Як правильно повісити настінну гардину

Як правильно повісити гардину для штор на стіну – питання, яке хвилює багатьох людей, які хочуть прикрасити свій будинок за допомогою штор, але, купивши все (або майже все) необхідне, так і не розібралися, що правильно робити, куди кріпити і як вішати. Іноді можна заплутатися і купити гардини не особливо підходящу модель карниза, неправильні кріплення або інші дрібні, але важливі деталі.

штори-гардини на кухню

Щоб уникнути проблем і зайвої витрати грошей у будівельних магазинах, де більшість супутніх елементів продається за досить немаленьку суму, потрібно заздалегідь все поміряти, розрахувати та вибрати в інтернет-магазині відповідну модель карнизу та гардин та дотримуватися інструкцій з правильної установки карнизу для гардин на стіну.

портьєри та тюль для спальні

Якщо все робити, ні на крок не відходячи від прописаної послідовності дій, тоді роботу над новою прикрасою кімнати вийде закінчити за один вечір.

Як правильно вибрати

Щоб відповісти на запитання «як правильно повісити гардину над вікном?», потрібно спочатку визначити спосіб, яким будуть встановлюватися всі елементи майбутньої цільної конструкції.

карниз вибрати

карниз вибрати

карниз кріпити

карниз

 • По-перше, потрібно дізнатися про способи кріплення. Це залежить від щільності і міцності основи, на якій висітиме майбутній карниз – стіна не повинна бути надто тонкою, інакше карниз може відвалитися і впасти на підлогу разом з немаленьким шматком стіни, утворивши дірку в поверхні, яку складно закласти.
 • По-друге, потрібно визначити навантаження, яке буде на карнизі постійно – чим воно менше, тим легше має бути конструкція.
 • По-третє, необхідно звернути увагу на матеріал, з якого виготовлено карниз. Крім зовнішнього вигляду (що має послужити окремою окрасою кімнати), потрібно знову згадати про навантаження – легкий пластиковий карниз не витримає щільних гобеленів, а тому матеріал потрібно вибирати залежно від тяжкості майбутніх штор.
 • По-четверте, важливо пам'ятати про управління карнизом, тому що у випадку, коли він має в конструкції електропривод, встановлювати його потрібно зовсім не так, як звичайні карнизи.

кріплення карнизів

Підбір дизайну

Правильний вибір дизайну – дуже важливий момент, який просто не можна пустити на самоплив, лише якщо немає бажання зіпсувати зовнішній вигляд кімнати остаточно та безповоротно. Карниз та гардини повинні поєднуватися з інтер'єром кімнати за кольором та, бажано матеріалу:

виробники карнизів

Карниз варто вибирати під колір різних елементів меблів, наприклад журнального столика або шафи. Також можна звернутися до кольору невеликих декоративних деталей на меблів – ніжок дивана, прикрас дивана чи шафи (колір шафових або комодних ручок, наприклад, добре виглядатиме на карнизі).

круглі карнизи для штор

Таким чином у кімнаті створиться атмосфера гармонії та затишку, яка простежуватиметься у всьому оформленні приміщення.

шторви обідньої зоні

Гардини краще вибирати так, щоб їх колір підходив до основних кольорів меблів у кімнаті – диван та шафа. Наприклад, якщо оббивка дивана і сіра крісел, то можна підібрати сталевий колір, глибокий синій для штор, щоб все разом виглядало красиво і гармонійно, як одне ціле.

шинний карниз для штор

Вибір розміру

Розмір також важливий при виборі відповідних моделей гардин та карнизу. Щоб з'ясувати, якою саме довжини карниз має бути, потрібно спочатку вирішити, куди його прикріпити.

Карнизи для штор

Часто гардини кріпляться просто до стіни як елемент декору кімнатного інтер'єру і для цієї мети не потрібно вибирати занадто довгу модель карниза.

Висота установки

Варто оглянути стіни кімнати і вибрати найкраще місце для гарних гардин. Потім відміряти необхідну довжину штанги карниза і купити потрібний варіант, на який можна буде повісити штори.

Шторні карнизи

Також важливо не забути про розмір самих гардин – їх довжину та ширину. Якщо є бажання закрити пристойну частину стіни тканиною, можна вибрати таку довжину, щоб вона досягала підлоги, але зазвичай гардину, що висить на стіні, роблять наполовину коротшою за ту, що закриває вікна.

Стельові карнизи

Як правильно повісити гардину на стіну (над вікном і не тільки + які кріплення потрібні)

Відповідаючи на запитання “як вішати гардину на стіну?”, варто навести наступну інструкцію з підготовчими діями перед встановленням карниза:

 1. Вибрати місце кріплення.
 2. Розрахувати довжину карниза (має виступати межі віконного отвору на 30-50 сантиметрів).
 3. Розрахувати кількість власників.
 4. Розрахувати довжину гардин.
 5. Розрахувати відстань від карниза до стелі (від 2 до 10 сантиметрів або монтувати прямо під стелю).

Встановлювати конструкцію

Щоб зібрати конструкцію в готовий до встановлення виріб, потрібно підготувати такі інструменти:

 1. Лінійка.
 2. Рулетка.
 3. Олівець.
 4. Шурупи.
 5. Дюбелі.

інструменти

Потрібно почати відміряти все від центру вікна – це відлікова точка.

Закріплення штор

Перш ніж виконувати всі роботи, потрібно точно знати, як вішати гардину, і особливо бути впевненим у своїх знаннях щодо питання, як правильно повісити гардину над вікном.

висіти карниз

Загалом, все це досить неважко, потрібно просто дотримуватися наведеної нижче інструкції:

 1. Зібрати конструкцію, одягнувши на штангу карниза гардину на кільцях/люверсах/гачках/шторній стрічці.
 2. Від центру стіни чи вікна відкласти в обидві сторони однакові відрізки, на кінцях будуть закріплені кронштейни.
 3. Просвердлити отвори на місцях для кронштейнів.
 4. Забити в отвори дюбелі або дерев'яні пробки із заздалегідь вкрученими в них шурупами.
 5. Повісити на дюбелі або пробки з шурупами кронштейни і закріпити і.
 6. Встановити карниз.
 7. Перевірити здалеку зовнішній вигляд конструкції.
 8. Закріпити карниз.

матеріалу стіни

Як уникнути помилок

Які помилки можна зробити при монтажі карниза та навішуванні на нього штор? Насамперед, можна помилитися з вибором матеріалів: карниз може бути недостатньо міцним для вибраних гардин (наприклад, пластик не витримає щільну оксамитову тканину).

карниз повісити

карниз повісити

карниз повісити

карниз повісити

Також невдало спробуватиме закріпити міцний важкий карниз (наприклад, з алюмінію або дерева) на тонкій стіні, яка може навіть обрушитися після ремонтних робіт. Нерідким випадком є помилки у обчисленнях, нерівні побудови відрізків, через що карниз може бути розташований досить криво і псувати весь зовнішній вигляд кімнати.

Карниз – незамінний

Гардини, що висять на стіні – новий спосіб прикрасити кімнату, надати їй деякої незвичайності та оригінальності, який вже зараз є досить поширеним і продовжує завойовувати популярність серед людей не лише завдяки своїй красі, а й завдяки легкості виконання в домашніх умовах.

штора карниз

Відео: як повісити карниз для штор на стіну

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар