Як позбутися плями крові на матраці

Плями крові на матраці з'являються в побуті досить часто, причиною цього можуть бути різні обставини. Однак матрац з його громіздкими об'ємами та складною конструкцією, відпрати набагато складніше, ніж звичайне покривало чи простирадло. Саме тому у багатьох часто виникає питання: як видалити кров із матраца. І тому існує безліч нескладних народних прийомів.

як вивести кров із матраца

Чому кров складно видалити

Кров має досить складну структуру, до її складу входять білки, вуглеводи, різні кислоти, жири. Саме тому вона досить швидко проникає у волокна тканини, а щоб її прибрати, її потрібна хімічна реакція з клітинами цієї рідини. Науці відомі випадки, коли знаходили сліди висохлої крові на камінні, дереві чи тканинах, які протрималися кілька сотень, а то й тисяч років.

як вивести кров із матраца самостійно

Тому просто так відмити водою кров не вийде. Разом з тим, оскільки кров має органічну структуру, існує безліч способів, як вивести плями крові з матраца в домашніх умовах.

Важливо! Так як матрац має складну, щільну конструкцію, його не варто рясно мочити водою або іншими засобами. Для усунення плям досить поступово наносити речовини вологою серветкою або губкою.

як вивести кров з матраца фото

Чим відмити кров із матраца

Для усунення слідів крові використовують і спеціальні хімічні засоби, і народні засоби, які перевірені століттями.

Перед тим, як відтерти кров із матраца, його необхідно грамотно підготувати:

 • Розмочити сліди крові. Для цього варто лише прикласти до плями вологий махровий рушник. Гарячу воду при цьому використовувати не можна, оскільки вона сприятиме глибокому проникненню крові в матеріал.
 • Після того, як матрац намок, його необхідно промокнути сухою паперовою серветкою. Це прибере надлишки крові та вологи.
 • Обидві процедури потрібно повторювати кілька разів. Маніпуляції потрібно робити доти, доки на серветці не перестануть залишатися частинки крові.

як вивести кров із матраца своїми руками

Після того, як створені всі умови для очищення матраца, можна приступати безпосередньо до видалення слідів, що в'їлися.

Спеціальні засоби

Спеціальні хімічні засоби діють швидко та найпростіші у застосуванні. Їх зазвичай використовують фахівці з клінінгу. Кошти випускаються у різних формах:

 • Олівці від плям
 • Порошкові засоби, які потрібно розводити водою
 • Гелі та рідини

Спосіб застосування речовин стандартний. Засіб наносять на забруднене місце, чекають кілька хвилин, після чого його необхідно прибрати вологою серветкою або губкою.

засіб від плям

засіб від плям ідеї

засіб від плям фото ідеї

засіб від плям фото

Промислові речовини мають свої мінуси – вони негативно впливають на шкіру рук, можуть спричинити алергію, мають високу ціну.

Використання народних засобів

Народні засоби не вимагають додаткових витрат, оскільки більшість речовин є у будь-якому побутовому господарстві. Крім того, домашні засоби є екологічно чистими. Саме з цих причин у питанні як видалити кров з матраца безліч господинь віддають перевагу старим домашнім способам.

Сіль

Сіль є поширеним методом для того, щоб очистити кров із матраца. Замість солі можна також використовувати і соду.

Спосіб використання:

 1. Створити кашку з кількох ложок солі та води.
 2. Натерти кашкою забруднене місце.
 3. Укрити цю частину матраца харчовою плівкою і залишити на 20-30 хвилин.
 4. Сіль роз'їсть складні білки крові та вбере бруд у себе. Після цього залишається лише усунути кашку вологою серветкою.
 5. Наприкінці необхідно ретельно просушити матрац.

сіль

Важливо! Висушувати виріб потрібно за допомогою провітрювання приміщення. Використовувати праску чи фен у жодному разі не можна. Це призведе до пересушування наповнювача.

Аміак

Аміак підійде для вовняних або бавовняних тканин. Він допоможе легко позбутися крові на ворсі.

Техніка застосування:

 1. Створити розчин аміаку з водою у пропорції 1:4.
 2. Розпорошити засіб на поверхні матраца.
 3. Укрити пляму поліетиленовою плівкою і залишити на 30 хвилин.
 4. Після цього змити залишки речовини вологою губкою чи тканиною.

аміачний розчин

Важливо! Засіб протипоказаний для осіб, які страждають на астму, алергію або хвороби дихальних шляхів. При його використанні необхідно надіти захисну маску та рукавички.

Розчин перекису водню

Розчин перекису водню допоможе прибрати пляму з яскравих кольорових тканин. Цей засіб також доречно використовувати на шовкових або атласних поверхнях, він не зіпсує глянцеву структуру матеріалу. Однак для темних тканин речовина не підійде, тому що може залишити світлі сліди.

перекис водню

Інструкція по використанню:

 1. Змочити ватяний диск 3% розчином перекису.
 2. Щільно прикласти на кілька секунд до плями, доки не почне утворюватися легка піна.
 3. Протерти кількома рухами сліди крові.
 4. Залишки засобу та крові усунути вологою серветкою.

Лимонна кислота

Сік лимона або розчин лимонної кислоти зазвичай використовують, коли виникає питання, чим відмити кров з матраца білого кольору. Лимонна кислота чудово висвітлює тканину та потемніння. Завдяки цьому білий матрац виглядатиме як новий.

лимонна кислота

Спосіб використання:

 1. 5 г кристалів потрібно розчинити в 100 мл води, це приблизно половина склянки.
 2. Змочити в розчині рушник або серветку і щільно прикласти до матраца.
 3. Укрити місце поліетиленом та залишити на 1 годину.
 4. Після цього відмити залишки крові серветкою, змоченою у чистій воді.

Правила чищення матраців різного роду

Щоб матрац служив довго, його слід доглядати певним чином. Завдяки правильному догляду виріб довгі роки буде:

 • Зберігати свою форму
 • Зберігати гарний вид оббивки
 • Забезпечувати комфортний та приємний сон

Брудний, недоглянутий матрац зношується набагато швидше. Крім того, він може стати джерелом алергії на пил, шерсть тварин чи інші побутові забруднення.

матрац

Основні правила чищення матраців:

 • Провітрювати матрац раз на півроку. Для цього достатньо зняти постільну білизну та залишити виріб у приміщенні з відкритими вікнами на кілька годин.
 • Регулярно очищати матрац від пилу та вовни та допомогою пилососу та спеціальної насадки.
 • Сушити виріб можна лише природним способом. При цьому важливо, щоб сонячне проміння не потрапляло на нього.
 • При сушінні потрібно перевертати матрац кілька разів.
 • Плями відтирати необхідно у напрямку з країв до центру.
 • Намагатись не вживати їжу в ліжку, особливо напої.

Продовжить термін служби виробу використання спеціальних чохлів та щільних простирадл на гумці. Ці пристрої також убережуть предмет від потрапляння на нього рідин, у тому числі крові. Чохол легко зняти та випрати. Навіть якщо кров або інша речовина просочить простирадло і чохол, то розміри плями будуть значно меншими.

чохол на матрац

Ортопедичного

Ортопедичний матрац має дуже складну конструкцію:

 • Пружини різних розмірів
 • Шари поролону та інших наповнювачів різної щільності та текстури
 • Міцну, щільну оббивку

Це вимагає певного підходу до чищення:

 • Важливо використовувати мінімальну кількість вологи
 • Краще застосовувати сухе очищення
 • Кров варто усувати за допомогою сухих речовин: солі, соди. У крайньому випадку слід використовувати вологу кашку з них
 • Не варто застосовувати сильні хімічні речовини: вони можуть пошкодити наповнювач
 • У жодному разі не можна використовувати речовини, що містять хлор.

як вивести кров з матраца ідеї

Оскільки більшість ортопедичних матраців містять синтетичні наповнювачі, вони досить легко відмиваються від крові та інших забруднень.

З натуральними наповнювачами

Натуральні наповнювачі матраців дуже різняться між собою:

 • Пух досить сильно вбирає вологу, після чого злипається та звалюється. Після чищення пухові перини необхідно добре просушувати, а потім збивати. Щоб почистити цей матеріал від слідів крові, краще використовувати оцет, лимонну кислоту чи перекис водню у суміші із содою. Бульбашки вуглекислого газу, що виділяється при хімічній реакції з содою, акуратно вичистять навіть дрібні частинки.
 • Вата або інший наповнювач з бавовни легко вбирає вологу, після чого легко злипається. Тому при чищенні необхідно використовувати кашку із соди або солі. Ці вироби довго сохнуть. Щоб у них не утворювалася цвіль при сушінні, їх краще обробити феном, включеним на холодний режим. При цьому важливо не пересушити виріб.
 • Кокосова койра не вбирає вологу, легко очищається від будь-яких забруднень за допомогою звичайної води. Однак тут люблять жити різні мікроорганізми, мікроби та навіть клопи та кліщі. Тому цей матрац необхідно провітрювати частіше, ніж звичайно. Крім того, кокосовий матеріал не любить сильних механічних рухів. Навіть бавовна може пошкодити його.
 • Натуральний латекс легко вбирає вологу і легко віддає її. Однак він не любить кислот, тому лимонну кислоту, перекис водню або оцет не варто використовувати для догляду за цим матеріалом.

гусячий пух

вата

кокосова койра

латекс

Пружинного

Пружинний матрац боїться найбільше вологи. Вода, що потрапила на металеві деталі, може спричинити корозію. Це призведе до скрипу, зниження пружності деталей, а врешті-решт і їх поломки. Якщо вода потрапила на пружини, її досить складно видалити, оскільки зазвичай пружини загорнуті в спеціальний матеріал і зверху покриті товстим шаром наповнювача, який перешкоджає провітрюванню пружин.

пружинний матрац

При чищенні моделі зі пружинами важливо не використовувати багато рідини, намагатися всі маніпуляції робити лише злегка вологими серветками. Це збільшить час обробки виробу, але вбереже його від подальшого псування.

Після чищення предмет важливо добре провітрити. Як і будь-який інший матрац, його необхідно сушити природним чином, щоб уникнути пошкодження наповнювача.

Дитячого

Дитячі моделі зазвичай мають досить тонку структуру з декількох шарів поролону або латексу. Невеликі розміри предмета значно полегшують процес прання. Такий матрац можна легко відтерти пральним порошком, миючим засобом чи іншою речовиною. Після чищення його можна промити водою у ванні.

дитячий матрац

Однак після таких мокрих процедур матрац важливо просушити. Зробити це краще за все на відкритому повітрі: на балконі або у дворі приватного будинку. При цьому важливо стежити, щоб сонячні промені не потрапляли на виріб.

Особливості видалення застарілих плям

Складніше вивести з тканини і наповнювача старі, засохлі і глибоко в'їлися плями. З цієї причини бруд необхідно усувати відразу, як тільки він з'явився.

Якщо кров встигла глибоко в'їстись у матеріал, то для усунення необхідно:

 • Попередньо розмочити пляму. При цьому важливо використовувати вологий рушник, а не поливати бруд.
 • Використовувати засоби лише кімнатної температури.
 • Повторювати процедури багаторазово.

чищення матраца

чищення матраца фото

чищення матраца ідеї

чищення матраца фото ідеї

Використання агресивних хімічних речовин не вирішить проблему, лише зіпсує матеріал виробу. Краще застосовувати щадні засоби, але повторювати маніпуляції багаторазово. Терпіння та посидючість тут стануть головними помічниками у догляді за матрацом.

Відео: 5 способів швидко та легко вивести плями крові

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар