Як правильно і чим можна вибілити джинси

Джинсова тканина завжди на піку моди. Змінюються крій, фасон, довжина штанів або рукавів, але денім займає міцні позиції в серцях любительок трендів та непорушної класики.

джинси ніколи не вийдуть із моди

Особливості джинсової тканини

Перш ніж приступити до оновлення джинсового гардеробу, уважно вивчіть тканину, з якою потрібно працювати:

 1. Якщо річ нова і чомусь ви вирішили її доопрацювати кольором. Тоді можна сміливо фарбувати тканину будь-яким зручним способом, оскільки переплетення ниток щільне, ще немає витончених або зношених ділянок.
 2. Річ буде використана вдруге. У такому разі уважно огляньте тканину, позначте всі потертості, дефекти та пошкодження. Процес освітлення руйнує структуру ниток, у цих місцях річ особливо схильна до розривів. Пропускайте у фарбуванні ці ділянки. Як варіант, декоруйте їх додатковими відрізками тканини, тасьмою, стрічками або нитками.
 3. Звертайте увагу на щільність деніму. Коли матеріал тонкий і легкий, він швидше просочується складом, що фарбує. Чим товстіша тканина, тим гірше проникає пігментований засіб, тим більше нерівномірним вийде результат.
 4. Велика кількість деталей, кишені, шви, заклепки, вставки, волани та складки ускладнюють процес вибілювання. Такі фактури найкращі для отримання розлучень, візерунків і градієнта, ніж для рівномірного відтінку вивареної джинсової тканини.

правила вибілювання джинсової тканини

Чи можна відбілити джинси

Джинсова тканина відрізняється від інших матеріалів нестійкістю кольору. Вона автоматично втрачає насиченість фарб з кожним пранням. Матеріал податливий для фарбування. Але, щоб отримати гарний результат, знадобиться деяка вправність та знання, як освітлити джинси.

оригінальні джинсові шорти

Процедура відбілювання підходить для всіх типів та відтінків джинсової тканини. Можна розбілювати поверхню тканини так, щоб освітлювач не проникав глибоко у структуру ниток. А можна вибілити таким способом, що тканина в цьому місці стоншується і навіть прорветься. Так можна зімітувати ефект «рванини».

ефект ірваніни на джинсах

Чим якісніший денім, тим паче агресивні відбілюючі засоби він витримує. Для такого матеріалу підійдуть «Доместос» або довге виварювання. Якщо ви не впевнені як тканина або вона тонка, легко рветься, обмежтеся використанням соди або перекису водню. Це більш щадні варіанти, що не так сильно руйнують структуру ниток.

відбілити джинси домостосом

Як можна зробити освітлення

Освітлити річ можна у різний спосіб. Ідеальною базою стане класичний денім. Його синій, блакитний або волошковий відтінки найбільш податливі до рівномірної втрати інтенсивності кольору. Будьте готові до того, що готовий результат важко передбачити. Кожна річ «реагуватиме» по-своєму.

Не треба засмучуватися, якщо очікування розходяться з реальністю. Тканину можна додатково розфарбувати фарбами, доопрацювати освітлювачем або прикрашати на свій смак.

Уважно вивчіть усі варіанти, ніж вибілити джинси. Кожен спосіб дає власний ефект. Наприклад, білизна або хлорка вибілюють набагато сильніше та агресивніше, ніж лимонна кислота. У першому випадку відтінок тканини буде світліший і чистіший, ніж у другому.

Перед роботою перевірте на невеликій, малопомітній ділянці речі реакцію на засіб, що відбілює. Якщо результат влаштовує, починайте перетворення. Якщо колір виходить недостатньо насиченим, збільште час витримки тканини в розчині або змініть спосіб освітлення.

дизайн джинсових штанів

Якщо ви не виварюєте річ, а вручну створюєте розбілені ділянки, стежте, щоб освітлені плями не проявилися на іншому боці, наприклад, спереду та ззаду штанини. Якщо, звичайно, ви не маєте на меті.

Для цього створюйте розділові шари між ділянками фольги або щільного паперу. Так денім не просочиться освітлювальною речовиною наскрізь і створить незаплановані візерунки. Проміжний шар у такому разі забирається тільки після повного висихання речі.

Підбір спеціальних засобів

Отже, ви вибрали річ для вибілювання. Є кілька способів швидкого освітлення:

 • Пральна машина пропонує автоматизоване освітлення речі на кілька тонів. Для цього додайте перед пранням разом із звичною дозою прального порошку 2-3 столові ложки аптечного перекису водню. Швидкий та легкий спосіб має один недолік: ви не можете контролювати всі етапи фарбування та варіювати інтенсивність. Результат непередбачуваний, але ефектний.
 • Замочування речі в освітлювальному розчині змінює відтінок на півтон-тон. Це щадний спосіб для легких, літніх тканин. Якщо на ваш смак джинсовий матеріал недостатньо вибілився, процедуру можна повторювати кілька разів до бажаного результату.
 • Виварювання – найефективніший спосіб освітлення для щільної тканини. Результат перевершує всі очікування, матеріал може набувати всіх відтінків білого та блідо-блакитного кольорів. Необхідно дотримуватися правил особистої безпеки, витратити трохи часу. І необхідний спеціальний посуд, в якому не готується їжа.
 • Найбільш творчий та непередбачуваний процес освітлення проводиться вручну. Він підходить для тонких речей, що швидко рвуться. Використовуючи підручні матеріали, можна добиватися приголомшливих результатів і втілювати в життя сміливі дизайнерські рішення.

вибілити джинси в пральній машині

Коли ви визначилися з методом, як знебарвити джинси в домашніх умовах, саме час ознайомитися з різноманітністю способів. Кожен з них має переваги. А процес захоплюючий та захоплюючий. Іноді спеціальний засіб можна знайти навіть у холодильнику. Для вибілювання на допомогу прийдуть:

 • білизна;
 • перекис водню;
 • лимон чи лимонна кислота;
 • сода;
 • «Доместос» або інший засіб для чищення аналогічної дії;
 • гідроперіт.

процес відбілювання джинсової тканини

Народні засоби для вибілювання джинс

Народні засоби як висвітлити джинси в домашніх умовах поступово хороші тим, що вони ефективні при невеликих витратах грошей і часу. Це ідеальний варіант для спонтанного рішення поновлення речі. Наприклад, увечері планується вечірка або вам негайно хочеться новинку в гардеробі.

Перекис водню

Перекис водню можна знайти у домашній аптечці. Вона безпечна у використанні, створює освітлені візерунки або розлучення з градієнтною розтяжкою у кілька тонів. Засіб можна додавати під час прання, тоді фарбування буде рівномірним. Крім вибілювання, засіб позбавляє джинсову тканину від жовтизни, яка з'являється згодом від тривалого зберігання або постійного носіння.

відбілювання джинсової тканини перекисом водню

На невеликий таз із теплою водою додайте 3 столові ложки перекису. Час витримки регулюйте самостійно. Спостерігайте процес, витримуйте джинси до отримання бажаного відтінку.

Слід пам'ятати про легку займистість перекису водню. Проводьте всі процедури по оновленню речі подалі від вогню або увімкненої плити. Використовуйте захисні окуляри і не нахиляйтеся над тазом з розчином. У разі потрапляння перекису у вічі промийте проточною водою протягом чверті години і негайно звертайтеся до лікаря.

як висвітлити джинси перекисом

Сода

Харчова сода давно стала улюбленицею серед домашніх дизайнерів джинсової тканини. Можна за один раз зробити джинси трохи світлішими, а можна вибілювати їх щоразу, перетворюючи після кожного прання.

відбілювання тканини содою

Для приготування содового розчину змішайте в тазі із гарячою водою 100 гр соди та 80 гр прального порошку. Дочекайтеся, поки суміш охолоне до кімнатної температури, помістіть джинси на годину-півтори.

Щоб максимально зберегти якість та структуру ниток, річ рекомендується вивертати перед зануренням у таз навиворіт. Потім прополощіть джинси в теплій воді, розправте для сушіння і насолоджуйтесь новинкою в гардеробі. Таку процедуру можна повторювати регулярно, постійно освітлюючи річ на півтону.

Є другий спосіб відбілювання джинс содою, який допомагає досягти рівномірного, красивого, розбіленого забарвлення:

 1. Розмішати в тазі з теплою водою соду та пральний порошок у співвідношенні 1:2.
 2. У половині цього розчину замочити річ на півгодини.
 3. Випрати вручну джинси, додавши у воду для прання другу частину розчину соди та порошку.
 4. Добре прополоскати джинси та висушити.

відбілювання тканини содою

Доместос

Прекрасний спосіб висвітлити та вибілити джинси – це використовувати засоби для чищення кухні та сантехніки. Це може бути не лише «Доместос». Підійдуть «Туалетне каченя», «Гала» та інші. Для створення концентрату на 3 літри води використовуйте 100 мл засобу для чищення. Ретельно розмішайте та зануріть джинси в рідину.

Рекомендованого часу для витримки немає, потрібно контролювати процес освітлення тканини самостійно. Як результат вас влаштує, процедуру можна закінчувати. Джинси слід добре випрати і прополоскати у проточній воді. Якщо ви не виведете з волокон матеріалу хімічні реагенти засобу для чищення, є ризик отримати алергічну реакцію на шкірі.

замочування джинсової тканини у відбілювачі

Білизна

Сильне та ефективне засіб може використовуватися у двох варіантах: під час прання джинс або їх виварювання. Білизна надає таке руйнівне впливом геть тканину, що тонкі нитки може легко розчинити.

Прання є більш щадною для речі процедурою. Це підходить для світлих тканин, для літніх, нещільних джинсових штанів. Для цього в 10-літровому тазі з водою розбавте 100 мл білизни та ретельно розмішайте. Зануріть джинси в розчин на півгодини. Залишилося випрати річ з універсальним порошком та висушити.

відбілювання тканини білизною

Лимонна кислота

Лимонна кислота ближча до природних барвників. Вона не псує якість тканини, не стоншує матеріал, як це роблять хімічні реагенти. Знебарвити джинси можна як лимоном, так і лимонною кислотою:

 1. Якщо ви використовуєте лимон, натисніть 10 столових ложок соку на таз теплої води.
 2. Лимонну кислоту для того ж обсягу візьміть 10 чайних ложок.
 3. Ретельно розмішайте лимон чи лимонну кислоту у воді, зануріть джинси на 4-5 годин.
 4. Прополощіть і висушіть.

Така процедура займає багато часу. Але зберігається якість речі, матеріал не деформується і не стоншується.

Як відбілити джинси в лимонній кислоті

Пігулки гідропериту

Пігулки гідропериту можна порівняти з відбілюванням перекисом водню. Засіб освітлює джинси на півтону та щадить структуру тканини. Гідроперит додають під час прання разом із пральним порошком. Ця умова достатньо, щоб швидко та рівномірно відбілити річ. Розкришіть 3-4 таблетки і обов'язково ретельно прополощіть річ.

освітлення тканини гідроперитом

Процес освітлення

Динаміка освітлення тканини безпосередньо залежить від того, наскільки добре вона просочилася розчином, що відбілює, і як довго цей процес тривав. Якщо регулювати доступ реагентів до певних ділянок тканини, можна отримати оригінальні візерунки та розлучення.

Ефект невеликого освітлення

Часткове освітлення на речі можна створити, не повністю занурюючи її в рідину з відбілювачем. Наприклад, ви плануєте висвітлити низ спідниці, отримати ефект омбре. Зануріть виріб у розведений склад на висоту фарбування. Щоб не тримати річ у висячому положенні, закріпіть її на палиці або на вішалці. Таким чином, у вас вийде рівномірний розмитий край у техніці омбре.

фарбування тканини техніка омбре

відбілювання - шорти омбре

як відбілити джинси омбре

Чим довше ви витримуєте річ у розчині, тим сильніше вигорять фарби. Регулюйте процес інтенсивності фарбування і пам'ятайте, що висохла тканина виглядатиме світлішою, ніж мокра.

Ефект освітлених розлучень

Гарні освітлені розлучення виходять, якщо попередньо сильно скрутити джинси і закріпити їх у такому положенні резинками. Відбілююча рідина нерівномірно проникатиме в структуру тканини, сильніше освітлювати ділянки тканини, що опинилися «зовні». Матеріал усередині складок буде найменш схильний до фарбування.

Після прання та сушіння на тканині виходять гарні горизонтальні розлучення з плавними, розмитими межами.
Щоб відбілити вертикальні смуги, надійно затисніть у певних місцях джинси прищіпками або скріпками.

способи відбілювання тканини розлученнями

як відбілити джинси розлученнями

яскраве відбілювання розлученнями

відбілювання джинсової тканини розлученнями

Відбілювання ниток на штанах

Якщо у вас джинси з рваним ефектом та множинними горизонтальними нитками, можна пофарбувати лише їх. Це виглядатиме оригінально та привертатиме увагу оточуючих. Щоб не забарвилася тканина зі зворотного боку речі, підкладіть усередину виробу захисний шар із фольги або іншого щільного матеріалу. Промокніть відбілюючим засобом нитки, витримайте потрібний період часу, промийте і висушіть.

відбілювання ниток на джинсах

Повне відбілювання

Досягти повного відбілювання, максимального освітлення речі допоможуть кип'ятіння або дуже тривале замочування. Чим сильніший вплив фарбуючого складу, тим більше руйнується структура нитки. Чим світліша річ, тим простіше досягти максимальної світлоти.

як сильно освітлити джинси

Відбілювання бахроми

Відбілити окремі нитки, наприклад, бахрому, краще вручну. Так зручніше контролювати процес зміни забарвлення. Заклейте місця, які ви не плануєте фарбувати, скотчем. Промокніть нитки підготовленим розчином за допомогою кухонної губки. Або збризкайте з пульверизатора.

Коли нитки змінять колір до бажаного, промийте ділянку тканини в прохолодній воді, відклейте скотч і висушіть.

відбілювання бахроми на джинсах

Створення малюнків чи візерунків

Красиві візерунки створюються за допомогою підручних засобів:

 • Якщо тканину перед відбілюванням затиснути прищіпками або шпильками, виходять гострі зірки.
 • Для розмитих кіл перетягніть частину тканини резинками або міцними нитками.
 • Лимонна кислота та трафарети створюють оригінальні візерунки на тканині, навіть якщо ви не вмієте професійно малювати.
 • Пульверизатор або розбризкувач створять красиві краплі, патьоки та бризки.

візерунки на джинсах своїми руками

Як виварювати джинси

Процес виварювання в білизні найбільш трудомісткий, але результативний:

 1. Надягніть гумові рукавички і по можливості захисні окуляри.
 2. Використовуйте металеве відро чи каструлю.
 3. Для періодичного помішування візьміть дерев'яну ціпок або лопатку.
 4. Заповніть ємність наполовину водою, щоб кипляча рідина не виливалася і не розбризкувалася.
 5. У киплячий розчин зануріть чисті та сухі джинси.
 6. Слідкуйте, щоб річ не виринала під час відбілювання.
 7. Перший ефект висвітлення тканини виявиться вже за 10 хвилин.
 8. «Варити» джинси рекомендується не більше півгодини, інакше білизна почне руйнувати структуру ниток.
 9. Після виварювання випрайте і добре прополощіть джинси.
 10. Остаточний результат виварювання буде видно на висушеній тканині.

джинси варенки своїми руками

Як не зіпсувати річ

 • Завжди перевіряйте рідину, що відбілює, на невеликій ділянці тканини. Оцініть результат, перевірте якість ниток після фарбування.
 • Якщо ви створюєте оригінальні візерунки, не використовуйте металеві затискачі, щоб не залишалися плями іржі.
 • Не перевищуйте допустиму концентрацію білизни та час перебування тканини у розчині. Це руйнує тканини волокна, і є ризик зіпсувати річ назавжди.
 • Якщо ви використовуєте шнурок для перев'язування тканини, беріть білий, щоб він своєю фарбою не полиняв на ваші джинси.
 • Не виварюйте речі із тонкої стрейчевої тканини.
 • Дотримуйтесь техніки безпеки! Пам'ятайте, ви працюєте з рідинами, які можуть травмувати та залишити опіки.

Процес відбілювання захоплює та дає волю фантазії. Звичайна, нудна, набридла річ може заграти новими фарбами. Особливо приємно, що відбілювання бюджетне та просте у виконанні. Оновлюйтесь на втіху!

Відео: цікавий спосіб відбілювання джинс

WowCracy
Додати коментар