Як правильно кріпляться римські штори

Римські штори нещодавно зайняли своє місце на полицях у магазинах, але вже встигли привернути до себе увагу і навіть здобути певну частку популярності серед покупців.

Римські штори в морському стилі

Римські штори стали тим самим новим рішенням в оформленні кімнат, яке так потрібно було людям, які втомилися від звичних моделей гардин та звичайних жалюзей, які можна побачити практично у кожній квартирі чи офісі у будь-якому будинку.

Опис римських штор

Що таке римські штори та як вони виглядають? По-перше, варто відзначити, що, хоч три моделі і схожі між собою, не можна плутати римські штори з рулонними або жалюзі – це абсолютно особлива, окремо стоїть модель фіранок, яка не схожа на штори-«ролери», що вже приїлися.

римські штори в смужку на кухні

По-друге, крім своєї основної назви, такі гардини також можна назвати грецькими шторами, оскільки існує кілька версій того, як вони з'явилися, і всі варіанти так чи інакше пов'язані з Стародавньою Грецією або Римом.

римські штори морські з принтами

Перша версія – вітрила на давньоримських військових кораблях складалися з щільних полотен, які збиралися горизонтальними складками нагору, коли не використовувалися. Один із моряків вирішив, що таке вітрило можна використовувати, щоб закривати вікна свого будинку. Сусіди побачили це, почали робити також і незабаром мода зачиняти вікна подобами вітрила охопила весь Рим.

римські штори на кухні

Версія друга – щоб захистити від палючого сонця глядачів, які прийшли подивитися гладіаторські бої у Колізеї, були придумані штори у вигляді тентів, які складалися горизонтально. Один із глядачів перейняв цю ідею, яку пізніше підхопили його сусіди.

Плюси і мінуси

Римські штори мають такі плюси:

 1. Короткий зовнішній вигляд.
 2. Простий механізм роботи.
 3. Практичність.

римські штори на кухню

Римські штори чудово прикрашають будь-яке приміщення і можуть використовуватися для декорування кожної кімнати в будинку – від вітальні до спальні – так як така модель штор добре виглядатиме скрізь.

прозора римська штора

З мінусів, яких у цієї моделі гардин майже немає, варто виділити лише деяку складність установки, тому що можна не відразу розібратися в тому, як правильно потрібно здійснювати монтаж римських штор.

Як правильно вибрати

Правильний вибір римських штор дуже важливий, тому що від цього пункту залежить, чи гардини будуть гарно виглядати і надавати кімнаті атмосферу краси та затишку, або ж вони тільки зіпсують враження про приміщення до того, що туди навіть заходити не захочеться.

Римська штора

Римська штора

Римська штора

Римська штора

В основному, римські штори поділяються на три категорії за видами полотен, що використовуються:

 1. Класичний.
 2. Безкаркасні.
 3. Каскадні.

Найбільш поширені, звісно, класичні штори. Їх особливістю є ідеально рівного полотна, яке при піднятті штор утворює акуратні горизонтальні складки.

Римську штору

Безкаркасні римські штори характерні відсутністю спеціальних горизонтальних стрижнів управління (у класичній конструкції вони повинні бути обов'язково). Тому горизонтальні складки можуть провисати, бути нерівними і навіть згинатися. Це дає кімнаті певний ефект плавності, але позбавляє її чітких ліній. Безкаркасні римські штори зазвичай вибирають для віталень, які використовують в основному для відпочинку, або для спалень, щоб створити атмосферу легкості та затишку.

Каскадні

Каскадні римські штори – як випливає з назви, утворюють “каскад” зі складок, тому що вони видно, навіть якщо штора опущена. У цьому випадку досягти рівного полотна, як у класичній моделі, не вийде, складки будуть на шторах завжди.

Характеристика механізму

Основною частиною механізму конструкції римських штор є карниз. До нього кріпляться спеціальні шнурки, які заздалегідь мають бути з'єднані з полотном гардини.

римські штори на кухні

Для класичних римських штор також додається нижній карниз, який має більшу вагу, ніж верхній: це робиться для того, щоб штори не втрачали форму, не провисали і не сильно коливалися від вітру. Від карниза також йдуть спеціальні ланцюжки, які повинні керувати шнурками, прикріпленими до полотна – щоб відкрити вікно, піднявши штору, потрібно потягнути за ланцюжок і закріпити його, щоб гардина не опускалася.

римські штори на вікна

У конструкцію римських штор входять такі елементи:

 1. Полотно, виготовлене з досить щільної тканини.
 2. Стрижні.
 3. Кишеньки (куліски).
 4. Обважнювачі.

римські штори кантрі

Полотно із щільної тканини зазвичай має форму прямокутника (рідше – квадрата) і робиться переважно із синтетики. За допомогою кишеньок потрібно кріпити розташовані горизонтально стрижні (жорсткі або м'які), тоді тканина не втратить форму ні у відкритому, ні в закритому положенні. Обтяжувачі бувають пластиковими або металевими та натягують тканину.

Різновиди кріплення

Щоб зрозуміти, як зміцнювати римські штори, потрібно для початку вирішити для себе, чи є необхідність залишити підвіконня у відкритому доступі або хай краще все вікно з усіма його дефектами і нерівностями буде закрито?

Якщо потрібно повісити велике полотно штори, яке закрило все від погляду людини, що знаходиться всередині кімнати, то краще вішати штори на стіну (на кілька сантиметрів вище віконного отвору), але найкращим варіантом буде закріпити штори на стелі.

рулонними конструкціями

Кріплення римських штор можна монтувати декількома різними способами до різних основ: гардини можна закріпити на вікні (пластиковому або дерев'яному), на стіні (вище за краї віконного отвору на 7-10 сантиметрів) або на стелі (біля перетину площин стелі та стіни).

Особливості кріплення римських штор

Кріпити римські штори можна до трьох основ залежно від того, яка мета переслідується. Щоб сховати від своїх та чужих очей усі дефекти віконного отвору та самих вікон (криві укоси, подряпини на склі, підвіконні, інше), найкращим варіантом буде кріплення штор до стіни вище віконного отвору або до стелі.

кріпити рулонні штори

Щоб підвіконня залишалося завжди у відкритому доступі, краще вибрати кріплення до вікна.

До вікна

«Як встановити римські штори на пластикові вікна» – питання досить часте серед людей, які, не дивлячись, схопили в магазині першу модель гардин, що попалася, а вдома, розгорнувши і розглянувши її, зрозуміли, що зовсім не розуміють, як з нею розбиратися і що куди вішати

рулонні штори скандинавські

Для кріплення римських штор до вікон потрібно взяти зменшену модель карниза, щоб по довжині він підходив до віконного отвору. Виглядає як профіль з алюмінію, пластмаси або сталі і має механізм для регулювання висоти штор і спеціальний блок управління.

Рулонні штори

Можна закріпити карниз на вікні двома способами:

 1. За допомогою просвердлених отворів.
 2. Без отворів для утримувачів (підійде для пластикового вікна).

Якщо немає бажання робити отвори на віконній рамі, можна закріпити невеликі римські штори, використовуючи спеціальні кронштейни для рухомих стулок – вони надійно кріпляться до вікна і міцно утримуватимуть гардини на обраному для них місці.

Будь-яке кріплення

Встановлення римських штор на пластикові вікна зазвичай вимагає покупки додаткових власників, щоб гардини не впали на підвіконня в невідповідний момент.

встановлення рулонних штор

Завжди слід пам'ятати такі правила при кріпленні карниза для римських штор до вікна:

 1. Кріпити карнизи потрібно тільки комплектними шурупами, щоб не послабити конструкцію.
 2. Використовувати лише відповідні за розміром до штор та вікна карнизи, щоб не ускладнити відкривання вікна.
 3. Перевіряти роботу будівельним рівнем.
 4. Використовувати для кріплення штор карниз, а не степлери, дерев'яні чи пластикові бруски чи інші кріплення.

системи кріплення

До стіни

Щоб прикріпити римські штори до стіни, потрібно взяти карниз довжиною від 1,1 до 2,5 метрів (залежно від довжини стіни, на яку кріпляться штори).

Рулонні та римські штори

Щоб закріпити конструкцію, слід дотримуватися таких вказівок:

 1. Відзначити точки, на яких будуть триматися кронштейни карниза (кінці карниза повинні знаходитися на тій самій відстані від країв віконного отвору).
 2. Взяти дриль з відбійником або перфоратор і просвердлити отвори.
 3. Вкласти в отвори дюбеля, що вийшли, прикласти профіль і вставити шурупи.
 4. Встановити карниз у кронштейни.

Для того, щоб вмонтувати карниз у стіну, потрібні наступні інструменти:

 1. Олівець.
 2. Рулетка.
 3. Дриль/перфоратор.
 4. Шуруповерт.
 5. Рівень.

шуруповерт

рулетка

олівець

рівень

До стелі

Кріплення карниза та самих римських штор до стелі проводиться приблизно так само, як і кріплення карнизів до стіни – потрібно спочатку зробити розмітку, потім просвердлити не дуже глибокі отвори, встановити карниз і щільно закрутити всі шурупи, крім перших двох (їх затягують до кінця в останню). чергу, коли конструкція вже зібрана остаточно.

Установка рулонних касетних

Вішати римські штори зовсім не важко, якщо дотримуватися запропонованих інструкцій, це один із способів швидко та якісно прикрасити будь-яку кімнату, надавши її інтер'єру свіжості, легкості та затишку.

Відео: встановлення римської штори на вікно

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар