Як правильно користуватися відпарювачем

З'явившись на вітчизняному ринку порівняно недавно, ця технологічна новинка (яку, до речі, виповнилося 80 років) відразу завоювала величезну популярність у багатьох домогосподарок по всьому світу. Швидко розібравшись як користуватися відпарювачем, багато хто з них дійсно підтверджує його високу ефективність і зручність, при тому, що найближчий «конкурент» (праска) досі живий і живий. Тоді чим зумовлена така його популярність?

популярність відпарювача

Пристрій та короткий опис

Стімер (усталена калька з англійської мови) або відпарювач був винайдений ще у 40-х роках минулого століття. Однак довгий час він застосовувався в основному для вузькоспеціалізованих завдань, перш ніж виробники побачили можливість його використання і в побуті.

поява відпарювача

Сьогодні цей пристрій має досить просту конструкцію, що забезпечує високу надійність. Звичайний побутовий відпарювач складається з:

 • Місткості для зберігання води.
 • Нагрівальний елемент.
 • Випарника для подачі пари: виносного або жорстко вбудованого в корпус.
 • Шланга (для стаціонарних пристроїв).
 • Насадки для різних типів тканин та режимів прасування.

відпарювач з насадками

Деякі види пристроїв можуть комплектуватися вішалкою для одягу, щіткою для зняття ворсу та захисною рукавицею.

Зверніть увагу! Останнім часом поширилася думка, що такий пристрій, як відпарювач для одягу, можна зробити своїми руками, наприклад, зі штекерного парогенератора з праскою. Проте повноцінною заміною стимеру така імітація все одно не є.

заміна відпарювача праскою

Принцип роботи

В основі роботи будь-якого відпарювача лежить принцип нагрівання води до стану кипіння і подачі пари, що утворюється назовні за допомогою невеликих сопел, розташованих на площині випарника. Пара може подаватися «самотеком», внаслідок утворення надлишкового тиску, або за допомогою спеціального насоса. У разі продуктивність пристрою різко зростає.

принцип роботи стимера

Розрівнювання одягу відбувається завдяки фізичним процесам, схожим на ті, що проявляються при прасуванні звичайною праскою. Однак паровий ефект дозволяє забезпечити більш рівномірне прогрівання волокон тканини, особливо в сильно зім'ятих або важкодоступних місцях. Тому при належному розумінні як відпарювати речі можна швидко упорядкувати одяг навіть найскладнішого крою.

розгладжування важкодоступних місць

Види побутових відпарювачів

Незважаючи на безліч моделей і компаній-виробників, що продаються, існує всього два основних види побутових відпарювачів:

Ручний або портативний

Основною його перевагою є ціна. Зазвичай це невеликі компактні пристрої, дорожнього формату, що дозволяють швидко впорядкувати одяг. Через свої конструктивні особливості вони непридатні для тривалого застосування, оскільки забезпечують низьку інтенсивність подачі пари. Іноді зустрічаються у виконанні “електрочайник”, яке дійсно дозволяє використовувати прилад виключно з цією метою.

ручний Відпарювач

Стаціонарний чи вертикальний

Більш потужні та більш продуктивні пристрої. Відрізняються наявністю шланга подачі пари, що робить їх придатними для прасування різних виробів. Так як користуватися відпарювачем в виконанні підлоги допускається до півгодини, він особливо ефективний при розгладжуванні великих речей, наприклад, штор або костюмів. Також до комплекту поставки обов'язково входить вертикальна стійка з вішалкою, призначена для зручного розміщення верхнього одягу.

стаціонарний відпарювач

Додаткова інформація! У гонитві за покупцем багато виробників постачають свої пристрої різними специфічними функціями.

додаткові функції стимера

Наприклад, філіпс відомий можливістю провести антибактеріальну обробку, тефаль – дуже вдалою ергономікою та швидкою підготовкою до роботи, а прилади від Domena дозволяють долити воду в процесі роботи.

відпарювач філіпс

Що можна «прасувати» відпарювачем?

Незважаючи на всі особливості, переваги та розуміння того, як правильно відпарювати речі, ці пристрої не однаково добре справляються з розгладженням різних типів тканин. Тим не менш, вони здатні показати непогану ефективність при прасуванні наступних виробів:

 1. Делікатні речі. Неможливо пошкодити синтетичні та тонкі натуральні тканини.
 2. Одяг із прикрасою. Мереживо, оборки, стрази та інші додаткові елементи не є перешкодою для пари, на відміну від праски.
 3. Одяг: шуби, куртки, костюми з товстою підкладкою, піджаки.
 4. Штори та завіси. Гладити можна прямо на підвісі, не знімаючи!

відпарювання делікатних речей

відпарювання речей із прикрасами

відпарювання піджака

відпарювання штор

Як користуватися ручним відпарювачем для одягу

Слід розуміти, що догляд за речами з використанням подібних пристроїв вимагає розуміння принципу дії, освоєння певних прийомів і відрізняється від класичного прасування праскою. Наприклад, обробляючи делікатні вироби, не варто «елозити» випарником по одязі – між тканиною та соплами повинен бути невеликий зазор (1-2 см., підбирається досвідченим шляхом), у той час як верхній одяг потребує глибокого пропарювання і тут доречно щільно прикладати випарник.

користування ручним відпарювачем

Підготовка

Перед включенням пристрою необхідно залити воду в спеціальну ємність, розвісити одяг на плічка або вішалку, що йде в комплекті, і ввімкнути прилад. Після цього потрібно трохи почекати, оскільки нагрівання займає деякий час (зазвичай 40-50 секунд). Як тільки з сопел піде пара – можна приступати до прасування.

підготовка до відпарювання

Відпарювання

Сам процес відпарювання відносно простий – необхідно встановити випарник над зім'ятою ділянкою тканини та акуратними рухами знизу до добитися розгладження пом'ятості. Оскільки відпарювати речі необхідно у вертикальному положенні, те, щоб добре розгладити, наприклад, низ сорочки, слід однією рукою притримати її за край і кілька разів пройтися по натягнутій поверхні.

відпарювання сукні

Іноді доводиться підтримувати виріб з іншого боку. Для цього можна використовувати спеціальну захисну рукавичку, яка часто постачається у комплекті. Або використовувати звичайну кухонну прихватку, обтягнуту алюмінієвою фольгою. Рукави та комір розгладжуються за допомогою спеціальних термостійких підставок. Для вирівнювання країв існує насадка-затискач.

відпарювання зеленої речі

Фінальні штрихи

По завершенню робіт рекомендується якийсь час речі не чіпати – їм необхідно просохнути, так як пара, хоч і незначно, але все ж таки зволожує тканину. Тепер можна вимкнути пристрій. При цьому слід почекати, щоб випарувалася вода з сопел, і охолонув нагрівач.

завершення відпарювання

Важливо! Перед першим використанням є сенс випробувати роботу пристрою на старій сорочці або непотрібному шматку тканини.

Як користуватися відпарювачем: правила безпеки

Як і будь-який побутовий прилад, тут також необхідно дотримуватись встановлених норм техніки безпеки. Крім ризику ураження електричним струмом, при неправильній експлуатації існує ймовірність отримання опіків гарячою парою. Щоб цього уникнути, необхідно дотримуватися таких простих правил:

 1. Не використовувати прилад з ознаками пошкоджень електричного шнура, випарника чи шлангу.
 2. При роботі слідкувати, щоб струмінь пари завжди був спрямований у напрямку від себе.
 3. Слідкуйте, щоб кабель живлення не торкався гарячих поверхонь парогенератора.
 4. Не спрямовувати випарник на свійських тварин!

правила безпеки для відпарювання

Коли відпарювання не дає очікуваного ефекту?

Незважаючи на широко розрекламовану ефективність та зручність при прасуванні результат може зовсім не виправдати очікувань. Навіть при повному дотриманні інструкцій та розумінні того, як користуватися ручним відпарювачем для одягу. На жаль, це має місце, якщо не враховувати таке:

 • Щільні та важкі тканини можуть дати незадовільний результат через властивості самого матеріалу (потрібно пробувати в кожному конкретному випадку).
 • Відпарювач не може виводити плями.
 • Не призначений для дезінфекції.
 • Не призначений для роботи на площині.
 • Стаціонарний пристрій може мати обмеження робочої зони за висотою.
 • Навіть «наворочений» стимер не в змозі повністю замінити праску.

неефективне відпарювання

Зберігання та догляд

Тут слід дотримуватися загальних правил, що стосуються експлуатації побутових приладів: акуратність під час роботи, операції проводити, суворо дотримуючись інструкцій та рекомендацій виробника, не використовувати прилад не за призначенням.

правила користування стимером

Перед тим, як відпарювати речі, потрібно переконатися, що контейнер для води не протікає, а сама вона очищена від домішок і не містить механічних частинок. Після роботи рекомендується щоразу висушувати ємність, а також раз чи два на рік (залежить від якості води) проводити очищення від накипу. Зазвичай це робиться розчином лимонної кислоти.

догляд за відпарювачем

Праска проти відпарювача: основні відмінності

Кожен із цих пристроїв має свої сильні та слабкі сторони. Незважаючи на те що кожен з них призначений для виконання одного і того ж завдання, області застосування у них все ж таки відрізняються. До основних переваг праски можна віднести:

 1. Можливість робити стрілки (відпарювач може лише навести існуючі).
 2. Здатність працювати у горизонтальному положенні.
 3. В силу фізичних властивостей деяких тканин застосування праски є більш результативним, оскільки температура нагріву підошви значно більша.

відпарювач проти праски

Таким чином стає зрозуміло, що звичайний побутовий відпарювач (нехай і багатофункціональний) – виключно нішевий пристрій, розроблений для виконання певних завдань. Це аж ніяк не зменшує його ефективність, тому що користуватися відпарювачем набагато легше, ніж праскою, особливо при розгладжуванні виробів з великою поверхнею.

відпарювання великої поверхні

Тим не менш, розраховувати на максимальну віддачу варто лише з урахуванням грамотного використання обох пристроїв. Тільки за такої умови, можна дійсно забути про проблему прасування назавжди.

Відео: як користуватися відпарювачем

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар