Як правильно і куди засипати сіль

Придбання посудомийної машини – це половина справи. Дуже важливо правильно вибрати мийний засіб, а також спеціальну сіль. Її необхідно використовувати при твердій воді, додавання речовини дозволяє продовжити термін експлуатації посудомийки.

вбудована посудомийна машина

Сіль вважається незамінним продуктом. Її додають для покращення смаку страв, усунення неприємних запахів у приміщенні. Вона дозволяє також довше зберегти колір тканини під час прання, сприяє видаленню миючих речовин, що використовуються під час прання.

сіль кухонна

Сіль рекомендується також сипати при миття посуду в посудомийній машині. Вона дозволяє знизити наслідки від миття посуду твердою водою. Виробники рекомендують використовувати засіб навіть за м'якої води.

сіль у посудомийну машину

Існують також спеціальні фільтри для пом'якшення води. Вони відрізняються досить високою вартістю та не завжди забезпечують необхідний ефект. Сольові таблетки та порошки створюються спеціально для посудомийних машин електролюкс. Мета їх застосування полягає у продовженні терміну експлуатації техніки.

фільтр для пом'якшення води

Відмова від використання сольових таблеток призведе до передчасного зносу ГСМ. Вапняні відкладення призведуть до швидкого виходу з ладу ТЕНу.

сольові таблетки

Важливо! Спеціальні продукти для посудомийних машин не рекомендується плутати з миючими таблетками «2 в 1», «3 в 1» тощо. Сіль не завжди входить до складу засобів для посудомийної машини. Найчастіше продукти випускаються окремо.

сіль для посудомийної машини finish

сіль для посудомийної машини somat

сіль для посудомийної машини Celesta

сіль для посудомийної машини topperr

Основна функція солі при миття посуду полягає у пом'якшенні води. Вода при нагріванні виділяє іони металів магнію та натрію, які накопичуються на ТЕНі. Це призводить до утворення накипу, що погіршує тепловіддачу нагрівального елемента, внаслідок чого погіршується його робота, він виходить з ладу. Для пом'якшення води в мийну камеру встановлюється іонообмінник.

іонообмінник

Іонообмінник є спеціальною ємністю, в яку міститься спеціальна смола – склад з іонами хлору в складі. При проходженні води через пристрій домішки кальцію і магнію затримуються в смолі, а вода, що проходить через камеру, стає м'якшою. Додавання спеціальної солі повертає робочі властивості складу в іонообміннику. NaCL (натрій та хлор) сприяє відновленню іонів хлору в смолі, що призводить до відновлення функціонування теплообмінника, пом'якшення води.

бак для солі

Інші функції:

  • усунення металевих елементів від нальоту, накипу;
  • захист посуду від відкладів вапна;
  • підвищення якості миття.

бак для солі в посудомийці

Натрієва сіль випускається як дрібних безбарвних кристалів. Виробники випускають пігулки, капсули, порошки. Продукт може містити тільки звичайну сіль, що відновлює, другий варіант – склад з ополіскувачем і миючим засобом. Багато коштів продаються як порошку. Речовина має бути максимально чистою, будь-які домішки не допускаються. Усі хімічні елементи при нагріванні води стають джерелом накипу.

сіль для посудомийної машини

Важливо! При виборі таблеток слід звертати увагу на вид ПАР у складі. Перевагу слід надавати продуктам неіонними поверхнево-активними речовинами. Вони характеризуються біорозкладальністю, меншою агресивністю.

сіль таблетована

сіль таблетована для пмм

сіль таблетована для посудомийки

сіль таблетована для посудомийної машини

Додавати звичайну харчову сіль у посудомийну машину не рекомендується. У деяких випадках додавання все ж таки допускається. Обов'язковою умовою вважається кристальна чистота речовини, вона має бути вивареною. Перед додаванням речовини слід уважно ознайомитись з інформацією на упаковці. У звичайній харчовій солі міститься 0,5% фторидів, карбонатів, йодидів. Ступінь очищення речовини для додавання до посудомийної машини має бути не менше 99,9 %.

сіль для посудомийки

Скільки потрібно засинати

Кількість солі, швидкість її витрати залежить від твердості води. Що показник, то швидше витрачається речовина. Параметр змінюється в залежності від сезонності, що використовуються для централізованого очищення води технологій та речовин.

як користуватися посудомийною машиною

Кількість можна дізнатися з інструкції з експлуатації продукту. Гранули мають бути засипані до шийки резервуара, повністю заповнювати його. Речовина буде витрачатися при кожній мийці, після завершення процесу на панелі пристрою загоряється відповідний індикатор. Він є сигналом для засипання нової порції. Питання, скільки солі засипати в посудомийну машину індезит, електролюкс може також викликати труднощі. Марка посудомийки не має значення. Це може бути техніка повіка, bosch, важливо дотримуватися інструкцій.

відсік для солі в ГСМ

заміна солі в посудомийній машині

відсік для солі в ГСМ фото

сіль для посудомийної машини

Куди її засипати

Багато хто не знає, куди засипати сіль у посудомийну машину, на який час. Додавати гранули або таблетки слід у відсік іонообмінника. Він розташований у нижній частині мийної камери. Резервуар накритий кришкою, яка іноді маркується латинською літерою S. При проведенні завантаження рекомендується використовувати вирву, що допоможе уникнути висипання гранул.

відсік для солі

Як і коли засинати

Сіль рекомендується засипати перед включенням машини Electrolux. Додавання води допоможе прискорити розчинення речовини, що допоможе покращити миття посуду. При використанні таблеток її слід помістити у відсік для миючої речовини, який найчастіше знаходиться з внутрішньої сторони дверцят.

куди засипати сіль у посудомийці

Відео: засипка солі в посудомийну машину

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар