Як прати подушки в пральній машині

Подушка – важливий предмет домашнього вжитку, який використовується щодня. Однак вона далеко не завжди отримує належний догляд, що полягає, зокрема, у періодичному пранні. Щоб не допустити розмноження пилових кліщів, різних мікроорганізмів і цвілі, а також не зіпсувати подушку, до прання варто підійти обачно. У цій статті ми розповімо вам, як прати подушки у пральній машині.

як випрати подушку в машинці

З чого складається подушка

Сучасні подушки можуть бути виготовлені з різноманітних, часом несподіваних матеріалів. Варіанти бувають такими:

 • Пух і перо. Найбільш звичний наповнювач, як який використовуються пух і пір'я водоплавних птахів. Він відрізняється теплом, м'якістю, легкістю та комфортом, вбирає вологу та регулює повітро- та теплообмін. Пухові подушки мають довгий період експлуатації та легко відновлюють форму.

  Зверніть увагу! Найбільш дорогими є подушки із гагачого пуху. Додавання пір'я знижує вартість виробу, але підвищує його жорсткість і зменшить пружність.

  Недоліками цього матеріалу наповнення є часті алергічні реакції та необхідність у спеціальному догляді та періодичному просушуванні. Це потрібно для запобігання розмноженню пилових кліщів, для яких у подушці створюються сприятливі умови.

  подушка з пуху та пера

 • Вовна. Зазвичай це шерсть верблюдів, овець, австралійського мериноса, ангори чи кашгарської кози. Такі подушки мають вологостійкість, повітропроникність і зручність. Вовна добре проводить тепло, не накопичує пил, не злежується завдяки звивистості волокон і має довгий термін служби. До недоліків можна віднести ризик алергічних реакцій та необхідність хімчистки, оскільки автоматичне прання для таких подушок небажане.

  Важливо! Шість має недостатню для підтримки голови пружність, а тому в подушках вона використовується тільки для зовнішнього шару. Усередині застосовується холлофайбер чи екофайбер.

  подушка з вовни

 • Натуральний шовк. Цей наповнювач відрізняється гіпоалергенністю, пружністю, відмінним поглинанням вологи і повною відсутністю запаху. Він не звалюється та регулює температуру тіла, що дає ефект охолодження. Єдиним недоліком таких подушок є висока вартість.

  подушка з натурального шовку

 • Екофайбер. Це високотехнологічний замінник пуху, що має всі його переваги і виключає недоліки. Він гіпоалергенний, не накопичує пил і не вимагає особливого догляду. Недоліком можна вважати накопичення статичної електрики, що легко вирішується застосуванням антисептичних просочень для чохла.

  подушка з наповнювачем екофайбер

 • Луска гречки. Сипуча структура наповнювача точніше підлаштовується під положення голови, забезпечуючи масажний ефект і запобігаючи потовиділенню. Недоліком таких подушок є невеликий термін служби (близько трьох років) та необхідність особливого догляду.

  подушка з гречаного лушпиння

 • Морські водорості. Їхні волокна мають пружність і еластичність, вбирають вологу і пропускають повітря. Вони дозволяють гармонійно розподілити навантаження для підтримки шиї.

  наповнювач для подушки та водоростей

 • Бамбук. Цей матеріал добре вбирає вологу, залишаючись сухим, регулює температуру тіла і забезпечує охолодний ефект. Він гіпоалергенний і є несприятливим середовищем для життя мікроорганізмів. Подушки з бамбука відрізняються м'якістю, приємним тактильним контактом та легкістю у догляді.

  бамбуковий наповнювач для подушки

 • КАПОК. Це волокно плодів бавовняного дерева тропіків сейбу. Воно легке до легкості, не звалюється і не намокає, за рахунок чого в подушці не розмножуються вологолюбні мікроорганізми. Матеріал гіпоалергенний та екологічний.

  наповнювач для подушки з бавовняного дерева

 • Натуральний латекс. Застосовується виготовлення ортопедичних подушок. Він стійкий до поглинання запахів, не втрачає форму і ідеально підлаштовується під особливості людського тіла, забезпечуючи розслаблення шиї. Його можна прати.

  подушки з натурального латексу

 • Штучний латекс. Це досить комфортний, пружний і гіпоалергенний матеріал, проте він жорсткіший за свій природний аналог. Також такий наповнювач зношується швидше приблизно вдвічі.

  подушка з латексу

Як правильно випрати подушку

Підготовчий етап

Незалежно від типу наповнювача, перед пранням подушку необхідно очистити від пилу. Робиться це шляхом вибивання. Якщо проігнорувати цей етап, то в процесі прання весь наявний пил залишиться на подушці, але вже у вигляді розлучень, позбутися якого складно, а іноді й неможливо.

Для пір'яних подушок потрібна спеціальна підготовка, що полягає в придбанні спеціальних чохлів для прання. За їх відсутності можна використовувати старі наволочки, які необхідно міцно закріпити. У ці чохли завантажується вміст подушки, поділений на кілька частин. Після прання воно сушиться, змішується та засипається назад.

як правильно сушити подушку

Ручне прання

Ручне прання подушок цілком допустиме. Більш того, для пір'яних виробів вона навіть краща, тому що запобігає збиванню пуху. Правила ручного прання такі:

 1. Вода має бути кімнатної температури (не більше 30оС).
 2. Як миюча речовина застосовують ретельно розчинений у воді порошок або гелеподібний засіб.
 3. Як ємність краще використовувати ванну, в якій на три-чотири години замочується наповнювач.
 4. Після закінчення прання матеріал ретельно віджимається з використанням сита та розподіляється по невеликих мішечках.
 5. Мішечки розміщуються на відкритому повітрі до повного висихання.

Зверніть увагу! Найзручніше не розкладати мішечки, а вішати. Якщо ж вони все ж таки розкладені, то їх слід періодично перевертати.

прання подушки вручну

Прання у машині

Прати подушки в машинці-автомат можна як повністю, так і з вилученням наповнювача. Другий варіант більш кращий, так як дозволяє здійснити більш якісне прання та сушіння. Також роздільне прання дозволяє застосовувати до чохла різні режими, у тому числі з використанням відбілювачів. При цьому виріб акуратно розпарюється швом, і матеріал невеликими порціями поміщається в спеціальні чохли.

всі секрети догляду за подушкою

При машинному пранні вибирається дбайливий чи делікатний режим – 30-40оС і знижені обороти (трохи більше 400-600). Це дозволить запобігти деформації та скачування наповнювача.

прання подушки в машинці автомат

Важливо! Режим сушіння при пранні подушок використовувати не можна, тому що гаряче повітря приведе їх у непридатність.

Як миюча речовина варто вибирати не пральні порошки, а різні рідкі засоби, тому що вони легше вимиваються. Незайвим буде додаткове полоскання. Відбілювачі варто застосовувати тільки для чохлів, тому що на наповнювачі діють згубним чином.

засоби для прання подушок

Для правильного балансування краще прати одночасно пару подушок або розподілити наповнювач по кількох чохлах. Також рекомендується помістити в барабан кілька тенісних м'ячиків, які запобігатимуть скачування матеріалу.

Сушаться подушки в горизонтальному положенні, наприклад, розкладені мотузках для білизни або сушарці. Приміщення має бути теплим і провітрюваним, в ідеалі мати приплив свіжого повітря. Подушку необхідно періодично збивати, струшувати і перевертати, що допоможе уникнути зстеження наповнювача та збивання його в єдину грудку.

як правильно сушити подушки

Чищення пором

Така чистка краща для пір'яних подушок, особливо для виготовлених з курячого пера, оскільки волога діє на нього негативно. Для очищення парою буде потрібно парогенератор, ручний отпариватель або праска з функцією отпаривания. Дані прилади допоможуть очистити чохол, позбавитися білизняних кліщів і бактерій, а також усунути неприємний запах.

Зверніть увагу! Даний метод не є повною альтернативою пранню, проте дозволяє очистити та оновити чохол та наповнювач, надати їм приємного аромату та свіжості. Таке чищення бажано проводити після перенесених захворювань.

Процес чищення виглядає так:

 1. Нагріти воду до мінімально можливої температури.
 2. Розташувати подушку у вертикальному положенні. Її можна поставити на стілець, підвісити на мотузці або закріпити в перекладинах ліжка.
 3. Обробити виріб пором по два-три рази з обох боків.
 4. Просушити подушку в теплому і добре провітрюваному приміщенні. Кожні півгодини-годину її необхідно розправляти та пушити наповнювач.
 5. Надягти наволочку після повного просихання.

чистка подушки пором

Особливості прання в залежності від наповнювача

Пух чи перо

Такі подушки рекомендується прати виключно частинами, розкладаючи наповнювач по мішечках. Розпарювати виріб слід по шву з одного боку, акуратно пересипаючи вміст суху ємність. Розподіляти наповнювач по мішечках варто вільно, щоб перо добре простягалося. Якщо це саморобні мішки, їх необхідно ретельно зашити.

Важливо! При розкритті мішечка в процесі прання великий ризик пошкодження двигуна або барабана машини.

Чохли від подушок стираються окремо або замінюються новими. Для них допустимо використовувати різноманітні хімічні засоби на зразок відбілювача, засобу для виведення плям і кондиціонера, а також більш агресивні режими прання.

Як миюча речовина можна використовувати рідке мило або гель для прання. Також є спеціальні засоби для прання натуральних наповнювачів. Підійдуть і склади для вовняних виробів або делікатного прання.

Відразу після прання пухових подушок у пральній машині їх необхідно ретельно розтрусити і розім'яти. Далі для усунення зайвої вологи їх можна загорнути в простирадло або махровий рушник і залишити на 10-15 хвилин. Після чого чохли з наповнювачем розміщуються у теплому приміщенні, найкраще – сонячному, але не під прямими променями.

