Як позбутися харчової молі у квартирі

Кожна господиня може похвалитися своєрідним стратегічним запасом продуктів: крупи, макарони, цукор. Однак, таке сховище таїть у собі небезпеку – ним може «зацікавитися» харчова міль. І позбутися цього паразита у квартирі чи будинку зовсім непросто.

харчова міль

Причини появи

Існує кілька причин появи харчової молі на вашій кухні:

 1. Ви купуєте вже заражені продукти. На жаль, це найчастіше пояснення появи вашої кухні крилатих мешканців. Найбільше личинок знаходиться в борошні, горіхах, крупах, сухофруктах та травах. Тому краще купувати продукти тільки в перевірених магазинах, не гнатися за дешевизною і ретельно перевіряти герметичність упаковки.
 2. Сусіди – ще один найпоширеніший спосіб появи харчової молі. Якщо паразит завівся у сусідів, і вони не одразу розпочали боротьбу з ним, будьте впевнені, за короткий час це «щастя» оселиться і у вас.
 3. Влучення через вікно. Так, так, хоч би як дивно це звучало, але й такі випадки відомі. Зустрічаються вони дуже рідко, але зустрічаються.

міль у рисі

харчова міль

харчова моль фото

зернова моль

Найкраще «лікування» – це профілактика

І з цим твердженням не посперечаєшся, набагато простіше запобігти появі крилатих комах у будинку, ніж потім позбавлятися їх. Пам'ятайте, харчова міль дуже швидко розмножується, і цей фактор часто робить непотрібними багато засобів боротьби.

як позбутися молі

Набагато простіше не допустити появи молі. Є прості, але дуже дієві рекомендації щодо цього.

 • Продукти, які можуть стати потенційними джерелами зараження, купуйте у надійних магазинах. Краще уникати акцій та знижок, якщо вам пропонуються крупи та макаронні вироби «сумнівної» якості. Часто за допомогою зниження ціни власник намагається позбавитися продуктів, які неправильно зберігалися, або їх термін придатності ось-ось закінчиться.

крупи у магазині

 • Уважно огляньте вже отримані продукти. Навіть якщо в них немає дорослих особин, акуратно пересипте продукти з одного контейнера (або пакета) до іншого. Якщо вам на очі потрапили дивні грудочки – це можуть бути личинки. Найкраще викинути такий продукт. Вживання заражених круп є небезпечним для здоров'я!

харчова міль у крупі

 • Навіть якщо ви візуально не виявили проблем, але сумніваєтеся в якості та чистоті продуктів, піддаєте їх обробці. Деякі господарки рекомендують покласти крупу на якийсь час у холодильник (прямо в морозилку). Або ж, помістіть їх у мікрохвильову піч на 30 секунд, встановивши максимальну потужність.

крупа в морозильнику

 • Найчастіше комаха заводиться у негерметичній тарі. Краще не зберігайте продукти в пакетах, придбайте спеціальні контейнери з кришкою, що щільно закривається.

зберігання круп

 • Паразити не переносять чистих місць, тому гігієна – запорука вашої безпеки. Добре мийте кухонні шафи з миючими засобами, і стежте за тим, щоб не було ні крупинки, просипаної повз контейнер.

банки з крупами

 • Моль, втім, як і багато комах, не виносить різких запахів. Тому хтось кладе у шафи з продуктами часточки часнику. Звичайно, тоді цим запахом ви «нагородите» не лише моль, а й продукти, і як до цього поставляться ваші домочадці – велике питання. Більш щадні та не менш ароматні способи – ефірна олія лаванди, розмарину та бергамоту.

спеція гвоздика

Як позбутися молі

Народні засоби

 1. Найпростіша відповідь на запитання: як позбавитися харчової молі – це регулярне провітрювання кухонних шаф. Не всі про це здогадуються, але міль не витримує свіже повітря.
 2. Часник (що згадувалося вище). Якщо всі домочадці чудово переносять характерний аромат, то часник як засіб боротьби з харчовою міллю цілком має право на існування.
 3. Можна використовувати не якусь одну пряність, а зробити своєрідний мікс: скласти в пакетик лавровий лист, гвоздику та перець. Також підійде «дует» м'яти та лаванди. Такий засіб ніяк не вплине на продукти, але гарантовано відлякає комах.
 4. Шкірка цитрусових – доступний та ефективний засіб. Багато господарок користуються тільки цим способом.
 5. Герань на підвіконні: красиво та практично. Вона відлякає не тільки харчову міль, а й інших комах.
 6. Зрештою, звичайний механічний спосіб – мухобійка чи щось подібне. Вся справа в тому, що міль не відрізняється швидкістю реакції і потужним польотом, так що пригорнути її у вас точно вийде.

провітрювання шаф

часник

м'ята та лаванда

шкірка цитрусових

Хімічні препарати

Якщо профілактика не спрацювала, або ви провели її надто пізно, а народним засобам ви не дуже довіряєте (що теж буває), доведеться використати більш серйозні засоби. Насамперед, пам'ятайте, що боротьба з харчовою міллю – процес тривалий і не завжди вдалий, тому вам варто набратися терпіння та рішучості довести розпочату справу до кінця.

засоби від молі

Важливо! Обов'язково дотримуйтесь інструкцій та використовуйте захисні засоби, щоб не нашкодити своєму здоров'ю та здоров'ю своїх близьких.

Інсектициди. Дуже поширений спосіб боротьби з міллю. Найчастіше випускається у вигляді аерозолів. В процесі обробки слід стежити, щоб засіб не потрапив на продукти харчування.

аерозолі

Репеленти. Зазвичай ці кошти випускаються як таблеток, брикетів чи пластинок. Ці речовини відлякують комах і неможливо їм відкладати яйця. У деяких засобах є нафталін, і тоді препарат не можна застосовувати у житлових приміщеннях. Уважно читайте рекомендації щодо використання.

засоби від харчової молі

Феромонні пастки

Боротьба з личинками забере у вас багато часу і сил, зате дорослі особини легко трапляються у феромонні пастки. Ці пристрої просочують феромон самки. Моль реагує на приманку і залітає всередину, а оскільки стінки пастки оброблені клейким складом, вибратися назовні вже неможливо.

пастки для молі

Єдиний недолік – це характерний запах, який подобається далеко не всім, але заради чистоти та гігієни кілька днів можна і потерпіти. А через 3-4 дні після видалення пастки та гарного провітрювання запах повністю зникає. Деякі скаржаться і на те, що крім молі, яка живе в цій квартирі, пастки здатні «переманити» ще й сусідських мешканців.

пастки від молі

Ще один дієвий засіб для боротьби з харчовою міллю – ультразвукові відлякувачі. Коштують такі прилади чимало, але вони повністю виправдовують свою ціну. Головна перевага – це ефективність та повна безпека для людей та домашніх.

відлякувач комах

Зрештою, найдорожчий і найрезультативніший спосіб забути про паразитів назавжди – це викликати спеціальну антипаразитарну службу. Звичайно, у цьому випадку найвищий результат гарантовано. Але вдаватися до таких крайніх заходів варто тільки в тому випадку, якщо зараження досягло загрозливих масштабів.

дезінсекція

Очевидно, що позбутися харчової молі можна. Набравшись терпіння та готовності довести розпочату справу до кінця, ви гарантовано отримаєте результат.

моль домашня

І не забувайте: простіше не допустити, ніж потім усувати. У деяких випадках грамотна профілактика вирішить усі ваші проблеми краще, ніж дорогі препарати.

крупи на кухні

Відео: як назавжди позбутися харчової молі

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар