Як позбутися кажанів у будинку

Нерідко з настанням тепла власників приватних будинків і дачників чатує на неприємне сусідство — колонії кажанів. Ця проблема викликає не тільки дискомфорт від шуму, непрохані гості можуть завдати істотних збитків майну та становлять потенційну загрозу здоров'ю домочадців. Тому важливо знати, як позбутися кажанів у будинку та вчасно вжити необхідних заходів профілактики їх появи.

летючі миші

Ознаки появи кажанів

Кажани селяться в теплих, обжитих людиною місцях — на горищі, балконі, у сараї, на дачній ділянці, а також можуть залітати в житлові приміщення. Вони дуже спритні і можуть протиснутись у щілини 1-1,5 см.

кажанів на горищі

Основна причина появи звірів у будинку чи дачі — пошук притулку для відтворення потомства, тому найчастіше з'являються окремі особини, а цілі колонії. У весняний період їх кількість значно збільшується, а до серпня підросле потомство починає літати, тоді вже проблема стає очевидною.

гніздо кажанів

Поява кажанів можна визначити задовго до цього моменту за такими ознаками:

 • Поява стороннього шуму та писку вночі доби.
 • Під час огляду приміщення можна виявити сліди вовни.
 • Поява різкого неприємного запаху.
 • У місцях поселення обов'язково будуть екскременти тварин округлої форми, які називають гуано, та плями від сечі.

рукокрилі на горищі

Непомітна ознака появи кажанів – зменшення кількості комарів і мошок і жуків, якими вони харчуються, чим приносять безперечну користь. Деякі види тварин їдять фрукти, тож можуть значно зіпсувати врожай. Але найголовніша небезпека — це ймовірність зараження внаслідок укусу цих істот, оскільки є переносниками небезпечних захворювань. Тому краще своєчасно позбутися такого сусідства.

кажани полюють

Як позбутися кажанів

Існує кілька методів, як вивести кажанів з дому, але в будь-якому випадку слід знати, як це зробити правильно. У деяких країнах є закони, спрямовані на захист рукокрилих від винищення. Також є певний період, коли позбавлятися звіра не рекомендується. Не варто це робити в холодну пору року – взимку кажани перебувають у сплячці, всі обмінні процеси в організмі сповільнюються, тому звірятка можуть загинути.

кажан

Після появи потомства проганяти дорослих особин не можна, оскільки дитинчата будуть приречені на болісну голодну смерть. Крім того, загиблі звірята можуть стати причиною появи неприємного запаху та поширення інфекції. Тому процедуру проводять до народження або після етапу вигодовування. Труїти і вбивати кажанів категорично заборонено, тому наведені нижче способи боротьби є найбільш гуманними та ефективними.

гарна кажан

Хімічні методи боротьби

Такий спосіб передбачає використання спеціальних хімічних засобів, спрямованих на відлякування кажанів. Користуватися ними слід, коли тварини залишають свою обитель у пошуках їжі.

аерозолі від кажанів

 • Спеціальні репеленти. Аерозолями обробляють місця проживання тварин і отвори, якими вони проникають у приміщення.
 • Нафталінові кульки. Запах нафталіну відлякує рукокрилих, і згодом вони залишають облюбоване місце. Оскільки запах згодом вивітрюється, процедуру слід повторити.

нафталінові кульки

Важливо! Нафталін є хімічною речовиною 4 класу небезпеки, пари якої становлять загрозу здоров'ю людини. Розміщення даного хімікату у житлових приміщеннях заборонено.

нафталін

Народні методи відлякування кажанів

Народні способи менш ефективні і спостерігаються лише через деякий час, але спробувати все ж таки варто.

 • Додаткове висвітлення. Яскраве світло відлякує нічних мешканців, тому можна встановити світильники та залишити увімкнене світло на ніч.
 • Вода. Оскільки кажани уподобали лише теплі та сухі місця, можна поливати приміщення водою в розумних межах, щоб не зіпсувати майно. Вогкість однозначно відвадить гостей. Крім цього, можна спрямувати струмінь води прямо на звірят, тоді вони неодмінно відлетять, але незабаром можуть повернутися.
 • Розпорошення диму. Для цього необхідно розвести вогонь у бляшанці, а потім викурити звірків за допомогою диму. Таку процедуру доведеться проводити протягом кількох днів.
 • Використання вентилятора. Мінус цього методу в тому, що він діє тільки в тому випадку, якщо потік повітря буде спрямований безпосередньо на звіряток.

світильники на ганку

полив зі шлангу

дим

вентилятор

Зверніть увагу! Зважаючи на низьку дієвість цих методів, рекомендується застосовувати їх як додаткові засоби.

Застосування електроприладів

Особливою популярністю користуються спеціальні електроприлади, які впливають на кажанів за допомогою ультразвуку. Звукові хвилі змінної частоти через органи слуху впливають на нервову систему тварин, тому вони залишають місця проживання. Ефект настає не відразу, зазвичай на це потрібно два чи три тижні.

ультразвуковий пристрій

Прилади розрізняються за деякими характеристиками:

 • за призначенням: для тварин, комах або універсальних;
 • за місцем встановлення: для приміщень та вулиць;
 • за способом кріплення: стаціонарні та настінні;
 • за впливом: з різною частотою.
 • по зоні (площі) дії приладу.

відлякування кажанів

Важливо! Такі пристрої абсолютно безпечні для людей, оскільки людина не чутлива до звукових хвиль даного діапазону. Але якщо є свійські тварини, слід пам'ятати, що дія приладу поширюватиметься і на них. Рекомендується ізолювати вихованців під час встановлення приладу.

кажан фото

Коли потрібний виклик спеціальних бригад

Якщо всі випробувані способи не принесли бажаного результату, а кількість особин, що розплодилися, зростає в геометричній прогресії, слід звернутися за допомогою до санепідстанції або викликати спеціальну бригаду, яка займається усуненням шкідників. Фахівці знають, як ефективно позбутися мишей на горищі, у найкоротші терміни та абсолютно законними методами.

обробка будинку

Головна проблема, яку створюють дрібні жителі горищ, це можливість зараження людини від укусу кажанів різними хворобами. Самі вони не нападають на людину, але при спробах прогнати їх із насидженого місця, рукокрилі можуть вкусити.

укус кажана

Найпоширеніші захворювання, які переносять ці створення, такі:

 • Гістоплазмоз – небезпечне захворювання, що викликається грибком, який вражає дихальні шляхи. Птахи та кажани поширюють його разом зі своїми екскрементами.
 • Сказ. Заражені рукокрилі живуть всього кілька днів, але ймовірність укусу саме в цей період все ж таки існує.
 • Віруси Ебола та Марбург. За офіційними даними, основне вогнище поширення вірусу — Африка, але запобіжні заходи ніколи не бувають зайвими.

зуби кажанів

Додаткова інформація. Спеціальні служби вживатимуть заходів щодо видалення кажанів, а також проведуть дезінфекцію приміщення спеціальними препаратами, дозволеними законодавством. Це дозволить надовго позбутися нав'язливих мешканців.

кажани в будинку

Профілактичні заходи

Як і будь-яку іншу неприємність, поява кажанів у будинку легше запобігти, ніж потім витрачати час та кошти на те, щоб їх вивести.

кажан на горищі

Підготуватися до цього варто заздалегідь, до того моменту, як колонія ґрунтовно осяде та виведе потомство:

 • Регулярно необхідно оглядати горища, підвали та інші місця, де дуже рідко перебувають господарі. Саме такі приміщення, якщо вони до того ж утеплені, залучають кажанів.
 • Потрібно закласти всі можливі отвори, через які рукокрилі можуть проникнути в приміщення. Для цього слід закрити великі прорізи гратами, а дрібні щілини усунути за допомогою герметиків або будівельної піни.
 • Дуже практичною є установка спеціального пристрою з односпрямованим виходом. Таке пристосування кріплять у місцях, найбільш схильних до проникнення звірків. Принцип його дії ґрунтується на блокуванні зворотного входу. Навіть якщо кажани вже зуміли поринути у будинок, після того, як вони його покинуть, більше не зможуть повернутися.

закласти отвори на даху

Важливо! При самостійному позбавленні кажанів потрібно дотримуватися запобіжних заходів. На руки надягають гумові рукавички, органи дихання захищають респіратором, очі окулярами. Виявлені екскременти перед прибиранням слід добре змочити водою, щоб запобігти розпорошенню засохлих гуано. Очищену територію потрібно ґрунтовно вимити за допомогою дезінфікуючого засобу.

респіратор та окуляри

Боротьба з кажанами не одноденний процес, можливо, знадобиться тривалий час на їх усунення або допомогу спеціальних служб. У будь-якому випадку важливо зберігати спокій, проявити терпіння та гуманність. Правильно підібраний спосіб дозволить позбутися непроханих гостей раз і назавжди.

кажан вдома

ВІДЕО: Як позбутися кажанів у будинку.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар