Як правильно підшити штори

На сьогоднішній день у магазинах можна знайти шторну тканину та вже готові гардини різної довжини. Зазвичай їх можна спробувати повісити відразу, але нерідко люди стикаються з проблемою, коли полотно виявляється занадто довгим для кімнати і запитують – як підшити штори знизу.

довгі штори

У такому разі, можна віддати штори швачки, яка за певну (не дуже й високу) суму зробить все за пару днів. Або можна зробити все самостійно, так би мовити, в домашніх умовах.

Як своїми руками підшити штори (покрокова інструкція)

Щоб підшити штори до необхідної довжини власними руками, потрібно все ретельно підготувати і виміряти, а потім перевіряти ще раз.

Це робити просто необхідно, тому що можна у будь-який момент випадково зробити на шторі неправильний стібок, тим самим безповоротно зіпсувавши гардину – можна, звичайно, спробувати відпороти і зробити все заново, але на багатьох тканинах залишаються сліди від роботи, а найтонші матеріали на кшталт органзи і зовсім не варто відпарювати – вони можуть порватися в процесі і тоді залишиться тільки йти в спеціальний магазин за новими тканинами, тому що порвані будуть ні на що непридатні.

правильна підшивка штор

Підготовка та виміри

Перед початком роботи потрібно випрямити штори – намочити їх та повісити на кілька днів на вікно. Після того, як гардина стане гладкою, потрібно підібрати відповідні за кольором нитки, тонкі шпильки (щоб не було помітно отворів на тканині після завершення роботи).

підготовка до вимірів штор

Підготувавши тканину, можна робити виміри. Формула приблизно така: довжина гардин = відстань від підлоги до карниза – приблизно 7 сантиметрів (так тканина не волочитися по підлозі). Залежно від тканини на підшив потрібно додати від восьми до чотирнадцяти сантиметрів. Тут важливо врахувати ще й призначення кімнати, в якій висітимуть штори – наприклад, на кухні фіранки зазвичай досягають підвіконня, а не підлоги.

виміри штори

Процес вкорочування

Перше, що важливо знати – обрізати можна тільки ту частину штори, яка точно зайва. Тобто, якщо потрібна гардина завдовжки 2,5 метри, а довжина полотна 3 метри, то 25-30 сантиметрів можна сміливо прибрати, але не більше. Решту краще підігнути і підшити, тому що при такому випадку їх можна буде знову зробити довше, якщо знадобиться.

обрізка краю штори

Щоб обрізати тканину майбутніх штор, потрібно взяти великі швейні ножиці та не піднімати тканину під час роботи. Краще відразу відзначити лінію зрізу, відрізати більше тканини за раз і не брати її на руки, тоді все має вийти добре і тканина не буде зіпсована.

На швейній машинці

Безперечною перевагою швейної машинки є її зручність у використанні: робота з цим інструментом піде куди швидше та легше, і не доведеться стежити за швами. Довжина шва для підшивки штор, що рекомендується, – від трьох до семи міліметрів, з режимів краще вибрати «прямий рядок» або «дрібний зигзаг». Зигзаг менш помітний (на «обличчі» штори його взагалі не буде видно, але шити їм важче. Запитуючи «як правильно підшити штори на швейній машинці», варто звернутися до відповідної інструкції.

використання швейної машинки

Щоб зшити штору на машинці, потрібно:

 1. Підігнути край.
 2. Закріпити край шпильками (можна використовувати великий стібок).
 3. Покласти під лапку швейної машинки і просрочити, залишити “хвостики ниток” на краях.
 4. Залишені хвостики зав'язати у вузли.
 5. При необхідності використовувати оверлок на тканини – наприклад, якщо матеріал сипеться.

підгинання краю штори

обробка краю штори

обробка штор оверлоком

підшивання штори на машинці

обробка кутів штори

прошивання штори на машинці

Вручну

Підшивати штори вручну завжди складніше, тому що потрібно регулювати та стежити за всім: за довжиною стібків, за відстанню між стібками, за їхньою прямотою. Щоб підшити штори своїми руками, потрібно:

 1. Розкласти розправлену тканину на підлозі, щоб нічого не заважало роботі.
 2. Розмітити роботу на полотні.
 3. Відрізати зайвий шматок тканини (якщо він досить великий).
 4. Підігнути зайвий шматок полотна (якщо він невеликий).
 5. Закріпити все шпильками.
 6. Підшити по шпильках, залишаючи по краях хвостики ниток по 2-3 сантиметри.
 7. Зав'язати хвостики у вузлики.

тканина для штор

підшивання штор вручну

стібки для вкорочування штор

Не обрізаючи

Якщо дуже не хочеться обрізати полотно (наприклад, є ризик занадто сильно вкоротити його або збитися з рівної лінії), можна просто підігнути кілька разів. Для цього необхідно вибрати шматок тканини, який буде максимум на двадцять сантиметрів довше за необхідну відстань і кілька разів підігнути зайве всередину. Після цього потрібно прошити все вручну або на машинці (бажано зробити це кілька разів, щоб бути впевненими у надійності виконаної роботи).

підгинання штори

Можна вибрати декоративну стрічку або тасьму, щоб трохи прикрасити виріб по нижньому краю. Так само можна замаскувати маленькі, ледь помітні помилки, які могли мати місце під час роботи.

Обробка краю полотна

Навіщо потрібна обробка країв тканини? По-перше, після обробки нитки не сипатимуться, як і сама тканина (деякі матеріали потрібно додатково обробити оверлоком, щоб уникнути цієї проблеми надалі, а, по-друге, так край гардини виглядатиме красивіше.

Способи обробки краю штор наведено нижче.

Звичайний шов

Полотно потрібно підігнути, закріпити шпильками або великими стібками, потім шити так, щоб тканина не тяглася (інакше вона може деформуватися). Край тканини можна закріпити міцніше за допомогою згаданого оверлока.

звичайний шов на машинці

З використанням клейової тасьми

Підігнути штори потрібно двічі і прокласти між шарами цю тасьму, потім пропрасувати праскою. Стрічка скріпить тканину. Цей спосіб не підходить для важкого матеріалу, оскільки клей не втримає.

клейова тасьма

Окантовка тасьмою або іншим декоративним елементом

Необхідно взяти стрічку або мереживо, скласти вздовж, відгладити та помістити край між шарами гардини. Після цього все закріпити і прошити на машинці або вручну.

декоративна тасьма

Як уникнути помилок

Щоб уникнути помилок, потрібно завжди перевіряти свою роботу, перш ніж відрізати/прошивати на машинці і стежити за тим, щоб тканина або нитки не збивалися і не тягнули занадто сильно, інакше робота вийде кривою і її доведеться переробляти.

Як укоротити штори, не підшиваючи (особливості шторної стрічки)

Якщо немає бажання займатися укорочуванням тканини, то відповіддю питанням, як укоротити тюль, не обрізаючи і підшиваючи, послужить відома шторна стрічка. Є кілька способів використання:

 • Спосіб перший. Зробити складки на фіранках, провести горизонтальну лінію (не в самому низу), проколоти тканину вздовж складок і протягують нитки – так можна регулювати висоту штор, просто потягнувши за мотузку.
 • Спосіб другий. Нашити уздовж вертикальних ліній нешироку шторну стрічку для регулювання висоти.
 • Спосіб третій. Використовувати спеціальні магніти. Зібрати штори внизу і закріпити між двома магнітами або на стіні.
 • Спосіб четвертий. Якщо зробити штору коротше потрібно ненадовго, можна просто прошити край великим стібком. Коли потреба в коротких шторах відпаде, просто прибрати нитку.

складки внизу штори

шторна стрічка збоку

штора на магніті

шторна стрічка

пришивання шторної стрічки

укорочування штори ниткою

Таким чином можна підшити штори самостійно, не вдаючись до послуг швачки. Підшиті штори дуже красиво виглядають у будь-якій кімнаті та стають цікавим елементом декору у кожному приміщенні.

Відео: як укоротити та підшити штори

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар