Як правильно посіяти газонну траву

Ніщо так не тішить око, як красиво оформлена дача чи інша зелена місцевість. Зверніть увагу, що вибираючи, куди вирушити на пікнік або прогулянки, люди віддають перевагу красивій місцевості. Краса пейзажу полягає у всьому в архітектурі, деревах, травах. Останній нюанс найбільше впливає на вибір, адже приємніше, коли будинок оточує зелений лужок, яким приємно ступати.

Переваги «зеленого килима»

Яскравий акцент падає саме на зелену частину ландшафту, тобто на газон чи його відсутність. З другим варіантом розвитку подій, якою б доглянутою не була площа, вся картина попливе. Одна маленька деталь змінює багато.

«Килим» із зелені зовні додає життя до загальної картини. Сучасний вибір варіантів газону дозволяє вибрати різні види озеленення.

 1. Зверніть увагу, що газонна трава сподобається алергікам, у яких виникає часта проблема з чханням від пилку. Важливо розпочати косіння трави задовго до початку цвітіння.
 2. Зниження шуму. Покрив сприяє згасанню звуків і впливає загальний рівень звуку, знижуючи його.
 3. Відсутність бур'янів. Доглянутий луг, без шкідливих рослин, позитивно сприяє впливу на сусідні клумби і грядки.
 4. Зниження ризику ерозії. Зливові потоки не можуть розмивати ґрунт через наявність «зеленого килима»
 5. Здоровий клімат ділянки. Бажана прохолода від газону буде отримана завдяки тому, що газон складається з рослин, що дихають і випаровують вологу.
 6. Стоп для пожеж. У разі пожежі, якщо вона буде розташована по периметру і зможе затримати вогонь, не давши їй, пошириться на весь периметр та сусідні ділянки.

переваги газону

З цього списку неможливо виділити одну головну перевагу використання газону. Кожен із пунктів благотворно впливає на життя і перебування на такому майданчику.

Класи газонів

Для кожного випадку є свій доречний у використанні клас газону. Як посіяти траву, якщо ви не знаєте, який клас вам потрібен? Погодьтеся, що покриття, як на футбольному полі, буде безглуздо виглядати на дачі. З основних різновидів можна назвати:

 • Чи не трав'яний.
 • Луговий.
 • Мавританська.
 • Звичайний (садово-парковий).
 • Спортивні.
 • Партерний.

класи газонів

Партерний

Цей клас можна дізнатися з того, як він вишукано, дорого, ефектно та красиво виглядає. Це елітний вид покриття. Перед його створенням проводиться особлива робота з ґрунтом, найчастіше це додавання чорнозему. Рівномірний та густий покрив досягається сумішшю трав та спеціальних культур. Прекрасна стійкість як перед морозами, так і перед посухами, прекрасне відновлення після косовиці.

партерний газон

Складно сказати, чи фонтани, штучні водойми, архітектурні споруди доповнюють газон, чи газон доповнює їх. Але загалом, подібне рішення виглядає дуже гармонійно.

Садово-парковий

Звичайний газон. Його часто можна зустріти у парках, садах на незаповнених ділянках. Простіше кажучи, у зоні відпочинку. Таке озеленення виглядає простіше, ніж партерне, у тому числі у догляді. Відрізняється підвищеною стійкістю до фізичних дій.

садово-парковий газон

У садах та парках є великий вибір газону. Один із них – не трав'яний. Місцевість засівають квітами та травами. Особливість подібного вибору обумовлена ще тим, що вони мають гарний аромат і нескладний догляд. З квітів використовують ромашки або конюшину.

Луговий

Великі паркові ділянки наповнюють луговими травами. Це може бути суміш гребінця, костриці, мітлиці, всі види конюшини, рейграс (одно і багаторічний). Густота та колір трав'яного покриву цього виду змінюються у тіні кущів або дерев. Подібний ефект обумовлений тим, що цей покрив потребує великої кількості сонячного світла.

луговий газон

Декоративні лужка виконують декоративну функцію і мають низьке навантаження. Головні критерії – це естетичність та яскравий колір.

Спортивний

Покриття, від якого залежить якість гри спортивної команди та гарної картини для погляду вболівальників. При виборі сортів та видом особливу увагу приділяють стійкості. Найяскравіший приклад – футбольне поле.

Для гри у футбол потрібна рівна та щільна поверхня. Тут використовують 2 види трави. Область воріт схильна до більшої кількості навантаження і потребує більш стійкої рослини. Райграс багаторічний чудово справляється із завданнями, що випадають на цю зону. Майданчик здатний швидко відновлюватися і витримувати високе навантаження.

футбольний газон

Загальна площа часто заповнюється червоною вівсяницею. Поки немає вболівальників на трибунах та футболістів у своїй робочій зоні, за полем виконується такий самий догляд, як і за іншими газонами. Воно теж потребує періодичного скошування та підживлення.

Хоч гольф не настільки насичена та активна гра, як футбол, але покриття полів теж вимагає до себе особливої уваги насамперед. Наслідки правильно створеного газону можуть впливати на перебіг гри. Як і можливий зворотний результат подій з поганим покриттям:

 1. швидкість руху м'яча буде спотворена;
 2. відсутність можливості точно направити м'яч у лунку через неправильну висоту трав'яного покриву;
 3. програш через те, що відскок м'яча був невірним та зумовлений неправильним нахилом окремих зон майданчика.

газон для гольфу

Організації таких полів роблять або на піску, або на суміші піску із землею. Використовують рулонний газон та суміші трав: луговий тонконіг і багаторічний райграс. Раф – це дика ділянка поля і доречно посіятиме на ньому високе озеленення, вона не потребує частого скошування.

газон для гольфу спортивний

Для гри в теніс вимоги до покриття майданчика є значно нижчими. Обслуговуючий персонал не морочиться над змішуванням трав для кожної зони. Вдаються до використання 1-ї злакової культури. Покрив також поливають і стрижуть. Щоб не виникало неприємностей із ущільненням дернини, виконується проколювання після закінчення сезону.

Сорти та суміші газонних трав

Найоднорідніший і найпривабливіший газон виходить у випадку, якщо висаджений один сорт трави. Легкість вибору ускладнюється тим, що потрібно враховувати вид покриття (партерний, луговий тощо) та освітленість (сонячний або тінистий). Але це не так складно, якщо враховувати ще один факт: з усіх доступних видів рослин для газону придатні лише деякі.

При цьому не факт, що вони зможуть поєднуватися з іншими факторами, що впливають на якісний посів. Тому використовують суміш трав. Вона складається із 7-9 видів трави.

Райграс пасовищний

Озеленення цим видом рослини можна проводити на всіх ґрунтах. На тяжких теж. Не відрізняється гарною зимостійкістю. У стрижці райграсу краще не перегинати зі стрижкою.

райграс пасовищний

Райграс багатоквітковий

Цей вид любить вологу (але не затоплення) та тепло. Відрізняється тим, що швидко зростає. Позитивно себе зарекомендував на суглинних родючих ґрунтах. Застосовуємо на декоративних газонах.

райграс багатоквітковий

Мятлик луговий

Цей вид рослини рекомендовано використовувати у складі суміші. Причиною цього є повільне нарощування кореневої системи. Грунт для гарного росту може бути вологим, суглинистим і родючим. Добре відростає після скошування. Може перенести затоплення та сильні заморозки. Не боїться тіні та посухи.

тонконіг луговий

Вівсяниця червона

Стійка рослина до заморозків: зимових, весняних, осінніх. Має високі вимоги до вологи. Овсяниця не вибаглива у разі затоплення. Переважно висаджувати її на легкосуглинистих та середньосуглинистих ґрунтах.

вівсяниця червона

Вівсяниця червона тверда

Усі її характеристики придатні для використання у професійних спортивних майданчиках. Стрижка можлива до одного сантиметра і може бути частою. Рослина має темно-зелений колір і дуже тонка. Покриття газону з вівсяницею червоною твердою – щільне.

Рослинність стійка до грибкових захворювань. Ландшафтний дизайн, Класичний газони, декоративні території та спортивні майданчики – всі вони можуть бути засіяні даним видом костриці.

вівсяниця червона тверда

Вівсяниця овеча

Особливо стійка рослина. Так як він може рости на всіх видах ґрунтів, добре переносить посуху, спеку та зимостійкий. Хороша переносимість затінення. Крім домашнього газону їх застосовують: на узбіччях, насипах, дюнах і таке інше. Всі ці території характерні зношуванням низького рівня. Вівсяниця овеча може з часом утворити купини, що зроблять за площею зелені пагорби.

вівсяниця овеча

Оптимальний час для посіву

Результат від посіву безпосередньо залежить від факторів вологи та тепла. Навесні найкращий місяць для початку робіт з посіву тоді, коли сніг зійшов, а ґрунт уже не липне до підошви. Приблизно з квітня до середини травня.

Влітку хороші умови потрібної вологості та температури спостерігаються у червні. У середині сезону виконувати задумане – це ризик. Ті, хто ослуховується порад досвідчених садівників, отримують один із 2-х результатів. Перший – трава не зійшла, другий – зійшла, але дуже поганої якості.

полив газону

Оптимальний сезон – осінній. Намагайтеся виконувати задумане за 45-50 днів до початку заморозків. На початку осені можна сміливо сіяти та ще встигнути її скосити. Результат не викличе божевільної реакції, але наступного року ви вже будете з готовим і красивим газоном.

Підзимовий період має право на посів, якщо температура не опускається нижче за 3 градуси за Цельсієм і земля пухка. У цей період збільште кількість насіннєвого матеріалу в 1,5-2 рази. Відразу після посіву утрамбуйте землю. Перевага цього варіанта в тому, що сходження першої трави зможете побачити вже на початку квітня, коли ще немає можливості засівати озеленення.

Як правильно підготувати майданчик

Будь-який вид роботи починається з попереднього етапу. Також і у посадці газону. Інструкція всього процесу говорить про три основні пункти:

 • підготовка площі;
 • вибір матеріалу;
 • посадка.

підготовка майданчика

Перший і найголовніший етап має побут почав із збирання та чищення майданчика від бур'янів, сміття, пнів. Зрештою хочете побачити галявину та дерева на ній? Тоді процес посадки дерев потрібно розпочати саме на стартовому етапі, а не після робіт із зеленим покриттям. Зверніть увагу на те, чи не застоюється вода на ділянці.

Якщо подібний момент був помітним, забезпечуйте хорошу дренажну систему. Під час створення дренажної системи часто використовують хімічний метод. Висаджувати траву після подібної роботи на майданчику потрібно не раніше ніж через 3-4 тижні.

Правила посіву газону

Як правильно посадити газону на дачі своїми руками можна дізнатися після ознайомлення з кожним етапом даного процесу. Озброюйтеся садовими інструментами та вибраним видом рослин. Робота проходитиме вручну із застосуванням води. Ефектний газон виходить за таких умов:

 1. На 1 квадратний метр, з глибиною 2 міліметри, садити рослини потрібно в кількості 50 грам.
 2. Посів у комбінації з добривами з азоту, фосфору та калію.
 3. Рівний покрив досягають тим, що одну частину слід садити горизонтально, іншу діагонально.
 4. Закладення проводиться граблями.
 5. Утрамбуйте грунт котком, але з помірною силою.

правила посіву газону

Вибір посівного матеріалу

Щоб легше було вибрати який матеріал потрібен, спирайтеся на основний список відмінностей. Майданчики є:

 • із значним сонячним освітленням (сонячні);
 • із значним затемненням (тіньові);
 • комбіновані зони сонця та тіні (універсальні);
 • із потребою у швидкому відновленні покриття (швидкі).

види трав для майданчиків

Для кожного виду можна підібрати свою траву або її суміш. Злакові культури самі по собі мають переваги та недоліки. Компенсувати слабку сторону обраного матеріалу можна тим, що вибір впаде на змішаний варіант посіву.

Процес посіву

Після проведення всіх підготовчих заходів, видалення непотрібних речей, посадки дерев або кущів, проведення водовідведення можна приступати до вибору красивого газонного матеріалу. Як посадити траву відео, допоможе побачити правильні дії під час посадки.

Насіння

Сіємо газонну траву своїми руками із переглядом відео.

Важливо не забувати, що очищення території перед посівом насіння – це одна із складових підготовчої роботи. Не забувайте, що на землі потрібно розбити грудки та грудки. Зробити це можна сапою та граблями. Після того, як земля стане рівною та чистою, можна засівати.

посів насіння газону

Порада! Вибір насіння має відбуватися уважно, з урахуванням усіх зон майданчика та кліматичних особливостей. Перед початком сіяння озброюємось каністрою або спеціальною газонною сівалкою.

Рулонної трави

Найкрасивіший майданчик із зеленню, як правило, створюється за допомогою рулонної трави. Такий вид озеленення починається з етапу підготовки. Територію необхідно очистити від зайвого сміття. Засипте майданчик родючим ґрунтом і добре утрамбуйте його.

Очищена земля залишається у спокої на 2 тижні, щоб здався бур'ян, після чого видаляємо його. Чекаємо ще кілька тижнів, якщо видалення було неефективним – повторюємо дії із застосуванням гербіциду.

Стандартний газонний рулон має такі параметри:

 1. Вага: 25 кілограм.
 2. Ширина та довжина: 0,4 х 2.

посів рулонної трави

Підрахунок кількості матеріалу проводьте з огляду на те, що на кожен 10 квадратний метрів достатньо 12 з половиною рулонів. Врахуйте вигини площі, накиньте до 10% запасу.

Настилати потрібно з того місця, яке зручніше. У цій техніці варто пам'ятати, що стики рулонів по довжині повинні бути схожими на стики при цегляній кладці – вразки. А лінії стикуються, як при поклейці шпалер – один біля одного.

Переміщення на свіжоукладений газон проводите після того, як його утрамбуєте. Зробити це можна широкими дошками. Завдяки таким діям викорінюється шанс отримання окремих вм'ятин і рівномірно втрамбовується настил.

Порада! Після закінчення двох тижнів зробіть першу стрижку. Заземліть шви ще через 7 днів, до цього часу вляжеться дерн. Менше двох місяців потрібно побачити, як шви між смугами повністю затягнутися.

догляд за рулонним газоном

Що робити відразу після посіву

Посадити насіння – мало, його потрібно закласти граблями і помірно утрамбувати катком. Щодня площа повинна отримувати достатню кількість вологи. Поливайте рівномірно. До того, як на території почне прокльовуватися зелена рослинність, пройде близько 20 днів.

Важливо не поспішати ступати на газон і насолоджуватися виконаною роботою. Запасіться терпінням ще на 14 днів. Після закінчення можна буде оцінити, що у вас вийшло, не тільки візуально, але і на дотик.

догляд після посіву газону

Висівання насіння в сухий ґрунт – помилка. Тому що, проріст або затягнеться на тривалий час, або зовсім не буде і вся робота даремно. Важливо не пропустити етап із виконанням гарного дренажу. Полив території має бути і у випадку, якщо дренаж добре зроблений, не треба боятися перелити воду. Особливо це важливо у літній посушливий сезон. Враховуйте той факт, що молоді рослини особливо чутливі до перепадів вологи.

Період росту та розвитку потребує додаткового підживлення добривами. Всі процеси, що проводитимуться на траві: укочка. Стрижка тощо, ушкоджують рослини. Їм потрібні кошти на відновлення. Щоб отримати швидкий видимий ефект, використовуйте органічні та мінеральні добрива.

удобрення газону

Загальні правила догляду за газоном

За все, що нас оточує, потрібно доглядати, тоді воно буде радувати красою та довголіттям служби. Основний догляд:

 • Стрижка.
 • Полив.
 • Підживлення.
 • Прополки.

догляд за газоном граблями

Виконання повною мірою кожного з них забезпечує гарний лужок, на якому приємно перебувати, і який приносить естетичне задоволення.

Єдиний сезон, коли можна не зважати на свій зелений майданчик – це засніжена зима. В інших порах року варто запам'ятати, що ваша територія вимагає догляду. У період весна – осінь, проводиться стрижка трави. Регулярність залежить від типу трави, сезонності, погоди, характеру ґрунту.

Не варто зловживати і неправильно проводити процедуру, це спричиняє негативні наслідки. Не впадайте в крайнощі або занадто часто, або рідко, але коротко.

Важливо знати загальні правила стрижки трави:

 1. Трава стала вищою за рекомендовану на 1,5 см.
 2. Активний період зростання – літо. Частота процедури – двічі на тиждень. Виняток у літній період – це посушливість, тоді стрижку проводять не частіше ніж один раз за 7 днів. Навесні та восени також по разу за тиждень буде достатньо.
 3. При сильному відростанні трави проводьте стрижку в кілька підходів: спочатку зрізаються кінчики, потім коротше і в кінцевому підході створюється висота, що рекомендується. Між кожним етапом має тривати кілька днів.
 4. Зверніть увагу, що електрична газонокосарка та волога поверхня ці речі не сумісні. Проводьте процедуру, переконавшись, що зелень суха.
 5. Визначивши напрямок стрижки, таким чином, що наступна смуга йде певним кутом до попередньої, можна уникнути розростання широколистих трав та утворення ребристих смуг.
 6. Щороку мульчуйте газон.
 7. На початку зими не стрижіть траву за сильного вітру, це дозволить траві піти під сніг з обмороженими кінцями.

стрижка газону

Виконуйте правильний полив. Спираючись на те, що в теплу та жарку пору року газон поливають частіше. Має бути можливість землі просохнути, щоб отримати необхідну кількість повітря. Це сприяє розвитку кореневої системи.

Газон – це частина екосистеми і в ній теж можуть заводяться шкідники. Не забувайте оглядати всю територію на їх наявність і постарайтеся, якнайшвидше і ефективніше їх позбудеться.

Найпростіша рекомендація щодо профілактики появи довгоніжок – це провітрювання ґрунту. При частому утворенні проблеми – займіться боротьбою з ними за допомогою хімічних засобів, доречним це зробити восени. Від шкідництва кротів газон не захищений. З ними необхідно боротися відповідними способами: залити воду зі спец. засобами у нору. Якщо у вас живуть свійські тварини, не вигулюйте їх на зеленому майданчику.

Відео: як посіяти газонну траву

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар