вірити у легенди чи ні – це справа кожного. Проте не можна заперечувати, що в декорі вона має місце і може створити атмосферу затишку. А можливість отримати крапельку успіху не буде зайвим.

Як правильно вішати підкову

Щоб правильно повісити підкову особливих знань, не потрібно. Єдине – бажано дотриматися традиції, щоб оберіг був не тільки частиною декору, а й міг принести удачу.

підкова на удачу

 1. Виберіть місце для підкови. Наприклад, над отвором будь-яких дверей (бажано вхідний), над входом у сарай чи майстерню. Вішати зовні чи всередині великої різниці немає. Поки що підкова знаходиться над отвором і надійно закріплена – все зроблено правильно.
 2. Встаньте на міцні сходи чи підставку. Додайте підкову до вибраного місця, дужками вгору або вниз, залежно від ваших уподобань.
 3. Попросіть друга або родича допомогти, щоб переконатися, що підкова в обраному місці видно з землі. Якщо ні, то перемістіть її у більш чільне місце над дверима.
 4. Використовуйте рулетку та рівень, щоб переконатися, що підкова висить по центру отвору, а її дужки знаходяться на одному рівні.
 5. Позначте олівцем майбутні місця для кріплень через отвори в підкові. Також позначте кінці дужок, щоб наступного разу правильно повісити підкову без вимірювального інструменту.
 6. Щоб кріплення вийшли надійними і не пошкодили оздоблення, попередньо просвердлити отвори тонким свердлом під майбутні цвяхи. Це полегшить кріплення самої підкови, та вбереже від тріщин чи сколів на стіні.
 7. Поверніть підкову на зазначене місце та прибийте її цвяхами через штатні отвори.

підкова над дверима

підкова над дверима фото

підкова на двері

як правильно вішати підкову фото

Зверніть увагу! Робити нові отвори у стіні не обов'язково. Можна повісити підкову на будь-який гачок. Також можна її прибити до дерев'яної основи, а вже її підвісити як картину в будь-яке місце.

Яку підкову вибрати

Форма підкови особливого значення немає. Якщо є така можливість, то оберіть ту, яка вам більше подобається на вигляд. І хоча особливих правил не існує, необхідно дотримуватись двох порад, які максимально посилять ефект від підкови:

 • По-перше, потрібно вішати вже використану підкову. Енергетика від шляхетної та сильної тварини не тільки посилить ефект удачі, але й здатний передати частинку життєвої енергії.
 • По-друге, шукайте підкови, розраховані під сім цвяхів, що також принесе додатковий успіх.

підкова на 7 цвяхів

Куди повісити

Як говорилося вище, особливого значення куди вішати немає. Зазвичай підкови вішають там, де найчастіше проходить уся сім'я. Ідеальним місцем стануть вхідні двері до будинку. Також часто підкови розміщують над проходами в комори, майстерні, гаражі та інші господарські будівлі.

фото підкови

Зазвичай, підкова висить зовні двері. Раніше це був ще один знак достатку сім'ї, який говорить про те, що вони можуть собі дозволити підкову як оберег. Тим не менш, немає нічого поганого, щоб повісити її всередині будинку.

підкова на двері фото

підкова на двері ідеї

підкова на двері ідеї фото

підкова на двері фото ідеї

Як правильно закріпити

Вище ми вже розповіли, де та як розмістити підкову. Також наголосили, що особливої різниці у способі кріплення немає. Але використання на вінтажній деталі інтер'єру сучасних шурупів виглядатиме дешево і недоречно.

підкова в російському стилі

Вважається найбільш правильним, красивим та автентичним кріпленням на ковані квадратні цвяхи. Крім того, їх має бути сім штук. Крім сакрального значення, що посилює удачу – це додасть достовірності декору та оберегу.

двері з підковою

Як правильно розмістити ріжки підків

На сьогоднішній день існує дві діаметрально протилежні думки про правильність розташування дужок підкови. Ми часто бачимо, що вони можуть бути спрямованими як вниз, так і вгору.

як правильно вішати підкову на двері

Одна думка свідчить, що дужки повинні бути спрямовані вгору, щоб чаша удачі в цьому будинку ніколи не зникала і завжди була повною. Прихильники зворотних поглядів вважають, що удача повинна проливатися з чаші на кожного, хто входить, і тому дужки повинні дивитися вниз.

підкова ріжками вниз

Зверніть увагу! Особливого значення спрямованості дужок підкови немає. Вішайте талісман так, як вам подобається.

Як посилити дію талісмана

Багато хто хоче досягти максимального ефекту від талісмана, тому цікавляться як правильно вішати підкову, де її розмістити, як і чим кріпити. Вище ми вже розповіли про кілька способів «посилення»:

 • Вішати необхідно використану підкову
 • Кріпити бажано на ковані цвяхи
 • Використовувати сім цвяхів
 • Вішати над вхідними дверима до будинку

підкова оберіг

підкова оберіг ідеї

підкова оберіг фото ідеї

підкова оберіг

Але варто додати, що використовувати підкову необхідно лише після ретельного чищення. Категорично не можна вішати “на удачу” брудний оберіг.

кована ношена підкова

Висновок

Підкова є одним з найвідоміших символів удачі. Вона має найдовшу історію як захисний символ. Тому не сумнівайтеся, і повісьте свою підкову так, як вам подобатиметься, і ви точно отримаєте свою частку удачі та гарного настрою.

підкова для оберегу

ВІДЕО: Як правильно вішати підкову над дверима.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар