Як прати синтепонову ковдру

Синтепон – це недорогий матеріал наповнювача, що відрізняється гарним утриманням температури, легкістю, приємним тактильним контактом та гіпоалергенністю. Щоб ковдра з неї прослужила довго, за нею необхідний грамотний догляд, основою якого є правильне прання.

ковдру із синтепону

Коли потрібно прати ковдру

Ковдра рекомендується прати раз на три-чотири місяці, причому робити це можна як у машинці-автоматі, так і вручну. Подібна періодичність викликана тим, що синтепон, хоч і є синтетичним волокном, згодом накопичує пил, що може спричинити алергію. Новий виріб не слід прати. Достатньо просто використовувати чистий підковдра.

ковдру з синтепону фото

ковдру з синтепону ідеї

ковдру з синтепону фото ідеї

ковдру з синтепону ідеї фото

Як підготувати ковдру

Підготовка до прання включає такі нюанси:

 • Вивчення етикетки на виробі. У ній можуть бути вказані дозволи та рекомендації з прання. Якщо вони відсутні, можна діяти за стандартною схемою.

  Зверніть увагу! Якщо на етикетці вказано заборону на автоматичне прання, замість якої рекомендується хімічне чищення, то як наповнювач використовується не синтепон, а його замінник.

 • Вибір миючого засобу. Слід віддати перевагу гелеподібним порошкам, що містять ензими. Вони дозволяють забезпечити якісне очищення, при цьому не осідаючи між нетканими волокнами.
 • Підготовка ковдри. Якщо вага дозволяє, то попередньо її слід намочити. Це можна зробити після приміщення в барабан. Якщо залишити виріб сухим, то волокна наповнювача можуть заповнитися бульбашками, через що якісне очищення буде скрутним.
 • Перевірка цілісності чохла. Якщо вона порушена, то матеріал може розпушитися, що призведе не тільки до зношування окремих фрагментів, але і до забивання фільтрів.
 • Вибір температурного режиму. Температура води має бути не більше 40ºС. Це оптимально для запуску роботи ензимів, при цьому структура наповнювача буде захищена від пошкоджень та деформації. Крім цього, прання при низьких температурах дозволить запобігти швидкому зношуванню чохлів, які найчастіше виготовляються з м'яких і тонких тканин.

прання ковдри

Важливо! При високій температурі ензимні засоби практично повністю втрачають свої властивості, через що необхідно замінювати їх порошками, які майже не вимиваються з наповнювача. Це призводить до появи сильного запаху та подразнення шкіри, а в деяких випадках – до алергічної реакції.

засіб для прання ковдри

Як випрати синтепонову ковдру в пральній машинці

З синтепону

Визначаючи, чи можна прати синтепоновий виріб у машинці-автоматі, необхідно уточнити її граничне завантаження. Якщо воно становить 8-10 кг, то прання має пройти без складнощів, а якщо 3-5, то від такої маніпуляції варто відмовитися.

прання ковдри в пральній машині фото

прання ковдри в пральній машині ідеї

прання ковдри в пральній машині ідеї фото

прання ковдри в пральній машині фото ідеї

Зверніть увагу! Ковдра слід згортати максимально компактно, так, щоб у машинці залишався вільний простір. Якщо його немає, то місткості машини недостатньо, і прання краще здійснити вручну.

Автоматичне очищення ковдри здійснюється за такою схемою:

 1. Підготувати машину. Слід витягти кюветку для порошку, очистити та промити забірник від залишків засобів для чищення.
 2. Залити в приймач гелеподібний засіб або проф шампунь для синтепонових виробів. Необхідно дотримуватися дозування, вказаного на упаковці.
 3. Впевнившись у цілісності виробу, згорнути його рулоном і покласти в барабан.
 4. Помістити в барабан три-чотири тенісні м'ячики. Це дозволить зберегти початковий вид виробу, оскільки не дасть синтепону стукати.
 5. Закрити люк та встановити режим. Це може бути програма «Об'ємні речі», «Пухова ковдра», «Ручне» або «Ділікатне прання». Основними вимогами до режиму є температура, яка має перевищувати 40оС, і повільні обороти.
 6. Вимкнути режими віджиму та сушіння, щоб запобігти пошкодженню матеріалу.
 7. За наявності – встановити опцію подвійного полоскання. Якщо така функція відсутня, ковдру слід додатково прополоскати після закінчення програми.
 8. Залишити виріб у барабані приблизно на годину після завершення прання. Це дозволить воді стекти, що полегшить подальше сушіння.

прання синтепонової ковдри в пральній машині

Зверніть увагу! Залишаючи ковдру в барабані, необхідно відкрити дверцята люка, щоб не допустити появи неприємного запаху.

З овечої вовни

Піддавати машинному чищенню допускається лише стьобані ковдри. Вони вовняне полотно укладається в матерчатий чохол, після чого прошивається по всій поверхні спеціальною стібкою. Цей метод дозволяє запобігти збиванню вовни в грудки, тому для стьобаних виробів можливе як ручне, так і автоматичне прання.

ковдра з овечої вовни

Зверніть увагу! Цілісноткані ковдри допускається прати вручну тільки в крайніх випадках. Для них і хутряних виробів рекомендовано сухе чищення та заборонено автоматичне.

Перед тим, як прати ковдру з вовни, слід ознайомитися з ярликом виробника. На ньому можна знайти інформацію не тільки про можливість та умови прання, а й про допустимість віджиму, сушіння та відбілювання.

ковдра овеча вовна

Процес очищення виглядає так:

 1. Встановити режим “Шерсть”. Якщо він відсутній, підійде «Ручне прання».
 2. Вибрати температуру води, яка повинна бути не тепліше 30 ° С або холодною.
 3. Вимкнути функцію сушіння та віджимання.
 4. Залити спеціалізований гель в кюветку, призначений для прання вовняних речей. Порошки не рекомендується використовувати.
 5. Після завершення програми залишити ковдру в барабані на кілька хвилин, щоб дати стекти воді. Після цього розкласти його на горизонтальній поверхні і залишити сушитися, регулярно перевертаючи.

Важливо! Виріб слід сушити в тіні та на свіжому повітрі, уникаючи потрапляння сонячних променів.

ковдру з вовни

З інших матеріалів

Популярним наповнювачем для ковдр є пух, що відрізняється легкістю та теплотою. Оскільки він схильний до впливу мікроорганізмів і цвілі, то потребує регулярного чищення, яке, за відсутності заборон на етикетці, може здійснюватися в пральній машинці. Однак важливо правильно оцінити габарити виробу та місткість приладу.

Пухова ковдра

Автоматичне прання здійснюється наступним чином:

 1. Попередньо перевірити цілісність виробу. Якщо воно пошкоджене, його необхідно ретельно зашити, оскільки інакше під час прання пух може забити машинку.
 2. Скласти ковдру, спочатку в кілька разів, так, щоб її ширина зрівнялася з глибиною барабана. Далі його потрібно звернути в рулон і в такому вигляді помістити в машину. Це дозволить рівномірно розподілити виріб та запобігти звалюванню. Такий спосіб застосовується для згортання будь-яких об'ємних виробів.
 3. Залити в приймач миючий засіб. Краще використовувати спеціалізований гель, призначений для прання пухових ковдр та пуховиків.
 4. Виставити режим. Слід вибрати “Ділікатний” або “Ручне прання”. При цьому важливо, щоб температура не перевищувала 30-40 ° C, відповідно до рекомендацій на ярличку.
 5. Вимкнути режими автоматичного віджимання та сушіння.
 6. Після прання необхідно провести якісне просушування. Краще робити це на горизонтальній сітчастій поверхні для забезпечення повноцінної циркуляції повітря. Виріб допускається досушувати феном за умови використання низьких температур.

Пухова ковдра

До особливостей прання виробів з іншого популярного матеріалу, холлофайбера, належить таке:

 • машинне чищення можливе без особливих обмежень, достатньо встановити температуру не більше 60ºС і відключити віджимання;
 • допустимо використовувати не лише спеціалізовані засоби, а й прості пральні порошки, при цьому додавання кондиціонерів та відбілювачів не рекомендується;
 • сушити такі ковдри слід у розправленому вигляді на горизонтальній поверхні, періодично збиваючи.

сушіння пухової ковдри

Зверніть увагу! Видалити плями із тканинного чохла можна за допомогою попереднього застирання.

Особливості ручного прання

Машинне прання для синтепонової ковдри є оптимальним варіантом. Однак, якщо машинка має невелике завантаження або виріб занадто велике, то необхідне ручне прання.

як випрати ковдру фото

як випрати ковдру ідеї

як випрати ковдру

як випрати ковдру фото ідеї

Порядок роботи при цьому наступний:

 1. Зашити всі можливі діри, які вдалося виявити на чохлі.
 2. Заповнити ванну водою температурою 30-40° приблизно на чверть. Кількість води залежить від розмірів виробу.
 3. Розчинити у воді рідкий гелеподібний засіб, призначений для прання ковдр.
 4. Помістити ковдру у ванну таким чином, щоб забезпечити рівномірне намокання та утоплення.
 5. Розподілити виріб на дно ванни максимально рівномірно.
 6. Встати у ванну босоніж і обережно потоптатися по ковдрі. Робити це потрібно близько півгодини.
 7. Витягнувши пробку, спустити мильну воду та набрати нову.
 8. Провести полоскання, після чого знову злити воду. Таких полоскань необхідно зробити два чи три, залежно від чистоти води.
 9. Злити воду з ванни та залишити злив відкритим. Ковдру слід залишити приблизно на годину, щоб дати частині води стекти.
 10. Витягнути мокрий виріб і віднести на просушування.

сушіння ковдри

Зверніть увагу! Мокра ковдра значно додасть у вазі, що необхідно заздалегідь врахувати і, за необхідності, домовитися про допомогу у транспортуванні.

Особливості сушіння

Вироби із синтепоновим наповнювачем сушаться набагато простіше, ніж пухові або з холлофайбером. Основною перевагою синтепону є відсутність схильності до звалювання в грудки. Одна при сушінні слід дотримуватися деяких рекомендацій:

 1. Розкласти ковдру на рівній горизонтальній поверхні. Можна використовувати сушарку або прасувальну дошку. Оптимальним варіантом вважається просушування на свіжому повітрі, яке займе близько п'яти годин.
 2. Не використовувати для сушіння обігрівачі або радіатори опалення. Однак допустиме застосування тепловентилятора, встановленого на відстані кількох метрів та направленого на виріб.
 3. Щогодини необхідно струшувати ковдру. Кілька разів його слід перевернути, щоб наповнювач краще просох і рівномірно розподілився.

ковдру після прання

Перед тим, як прати ковдру із синтепону в пральній машині, необхідно переконатися у достатній місткості барабана. Якщо ця умова дотримана, прання виробу буде простим, швидким і ефективним, а матеріал збереже свої властивості.

синтепонові ковдри

Відео: як правильно прати синтепонову ковдру

WowCracy
Додати коментар