Будь-яка дія високих температур (від батарей, камінів або відкритого сонця) призведе до псування наповнювача. Сушаться подушки півтора-два дні. Не рекомендується здійснювати просушування біля джерел сильних запахів, оскільки перо та пух добре вбирають їх.

чи можна прати подушку

Синтетика

Подушки з синтетичним складом рекомендується прати тільки вручну, тому що при машинному пранні пухнасті волокна скочуються, що веде до втрати еластичності.

Після прання подушку не можна викручувати. Якщо наповнювач стирається окремо від чохла, то перед складання виробу його можна спушити, розчесаючи спеціальною щіткою для вичісування пуху.

правила прання подушок

Бамбук

Прати бамбукові подушки варто не частіше трьох разів на рік, тому що єдиним джерелом їх забруднення виступають солі людського поту. Перед пранням варто звернути увагу на вказівки виробника на ярличку.

Бамбукові вироби можна прати повністю, завантажуючи по кілька штук барабан. Перед пранням їх необхідно вибити, щоб позбутися пилу, а також перевірити наявність пошкоджень чохла. Якщо подушка дуже велика, а у машини невелике завантаження, то бамбукове волокно можна витягти і поділити на кілька частин.

Оптимальним засобом для прання є шампунь для кашеміру. За його відсутності можна використовувати засіб для вовняних речей, але не пральний порошок, який дуже погано вимивається.

Після прання подушку необхідно ретельно віджати руками, не перекручуючи. Можна загорнути виріб у пухнастий рушник, який вбере багато вологи. Сушити його слід так само, як пуховий.

прання подушки з тенісними м'ячиками

Вовна

Вовняні подушки потребують досить частого прання, тому що в них накопичуються пилові кліщі. При пранні температуру слід встановити мінімально можливу або прати у холодній воді. Також необхідно вимкнути режим віджимання, щоб запобігти безповоротній деформації. Не варто старатися і при ручному віджимі, уникаючи скручування та натягу.

як прати подушку з пера

Синтепон

Перед пранням подушок з цього матеріалу слід звернути увагу на вказівки з прання на ярлику. Частину синтепонових виробів не можна піддавати механічному чищенню.

Зверніть увагу! Щоб перевірити, як виріб перенесе прання, достатньо покласти на нього тягар на п'ять-десять хвилин. Якщо подушка швидко відновить свою форму, то прання пройде благополучно.

Подушки із синтепону потребують попереднього замочування в холодній воді. Потім вони завантажуються в барабан разом із тенісними м'ячиками. При пранні функція віджимання не використовується, проте застосовується додаткове полоскання.

можливі варіанти прання подушок

Антистрес

Їх наповнювач складається з кульок із спіненого полістиролу. Найчастіше він легко виймається через передбачену в чохлі блискавку. Прати наповнювач краще в спеціальних мішечках, щоб унеможливити прокидання в процесі.

Для прання підійдуть будь-які дитячі рідкі миючі суміші та делікатний режим без використання віджиму. Матеріал наповнювача не вбирає вологу, а тому висихає лише за кілька годин.

як часто можна прати подушку

Особливість ортопедичної подушки

Якщо подушка виконана з натурального латексу, при пранні вона втратить свої властивості. Для очищення її можна протирати м'якою губкою, змоченою теплою водою з невеликою кількістю рідкого миючого засобу. Віджимати та сушити під сонцем ці вироби не можна. Натомість їх варто промокнути рушником і залишити сушитися в приміщенні.

Подушки зі штучного латексу можна прати в пральній машині, але не частіше ніж раз на півроку. Рекомендації щодо вибору режиму прання вказуються виробником. У випадку, коли подушка містить суміш штучного та натурального латексу, вона не піддається пранню.

ортопедична подушка - як правильно прати

Як часто можна прати подушку

Частота прання визначається матеріалом наповнювача та вказується на ярлику кожного виробу. Загалом при використанні подушок з чохлом їх необхідно прати раз на півроку, без чохла – раз на один-два місяці. Також частота прання зростає за умови жирної шкіри голови або обличчя або періодичного використання лосьйонів і масок для волосся, що наноситься перед сном.

як прати подушку із синтетичного наповнювача

Як доглядати за подушками

Можна навести такі рекомендації щодо догляду:

 • Зберігати подушки варто в чохлі виробника, що добре пропускає повітря. Не можна відправляти їх на зберігання непросушеними або у вологе приміщення.
 • Незалежно від типу наповнювача слід використовувати наволочку, яку потрібно міняти щотижня.
 • Після сну подушку необхідно збивати для рівномірного розподілу вмісту. Не варто відразу ж застеляти ліжко, оскільки виріб повинен трохи провітритися.

правила догляду за подушкою

Перед тим, як в домашніх умовах випрати пухову або будь-яку іншу подушку, необхідно уважно вивчити всі рекомендації з прання, дані виробником. Це дозволить досягти кращого результату зі збереженням всіх початкових властивостей виробу.

Відео: як прати подушку в пральній машині

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар