Як позбутися сороконіжок у квартирі.

Сороконіжка в будинку – одна з найнеприємніших істот. Зустріч з нею жахає і викликає огиду. Однак позбутися такого небажаного сусіда вам цілком під силу.

сороконіжка у квартирі

Познайомтеся, сороконіжко!

Як то кажуть, ворога треба знати в обличчя. Хто ж така сороконіжка? Є представником членистоногих, належить до загону багатоніжок. Хтось вважає її комахою, але це не так. Існує приблизно 12 000 різновидів багатоніжок, що мешкають у різних кінцях земної кулі.

мухолівка

На території Росії найбільш поширена мухоловка звичайна, що має світло-коричневе забарвлення, що досягає в довжину 5 см, з безліччю ніжок і довгими вусиками на голові. Кожна кінцівка має гострий кіготь, завдяки чому сороконіжка спокійно пересувається навіть вертикальними площинами.

комаха мухолівка

А в південних регіонах можна зустріти «родичку» звичайної мухоловки – сколопендру. За розмірами вона набагато більша, втім, як і мухолівка, абсолютно безпечна для людини, але неприємні відчуття під час зустрічі з нею вам гарантовані.

сколопендра

До речі, варто зазначити, що назва «сороконіжка» ця істота отримала не тому, що ніг саме 40, а просто тому, що кінцівок багато.

сороконіжка

Причини появи

У природному середовищі багатоніжки мешкають у вологих місцях, де є безліч дрібних комах для їжі. А в житлових будинках «нашестя» мухоловок спостерігається пізно восени, коли стає холодно на вулиці, і цим істотам доводиться шукати укриття та їжу.

мухолівка будинку

По щілинах у стінах та вентиляційних каналах багатоніжки легко пробираються до квартир навіть на найвищі поверхи. Оскільки волога для них життєво важлива, вони найчастіше селяться у ванних кімнатах або на кухні ближче до раковини. А в приватних будинках улюбленим місцем їх проживання стають підвали та горища.

мухолівка у квартирі

Мухолівки – нічні істоти, тому вдень їх помітити практично неможливо. А от коли стемніє, вони вибираються на полювання і пересуваються квартирою дуже швидко.

Цікавий факт: своїми лапками багатоніжка може спіймати одразу кілька комах.

сороконіжка у квартирі фото

Позбавляємося небажаних гостей

Насамперед, для того, щоб забути про кошмарне сусідство, доведеться створити несприятливі умови для життя багатоніжок. Пам'ятайте, позбутися небажаних сусідів буває дуже непросто, тому, щоб уникнути серйозних проблем, просто пам'ятайте про профілактичні заходи.

як позбутися сороконіжок

 1. Знищуйте всіх комах, які можуть стати їжею для багатоніжок: комарів, тарганів, мурах, мух.
 2. Уважно огляньте кути і стіни, заробіть всі щілини, щоб паразити не потрапили в будинок з вулиці.
 3. Обов'язково встановіть на вікна москітні сітки.
 4. Добре просушіть приміщення, встановіть систему вентиляції та позбавтеся джерел підвищеної вологості. Якщо є потреба, придбайте електричні осушувачі повітря. Без достатньої кількості води мухоловки гинуть або йдуть у пошуках сприятливіших умов проживання.
 5. Регулярно проводьте генеральне прибирання, ретельно оглядайте та протирайте найзатишніші куточки (особливо у ванній кімнаті та туалеті).
 6. Найчастіше провітрюйте приміщення.
 7. Якщо ви живете в приватному будинку, і у вас є підвал і горище, не залишайте їх поза увагою. Періодично оглядайте ці приміщення, проводьте в них прибирання та провітрюйте.

москітні сітки

осушувач повітря

прибирання у ванній

провітрювання

Хімічні засоби

Найбільш дієвим вважається застосування хімічних препаратів, аерозолів або спреїв. Перш ніж приступати до знищення непроханих гостей, уважно ознайомтеся з інструкцією по застосуванню та дотримуйтесь її. В іншому випадку, ви не тільки не знищите багатоніжок, але й можете нашкодити своїм домочадцям або домашнім тваринам.

хімічні засоби

 • Вживіть всіх рекомендованих заходів безпеки: рукавички, респіратор, а якщо потрібно, і захисний костюм.
 • Подбайте про те, щоб під час обробки у приміщенні не було дітей та домашніх вихованців.
 • Продукти харчування герметично закрийте (або взагалі приберіть із кімнати), рослини перенесіть в інше приміщення.
 • Після обробки приміщення залиште його закритим на якийсь час, щоб препарат працював.
 • Потім добре провітріть приміщення та зробіть вологе прибирання.

вологе прибирання

Важливо! Оскільки багатоніжки – це комахи-шкідники, які харчуються іншими комахами, отрута у вигляді приманки часто буває просто неефективною.

Найбільш дієвими у боротьбі з багатоніжками вважаються такі препарати:

 1. Меділіс-Ціпер. Токсичний склад випускається у вигляді аерозолю. Розпорошується в місцях проживання паразитів. Головна перевага – він безпечний для свійських тварин.
 2. Globol Original. Це токсичний пастоподібний засіб, який застосовується для боротьби з різними шкідниками. Має слабкий неприємний запах, тому з обережністю використовується в квартирах з домашніми тваринами. Пасту наносять по периметру приміщення тонким шаром.
 3. Чистий дім. Доступний за ціною та досить ефективний аерозоль. Вирізняється сильною інсектицидною дією. Одного флакона може вистачити на дві-три обробки приміщення.
 4. Діхлофос Нео. Поліпшений варіант знайомого з давніх-давен кошти. Не має запаху та смертельно небезпечний для багатоніжок. Діє протягом двох тижнів після розпилення.
 5. Raid. Досить відомий засіб, що випускається в аерозолях, має приємний запах лаванди. Діє протягом кількох днів після обробки. Головне, відразу після дезінсекції добре провітрити приміщення, щоб у ньому було безпечно перебувати.

меділіс ципер

Global Original

чистий дім

дихлофос нео

Народні хитрощі

Якщо з якихось причин ви не хочете (або не можете) застосовувати хімічні засоби, вам на допомогу прийде багаторічний народний досвід. До речі, як показує практика, підручні кошти бувають у деяких випадках навіть ефективнішими. Тож вибір за вами.

як позбутися сороконіжок

Борна кислота. Цей засіб «улюблений» багатьма за універсальність та багатофункціональність, а також за повну безпеку для людей та домашніх тварин. З його допомогою свого часу дуже результативно позбавлялися тарганів та інших непроханих гостей. Для боротьби з багатоніжками борну кислоту розсипають під плінтусами у ванній та за трубами, у місцях можливого скупчення паразитів.

Борна кислота

Ще один спосіб – використання діатомового порошку. Засіб також не нашкодить вам і домашнім вихованцям, а ось багатоніжкам від нього не поздоровиться. Просто розсипте порошок у можливих місцях проживання паразитів.

діатоміт

Люди старшого покоління запропонують вам ще один простий і ефективний спосіб позбавлення мухоловки звичайної. Це виморожування будинку. Протягом багатьох років це був найдієвіший спосіб порятунку від непроханих гостей, абсолютно безпечний для господарів будинку.

виморожування будинку

Взимку будинок на 2-3 дні залишали без опалення. На цей час жити йшли до сусідів чи родичів. У будинку гинули не лише багатоніжки, а й усі інші шкідники. На жаль, сьогодні цей метод застосовується лише для приватних будинків.

будинок у снігу

Очевидно, що впоратися з багатоніжками можливо. І неважливо, що ви оберете: народні засоби чи хімічні препарати. І пам'ятайте, краще не допустити проблему, аніж потім її вирішувати.

багатоніжки в будинку

Відео: 10 фактів про домашню мухоловку-сороконіжку

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар