Як правильно і просто можна усунути засмічення в трубах

Згодом пропускна здатність труб знижується. Це відбувається навіть при акуратній та правильній експлуатації каналізаційної системи. Отже, питання прочищення дуже актуальне.

усунення засмічення в трубах

Ознаки неполадок

Для початку розберемося, як зрозуміти, що ваша каналізаційна система потребує прочищення. За першими «симптомами» можна дізнатися про проблему та не довести до катастрофічного стану.

усунення засмічення у трубах фото

Розберемо найпоширеніші ознаки.

 1. Неприємний запах із вхідних отворів. Це говорить про те, що у трубах «процвітають» колонії бактерій. Особливо їхнє скупчення спостерігається на вигнутих ділянках труб.
 2. Повільний злив води. Навіть якщо зовні все виглядає нормально, слабкий слив – це вірна ознака того, що десь утворився засмічення.
 3. Несподіване відключення побутових приладів, підключених до каналізаційної системи, наприклад, чи пральної посудомийної машини.

злив води в раковині

З появою цих ознак рекомендується відразу вживати серйозних заходів, інакше наступне забруднення призведе до того, що каналізаційні стоки почнуть «виходити» через раковину, ванну та унітаз. Погодьтеся, приємного мало.

вода в раковині

Каналізація чиста, а вода не йде.

Буває і таке, і це явище є цілком логічне пояснення. Причин може бути кілька:

 1. Забитий сифон. Особливо це часто зустрічається після проведення будь-яких ремонтних робіт, у сифоні накопичуються залишки будівельного сміття.
 2. Неправильний вигин гофри, що йде від сифона до каналізації. Якщо у вашому випадку сифон має пляшкову форму, то повинен бути боковий відвід і злегка подовжена нижня частина, щоб накопичувалася вода; а якщо сифон трубного вигляду, то одна з труб має бути вигнутою.
 3. На стиках силіконових труб є пробки. Це можливо, якщо не дуже акуратно проводились роботи.

забитий сифон

Що робити у разі виникнення цих проблем? Усунути першопричину: прочистити сифон, повірити правильність його розташування, і акуратно видалити силіконову пробку, використовуючи папір наждачки або тупий бік ножа.

сифон під раковиною

Способи прочищення

Усунення засмічення здійснюється двома способами: механічним та хімічним.

Механічний

Цей спосіб зазвичай застосовується у випадках, коли потрібно витягнути застряг у каналізації предмет або пробити засмічення. Заради справедливості варто відзначити, що доступна сьогодні величезна кількість всіляких хімічних препаратів зводить до мінімуму механічну прочистку, але все ж таки трапляються випадки, коли без неї не обійтися.

прочищення каналізації

Сантехнічний трос. Це «пристрій» з багаторічною історією та пристосувань, аналогічних йому за ефективністю, на сьогоднішній день не існує. Зовні він є сталевою жилою, обплетеною зовнішнім шаром за принципом пружини. Трос незамінний у випадках, коли каналізація повністю забита.

трос сантехнічний

Принцип роботи пристрою дуже простий: трос вставляється в трубу і провертається по спіралі. Для зручності експлуатації на кінець троса, що залишається в руці, приварюється ручка, а з іншого боку кріпляться різні насадки для більш ефективного прочищення.

усунення засмічення тросом

Як правильно вибрати трос:

 • Діаметр троса повинен відповідати внутрішньому діаметру труби.
 • Важливо правильно оцінити глибину залягання пробки в трубі.
 • Трос має бути досить міцним. Найкраще поєднання ціни та якості – оцинковане залізо.
 • Ручка троса має бути зручною. Якщо трос вільно не провертається, працюйте у рукавичках.

Троси з фіксатором зручніші і простіші в експлуатації. Сьогодні доступні моделі з електроприводом. До такого пристрою обов'язково додається інструкція, щоб усунути проблему можна було не тільки швидко, але й ефективно та безпечно для каналізаційної системи.

трос від засоров

Практично будь-яке усунення засмічення відбувається за таким планом:

 1. Огляд. Обов'язково перевірте міцність всіх елементів системи. Якщо якийсь фрагмент не закріплений, згодом ситуація лише погіршиться.
 2. Підготовка. Для найкращого результату потрібно правильно вибрати насадку, і міцно закріпити її на кінці троса.
 3. Демонтаж. Якщо ви усуваєте засмічення в раковині, то сифон від'єднується. Зробити це потрібно максимально обережно, щоб не пошкодити конструкцію. Усі пластикові та гумові елементи також відкручуються, щоб їх не зламати чи не деформувати.
 4. Безпосередньо прочищення. Наконечник троса повинен досягти того місця, де є засмічення. Коли трос упреться у перешкоду, перевірте, щоб це не був вигин труби. Періодично трос витягують та очищають.
 5. Усунення засмічення. Ідеальний варіант – це коли “пробка” витягується з каналізаційної труби. Найчастіше за допомогою троса вдається її подрібнити, і залишки забруднення просто зливаються далі в колектор.
 6. Промивання труб. Після того, як засмічення, труби потрібно добре промити. Важливо: не відривайте відразу воду на повну потужність, спершу переконайтеся, що засмічення повністю ліквідоване. Зробіть невеликий струмок, а потім доведіть його до максимального натиску. Вода має бути гарячою. Можна використовувати промивні засоби, щоб видалити жир та залишки іржі з внутрішніх стінок труби.

як прочистити каналізацію

Ознакою того, що засмічення усунуто, буде вирва з вихором. Це надійне підтвердження, що труби всередині чисті та гладкі. Якщо ж вирва не з'являється, можливо, варто ще раз промити систему окропом зі спеціальним засобом.

вода в раковині зливається

Пам'ятайте, що керамічний унітаз і кахельна раковина не витримають різкого температурного перепаду і можуть потріскатися, тому вибирайте воду відповідної температури.

Вантуз – ще один пристрій для механічного прочищення каналізаційної системи. Це незамінний засіб для усунення засмічення в домашніх умовах у квартирах, а ось у приватних будинках його використання не завжди ефективне, оскільки засмічення може утворитися на серйозній відстані від раковини чи унітазу. Зовні вантуз є дерев'яною рукояткою з гумовим ковпаком на кінці.

вантуз

Використання вантуза має цілу низку переваг:

 • Універсальність. Підходить для будь-якого типу трубопроводу.
 • Практичність. Використання вантуза не потребує від'єднання вузлів сантехнічної системи.
 • Безпека. Гумовий ковпак не зашкодить ні трубам, ні раковині.
 • Компактні розміри гарантують зручність зберігання.
 • Вантуз прослужить вам довгі роки вірою та правдою.

Принцип дії вантуза простий: ви штучно створюєте гідроудар та сприяєте тому, щоб засмічення «продавилося». В ідеалі непогано було б мати два вантузи: один розміром більше для унітазу, а другий менше – для раковини. Це необхідно для дотримання норм гігієни. За розміром ковпачок вантуза має повністю закривати отвір раковини (унітазу).

вантуз від засмічення

Якщо виникла потреба у вантузі, а його під рукою не виявилось, скористайтеся підручними засобами – звичайною пластиковою пляшкою 1,5 (2,0) літра. У ємності зрізають дно і підставляють зрізаною стороною до отвору. Завдання просте – постарайтеся викликати коливання води. Якщо засмічення невелике, то подібні маніпуляції можна зробити зі звичайною плівкою.

вантуз від засмічень

Хімічний

Як це випливає з назви способу, усунути засмічення можна з використанням спеціальних препаратів.

А можна вирішити проблему за допомогою засобів, які у вас завжди під рукою, наприклад оцет і сода. Недолік цього способу лише один – він неефективний при повному засміченні. А ось видалити жирові відкладення та нарости на внутрішніх стінках труб цілком можливо. Порядок дій: засипати 0,5 пачки соди, залити пляшкою оцту і закрити отвір, щоб уникнути дії парів. Як тільки закінчиться реакція між компонентами, труби промити гарячою водою.

сода та оцет від засоров

Для менш серйозних засмічень використовують лише соду та воду. 150 г соди висипають на сковороду. Нагрівають протягом 10 хвилин на повільному вогні, потім залишають на 15 хвилин. Після цього додають воду та заливають суміш у каналізаційну систему. Через дві години промивають гарячою водою.

сода в раковину

І все ж, промислові препарати вважаються більш ефективними у боротьбі із засміченнями, головне вибрати правильно.

Лужні препарати активно протидіють жиру та мильному накипу. З їхньою допомогою можна повністю розчинити наліт на внутрішніх стінках труб. Головна перевага в тому, що луг безпечний і для металевих труб, і для трубопроводів із пластику. Не забувайте про заходи безпеки та обов'язково працюйте у рукавичках.

засіб від засорів раковин

Гранульовані засоби для усунення засмічення в трубах користуються все більшою популярністю. Найчастіше вони випускаються у невеликих упаковках і використовуються за один раз. Недолік лише в тому, що гранули не рекомендується використовувати, коли в раковині є вода, її неодмінно потрібно спустити.

гранули для труб

Гелеподібні препарати. Такі засоби для хімічного очищення випускаються у великих ємностях, тому їх вистачає на кілька разів, навіть за умови, що засмічення серйозне. Активна речовина в більшості таких засобів – кислота, а як додаток є відбілюючі компоненти та антисептичні добавки.

гель від засоров

Профілактика засмічень

Є кілька простих дій, які дозволять уникнути проблем із засміченнями в каналізації:

 1. Раз на місяць наливайте окріп.
 2. За допомогою соди та оцту прочищайте сифон не рідше одного разу на місяць.
 3. Не мийте посуд холодною водою і обов'язково використовуйте миючі засоби.
 4. Не допускайте переповнення септика.
 5. Під час профілактичного прочищення використовуйте спеціальні препарати.

окріп у раковину

сода та оцет у раковину

миття посуду

гель антизасор

Звичайно, всі зручності у квартирі – це чудово. Але, на жаль, цивілізація має і зворотний бік – все коли-небудь ламається і стає непридатним. І каналізаційна система не є винятком. Щоб не доводити до серйозних проблем, намагайтеся не забувати про профілактичні дії, а проблему вирішуйте на ранній стадії. Сам по собі засмічення нікуди не подінеться.

засіб від засмічення фото

ВІДЕО: Як прочистити сильний засмічення в трубах.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар