Як позбутися запаху в мікрохвильовій печі

Мікрохвильова піч вирішує безліч завдань на кухні, значно скорочує час на приготування та розігрів їжі. До неї настільки звикають, що в побуті забувають прості правила догляду та експлуатації. Внаслідок чого з'являються сторонні запахи, спочатку всередині мікрохвильової печі, а потім і на всій кухні.

чиста мікрохвильова піч

Звідки беруться запахи у мікрохвильовій печі

Прибрати запах з мікрохвильової печі легко, якщо розуміти причину його виникнення:

 • не забувайте періодично мити внутрішні стінки печі від залишків їжі, що накопичилися, вологи, сухих продуктів, нехай навіть непомітних на перший погляд;
 • правильно експлуатуйте техніку, не захаращуйте її поверхню книгами, кухонними приладами та важкими інтер'єрними прикрасами;
 • зверніть увагу, як виводить запахи вентилятор усередині мікрохвильової печі і замініть його у разі несправності;
 • сильний запах залишається після розігріву чи приготування ковбаси, риби, страв із часником чи цибулею;
 • їжа, що залишилася або присохла до стінок, може поширювати неприємний аромат;
 • молоко або підгоріла їжа також можуть довго і неприємно пахнути.

помити мікрохвильову піч

Як позбутися запаху в мікрохвильовій печі

Проблема як прибрати запах у мікрохвильовій печі і позбутися неприємного аромату не складає труднощів. Важливо підтримувати мікрохвильову піч надалі в чистоті та вчасно прибирати залишки їжі.

догляд за мікрохвильовкою

Народні засоби

З появою мікрохвильової печі в побуті господині знають масу дешевих і дієвих способів, чим прибрати запах гару в мікрохвильовій печі:

 1. 9% оцтовий розчин розбавляють у рівних пропорціях з водою. Змочіть губку або ганчірку оцтовим складом та протріть стінки техніки зсередини. Зверніть увагу, що губка має бути добре віджата, з її поверхні не повинна капати вода! Цей спосіб буде більш ефективним, якщо чашу з водно-оцтовою сумішшю поставити в мікрохвильову піч і включити на повну потужність на 5 хвилин. Це усуне навіть найв'їдліші й їдкі запахи.

  оцет

 2. Кава має властивість вбирати будь-який запах, навіть гару або смажену рибу. Зваріть неміцний напій, процідіть та протріть рідиною стінки техніки. Залишіть сохнути на пару годин, а потім ретельно прополощіть водою. Іноді, для профілактики, залишайте на ніч у мікрохвильовій печі блюдце із зернами кави, які допоможуть видалити будь-які запахи.

  кава

 3. Лимон чи лимонна кислота є у кожному будинку. Це чудовий спосіб не тільки усунути всі сторонні аромати, а й очистити поверхню техніки від будь-яких плям та забруднень. Візьміть рівні частини води та соку лимона (лимонної кислоти), змішайте, протріть стінки печі. Також протримайте пару хвилин на повній потужності посуд з лимонно-водною сумішшю, щоб закріпити результат, що очищає. Існує сильніший метод, що очищає. Розріжте лимон на кілька частин, помістіть у ємність із водою. Поставте в мікрохвильову піч на 5-9 хвилин до повного закипання. Потім на зменшеній потужності протримайте водно-лимонну суміш ще кілька хвилин. Відкрийте дверцята, дайте охолонути рідини і протріть стінки печі губкою, змоченою в чистій воді.

  лимонна кислота

 4. Сода чудово усуває неприємні аромати після їжі, що пригоріла. Розчиніть у чверті склянки води 3 чайні ложки соди. Нанесіть отриману суміш на стінки печі та залиште до повного висихання. Через годину-півтори повторіть процедуру, а потім змийте содові шари губкою, змоченою в чистій воді.

  сода

 5. Якщо в будинку немає лимонної кислоти або соди, то сіль точно знайдеться. Спробуйте залишити на ніч у мікрохвильовій печі чашку із сіллю. Вона допомагає вивести усі сторонні запахи. Таку сіль не рекомендується використовувати надалі в їжу.

  чашка із сіллю

 6. Зубна паста також допомагає відмити стінки мікрохвильової печі. Видавіть невелику кількість на губку та натріть внутрішню поверхню техніки. Слід залишити засіб на кілька годин, потім змити чистою водою. Пекти не включати до повного висихання.

  Зубна паста

 7. Активоване вугілля – прекрасний народний засіб, що допомагає усунути всі неприємні аромати. Приголомшливий ефект буде, якщо розфарбовані пігулки помістити на блюдце і «забути» в мікрохвильовій печі на ніч. Вугілля ефективно адсорбує всі запахи, включаючи від горілої та копченої їжі.

  активоване вугілля

Спеціальні засоби

У спеціалізованих магазинах можна придбати засоби для усунення будь-яких сторонніх запахів. Це зручно, ефективно та спрацює практично у всіх випадках.

як прибрати запах з мікрохвильової печі

Тепер можна не хвилюватися, як прибрати запах горілого з мікрохвильової печі:

 1. Поглиначі запахів мають особливу популярність серед господинь. Ці гаджети пов'язують і утримують молекули неприємного запаху отже вони можуть «витати у повітрі».
 2. Спрей для очищення мікрохвильових печей та духових шаф допомагає позбавитися будь-яких нальотів, забруднень і «вбиває» всі сторонні аромати. Це чудовий засіб для усунення будь-якої проблеми на кухні.
 3. Засіб для миття посуду також непогано справляється із запахами гару, продуктів харчування та спецій. Для більш сильного результату додайте у воду з миючою рідиною трохи оцтової чи лимонної кислоти.

поглиначі запаху

поглинач запаху

спрей для чищення мікрохвильової печі

засіб для миття посуду

Що робити з дуже сильним запахом

Особливо сильний запах буває у нової мікрохвильової печі. Також стійкі аромати залишаються після приготування риби, страв, що сильно пахнуть, зі спеціями, цибулею, часником і травами.

миття мікрохвильовки

Порада. Якщо неприємний запах від техніки відбувається постійно, переконайтеся, що це не пов'язано з її несправністю. У такому випадку варто звернутися до сервісного центру для діагностики та ремонту. В решті випадків з неапетитними ароматами успішно справляються як народні, так і спеціалізовані засоби.

як почистити мікрохвильову піч

Як не зашкодити техніці

 1. Не мийте мікрохвильову піч водою так, щоб з губки або з ганчірки капала вода. Будь-який застій рідини в печі може призвести до замикання або поломки.
 2. Витирайте насухо всі деталі, провітрюйте і залишайте з відкритими дверцятами техніку на ніч.
 3. Обов'язково виймайте шнур живлення, коли миєте внутрішні стінки, зовнішній корпус та двері.
 4. Не дряпайте стінки мікрохвильової печі жорсткими щітками або металевими скребками. У подряпини можуть забиватися залишки їжі, які довго псуватимуться і випромінювати неприємний запах.
 5. Використовуйте для очищення техніки спеціально призначені засоби, які не зашкодять її подальшій роботі.

чищення мікрохвильовки

як очистити мікрохвильову піч

як швидко помити мікрохвильову піч

як почистити мікрохвильову піч усередині

Профілактика появи запахів

Щоб неприємні запахи не повернулися у вашу мікрохвильову піч, дотримуйтесь ряду простих рекомендацій:

 1. Тримайте дверцята техніки відчиненими після розігріву або приготування їжі. Це прискорить вивітрювання сторонніх ароматів.
 2. Як профілактика можна залишати на ніч скоринку чорного хліба, яка вбере залишки будь-якого неприємного запаху.
 3. Придбайте пластикову кришку для мікрохвильової печі. Її набагато легше мити. До того ж пристрій захищає стіни печі від потрапляння їжі та рідин.
 4. Візьміть за правило раз на місяць протирати техніку з будь-яким засобом, що очищає.

відкрита мікрохвильова піч

Як доглядати мікрохвильовку

Мікрохвильова піч сконструйована так, що не вимагає особливого догляду. Всі кнопки розташовані на одній панелі приладів, а функціонуючі деталі надійно приховані металевим корпусом.

як швидко помити мікрохвильову піч

Тим не менш, техніку легко зіпсувати, якщо її не доглядати:

 • після кожного використання прибирайте крапельки вологи і конденсат, що накопичився;
 • стежте за чистотою поворотної тарілки, не використовуйте її відразу після миття, дайте добре просохнути;
 • не чіпайте вентиляційну решітку під час збирання, не допускайте попадання в неї вологи;
 • чим частіше ви прибираєте мікрохвильову техніку, тим менше там накопичується бруду та сторонніх запахів.

як помити мікрохвильову піч

Щоб мікрохвильова піч працювала як годинник, іноді достатньо протерти її м'якою, злегка вологою серветкою. Така профілактика – найкращий спосіб для запобігання появі будь-яких неприємних ароматів.

миття мікрохвильової печі

Відео: 3 способи прибрати запах з мікрохвильової печі

WowCracy
Додати коментар