Як позбутися запаху на дивані

У складі кожного дивана можна знайти кілька наповнювачів. Будь-яка рідина або бруд, що потрапляє на оббивку, здатна вбратися в неї. В результаті з'являються плями та неприємний запах. Від останнього позбутися буває складно.

Неприємний запах

Тому необхідно розібратися, як вивести запах з дивана, не зіпсувавши оббивку.

Чому диван має неприємний запах

Перед вибором відповідного методу позбавлення неприємного запаху необхідно з'ясувати, чому виникла проблема. Від цього залежить, який засіб зможе ефективно впоратися із ситуацією.

неприємний запах на дивані

Існує кілька основних причин появи неприємного запаху:

 1. Тварини, які проживають у будинку;
 2. Людська сеча чи сліди блювання;
 3. Пролитий напій із яскравим, їдким ароматом;
 4. Дим від тютюну;
 5. Висока вологість у приміщенні, що провокує утворення плісняви.

Відсутність регулярного збирання меблів також стає причиною появи неприємного аромату.

Рідкісне прибирання

Також запах у приміщенні може перекинутися на меблі та вбратися в оббивку. Тоді порятунок починають із провітрювання кімнати та вологого прибирання всього простору.

Як позбутися різних запахів

Метод позбавлення цієї проблеми необхідно вибирати, залежно від характеру забруднень і його виникнення. Це дозволить підібрати ефективніший засіб.

засобів для очищення

У деяких випадках доводиться повторювати процедуру кілька разів, щоб досягти бажаного результату.

Запах дитячої сечі

У будинку, де мешкає маленька дитина, часто виникає ситуація, коли на дивані виникає мокра пляма. Якщо описав грудне маля, досить обробити уражену область слабким розчином марганцівки. Він повинен мати блідо-рожевий відтінок.

як почистити диван про дитячу сечу

Зверніть увагу! Зазначений засіб підійде лише для темної оббивки. Використовувати марганцівку для світлої поверхні не рекомендується.

Також можна скористатися звичайним миючим. Його змішують з водою та обробляють отриманим засобом проблемну частину дивана. Позбутися запаху дитячої сечі допомагає сода. Вона видаляє також пляму та мікроби, що встигли поширитися на поверхні.

Пропилососити оббивку

Якщо описав дитину старшого віку, рекомендується використовувати оцет, змішаний з водою у пропорції 1:5. Ганчірку змішують у приготованому розчині, протирають їй проблемну поверхню і залишають засіб на 60 хвилин. Потім обробляють диван чистою водою.

Сечі тварин

Багато власників домашніх вихованців стикаються з проблемою появи сечі тварин на оббивці меблів. При виявленні цієї проблеми необхідно діяти швидко. Застарілі плями вивести складніше, адже рідина встигла глибоко проникнути в оббивку.

провітрюваному приміщенні

При виявленні калюжі рекомендується зробити таке:

 1. Сухою ганчіркою промочують сліди сечі;
 2. На пляму наносять харчову соду у сухому вигляді на 10 хвилин;
 3. До соди додають розчин з оцту та води, змішаний у однаковому співвідношенні. Через 5 хвилин усі видаляють ганчіркою, змоченою у чистій воді.

Після проведеної обробки потрібно висушити оббивку.

Ще одним варіантом позбавлення запаху сечі тварини є використання нашатирного спирту. Їм натирають оббивку та залишають на півгодини. Потім наносять господарське мило. Змивають все розчином, що складається зі столової ложки оцту та літра води.

Диван потребує

Якщо сеча встигла увібратися в диван, то до очищення необхідно підходити комплексно. Чистити потрібно не лише оббивку, а й наповнювач. Диван після такої обробки потрібно ретельно просушити.

Сечі дорослої людини

Літнім людям або тим, хто страждає від тяжкого захворювання, також буває складно утримати сечу. В результаті на дивані може виникнути пляма. Важливо, що чим старша стає людина, тим їдкішим і сильнішим стає запах його сечі. Тому в цьому випадку позбавитися неприємного аромату буде складніше.

Існує кілька ефективних методів вирішення проблеми:

 1. Хлорка. Усуває запах і видаляє бактерії, що поширилися на поверхні. Приготовлений розчин із хлоркою наносять на проблемну зону за допомогою губки або щітки на 30 хвилин. Після залишки засобу прибирають чистою водою. Важливо, що використовувати цей метод можна для однотонної оббивки;
 2. Господарське мило. Простий і швидкий варіант вирішити проблему. Достатньо натерти зіпсовану область господарським милом, попередньо змочивши водою. Залишають на 15 хвилин;
 3. Сік лимона. Його одержують із половинки лимона. Переливають у розпилювач і за його допомогою наносять на поверхню. Через 30 хвилин змивають чистою водою. Варіант не підійде у випадках, якщо у мешканців є алергія на цитрусові.

Господарське мило

Запах фекалій

Деякі намагаються видалити запах фекалій за допомогою бензину, парфумів, спирту, ацетону чи скипидару. Не можна використовувати перелічені засоби, як і білизну та формальдегід.

білизна від плісняви

При виявленні слідів фекалій на оббивці рекомендується зробити таке:

 1. Залишки екскрементів видаляють;
 2. Готують мильний розчин, обробляють поверхню. Піну забирають холодною водою. Поверхню просушують серветками до позбавлення вологості;
 3. Далі необхідно використовувати каву, міцну заварку, соду, сіль, активоване вугілля, суху гірчицю. Будь-яким із перерахованих інгредієнтів натирають оббивку і залишають до повного висихання.

розчин перманганату калію

Також можна обробити поверхню розчином йоду чи марганцівки. Він має бути слабким. Залишають його на 30 хвилин.

Запах цигарок

У тютюні містяться речовини, здатні вбиратися у різні матеріали. Тому якщо у приміщенні курять, оббивка дивана може просочитися тютюновим запахом. Для появи такої проблеми достатньо кількох днів. Позбутися тютюнового запаху можна, накривши диван вологим рушником.

кинути палити

Одна процедура може виявитися недостатньо. Повторювати процес потрібно, доки аромат повністю не зникне. Також рекомендується проводити регулярне провітрювання кімнати.

Запах гару

При пожежі відбувається виділення речовин, що залишають запах гару, що вбирається у всі матеріали у кімнаті. Позбутися такого аромату буває непросто. Насамперед необхідно регулярно протягом кількох днів добре провітрювати приміщення.

освіжувачі повітря

Рекомендується збити до піни шампунь, нанести на плями і дочекатися висихання. Для покращення ефекту рекомендується додати соду. Також від гару дозволяють позбутися наступні рецепти:

 1. Змішують склянку води з половиною склянки яблучного оцту. Отриманий розчин змішують з піною від шампуню, наносять на потрібну зону та залишають на 30 хвилин;
 2. Потрібна сода, оцет та аміак. Їх у однакових пропорціях змішують із водою. Отриману суміш наносять на пляму на 10 хвилин. Використовувати вказаний рецепт можна тільки в кімнаті, що добре провітрюється;
 3. По поверхні меблів розсипають рис і соду, зверху накривають махровим рушником.

позбутися запаху

Додатково можна скористатися професійними засобами для оббивки, щоб прискорити ефект.

Запах вогкості

З такою проблемою стикаються власники старих диванів. Позбутися аромату вогкості допомагає яблучний оцет, слабкий розчин марганцівки, але тільки для однотонних оббивок. Також допоможуть активоване вугілля чи сода.

запаху вогкості

Можна скористатися спеціальними засобами з антигрибковою дією. Їх наносять не так на оббивку, але в дерев'яні елементи меблів. Для посилення та прискорення ефекту допустимо комбінувати зазначені засоби.

Алкогольний запах

Крім плям, алкоголь на поверхні залишає їдкий аромат. Хімчистка допомагає позбутися цієї проблеми. Але вирішити її можна самостійно. Необхідно спочатку взяти суху серветку або паперовий рушник і промокнути забруднену область, рухаючись від країв до середини.

Хімчистка

Після видалення максимальної кількості алкоголю з оббивки на неї наносять розчин з оцту та води. На літр рідини необхідно 3 столові ложки оцту. Залишають на 5 хвилин і видаляють суміш вологою серветкою або губкою. Іноді потрібно повторити процедуру кілька разів, постійно провітрюючи кімнату. Ефективність видалення запаху підвищується, якщо розпочати його видалення одразу після того, як алкоголь потрапив на меблі.

Засоби виведення

Кошти, що дозволяють позбутися неприємного запаху на меблів, поділяються на професійні та ті, які можна приготувати самостійно з підручних інгредієнтів. Іноді потрібно комбінувати їх, коли забруднення занадто серйозне та аромат вивести важко. Варто докладніше ознайомитись із найбільш ефективними засобами боротьби з такою проблемою.

впорається з плямами

Народні засоби

Перевагою народних методів є їхня бюджетність. Інгредієнти завжди під рукою і скористатися ними можна будь-якої миті. Актуально, коли потрібно негайно приступити до звільнення від неприємного аромату.

Оцет

Досить змішати оцет з водою у слабкій концентрації та розчин готовий до використання. Його наносять на проблемну частину меблів та залишають на деякий час, максимум на годину. Недоліком цього рецепту є те, що інгредієнт може залишити неприємний аромат.

оцет від плями клею

Тому варто відзначити, як усунути запах оцту з диванів. Достатньо змішати невелику кількість миючого для посуду з водою та отриманим засобом протерти оббивку. Також сода може бути абсорбентом.

Сіль

Часто використовують для обробки нового дивана. Достатньо насипати на оббивку сіль шаром 1,5 см і залишають на кілька днів. Забрати залишки засобу можна за допомогою пилососа.

сіль для видалення плям

Нашатирний спирт

Його в кількості 3 чайних ложок змішують із 4 чайними ложками рідкого мила та літром теплої води. Після перемішування рідини змочують губку і змочують оббивку.

Нашатирним спиртом

Потім достатньо промокнути меблі серветкою та дочекатися, коли диван просохне повністю.

Лимонний сік

Вже наголошувалося, як приготувати засіб на основі лимонного соку. Достатньо видавити сік половинки лимона, перелити його в пульверизатор і розпорошити проблемну зону.

Лимонний сік

Спеціальні засоби

Якщо готувати народні склади немає можливості, можна скористатися спеціальними засобами, призначеними для чищення меблів. Важливо, що основою складу таких продуктів є хімія, яка може завдати шкоди здоров'ю. Тому використовувати такі продукти потрібно у кімнаті, коли там немає дітей, літніх та тварин. Також важливо організувати якісне провітрювання кімнати.

Необхідно чітко дотримуватись рекомендацій виробника та дотримуватися інструкцій. Залежно від серйозності проблеми потрібного результату вдається досягти кількох процедур. Для позбавлення запаху часто використовують засоби, в основі яких хлор або перекис водню. Якщо вони не дали результату, рекомендується користуватися спеціальною біопродукцією. В її основі живі мікроорганізми, спрямовані на боротьбу із патогенною мікрофлорою.

засіб

засіб

засіб

Серед популярних засобів варто зазначити:

 1. Dufta. Основу становлять рослинні білки. Вони дозволяють збільшити швидкість розпаду органічних сполук. Засіб не маскує неприємний аромат, а повністю його прибирає;
 2. Simple Solution. Засіб спрямований на усунення запаху випорожнень свійських тварин. У складі є ензими, що дозволяють усунути навіть вкрай їдкий запах. Застосовуються для обробки поверхні, що постраждала від сечі або фекалій тварин;
 3. Nature's Miracle. Перевагою продукту є хороша ефективність навіть у разі сильного запаху, що в'ївся. Як і попередній засіб, у складі цього є ензимна формула, що руйнує всі мікроорганізми та бактерії, видаляючи неприємний аромат.

Як правильно чистити диван

Щоб не нашкодити сильніше меблів, важливо знати, як грамотно почистити виріб. Усі перелічені засоби необхідно застосовувати акуратно, щоб не зашкодити оббивці. Починають з вибору відповідного засобу для чищення. Воно має підходити під колір та тип матеріалу оббивки. Існують професійні засоби, призначені для конкретного виду тканини.

Можна використовувати

Перед використанням вибраного продукту рекомендується ретельно вивчити інструкцію. Склади для натуральної шкіри не підійдуть для тканинної оббивки. Тому потрібно це враховувати і ретельно дотримуватись інструкції пропорцій, нанесення засобу та його витримки.

Рекомендується використовувати лише перевірені рецепти, що встигли зарекомендувати себе з позитивного боку. У складі миючих не повинно бути барвників. Інакше слідів від фарби та розлучень на поверхні не уникнути.

Профілактика проблеми

Щоб не шукати відповідних засобів для позбавлення від неприємних, стійких запахів, краще запобігти їх появі. Для цього слід дотримуватись простих профілактичних заходів. Достатньо проводити регулярне прибирання дивана. Це дозволить уникнути появи затхлого, сирого аромату. Також, якщо оббивка намокла, її необхідно відразу ж просушити.

М'які меблі

Не можна допускати, щоб меблі постійно були вологими або сирими. Не варто їсти чи пити на дивані, щоб рідина чи їжа не впали випадково на покриття. Вирішенням проблеми може бути використання спеціальних чохлів. Вони вбережуть не лише від запаху, а й плям. Навіть якщо рідина пройде крізь чохол, її буде мало, і видалити її буде легше.

Як правильно доглядати диван

Не лише профілактика, а й грамотний догляд за диваном дозволяють скоротити ризик виникнення такої проблеми. Важливо враховувати оббивний матеріал. Від цього залежить, яким саме буде догляд за меблями.

порохотяг

Але є загальні правила. І першим із них є те, що проводити чищення дивану необхідно регулярно. Для цього використовується спеціальна щітка з м'яким ворсом. Можна скористатися пилососом. При виявленні плям не слід зволікати з їх видаленням. Важливо відразу починати позбавлятися їх. Починають видалення забруднень із країв, просуваючись до середини.

Рекомендується протестувати вибраний засіб для чищення на невеликій ділянці, щоб переконатися, що він не нашкодить оббивці. Якщо запах або забруднення після кількох спроб не зникають, варто звернутися до професіоналів у хімчистку. Але чим раніше почнеться видалення неприємного аромату, тим вищий шанс на позитивний результат збирання.

Пароочисник

Неприємний запах від дивана здатний зіпсувати будь-яке приміщення. Позбутися його буває складно. Тому рекомендується діяти комплексно. Обов'язково проводять постійне провітрювання у кімнаті. Додатково використовують професійні засоби та народні рецепти, щоб позбутися неприємного аромату.

Відео: поради господаркам – як позбутися запаху у меблів

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар