Як прати білу тюль у пральній машинці

Як випрати тюль у машинці автомат, щоб вона стала білою

Процедура прання будь-якої білизни вимагає належної уваги, адже важливо правильно підібрати порошок, налаштувати режим та програму для чищення, встановити потрібну температуру, оцінити можливості ручної роботи або машинної та багато інших нюансів. Зрештою, важливо отримати чистий незіпсований виріб. Прання штор і гардин вимагає особливого підходу, оскільки на відміну від звичайної бавовняної білизни, такі вироби виготовляються з делікатних тканин, які слід дбайливо чистити та мити, тим більше в пральній машинці.

білий тюль

Як прати білий тюль у пральній машинці

Сучасний час зовсім не передбачає прання руками, адже вже давно були придумані автоматичні машинки, які виконують цю роботу за вас. Тим більше, з кожним роком технології вдосконалюються, виправляються недоліки і робиться все для того, щоб автоматизувати звичайну людську працю без жодних негативних наслідків.

Тому прати тюль в машинці цілком можливо і безпечно, якщо дотримуватися рекомендацій і правил, про які детальніше розповімо нижче.

прання тюля в пральній машині

Вибір коштів

Перше, що потрібно зробити вам, це правильно підібрати ефективний засіб, який зможе відпрати будь-які плями. З ними можна відбілити тканину і привести її до нормального вигляду.

Зараз існує величезна кількість миючих засобів, які допомагають впоратися з різними плямами та забрудненнями. Але перш ніж вибрати речовину, треба звернути увагу на такі нюанси:

 • Ступінь забруднення тканини.
 • Ціль прання.
 • Колір фіранок.
 • Тканина.
 • Рекомендації щодо прання, які вказані на бирці.

вибір засобів для прання

Після цього можна вибирати відповідний засіб. Є спеціальні гелі, які замінюють пральний порошок, а є ті, що використовуються лише при замочуванні білизни.

Перш ніж використовувати засіб, обов'язково ознайомтеся з інструкцією щодо його застосування. Слід простежити за дозами, які там вказані, щоб отримати бажаний ефект та не зіпсувати тканину.

підготовка до прання

Як випрати тюль так, щоб він став білим

Тюль дуже часто використовують як елемент інтер'єру. Найпопулярнішими стали білі тони, які освітлюють, освіжають кімнату та зорово збільшують площу. Тюль виконує захисну функцію від яскравого сонця, а також непотрібних поглядів перехожих. Так як будь-які білі вироби швидко забруднюються, то і прати їх доводиться набагато частіше, ніж звичайні.

прання тюля в домашніх умовах

Навесні, влітку і восени, коли вікна часто відкриті навстіж, всередину все одно потрапляє вуличний пил, який насідає на шторах і фіранках. Тому полотна втрачають спочатку білий колір. Щоб вони мали нормальний зовнішній вигляд, рекомендується світлі фіранки прати частіше звичайного. Це не складає особливих труднощів, а навпаки освіжить зовнішній вигляд.

Як випрати тюль у пральній машині, щоб він був білим, буде вказано нижче.

У пральній машині

Перед тим, як почати прання, треба розібратися, як очистити тюль в автоматичній машинці, щоб не зіпсувати тканину і при цьому досягти потрібного ефекту. Головне підготувати білизну, правильно замочивши її. Виберіть делікатний режим, невисоку температуру, відключіть віджимання та налаштуйте програму прасування.

прання в машині

Підготовка до прання

Перш ніж випрати фіранки, треба їх підготувати до цього процесу:

 1. Акуратно зняти фіранки з карниза і струсити від пилу. Це можна зробити і у висячому стані за допомогою пилососа чи щітки. Але будьте обережними, щоб не зірвати вироби із кріплень.
 2. Перевірити, чи не висять на фіранці десь шматочки ниток, чи шви не розійшлися, щоб машинка не продовжила пошкодження.
 3. Звільнити штори від різної фурнітури, яку категорично забороняється поміщати в пральну машинку.
 4. Процес замочування може відрізнятися залежно від рівня забруднення тканини. За загальним правилом, спочатку варто замочити у холодній воді, а потім у теплій разом із пральним порошком. Якщо ви спочатку помітили якісь дуже серйозні забруднення, то на них слід звернути особливу увагу. Можливо, при замочуванні потрібен спеціальний засоб для виведення плям. Він наноситься безпосередньо на пляму. Замочування триває залежно від ступеня забруднення. Якщо штори просто треба освіжити, достатньо буде і 30 хвилин. Якщо ж є серйозні плями, слід потримати фіранку в мильному розчині від 2-3 годин до ночі.
 5. Після замочування необхідно ретельно прополоскати білизну у холодній воді. Тепер можете приступити до звичайного прання.

замочування тюлю

Вибір температури

Важливим нюансом є температура прання тюля. Якщо вам відомо, з якого матеріалу зроблений тюль, краще прати його при 30 градусах. Особливо, якщо тканина кольорова (їй властиво линяти).

Якщо матеріал фіранок натуральний, їх можна випрати при температурі 40-60 градусів.

вибір режиму прання тюля

Вибір режиму

Якщо ви не знаєте, як прати річ, у вас не збереглася відповідна бирка з рекомендаціями, то найкращий варіант – це прати на безпечному делікатному режимі, який не зашкодить виріб.

Це стосується і легких, і тонких фіранок, які необхідно акуратно обробляти та прати. Якщо ви вирішили довіритися пранню в машинці, то обов'язково треба ставити делікатний режим, в якому вже запрограмовано потрібну температуру та кількість обертів (або взагалі відсутність віджиму). Найкраще додатково дізнатися інформацію та виставити необхідні параметри.

вибір режиму прання

Процес прання

Безпосереднє прання починається з того, що потрібно завантажити попередньо замочену білизну в барабан. Фіранки краще прати в спеціальному мішку, який захистить від можливих пошкоджень. Після цього необхідно заповнити резервуар спеціальним порошком. Використовуйте краще рідкі речовини, які добре вимиваються під час полоскання.

процес прання тканини

Що стосується кондиціонера, то від його використання краще утриматися під час прання білого тюлю, який може посіріти або пожовтіти.

вибір режиму прання

Після цього виставляються всі необхідні режими, температура, віджимання та процес запущений. Якщо у вас є режим прасування, сміливо вибирайте. Це полегшить вашу подальшу долю.

Після того, як прання закінчиться, можна ще раз поставити на додаткове полоскання, щоб мильний розчин зник. Потім виймайте білизну для сушіння. Не треба залишати фіранки в машинці, тому що після тривалого лежання піде важке прасування.

режим полоскання

Крім того, під час прання може постати питання про те, як відбілити тюль у домашніх умовах у пральній машині.

Це можна зробити до прання або в процесі замочування, використовуючи або спеціальні покупні засоби, що відбілюють, або народні методи, які завжди будуть в моді.

Порада. Традиційні способи не менш ефективні, ніж покупні (перекис водню, сіль, сода, білизна та інші). Перевагою народної методики є те, що потрібні інгредієнти точно знайдуться біля кожного будинку.

прання тюлю

Ручне прання

Якщо ж все-таки у вас залишаються побоювання щодо прання гардин у пральній машині, то ручне прання зовсім ніхто і не скасовував. Процес підготовки аналогічний, також потребує замочування. А після цього ви руками вже чистите штору. Якщо є дуже забруднені місця, то таким плямам слід приділити більше уваги. Скористайтеся спеціальними миючими засобами. Не докладайте особливих зусиль до прання, щоб не зіпсувати виріб. Після того, як закінчите прати, потрібно добре прополоскати в холодній воді штору під сильним тиском води.

ручне прання

Особливості прання тюля з різної тканини

Будь-які фіранки вже є делікатною тканиною і вимагають особливого догляду, підходу до прання, сушіння та прасування. Але безперечно кожен тип матеріалу має свої особливості, на які варто звертати увагу.

Капроновий тюль

капроновий тюль

Це найменш вибагливий вид тканини, тому є популярнішим. Його спокійно можна прати в машинці навіть при температурі 60 градусів, проте віджим краще відключити. При чищенні капрону краще не користуйтеся відбілювачами.

Як випрати тюль з органзи

тюль з органзи

Це найделікатніший і вразливіший тип тканини, який взагалі рекомендують прати вручну. При пранні тюлю з органзи не можна скручувати та вичавлювати полотно.

З вуалі

тюль із вуалі

Це схожа на делікатність з органзою тканину, з якою дуже акуратно треба справлятися. Гладити матеріал можна лише через вологу марлю, щоб не пропалити фіранки.

Як випрати брудний тюль з кисеї

тюль із кисеї

На кисі також погано впливає висока температура, тому виріб краще прати при 30 градусах, щоб не зіпсувати. Якщо полотно дуже брудне, є плями, то з ними варто впоратися ще до занурення в машинку при попередньому замочуванні. Якщо є яскраво виражені проблемні місця, приділяйте їм особливу увагу. Очистіть тканину від плям вручну за допомогою спеціальних миючих засобів, призначених для даного виду полотна.

Як вивести складні плями

виведення складних плям

Як правило, зі складними плямами краще справлятися під час замочування білизни.

Спочатку замочіть виріб у холодній воді, потім у теплій з додаванням порошку. А для окремих плям найкраще взяти спеціальні засоби, які застосовують згідно з інструкцією, вказаною на упаковці.

спосіб видалення плям

Якщо йдеться про жирні плями, то найкраще з ними впорається засіб для миття посуду, який необхідно точково нанести на місця забруднень і залишити на деякий час.

виведення плям

Порада. Впоратися з плямами можна також за допомогою підручних засобів, які завжди є вдома, а саме: сіль, сода, перекис. Вони виконують також відбілюючий ефект.

Сушіння тюлю

Після того, як прання закінчено, чекає процедура сушіння та прасування.

Зручніше гладити штори у вологому вигляді теплою праскою, тому що досягається найкращий ефект. Відпарювач підійде для прасування розвішаних фіранок.

сушка тюля

А взагалі сушити вироби рекомендують у горизонтальному вигляді на рівній поверхні, щоб вони висохли рівномірно без додаткових загинів. Під низ можна підстелити якесь полотно.

Як правильно накрохмалити тюль

Раніше використання крохмального розчину після прання було популярним у кожному будинку. Зараз це вже, звичайно, рідкість, але все одно дає особливий ефект та результат.

крохмаль для тюлю

Крохмаль надає виробу більш жорсткого вигляду. Завдяки йому тримається форма, а також полотно практично не меніться. Найчастіше крохмаль застосовується для постільної білизни, штор, гардин, скатертин світлих тонів.

фіранки після прання

Як правильно накрохмалити фіранки:

 1. Необхідно приготувати розчин. Для цього слід змішати 5 чайних ложок картопляного крохмалю на 5 літрів води.
 2. Спочатку потрібно розчинити крохмаль у невеликій кількості рідини, а потім влити все в воду, що закипіла. Варіть доти, поки не утворюється спеціальний розчин.
 3. Отриману рідину треба остудити до кімнатної температури, після чого вилити у таз.
 4. Потім занурити фіранки в ємність із розчином приблизно на півгодини. Дайте стекти воді.
 5. Після цього можна почати прасування.

накрохмалені фіранки

Процедуру з крохмалем можна розпочинати відразу після того, як білизна випрається. І тільки потім вже приступати до сушіння та прасування.

Вищезгадані поради обов'язково повинні допомогти при пранні фіранок. Не бійтеся користуватися пральними машинками, адже вони були придумані для полегшення людської роботи. Головне правильно дотримуватися всіх рекомендацій, щоб результат порадував.

Відео: відбілювання тюлю в домашніх умовах за допомогою соди

WowCracy
Додати коментар